פירמוור חדש ל- LINKSYS WRT54GL 16MB מתנת כניסה :) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פירמוור חדש ל- LINKSYS WRT54GL 16MB מתנת כניסה :)

baracuda

Recommended Posts

שלום לכולם אני "חדש" בפורום :hi:

ובתור הסיפתח שלי כאן אני רוצה להאיר את עיניי המשתמשים התותחים שעובדים עם ראוטר LINKSYS WRT54GL 16MB NVRAM.

מה שמרבית האנשים אינם יודעים שנתב זה משתמש בגירסת מקוצרת כדי לעבוד.

מעבר לפירמוור "המקורי" של LINKSYS/CISCO ישנם מספר פירמוורס נוספים כמובן חינמים כמו:

TOMATO

DD-WRT

FreeWRT

HyperWRT Thibor

OpenWRT

Tarifa

X-Wrt

אני רוצה להציג בפנייכם את ה TOMATO , זוהי הגרסה הכי מתוסבכת אומנם אבל גם הכי מקצועית שיש בין כל הפיתוחים הקיימים.

הגרסה הזו נחשבת למינימליסטית ביותר חסרת גרפיקה ומהירה מאוד מבחינת יכולת עיבוד הראוטר ולוקחת פחות מקום בזיכרון ביחס לכמות הפונקציות שנוספו בה.

אני אישית משתמש בגרסה של TOMATO כבר כמעט שנתיים בתוך תשתית מקצועית ובבית שלי אישית !

אז מה יש לנו בפנים ????

גרף מבוסס ADOBE SVG (אקטיב אקס , חינם) בכמה מצבים REAL TIME ו 24 HOUR.

כליי עזר ודיאגנוסטיקה כגון זמן עבודה, עומס מעבד, עומס ,פינג,טרייס אר טי,

סקירת WLAN (כן כמו שעושה כרטיס הרשת האלחוטי...),סקירת קליינטס + עוצמות השידור שלהם !!,

MAC פינג,הערת מחשב מבוססת ,תומך DNS דינמיים למינייהם,בעל אפשרויות הצפנה מתקדמות

לדוגמא ניתן לבטל את הביקון שגורם לראוטר לשדר את שם הרשת,אפשרות פילטרינג לפי קליינטס WLAN,

שירשורי אקסס פוינט או ראוטרים נוספים באלחוט (WDS),הגדרות מתקדמות לעוצמות השידור ובחירת מצב לכל אנטנה,

UPNP מתקדם לקבלת מידע מתוכנות תומכות לפתיחת פורטים אוטומטית ללא התערבות מפעיל,PORT FORWARDING

כמעט לא מוגבל,DMZ,פתיחת פורטים ע"פ בקשה חיצונית ע"פ הגדרה,QOS !!! הגדרת פילוח הקו תקשורת פר סוג תקשורת,

גרפים להצגת מידע ממערכת ה QOS לבדיקת עומס הרשת ומאזה סוג תקשורת,LOG תקשורת,LOG QOS,

בקרת יציאת תקשורת לפי שעות עבודה,אפשרות גישה TELNET,אפשרות גישה HTTPS,אפשרות גישה SSH !!!,

אפשרות DUMP של מידע מהראוטר ל NETWORK SHARED FOLDERS !!!,אפשרות לריסט אוטומטי לפי תזמון,

סקריפטינג לביצוע פעולות אוטומטיות או להגדרה מעמיקה יותר של QOS או תכונות חדשות לראוטר,ועוד הרבה דברים טעימים !!!

יש FAQ מסודר מאד של יוצר הפירמוור,והפירמוור נמצא כרגע בגרסת רליסד & סטייבל 1.19.

כמובן שההמלצה שלי היא להחליף את הגרסא המסורסת של LINKSYS והגרסאות הפשוטות שקיימות ולנסות את הגרסא הזאת.

לשם השוואה זה כמו להשתמש ב WIN XP לעומת SERVER 2008....עד כדי כך.....

כמו יוצר הפירמוור גם אני אומר מראש, זה לא לכל אחד, ומי שמנסה להתקין על אחריותו האישית בלבד ! וקריטי לוודא תאימות הראוטר הקיים מבחינת דגם !!!

אתר היוצר :

http://www.polarcloud.com/tomato/

דף ה FAQ :

http://www.polarcloud.com/tomatofaq

בקיצור מי שינסה מובטח לו ראוטר יציב ותותח פי 200 ממה שהיה קודם.

הציון שלי לפירמוור 10 נקודות מתוך 10 , :xyxthumbs:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

UDII-לשאלתך הטומאטו אכן תומך בכל נתוני הראוטר המוצהרים ע"י היצרן אבל עם תוספות,כולל PPTP/L2TP,ואישית אני עובד עם כבלים, או בקצרה כן.

ERANISRA- חברת LINKSYS הוציאה 3 דגמים זהים ביכולותיהם תחת אותו שם דגם מוצר,כשבתכנון המקורי היה לראוטר 12 מגה עצמי.

לאחר מכן LINKSYS החליטו שזה מייקר את הראוטר וגורם להם צרות לא קטנות העובדה שיש הרבה והמון אנשים צורבים אותו מחדש...ודופקים אותו...

אז הם התחילו לייצר את הראוטר עם 8 מגה ....בעעעעעעעע......

ובשנתיים האחרונות החליטה החברה שהרבה יותר טוב לה להמשיך להוציא את הראוטר לפי התכנון המקורי ולא בגרסתו המסורסת,מהסיבה שהיכולות של הראוטר בעל 8 מגה לא עמדו פשוט בתחרות של ראוטרים הרבה יותר פשוטים ממנו. אממה? יש חידוש , הוסיפו עוד 4 מגה נוספים ל12 הקיימים,הם לא ניתנים לשימוש רגיל , אבל מי שתותח בתחום של הראוטרים הזה וסקריפטינג יוכל לחולל קסמים עם ה4 הנוספים.

לכן - יש לבדוק את דגם הראוטר במדוייק !!! כי הטומאטו לא יעבוד על 8 מגה , והראוטר לא יסיים את תהליך הצריבה ופשוט ידפק.

Kidney_stonE תודה רבה.... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

ERANISRA- חברת LINKSYS הוציאה 3 דגמים זהים ביכולותיהם תחת אותו שם דגם מוצר,כשבתכנון המקורי היה לראוטר 12 מגה עצמי.

לאחר מכן LINKSYS החליטו שזה מייקר את הראוטר וגורם להם צרות לא קטנות העובדה שיש הרבה והמון אנשים צורבים אותו מחדש...ודופקים אותו...

אז הם התחילו לייצר את הראוטר עם 8 מגה ....בעעעעעעעע......

ובשנתיים האחרונות החליטה החברה שהרבה יותר טוב לה להמשיך להוציא את הראוטר לפי התכנון המקורי ולא בגרסתו המסורסת,מהסיבה שהיכולות של הראוטר בעל 8 מגה לא עמדו פשוט בתחרות של ראוטרים הרבה יותר פשוטים ממנו. אממה? יש חידוש , הוסיפו עוד 4 מגה נוספים ל12 הקיימים,הם לא ניתנים לשימוש רגיל , אבל מי שתותח בתחום של הראוטרים הזה וסקריפטינג יוכל לחולל קסמים עם ה4 הנוספים.

תודה על ההסבר...אני יודע שיש לי גירסה 1.1

זה עוזר לדעת כמה זכרון?

ואם לא איך אני יכול לדעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד כיף לראות משתמשים שמוכנים להשקיע מזמנם לרווחת הקהילה :xyxthumbs:

כמה חידודים:

אני חושב התכוונת לWRT54G שמגרסא 5.0 קיצצו את כמות הזיכרון בנתב, אאל"ט הGL לכל דורותיו מגיע עם 16MB ואין בעיה להחליף לו את הקושחה.

עד כמה שאני זוכר, טומטו היא הקושחה שעובדת הכי טוב מול הכבלים בארץ.

סקירה והשוואה של ביצועי הקושחות DD-DRT וTOMATO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ול ERANISRA אין שום בעיה עם גרסת אלקטרוניקה 1.1 זו גרסת החומרה הנפוצה ביותר...לפחות כאן בארץ.

CZAR אכן יש צדק בדבריך , אבל מעל לכל שלושת הדגמים G/GL/GS הם אותו ראוטר עם שינויים סמנטיים בלבד....

הפירמוור המקורי של LINKSYS אפילו תואם לשלושתם ללא חיפוש מיותר...וכ"ז מהסיבה שהמעבד שיושב בתוכם הוא .

יש מספר ראוטרים מדגם ה GL שמגיע עם מעבד של CISCO שאני כרגע לא זוכר את שמו המלא ולא ממש בא לי לפתוח תקופסה....חחחח

במקרה שלי לי יש אחד כזה בניגוד לשאר שמגיעים עם ARTHEOS ו .היחס הוא 48%/48%/4%.

מגיע עם מעבד של CISCO והוא קצת יותר מהיר מה GL האחרים...מסיבה שעדין לא הבנתי...

שלחתי מייל ללינקסיס/סיסקו בנושא להבנת הסיבה, אבל לא קיבלתי תשובה מעבר ל-כי ככה זה.....

לפי הערכתי הסיבה היא שנכון לזמן הצגת הראוטר בעולם הוציאו אותו עם ה-חומרה (CISCO לא סתם שם) ולאחר שהמוצר תפס פלח שוק

אז התחילו למצוא דרכים להוזלת עלות הייצור והעלאת הרווח הסופי פר יחידה ע"י החפת המעבד של CISCO במעבדים זולים יותר....

אבל זו רק המחשבה שלי....:)

אגב הגרסאות GL עם ה מצויינות , מי שלא מכיר קיימת בהרבה לוחות אם בצורת כ.רשת , בד"כ 100/1000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתבלבל בגלל הקשר הישיר לכך שנתבים עם 4 מגה פלאש מגיעים עם 16 מגה

זכרון. ואלו עם ה-2 מגה פלאש מגיעים עם 8 מגה זכרון. כמות הזכרון לרוב היא לא

משנה, אלא כמות הפלאש שהיא איפה שהקשוחה מאוכסנת.

ניתן למצוא מידע דיי מלא על הנתבים השונים באתר של openwrt.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למזלי זיכרוני אינו בוגד בי , ופחות או יותר מה שאמרתי עם תיקון קל :

16 מגה כולל

12-14 מגה RAM

2-4 מגה FLASH

למה זה ככה ? שאלה מצויינת אני עדיין ממתין לתגובת LINKSYS בנושא המעבד שקיים אצלי בראוטר....

מצורף סקרין של הראוטר שלי...לצורך העניין ....

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך זה בידיוק עדיף על OPENWRT למשל? עד כמה שאני ראיתי, עם OPENWRT, עקב העובדה שהוא בעצם לינוקס חמדמד, אפשר להתקין איזה אפאצי או שרת HTTP אחר ופשוט להפוך את זה לשרת. אפשר גם עם הלחמה להתקין קורא כרטיסים או יציאת ולהפוך את זה לשרת BT או כל דבר אחר שלינוקס נותן לי לעשות. אז, יפה שהוא מציג גגראפים המציגים התפלגות תעבורה לפי שעות אבל, כשאני יכול להתקין שרת HTTP על הראוטר, למי איכפת מזה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי בדיוק אמר שזה לא ניתן לביצוע גם כאן....????

סקריפטינג...קסם של דבר...אישית לא חובב סקריפטינג אבל כשמגיע ...- מגיע.

פשוט צריך לדעת איך , אם לא יודעים זה לא אומר שלא ניתן...:)

ולשם כך אני אפנה אותך לפוסט הראשון שלי - שבו מצויין שבאמצעות סקריפטינג אתה יכול לעשות הרבה מעבר ל QOS, גרפים ו...

ואפילו -- שרת אפצ'י, לבריאות...

אגב אם תשאל אותי אם אתה כבר שם שרת , תשים אותו על מכונה נורמלית ולא על ראוטר שהוא שווה ערך למחשב יד שניה בגיל זקנה מתקדם קרוב לאלצהיימר...

אתה שוכח שהמעבד שקיים בלינקסיס הוא אכן בין החזקים , אבל עדיין 200MHZ, לאם לא ידעת - אני אגלה לך סוד בתעבורה מלאה דו כיוונית

יכולת המעבד מנוצלת כ 85%, מה שלא משאיר לך הרבה כדי להריץ דברים אחרים מבלי לגרום לLAG בתקשורת. :kopfpatsch:

ואם אתה רוצה גם הפוקט פיסי שלי מריץ ווב סרבר ... כמו לשים על הראוטר - אין בזה הרבה היגיון.גימיק מאוד נחמד לאתר של כמה דפים בדידים ותו לא.

ואגב הפוקט שלי וואלה תותח מריץ אפצ'י...לבריאות. 8)

לגביי נושא הזיכרון , עד 8.5.2008 גרסאות חומרה 1.0)CL7A.....) הגיעו עים הגבלת חומרה לפירמוור עד 3MB. אם ניסית 3.001MB הכשלת את עצמך,ונדפק הראוטר.

מהיום גרסת חומרה 1.1 )CL7B ו C) מגיעות עם תאימות מלאה לפירמוור 4MB מלא !!!איך זה נעשה ? :s05:

מעיפים את גרסה 4.30.11 ועולים בשנתון לגרסה משופצרת עם מתיחות קוסמטיות כאלו ואחרות 4.30.12 - ומשם עוברים למוסך למקצה שיפורים טוטאלי עם השבחת מנוע

ובוסטר!!!. :yelclap:

אגב לנושא המודינג לראוטר , אני מעדיף שהראוטר שלי יהיה AS SIMPLE AS IT GETS- NO BULLSHIT IS WELCOME HERE...

שהרי כולנו רוצים מהיר לא ? עוד דברים שהמעבד צריך לטפל בהם זו עוד מעמסה על הקיים אני נשאר עם שלי ללא GPIO CARD , וללא COM :)

בשביל דברים כאלה שאתה מציין יש לי צעצועים אחרים שאשמח להרחיב עלייהם את הדיבור אבל לא תחת הת'רד הזה :)

CISCO 827 לדוגמא....אבל באמת זה לפעם אחרת,בו לא נקדים את המאוחר...:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אין צורך להתעצבן, העלתי פה שאלה לגיטימית לגמרי- האם ניסית את שאר הקשוחות לפני שהגעת למסקנה כזו נחרצת?

אגב, תמיד ניתן לעשות OC ולקבל עוד כמה מגהרצים

ואם כבר מדברים על גרסאות, הגרסא של TM פשוט שולטת!!!!!11אחדאחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי הכל ברוח טובה ובלי עצבים , שמעתי שזה לא בריא לבריאות הבריות , תעשה ריפרש לדף :)

יש תיקונים.. בפוסט האחרון :)

ואני באמת לא צחקתי בנושא הפוקט...הוא אכן מריץ אפצ'י - לבריאות....[br]פורסם בתאריך: 8.06.2008 בשעה 03:41:04

אגב נושא הסקריפטינג הוא אחד הדברים היפים פה כי בעצם הוא פותח לך דלת לאין ספור שיפורים...

אגב אם יש כאן מישהו בפורום שמכיר ויודע איך - אני אשמח לקבל יותר מידע.

השורה"AS SIMPLE AS IT GETS- NO BULLSHIT IS WELCOME HERE" היא לצורך הדגשה ולא כדי לצעוק עליך.....:)

שהרי ציינתי כאן שהטומאטו הוא מינימליסטי ביותר כדי לקבל את התפוקה המירבית.

וכן ניסיתי את כל הגרסאות שציינתי בפוסט הראשון שלי :)

הטומאטו הוא הגרסה הטובה והיעילה ביותר נכון להיום למיטב ידיעתי, אשמח לגלות אם יש יותר טובה.[br]פורסם בתאריך: 8.06.2008 בשעה 03:49:05

אגב עדיין לא נתקלתי בראוטר שעבר OC.... :silly:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב עדיין לא נתקלתי בראוטר שעבר OC.... :silly:

גם אני לא ופעם ראשונה שאני שומע על זה!!

ד"א

אני עוקב אחרי הדיון הזה וגם לי יש את הלינקסיס הנ"ל

אבל עם הקשוחה המקורית ואני מתלבט אם להחליף אותה

כי בנתיים אין לי איתו בעיות ואני לא רוצה להפסיד את האחריות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...