DELL 2009W-יש מה להגיד? המלצות למשהו אחר? מעודכן! - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DELL 2009W-יש מה להגיד? המלצות למשהו אחר? מעודכן!

davidreznic

Recommended Posts

אני מבין, אבל המסך הג'נרי שיש לי עכשיו מספיק לי מבחינת צבעים, ואני לא בטוח שכדאי לקנות מסך מתצוגה...

אז למה לא לקנות איזה Samsung 206BW ב-1200 שקלים או L1953TR ב-1000? למה להתעקש לשלם 2000 שקלים על ה-2009W שלא מצדיק את המחיר הזה בכלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אני לא אקנה אותו (וכנראה שלא), אני אגיד לך. אני לא חושב שיקנו אות בימים הקרובין כי זו חנות לא מוכרת (בפ,ח-תקווה), אבל עושה רושם שהם מוכרים רק DELLים (גם מחשבים. לפטופים)

וזה מתצוגה "מצאתי בחנות אחת את ה2007WFP מתצוגה, עם שנתיים אחריות, S-, והמחיר: 1500 שקלים. הבחור אמר לי שהוא מצב מעולה, אף אחד לא נוגע בו. ושהוא ישבור ת'ראש למי שנוגע במסכים בתצוגה בחנות שלו. שווה נסיון?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. כנראה שאני כבר לא אשיג אותו. אזל בכל החנויות וירד מפס הייצור. אני "אתפשר" על 2009W. הוא קצת יותר זול מה 2007WFPאבל יש לו זוויות צפיה של 160 אנוכי ו- 170 אופקי,ל 2007WFP יש 178 לאופקי ולאנוכי. ניגודיות של 1:2000, ומצב PIVOT. אמא שלי עובדת בבית די הרבה (צילומי CT), והמסך בעבודה שלה מאונך-וזה הרבה יותר נוח לה-אני צריך גם PIVOT יש לכם עוד משהו להוסיף על המסך הנ"ל?

לאיבחון של צילומי CT אסור בתכלית האיסור לרכוש מסך מבוסס TN - רק IPS בלבד. להדמייה רדיולוגית מכונים תמיד בוחרים במסך מיוחד שנועד לכך (בתי חולים עתירי תקציב בחו"ל תמיד לוקחים מסך RadiForce של EIZO). אני ממליץ לנסות לחפש את ה- 2007FP עם IPS או לרכוש מנקסטופ את ה- LP2065 עם IPS (ה- עשוי להגיע גם עם A-MVA שאינו באותה רמה של פאנל IPS). בכל מקרה חשיפה מדוייקת של כל קשת גווני האפור בשני המסכים לא תהיה באותה רמה של מסך מסוג שמשמש לעבודות צבע קריטיות כגון זה מסידרת ה-CG של איזו שמתבסס על . ללכת על TN זה דבר שהייתי ממליץ בחום להימנע לחלוטין. אמנם ראיתי שמכוני רנטגן גם לוקחים מסכים מבוססי פאנל S-PVA אבל יש בעייה של היבלעות גוונים עדינים בכהים במרכז הפאנל ולאיבחון של תצלומים עם גווני אפור זה מהווה חיסרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי לך, אמא שלי עבדה עם המסך הג'נרי שיש לנו עכשיו, ומבחינת צבעים זה בסדר.(אף אחד לא מת עד עכשיו) מה שכן זה שהיא רוצה רזולוציה יותר גבוהה.

והיא גם לא עובדת שעות, שעתיים שלוש בשבוע. הבעיה היא שגם אם היא תסכים לקנות 2407WFP, אין מספיק מקום על השולחן הנוכחי, והיא לא מסכימה שהמחשב יהיה בחדר שלי... :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי לך, אמא שלי עבדה עם המסך הג'נרי שיש לנו עכשיו, ומבחינת צבעים זה בסדר.(אף אחד לא מת עד עכשיו) מה שכן זה שהיא רוצה רזולוציה יותר גבוהה.

והיא גם לא עובדת שעות, שעתיים שלוש בשבוע. הבעיה היא שגם אם היא תסכים לקנות 2407WFP, אין מספיק מקום על השולחן הנוכחי, והיא לא מסכימה שהמחשב יהיה בחדר שלי... :'(

אם מבחינתך ומבחינת אמך המסך שייבחר לבית, בין אם הוא יהיה איכותי או לא, לא ישמש לקביעת איבחון סופית וקריטית לצילומים וזה מה שאני מבין מדבריך, אז קבל את עצתו של McFly. ה-2009W מהווה במחירו מסך עם תמורה לא משתלמת ביחס ל-2043BW.

על פי תרשימי מדידת יחס ניגודיות סטטי כנגד שינוי הבהירות ב-HP באתר הביקורות המקצועי svethardware.cz ניתן לקבוע שהוא טוב יותר מה-2007FP , ולפי הביקורת של PRAD הוא יכול לשמש לגיימינג מהיר ללא בעיה מיוחדת. השליטה בבהירות ב-LP2065 מבוצעת באופן ישיר דרך התאורה האחורית (כפי שצריך להיות בכל מסך LCD איכותי), לכן יחס הניגודיות אינו קורס עם הורדת הבהירות וגווני האפור ישתמרו בצורה טובה יותר בו גם בבהירות נמוכה, כך שעם פאנל S- הוא מועדף בעיניי לעריכה גרפית על פני ה-2007FP. אימפלמנטציה כזו של שינוי בהירות באמצעות התאורה האחורית די נדירה בקרב מסכים איכותיים - ונפוצה יותר אצל יצרנים כגון NEC ו-EIZO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מבחינתך ומבחינת אמך המסך שייבחר לבית, בין אם הוא יהיה איכותי או לא, לא ישמש לקביעת איבחון סופית וקריטית לצילומים וזה מה שאני מבין מדבריך, אז קבל את עצתו של McFly. ה-2009W מהווה במחירו מסך עם תמורה לא משתלמת ביחס ל-2043BW.

על פי תרשימי מדידת יחס ניגודיות סטטי כנגד שינוי הבהירות ב-HP באתר הביקורות המקצועי svethardware.cz ניתן לקבוע שהוא טוב יותר מה-2007FP , ולפי הביקורת של PRAD הוא יכול לשמש לגיימינג מהיר ללא בעיה מיוחדת. השליטה בבהירות ב-LP2065 מבוצעת באופן ישיר דרך התאורה האחורית (כפי שצריך להיות בכל מסך LCD איכותי), לכן יחס הניגודיות אינו קורס עם הורדת הבהירות וגווני האפור ישתמרו בצורה טובה יותר בו גם בבהירות נמוכה, כך שעם פאנל S- הוא מועדף בעיניי לעריכה גרפית על פני ה-2007FP. אימפלמנטציה כזו של שינוי בהירות באמצעות התאורה האחורית די נדירה בקרב מסכים איכותיים - ונפוצה יותר אצל יצרנים כגון NEC ו-EIZO.

אוקיי אז אני רואה יתרון לא קטן של הHP.

איזה יתרון/ות יש ל2007FP על הHP? או חסרונות נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-LP2065 חסרים חיבורי S-Video וקומפוזיט כך שלדל אתה יכול לחבר ממיר טלוויזיה דיגיטלי וב-HP לא. למי ששידורי טלוויזיה לא חשובים לו במסך מחשב חיבורים אלו לא צריכים לשמש כפקטור מכריע. אני בדיעה שמסך LCD מקרין בצורה טובה תכני HD ולא צריך לשמש כתחליף לטלוויזית CRT 21" קטנה אשר בה רואים הרבה יותר ברור שידורי כבלים/לוויין והיא תמיד תיתן עומק שחור עדיף. HDCP אין בכל מקרה גם ב-HP וגם ב-, כך שבאף אחד אין יתרון לחיבור קונסולות משחק הדורשות תמיכת HDCP בין ב- או DVI. התיפעול של התפריט ב- קל יותר ואינטואיטיבי. הארגונומיה בשניהם טובה מאוד וה- יכול להתאים לעריכה גרפית ברמה חצי-מקצועית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-2009W דווקא יש HDPC:

"הכל ברור יותר ב-HD – גרפיקה, מסמכים, וידאו ואפילו דואר אלקטרוני. UltraSharp 2009W, עם רזולוציה מקורית של ‎1680 x 1050 ו-DVI עם HDCP מספק תצוגה מעולה, ברורה ומציאותית במיוחד של וידאו בזרימה ותמונות. שולחנות העבודה מתעוררים לחיים."

בעבודה של אמא שלי יש מסך יעודי, והיא אמרה שהיא לא מרגישה הבדל בצבעים בינו לבין הגרוטאה שיש לי בבית. כך שלא נראה לי שפאנל TN יזיק.

ל-HP ול- אין PIVOT. את הסמסונג אני אשקול. מישהו יכול להביא עליו ביקורות?

עכשיו לפני שאתם הולכים לעשות צילום, תשאלו את הרופא על איזה מסך הוא מפענח אותו, אם זה TN-ברחו על נפשותיכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDCP לא קיים ב-2007FP ולכך התכוונתי.

קשה לי להאמין שלפורום כזה מכניסים שאלה שנוגעת לתחום ההדמייה הרפואית, שם לא מתפשרים על הציוד הכי טוב ואין בעיה של תקציב שם. אני לא אוסיף להתייחס לזה, כי הפיענוח נעשה בחדר ה-CT.

לשימושים שלך בלבד: ה-2009W מתאפיין במכלול צבעים מורחב. על ההשפעה השלילית של מכלולי צבעים מורחבים על רפרודוקציית הצבע במרחב sRGB המשמש לאינטרנט, משחקים וסרטים תוכל לקרוא בביקורת של 19" פשוטים לגבי ה-931C שהתאפיין במכלול צבעים מורחב. ב-2043BW יש מכלול צבעים סטנדרטי ולכן הוא בכל מקרה יהיה עדיף על ה-2009W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בדיוק מכלול צבעים מורחב/סטנדרטי? "סולם צבעים של 102% – טכנולוגיית TrueColor של Dell מספקת טווח צבעים רחב יותר וצבעי אדום, ירוק וכחול מרהיבים. התמונות מתעוררות לחיים" האחוז של הצבע? ככל שהוא נמוך יותר, טוב יותר?

מה עם ה- PW201?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסוס 201 לא מתאים לתמונות

הוא מעולה לסרטים\משחקים אבל לא טוב בדיוק צבע

לי יש אותו וחוץ מהגודל אני מאוד מרוצה

אבל אני לא יכול להמליץ עליו למישהו שצריך מסך לתמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...