בעייה בכרטיס קול - יציאה דיגיטלית SPDIF - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה בכרטיס קול - יציאה דיגיטלית SPDIF

cKb

Recommended Posts

כל עזרה תתקבל בברכה:

יש לי לוח אם של ג'יגהבייט GA-7VTXH, עם כרטיס קול שמאפשר יציאה דיגיטלית מסוג SPDIF. החיבור נעשה באותו "חור" - line out, עם פלאג שונה כמובן, וההגדרה היא ע"י מנהל התקנים 'enable digital out".

הבעייה היא שכאשר אני מאפשר יציאת קול דיגיטלית, כרטיס הקול מתחיל לגמגם (כמו סלקום)... וזה פשוט משגע. אי אפשר לשמוע כלום ככה. אמרו לי באיזה-שהוא פורום שכנראה הבעייה היא בספק (חלש מדי), שהוא לא מצליח לחולל אות מספיק חזק. יש לי ספק 300W, ובאף מקום לא מוזכר שום דבר בנושא הזה.

מה קורה פה? הדרייברים שלי מעודכנים - גם של וגם של VIA.

אולי תוכלו להפנות אותי למאמר או לפורום בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לSPDIF אתה צריך וחייב להשתמש בכבל מיוחד בעל התנגדות של 75 אום (כמה שזכור לי יכול להיות קצת יותר)

אם הכבל לא מתנגד מספיק אתה מעמיס את המגבר שלך בעומס יתר ולכן הוא מגמגם תבדוק ותראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה. אני אבדוק את הכבל - כי הכבל בו אני משתמש הוא לא הכבל אותו קיבלתי עם הרמקולים.

דבר שני, למי ששאל - כרטיס הקול הוא כן PCI128 של קריאייטיב, אבל עם יציאה דיגיטלית. וזאת הסיבה היחידה שלא קניתי כרטיס קול בנפרד.

כשאבדוק את הכבל, אני אעדכן.

עד כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לוחות אם של גי'גהבייט שכוללים כרטיס קול של קריאייטיב ONBOARD במקום הסאונד המעפן של VIA. זה כרטיס שדומה למעשה לויברה 128 אבל יותר טוב ממנו. יש לו באמת יציאה דיגיטלית וקריאייטיב אומרים שניתן להוציא ממנה AC3 דחוס לרסיבר שיכול לפענח את זה ולפרוס ל-5.1 . עדיין יש דברים יותר איכותיים מזה (כמו הסאונד שיש בלוחות שמבוססים NFORCE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגש לחנות סטיראו ותקנה כבל אודיו לDVD מחברים כתומים

זה כבל RCA תצטרך להוסיף לו מעביר כמו שאני מניח שיש לך כבר

הכי חשוב שיהיו לו מחברים כתומים זה אומר שהוא בעל התנגדות פנימית

אתה חייב לברר זאת עם המוכר

בהצלחה

חוץ מזה כבעל ADA880( וכרטיס שתומך בSPDIF) אני חייב לספר לך שלפעמים יש צרות במשחקים עם ה SPDIF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה

חוץ מזה כבעל ADA880( וכרטיס שתומך בSPDIF) אני חייב לספר לך שלפעמים יש צרות במשחקים עם ה SPDIF

אבל היציאה שעל הכרטיס שלי נראת כמו יציאה לרמקולים (דקה) לא יציאת RCA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל היציאה שעל הכרטיס שלי נראת כמו יציאה לרמקולים (דקה) לא יציאת RCA

הוא כתב שאולי כבר יש לך את המתאם מ-RCA ל-MINI PLUG. אם אין לך כזה מתאם תצטרך לקנות.

זו יציאה שנקראת MINI PLUG. במקרה שלך היא מספקת גם צליל סטריאו כיציאה אנלוגית וגם יציאת S/PDIF דיגיטלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שאלת אותי אז אני הייתי מהמר על : 2.חנות סטריאו

בחנות מחשבים לא ידעו מה אתה רוצה מהם (אבל במקום מתקדם יותר כמו פלונטר אני חושב שתמצא דבר כזה בכל זאת).

אופיס דיפו לא נראים לי מספיק מקצועיים בשביל זה אבל אם יש לך סניף שלהם ליד הבית אז זאת לא טירחה גדולה לגשת ולשאול ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש ADA880.

קניתי כבל MONO וחיברתי לו פלאג מתאם ל RCA - והכרטיס מגמגם.

האם הפתרון הוא לקנות כבל RCA עבה ואיכותי ולהוסיף לו מתאם MONO ?

למי ששאל - כדי שכרטיס הקול יזהה חיבור דיגיטלי, חייבים להכניס לו "בננה" MONO! לא סטריאו, כי אחרת הוא יחשוב שמדובר ברמקולים "רגילים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כנראה לא הבנתם אותי אז הנה השלבים:

1 נכנסים לאוטו (של אמא במקרה של חלק מכם)

2 נוסעים לחנות סטיראו וקונים - כבל אודיו דיגיטלי - יש לו מחבר RCA ב2 הצדדים והוא עם תקע כתום!!!!!!!

3 נוסעים לקנות מחנות אלקטרוניקה מתאם מיני פלאג לRCA -מונו ולא סטריאו-יש על הפין ממתכת שלו רק פס בידוד שחור אחד ולא שניים

4 חוזרים הביתה

5 מחברים ומנסים

6 משחקים

7 לילה טוב פיפי ולישון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כנראה לא הבנתם אותי אז הנה השלבים:

1 נכנסים לאוטו (של אמא במקרה של חלק מכם)

2 נוסעים לחנות סטיראו וקונים - כבל אודיו דיגיטלי - יש לו מחבר RCA ב2 הצדדים והוא עם תקע כתום!!!!!!!

3 נוסעים לקנות מחנות אלקטרוניקה מתאם מיני פלאג לRCA -מונו ולא סטריאו-יש על הפין ממתכת שלו רק פס בידוד שחור אחד ולא שניים

4 חוזרים הביתה

5 מחברים ומנסים

6 משחקים

7 לילה טוב פיפי ולישון

אי אפשר לדרוש פרוט טוב יותר ( לא בצניות)

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...