מיומנו של מוכר משחקים: "יש לזה צ'יפ?" - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיומנו של מוכר משחקים: "יש לזה צ'יפ?"

huber

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדיוק, האנשים פה שעובדים בתחום הם בודדים ביחס למוכרים והטכנאים הגאונים שיש ברוב חנויות המחשבים בארץ, כאלה שמדרגים כרטיסי מסך לפי או מספר דגם (HD2400>X1950XT) או מוכרים מחשבי גימרים עם Q6600 וכרטיס מסך מובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, מה שאתה "מוכר" ללקוחות על אייבורי זה לא נכון, מוגזם וגם פשוט לא ההסבר הנכון לשאלה שלהם.

(וד"א, אני שונא את אייבורי)

אני אומר ללקוחות מה שאני שומע מהסוכנים שלנו. לטענתם אייבורי מחזיקים באנשי רכש שתפקידם לאתר בחו"ל (בעיקר ארה"ב) חנויות שעומדות על סף פשיטת רגל ואייבורי רוכשים מהם את המלאי במחיר מאד נמוך. בנוסף, הם מוכרים הרבה מוצרים "מחודשים".

ביום שאתה תספק הסבר הגיוני איך אייבורי מצליחים לשבור את השוק בצורה כזאת, אני אאמץ אותו ואגיד ללקוחות ששואלים למה יש הפרש של 20-30 אחוז בין המחירים של הרשת למחירים של אייבורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שלא עבד מול לקוח ישראלי בחייו - לא תבינו על מה מדובר וחבל שתגיבו פה. אני אסכם את זה במשפט אחד - הבעייה בשירות הלקוחות בארץ לאוו דווקא מתחילה מהנותני השירות אלא לרב מהלקוח הישראלי, בעיית הביצה והתרנגולת. לקוח ישראלי מצפה לקבל שירות אירופאי/אמריקאי אבל לתת יחס של לקוח ישראלי. לא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו עובדה שאייבורי מכרו דיסק קשיח 500GB במחיר רצפה, וכל החנויות "נאלצו" למכור במחיר הזה עכשיו.

ככה שהתירוצים נשמעים לי כמו של מוכר ישראלי...

הלקוח הישראלי לא פראייר, וגם המוכרים לא בדיוק פראיירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקוח: "יש לכם כונן קשיח חיצוני?"

אני: "בהחלט"

לקוח: "למה זה כל כך יקר?! באייבורי זה עולה חצי!"

אני: "אנחנו עובדים עם יבואנים רשמיים בלבד. כל המוצרים שאתה רואה חדשים לחלוטין ובאיכות טובה. אייבורי מביאים מוצרים בייבוא אפור, ממקור לא ברור. במקרה הטוב מדובר במלאי של חנות בחו"ל שפשטה רגל, במקרה הרע מדובר במוצרים מחודשים".

בשלב הזה הלקוח מסתכל עלי כאילו אני סתם מזיין בשכל, כי איך אייבורי מוכרים חלקים משומשים? הוא קנה משם מחשב לילד ב-1,500 ש"ח במארז עם מאורר מגניב כזה, אז איך אייבורי לא איכותיים?! הוא מסתובב, הולך לאייבורי וקונה שם את המוצר שהגיע אלוהים-יודע-מאיפה.

עם כל הכבוד, וכל הבעיות שהיו למשתמשים פה באתר עם IVORY, לכתוב כזה דבר, זו הוצאת דיבה מולם רק שתדע...

דבר שני, יכול להיות שאתה צודק בחלק מהדברים, אבל עדיין הם מוכרים מוצרים עם אחריות מלאה מהיבואן הרישמי, כלומר המוצר חייב להיות חדש, כי מוצר משומש או מחודש, לא מקבל אחריות מלאה, בדרך כלל אחריות חלקית.

וכפי שציינו קודם, IVORY הורידו את המחירים של הכוננים הקשיחים, וכל החברות אחריהם, וזה בעקבות האפשרות שלהם לשנות מחירים, כל חברה רוצה להרוויח X% על המוצרים, כפי שכולנו יודעים, והם תמיד יכולים לקצץ אותו על מנת למכור יותר, וזה מה שIVORY עושים בחלק מהמקרים...

ות'אמת אני שוקל לקנות מהם 500GB בכ330 שקל, זה מחיר משתלם, רק צריך לבדוק איתם, מי באמת נותן את האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר הכי פשוט למחירים של אייבורי וקי אס פי זה העלות הזולה של השכירות שלהם..

בניגוד לבאג או איפה שאתה לא עובד.. שמה משלמים מלא כסף כדי להחזיק חנות שכל הפראיירים שלא נכנסים לאינטרנט ילכו אליה ויבזבזו כסף .. לכן היא גם יקרה יותר , גם כי יש לה שכירות גבוהה וגם כי נכנסים אליה פראיירים.

קי אס פי ואייבורי מחזיקים מרכזי שירות בסיסיים במקומות נידחים שלא עולים להם הרבה, כי כל השיווק שלהם נעשה באינטנרנט לכן הם יכולים לאפשר לעצמם למכור במחירי רצפה מעבר לזה שהמחזור השנתי שלהם הוא גבוה והם מרשים לעצמם להרוויח מעט מכל מוצר במצטבר הם מוכרים כל כך הרבה שהם מרוויחים יפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוקר אתה צודק אבל...

זה לא שהמחירים בבאג גבוהים רק מהסיבה הזו, השירות, האמינות, אחריות של באג הם ליגה אחרת (כמו זיגזג?) ושירות ואחריות עולים כסף.

המחירים הנמוכים אצל KSP ואייבורי כפי שאמרת הם מתנאי השכירות, מכך שהם וקונים מהם המון, מייבוא אפור אולי, מאחריות מופחתת לפעמים ...

שכל אחד יעשה את השיקול שלו..

נגיד לקנות מארז יקר כגון הP180, אתה יכול לחפש בארץ את החנות הזולה ביותר, לבוא אליהם והם ישוו את מחיר החנות או יורידו בכמה שקלים פחות.

דיסקים קשיחים אצלם מאוד זולים 500GB של סייגייט עולה 340 ש"ח..

לא מן הנמנע שסיכון יהיה כרוך ברכישה מהם, אבל לפי דעתי הוא משתלם במקרה של הדיסק קשיח הזה, מארז ובכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל משחק היה עולה כ 50-100 ש''ח כמו בחו''ל הייתי קונה... אבל 170 שקל ???? או 220 למה מה קרה?

חרטה שבחרטות

דבר ראשון משחקים בחו"ל לא עולים 50-100 שקל (50-60 דולר למשחקים שמכבדים את עצמם)

דבר שני, לא היית קונה גם אם זה היה 70 שקל

ופה מדבר אחד שמוריד משחקים אבל לא צבוע לגבי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר הכי פשוט למחירים של אייבורי וקי אס פי זה העלות הזולה של השכירות שלהם..

בניגוד לבאג או איפה שאתה לא עובד.. שמה משלמים מלא כסף כדי להחזיק חנות שכל הפראיירים שלא נכנסים לאינטרנט ילכו אליה ויבזבזו כסף .. לכן היא גם יקרה יותר , גם כי יש לה שכירות גבוהה וגם כי נכנסים אליה פראיירים.

קי אס פי ואייבורי מחזיקים מרכזי שירות בסיסיים במקומות נידחים שלא עולים להם הרבה, כי כל השיווק שלהם נעשה באינטנרנט לכן הם יכולים לאפשר לעצמם למכור במחירי רצפה מעבר לזה שהמחזור השנתי שלהם הוא גבוה והם מרשים לעצמם להרוויח מעט מכל מוצר במצטבר הם מוכרים כל כך הרבה שהם מרוויחים יפה

רואים שאתה לא מבין כלום. שכירות זה החלק הכי זול בהחזקת עסק. בסניף של באג עובדים בין 2-3 עובדים במשמרת. בסניף של אייבורי עובדים בין 15 - 20 עובדים במשמרת. בנוסף, הם מחזיקים מעבדה בכל סניף. לבאג, של 43 סניפים, יש רק מעבדה אחת. הסיבה לכך שבאג עובדים עם יבואנים רשמיים ולאותם יבואנים יש מעבדות. ההוצאות הכלליות של אייבורי הרבה, אבל הרבה יותר גבוהות מבאג. ובאג, רק שתהיה בעניינים, מאד רווחית, שפותחת בין 4-5 סניפים חדשים כל שנה.

מה שאייבורי עושים זה מאד פשוט. הם רוכשים בזול בחו"ל אלוהים יודע איפה ומביאים לארץ במחירי שפל כדי למשוך את כל הקמצנים שרק מחפשים איפה לחסוך את ה-100 שקלים. ועל הקמצנים האלה הם חיים. ועל הדרך הם דוחפים גם איזה מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי למשוך את כל הקמצנים שרק מחפשים איפה לחסוך את ה-100 שקלים. ועל הקמצנים האלה הם חיים. ועל הדרך הם דוחפים גם איזה מחשב.

אני לא אגיד שאתה לא צודק, כי אתה כן.

אבל הציטוט הזה שהבאתי פה שלך זה שטויות.

מה הקשר קמצנים? זו מנטליות ישראלית לקנות בזול ולהרוויח ביוקר ועל אנשים כאלו הם עושים כסף. כל אחד רוצה לקנות בכמה שיותר זול ולהרוויח כמה שיותר הרבה. קמצן זה משהו אחר לגמרי, ואתה מוזמן לפתוח מילון ולחזור לכאן עם הגדרה.

אבל לא רק אל אנשים חסרי ידע שרוצים מחשב תותח במחיר זול (וזו ההגדרה המדוייקת) הם פונים.

כמו שהזכרתי קודם, גם אנשים מהקהילה שלנו יכולים לקפוץ על המציאה של אייבורי/KSP בתחום הדיסקים הקשיחים שהם שברו את מחירי השוק, או להשוות מחיר של מארז כמו הP182/SE לפי המחיר בסקייפיסי לדוגמא, ורק להרוויח מי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח קמצנים..אתה טיפש או מה?

אין שום דבר פסול בלחפש את המחיר הזול ביותר וגם לבחור אותו זה מה שעושה תחרות ומונע מונפול שיגרום לך לכאב גדול בכיס.

באג שווים לתחת שלי מצידי הם לא קיימים לא קניתי מישם בחיים ולא אקנה.. זה לאנשים שמבינים במחשבים כמו שאתה מבין בכלכלה וכדאיות בקנייה , מבינים קקה.

את הכסף שלהם הם עושים על איזה אזרח תמים שלא מבין בשקל הוא רוצה להפתיע את הילד , את האחיין את לא יודע מי.. אז הוא הולך לחנויות שהוא רואה בקניון או לא יודע איפה..והוא מבקש מיהם כל מיני לרוב את "ההכי טוב" ודוחפים לו כל מיני דברים במחירי הפקרות (מדבר מניסיון על בן דוד שקנה כרטיס מסך של 300 ב700 בחנות כזאת) כי הוא לא מבין בזה.. והוא לא יודע לעשות חיפוש באינטרנט ולהגיע למקומות האטרקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח קמצנים..אתה טיפש או מה?

אין שום דבר פסול בלחפש את המחיר הזול ביותר וגם לבחור אותו זה מה שעושה תחרות ומונע מונפול שיגרום לך לכאב גדול בכיס.

באג שווים לתחת שלי מצידי הם לא קיימים לא קניתי מישם בחיים ולא אקנה.. זה לאנשים שמבינים במחשבים כמו שאתה מבין בכלכלה וכדאיות בקנייה , מבינים קקה.

את הכסף שלהם הם עושים על איזה אזרח תמים שלא מבין בשקל הוא רוצה להפתיע את הילד , את האחיין את לא יודע מי.. אז הוא הולך לחנויות שהוא רואה בקניון או לא יודע איפה..והוא מבקש מיהם כל מיני לרוב את "ההכי טוב" ודוחפים לו כל מיני דברים במחירי הפקרות (מדבר מניסיון על בן דוד שקנה כרטיס מסך של 300 ב700 בחנות כזאת) כי הוא לא מבין בזה.. והוא לא יודע לעשות חיפוש באינטרנט ולהגיע למקומות האטרקטיביים.

זה לא תמיד נכון מה שאתה אומר, כי למשל PS3 משתלם לקנות משם ולא מKSP לדוגמא, זה לפי דעתי. אני מעדיף מהיבואן הרישמי, עם כל החבילה ולשלם קצת יותר מאשר ייבוא אפור, שאח"כ אם יקרה משהו אני צריך ללכת לשבור את הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...