PACKET LOSS רציני בבזק בינלאומי!! - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PACKET LOSS רציני בבזק בינלאומי!!

akma

Recommended Posts

akma, תשנה אתה כותרת של הדיון חזרה או שתוריד את ה"ברחו על נפשותיכם".

אני לא ידוע מי הנציג תמיכה שאיתו דיברת, אבל אם הוא לא ידע לענות לך על זה אז זה לא משקף רמה מקצועית גבוהה במיוחד...

הדיון הזה מיותר, השאלה/בעיה הזאת כבר נידונה כמה פעמים בפורום וחיפוש קצר היה מעלה לך את התשובה.

בכל מקרה הסבר מעולה, איסתרא, שמחתי לראות.

אבל למה את חושב שהשרת לא בארץ?

MaxMind GeoIP City/ISP/Organization Edition Results

Hostname Country Code Country Name Region Region Name City Postal Code Latitude Longitude ISP Organization Metro Code

192.115.186.77 IL Israel 02 HaMerkaz Kfar Saba 32.1817 34.9358 Internet Society of Israel BEZEQ-INTERNATIONAL-LTD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה את חושב שהשרת לא בארץ?

MaxMind GeoIP City/ISP/Organization Edition Results

Hostname Country Code Country Name Region Region Name City Postal Code Latitude Longitude ISP Organization Metro Code

192.115.186.77 IL Israel 02 HaMerkaz Kfar Saba 32.1817 34.9358 Internet Society of Israel BEZEQ-INTERNATIONAL-LTD

טוב, זה מה שקורה כשעורכים הודעה מאוחר בלילה, במקום ללכת לישון 8).

התכוונתי לשרת ש- akma ניסה להגיע אליו. הוא כתב שזה שרת ישראלי, אבל הן לפי הכתובת והן לפי הניתוב שה- traceroute החזיר, הוא בכלל לא בארץ. בנוגע לאותה כתובת של בינלאומי, כמובן שהיא בארץ, אבל זה לא שרת - זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, נראה לי שלא הבנתם את המידע שהתוכנה מספקת.

תביטו שוב בתמונה: לכל בדרך התוכנה שלחה 100-101 פאקטים. כבר בנתב השני אובחן אובדן משמעותי של 63% מהפאקטים ואת הנתב השלישי אף פאקט לא עבר. אלא מה, מהנתב הרביעי והלאה הכל נראה תקין, עם 100% הצלחה. איך זה יתכן? הרי כדי להגיע לנתב הרביעי, הפאקט צריך לעבור קודם דרך השני והשלישי?

ההסבר פשוט: הפקודה שולחת את הפאקט לשרת היעד, אבל קובעת לו משך חיים (TTL) נמוך. ה- TTL קובע כמה נתבים הפאקט יכול לעבור, אחרי שהוא עובר את המספר הזה הוא מושמד ולא ממשיך הלאה. בד"כ המספר גדול מספיק כדי שהפאקט יגיע ליעדו, אבל תוכנות ה- traceroute משתמשות בערכים קטנים בכוונה, מאחד ומעלה. כשפאקט מגיע לסוף חייו, הנתב בו זה התרחש אמור להחזיר תשובה למי ששלח אותו שהפאקט מצא את מותו. כך ניתן לדעת מהם הנתבים שבדרך וכמה זמן לוקח להגיע אליהם - כתובתו של הנתב מופיעה בהודעת הפטירה והזמן נמדד מהרגע שהפאקט יצא ועד שהודעת הפטירה חזרה.

אבל לא כל הנתבים מחזירים הודעות פטירה ולא כל אלו שמחזירים עושים זאת במהירות גבוהה. מאחר שההודעות האלו נחשבות בעדיפות נמוכה, ישנם נתבים שבכלל לא עונים להן (למשל השלישי בדוגמה שהבאתם), אחרים עונים להן עם שיהוי מאוד גבוה ואחרים עונים רק בתנאים מסוימים (למשל רק ל- x הראשונים בכל שניה), מה שיכול להוביל לאובדן פאקטים גבוה. אבל האובדן הוא רק של התשובות, כלומר הודעות הפטירה, לא של הפאקטים המקוריים שאתם שולחים. ולראיה, כל הפאקטים שנשלחו לנתבים הבאים בתור הגיעו ליעדם והודעות הפטירה שלהם חזרו בחזרה אליכם.

אז איך יודעים שבאמת יש בעיה בפלט של ה- traceroute? יודעים אם הבעיה עקבית. אם קיבלתם אובדן פאקטים גבוה בנתב מס' n ובכל הנתבים שאחריו, סימן שיש בעיה בנתב n או בינו ובין הנתב n-1. לו הבעיה היתה רק בתשובות שחוזרות ממנו, הנתבים n+1 ומעלה לא היו מושפעים, אבל בדוגמה הזו כולם מושפעים, כלומר הפאקטים שאתם שולחים הולכים לאיבוד בדרך.

רם קיבלתם קפיצה גדולה בזמן החזרה בנתב n ובכל הנתבים שאחריו, סימן שיש איטיות בנתב n או בינו ובין n-1. לו הבעיה היתה רק בזמן שלוקח לתשובות לחזור, היא היתה משפיעה רק על הזמן של n ולא על זה של n+1 והנתבים שאחריו, שהיו עונים בזמן נמוך יותר. אפשר לראות את זה בדוגמה המקורית: שני הנתבים הראשונים שעונים מגיבים מהר יחסית, עד 20ms. הנתב הרביעי, שכבר נמצא בצרפת, עונה ב- 71ms וכך גם החמישי. השישי ומעלה נמצאים בארה"ב וזמן התגובה שלהם עולה בהתאם ליותר מ- 160ms.

אני מקווה שהתשובה שלי מספיק ברורה. השתדלתי לא להיכנס יותר מידי לעניינים הטכניים, אבל לפעמים לא היתה ברירה.

תוספת: לפני שמנסים traceroute, יש לבצע ping אל השרת אליו מנסים להגיע. תנו מספר גדול מספיק של פאקטים לפינג, נאמר 100. כל עוד קיבלתם זמני תגובה סבירים ואובדן של פחות מאחוזים בודדים, אין טעם לבדוק traceroute - הכל נראה תקין. רק אם הפינג מראה חשד לבעיה, אם בזמני תגובה מאוד גבוהים או ב- packet loss משמעותי, יש טעם לבדוק traceroute כדי לנסות לאתר את המקום בו מתרחשת הבעיה.

עוד תוספת: השרת הזה אולי ישראלי, אבל הוא בכלל לא נמצא בארץ.

סתכל על הסקרין הזה... זה לשרת של שלא תבלבל את המוח

hwzonehv0.jpg

משהו פה דפוק מה אתה עיוור???

השרת מגמגם לך מול הפנים, חברים שלי הריצו את התוכנה וספירת הפאקטים טסה, תוך כמה שניות הם כבר ב200 פאקטים

ולכוכב שהציע לי לשנות כותרת.. למה לשנות אותה לא הבנתי?? ואם זה לא עולה לך כסף תשתדל להיות פחות מיסתורי עם התשובה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

akma, הכוכב היחיד כאן זה אתה,

אתה מגיע לפורום שמלא באנשים כי הם בוחרים להיות כאן ולעזור במה שהם יכולים

אתה לא מכבד את חוקי המקום (כותרת) ועוד מחפש הסברים מאחרים (שלא חייבים לך כלום) על למה לשנות את הכותרת.

במקום לחפש בעצמך את חוקי הפורום (לא קשה, הם נעוצים).

אתה מעליב משתמשים ומודרייטורים, חושב שמישהו פה חייב לך משהו

ואפילו לא טורח לקרוא ולהבין הסבר מלומד (ונכון, שנובע מידע ולא מניחושים וקריאה בקלפים) שמספקים לך.

הדיון שלך ננעל, אתה חוטף אזהרה, ואתה תטופל בהתאם - לילה טוב ו- CHEERS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

akma, קודם כל תודה על השם תואר.

דבר שני, למה נראה לך שאני חייב לך הסבר כלשהו, אם אתה לא יכול להבין לבד - חבל...

חוצמזה, לא הצעתי לך לשנות את הכותרת, אמרתי לך לשנות את כותרת. אתה ממש חייב הסבר: הכותרת שיקרית שפוגעת בשם הטוב של מישהו ללא ביסוס.

אם אתה מתכוון להמשיך ולהשתמש בשירותי האתר (מה שלא כל כך בטוח שתוכל לעשות) אני מציע לך בחום לקרוא את חוקי הפורום.

ועוד דבר, גם אם אתה לא מסכים אם מה שרשמו פה (כי אולי אתה לא מבין בכלל על מה מדובר), לפחות שיהיה לך את הנימוס המינימלי ולא להעליב מישהו טרח לכתוב עבורך תשובה מלא ומפורטת שמתפרסת על יותר מ-3 שורות!

יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...