דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 88 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

-רוני היתה לך טעות קטנה: הנוצרים מאמינים בשליוש הקדוש זה נכון אבל זה לא כמו שתיארת ומרים לא מוזכרת שם

לפי טענתם:

-האב: הקב''ה

-הבן: ישו :nono:

-רוח הקודש: שילוב של שניהם. הם אותו גוף, יעני הקב''ה התגלה בתור ישו ונשמתו של ישו היתה בעצם סוג של שכינה. :nono:

שוב, טענה קצת לא הגיונית שכן היא סותרת את עשרת הדברות\התורה כולה עשרות פעמים, בנוסף, אם ישו אמר "אלי אלי למה עזבתני ואלוהים היה בתוכו זה כבר מפריך את כל טענות הנצרות".

-זו אולי סוג של עבדוה זרה אני לא יודע, אבל בעיקר הם מאושמים בעבודה זרה בגלל כל הפסלים שיש להם בכנסיות וכו' - עבודה זרה גם כן.

ב4 מילים

-הנוצרים כופרים בתורת ישראל!

[br]פורסם בתאריך: 11.08.2008 בשעה 20:51:28

אגב רוני, ישו מוזכר גם בגמרא, כתלמיד של ישוע בן פרחיה.

כן ,זה ידוע לי שהוא מוזכר בגמרא.

לבטל דברים מהתורה, ראית מה זה? את יום שבת שמו לי ביום א'. מה לעשות אומות העולם קינאו בעם היהודי.לא לדבר על זה שבכלל ישו לא רצה בכלל להקים דת חדשה.

נוצרי אחד שראיתי באיזה סרט אמר שהנצרות אומרת שהפירוש של היהודים לתנ"ך הוא לא נכון, אז הוא המשיך לומר שאם הפירוש של היהודים לא נכון אז של מי נכון? הרי מי היה נוכח במעמד הר סיני ? היהודים או הנוצרים? אם הפירוש של היהודים לא נכון אז כל שכן של הנוצרים, נעזוב את זה שהוא עזב את הנצרות,

[אבל כידוע היהדות לא רוצה לקבל גרים מה ששונה מכל דת]

איסתרא:

אתה מוזמן לפורום לקבל הוכחות, לוקח שניה להירשם, תן שם טענה שעליה אתה רוצה תשובה חד משמעית, בוא נראה אם לא תקבל [מחכים לך] כנ"ל לגבי כולם.

הרב דניאל בלס מחכה לך חחחחח , בין הזמנים עכשיו ,אז הוא יותר פנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מיסיונר, שהולך לחפש "כופרים" שאת דתם הוא יוכל להמיר. אני אכנס לוויכוח המתיש הזה אם מישהו יבוא אלי, אבל אני לא מתכוון ללכת לחפש עם מי אוכל להתווכח.

אתה אמרת שוב ושוב שיש לך הוכחות. הבטחת גם תשובות לשאלות שונות פעם אחר פעם. עד עכשיו לא סיפקת כלום. הרב בלס לא הבטיח לי כלום, אבל את סוג ההוכחות שלו כבר ראיתי ובכלל לא התרשמתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מיסיונר, שהולך לחפש "כופרים" שאת דתם הוא יוכל להמיר. אני אכנס לוויכוח המתיש הזה אם מישהו יבוא אלי, אבל אני לא מתכוון ללכת לחפש עם מי אוכל להתווכח.

אתה אמרת שוב ושוב שיש לך הוכחות. הבטחת גם תשובות לשאלות שונות פעם אחר פעם. עד עכשיו לא סיפקת כלום. הרב בלס לא הבטיח לי כלום, אבל את סוג ההוכחות שלו כבר ראיתי ובכלל לא התרשמתי.

הדת היהודית שונה מכל דת, לא כמו הנצרות שעושה הרבה מאמצים להפיל כל יהודי לרשת או אפילו כל אדם שהוא לא נוצרי.

אני לא רוצה לדון על זה, זה יקח לי הרבה זמן. אין בעיה אף אחד לא מחייב אותך, סך הכל אני אומר לך איפה תוכל לקבל הוכחות במקום מקצועי,

את סוג ההוכחות שלו ראית? אממ ולא התרשמת, [אני יודע שאתה חושש, נו בוא נראה מה תוכל לחדש לו ולנו שאר הצוות שם]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא הנוצרים לא מנסים להחזיר בתשובה בכמויות האטומיות שעושים הדתיים בארץ.

חחחחחחחחח זה אני משאיר ל totah , נראה לי זה ידוע לו מה שהם עושים.

הדתיים בארץ? מה עושים לקרב את האחים שלהם למקורות, אבל לא בכוח או בשקרים.

טעימה קטנה, הם מציגים את עצמם כיהודים רגילים וכאילו לקרב ליהדות [אבל הם בכלל היהודים המשיחיים= שהם נוצרים לכל דבר ]

הם אומרים ליהודי התמים שקיבלנו את השואה בגלל שלא האמנו בישו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני הדת הנוצרית בעצמה לא ביטלה את יום השבת, בעשרת הדברות הנמצאות בכל כנסייה רשום לשמור את יום השבת לקדשו.

תתפלא שהיהודים המשייחים דווקא לא עובדים בשבת אבל בעירה "כי הכהנים גם ביצעו בעירה".

ואם אתה רוצה אני יכול להביא לך שיחה שלי עם משיחי שממשיכה גם כרגע שם הוא מנסה לשכנע אותי למה אינו נוצרי ושהוא לא מגן עליהם ופוסל את דרכם, כי לא שומרים הם תורת .

אגב רוני, הנוצרים הפכו את יום ראשון לשבת מויעדת ניקוסיה, 500 שנה אחרי מותו של ישו.

-עד אז, כל הנוצרים שמרו שבת, מבלי קשר לתריי''ג מצוות עליהן הקפידו עד הביטול (אמנם ללא פרשנות), - אבל את עשרת הדברות לא ביטלו ושמרו שבת מלאה כיהודים, וגם ישו בעצמו שמר שבת. :s07:[br]פורסם בתאריך: 11.08.2008 בשעה 23:11:10

דווקא הנוצרים לא מנסים להחזיר בתשובה בכמויות האטומיות שעושים הדתיים בארץ.

שוקו את שקרן המשקר בעיקר לעצמו.

הנוצרים מחזירים בתשובה אמנם במספר קטן יותר אך בנחישות וקיצוניות שאתה לא מבין בכלל.

-קרא את הכתבה של עיתון שישי בידיעות אחרונות על המשיחיים (כת המטבילים).

-קרא באיטנרט על מסיון ופעילותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת היהודית שונה מכל דת, לא כמו הנצרות שעושה הרבה מאמצים להפיל כל יהודי לרשת או אפילו כל אדם שהוא לא נוצרי.

אני לא רוצה לדון על זה, זה יקח לי הרבה זמן. אין בעיה אף אחד לא מחייב אותך, סך הכל אני אומר לך איפה תוכל לקבל הוכחות במקום מקצועי,

את סוג ההוכחות שלו ראית? אממ ולא התרשמת, [אני יודע שאתה חושש, נו בוא נראה מה תוכל לחדש לו ולנו שאר הצוות שם]

רוני, אתה לא צריך לצטט הודעה שנמצאת מיד מעל זו שלך.

עכשיו הצצתי שם שוב, בוויכוח בין בלס לחילוני אחר. דו-שיח של חרשים. או של חירש אחד, בלס. הוא גם לא מפסיק לטעות. הפסקתי לקרוא בנקודה בה הוא התבלבל בין דארווין לדה למארק. כלומר אני מניח שהוא התבלבל, האפשרות השניה היא שהוא סילף בכוונה. אם הוא לא יודע ולא מוכן להכיר בכך שהוא לא יודע, מה הטעם להתווכח איתו? בדיוק כמוך, הטיעונים שלו עובדים רק על מי שלא מבין בתחום עליו הוא דן. זה מזכיר לי את התגובות לספריו של וליקובסקי, שגם מככב באתר הנ"ל: הארכאולוגים אומרים שהאסטרונומיה שלו מרשימה, אבל הארכאולוגיה שלו מצוצה מהאצבע; האסטרונומים אומרים שהארכאולוגיה שלו מרשימה, אבל האסטרונומיה שלו לא קשורה למציאות.

כמובן שבמגרש הביתי, מוקף בחסידים שוטים, הוא נראה כמבין גדול בכל תחום שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסטלה

אני אתן לאנשים קצת יותר מנומסים ובעלי ערכים ממך להגיב , מאחר והתגובה שלך טיפשית וחסרת כל טיעון , מה גם שאת הטיעונים הטיפשיים שלך

כבר שמעתי אלף פעם

נעלבת? מצטער, אני אסביר במספר שורות הפעם..

הדת (כל הדתות) קמה כדי לכפר על חוסר הידע האנושי לגבי העולם..

לדוגמא איך העולם נברא, כיום ישנם תיאוריות מדעיות שאנו בודקים את אמינותם אך יש אנשים מאמינים שלא מענין אותם המדע והם ממשיכים באמונתם העיוורת ומפיצים את השקר.

לכל נושא שבו אין למדע תשובות, (בזמן הנתון) הם מכניסים את האמונה לשם וגורמים לקהל להאמין שכך זה נכון.

..

עם כל הכבוד לדת ולחוכמה הטמונה בה היא לא אמינה וקשה לי אישית לשמוע את הסיפורים שמספרים המטיפים. (זה פשוט מכאיב לאוזניים)

..

אני מקווה שלא העלבתי מישהו אחר.. אבל זה נכון אם תסתכלו מחוץ לקופסא שבה אתם נמצאים, תפתחו קצת את הראש ותראו איזה סיפור סיפרו לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמא איך העולם נברא, כיום ישנם תיאוריות מדעיות שאנו בודקים את אמינותם אך יש אנשים מאמינים שלא מענין אותם המדע והם ממשיכים באמונתם העיוורת ומפיצים את השקר.

לכל נושא שבו אין למדע תשובות, (בזמן הנתון) הם מכניסים את האמונה לשם וגורמים לקהל להאמין שכך זה נכון.

..

עם כל הכבוד לדת ולחוכמה הטמונה בה היא לא אמינה וקשה לי אישית לשמוע את הסיפורים שמספרים המטיפים. (זה פשוט מכאיב לאוזניים)

..

אני מקווה שלא העלבתי מישהו אחר.. אבל זה נכון אם תסתכלו מחוץ לקופסא שבה אתם נמצאים, תפתחו קצת את הראש ותראו איזה סיפור סיפרו לכם.

-מסטלה, אתה טוען טעון מופרך מיסודו, אולי נעניק לך את התואר קבען

התשמח לדעת?

-האמונה באל היחיד הגיעה מהתגלות, זאת האפשרות שלך אם לקבל את אמיתותה או לא.

-האמונה באלילים (ואני נותן דוגמה אחת למה היא שונה מהמאמונה באל מן ההתגלויות) - פירשה סה''כ תופעות טבע כמאבקים בין אלים, לא מחייב שאמונה היא צורך אנושי ממש לא.

-אם אתה תבחן את הפילוסופיה על ההתלגות לאברהם אבינו (שהייה אגנוסטיקן מרקע פולותאיסטי) אני משוכנע שאתה בחוכמתך תבין את השוני.

-שקרן!, אתה בכלל לא הבנת מיהוא Matteo ואתה מפרש את זה לנוחיותך.

-חזרת על טיעון ישן שמנסה להציג את הדתיים כמסיונרים בעל כורחם, טעון מעט שגוי אך לא לגמרי. אגב, אני מקבל פה טעם של "אני משוכנע שתאוריה ספיצפית היא אמת" ?.

..

..

-אז אם לך אישית קשה זה כבר סיפור אחר, Matteo לפי טענותיו עשה את מה שאתה מבקש.

מה עוד אתה רוצה?.

המדע המודרני מעולם לא פסל התגלות אלוהית ושנינו יודעים את זה.

אמונה - או שאתה מקבל או שלא.

לא משנה מהן העובדות שבשטח, שלא יכולות לפסול אותה (אמונה באותו אל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אתה צודק

דבר שני אתה טועה

דבר שלי אתה חושב כרגע שסתרתי את עצמי

בוא נחלק דבר דבר

כמו שאי אפשר להוכיח שהעולם נברא בווודאות מוחלטת ממפץ המכונה המפץ הגדול

אי אפשר להוכיח בשום צורה שנברא העולם על ידי ריבונו של עולם

לא ידוע לי על "הסיפורים שמספרים המטיפים" , מה גם שאני לא מטיף כך שגם לא מעניין אותי

דבר שלישי, הסתכלתי לא פעם ולא פעמיים, גם עכשיו, מחוץ לקופסא(למען האמת זה אמור ליהיות קופסה, אבל אנחנו דוברי ארמית פה אני מבין?) בה אני חי

התיאוריות ש"אנו בודקים את אמינותן"? אין מה לבדוק

תגיד לי

אתה תראה כדור עף באויר

כמובן שמשהו גרם לו לעוף

הוא לא עף לבד

אבל אתה רואה את התוצאה

מי העיף אותו? איך? למה? מתי?

כל אלה סביר להניח שלא יהיה ניתן להוכיח, לכן המפץ הגדול היא תאוריה

אכן הכדור עף באויר, אבל מה מי מו? שום דבר לא ידוע.

בשביל הלא ידוע הזה, זה אלוקים

הוא הביא את המפץ, הוא זה שגרם לאבולוציה ליהיות בצורה כל כך גאונית

להפוך חומר דומם עד כדי מצב של אדם תבונתי גאוני כל כך, שמסוגל לטפל בעצמו

ראית פעם חייה מפתחת תרופה לכלבת?

מחומר דומם שיצא גבר + אישה , על מנת שייתכן זיווג

קשה מאוד להסביר את הדברים האלה

גם הפרופסור המוסמך ביותר יגמגם כשהוא יסביר לך את זה(מניסיון)

ואגב

לא שאני לא מאמין בזה

את האבולוציה אפשר להוכיח

אבל עדיין , מוח הגיוני, אנושי, לא יצליח לקבל את האבלוציה בשום מצב שהיא

אלא אם כן היה מישהו שהעיף את הכדור באויר

וכאן כבר צריך לתת למוח שלך לחשוב

אל תשיב לי תשובה

חבל על הזמן שלי ושלך באמת

לא בקטע של זלזול

אלא בשיא הרצינות

טחנתי בחיים שלי את העניין יותר מדיי

הא ומסטלה

מצטער על דרך ההתבטאות בהודעה האחרונה שלי,לא הולם אותי , מבקש את סליחתך, אני עכשיו מביט בה ולא מאמין שאני כתבתי אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אתה לא צריך לצטט הודעה שנמצאת מיד מעל זו שלך.

עכשיו הצצתי שם שוב, בוויכוח בין בלס לחילוני אחר. דו-שיח של חרשים. או של חירש אחד, בלס. הוא גם לא מפסיק לטעות. הפסקתי לקרוא בנקודה בה הוא התבלבל בין דארווין לדה למארק. כלומר אני מניח שהוא התבלבל, האפשרות השניה היא שהוא סילף בכוונה. אם הוא לא יודע ולא מוכן להכיר בכך שהוא לא יודע, מה הטעם להתווכח איתו? בדיוק כמוך, הטיעונים שלו עובדים רק על מי שלא מבין בתחום עליו הוא דן. זה מזכיר לי את התגובות לספריו של וליקובסקי, שגם מככב באתר הנ"ל: הארכאולוגים אומרים שהאסטרונומיה שלו מרשימה, אבל הארכאולוגיה שלו מצוצה מהאצבע; האסטרונומים אומרים שהארכאולוגיה שלו מרשימה, אבל האסטרונומיה שלו לא קשורה למציאות.

כמובן שבמגרש הביתי, מוקף בחסידים שוטים, הוא נראה כמבין גדול בכל תחום שהוא.

2 מילים, תירוצים תירוצים, אני מעוניין לראות את כבוד איסתרא מתפלפל עם בלס, [חבל שלא זכיתי לראות :silly: , אבל אני עדיין מאמין חח]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, יהודים משיחיים הם לא נוצרים. הם רואים את עצמם כיהודים המקבלים את ישו כמשיח/מושיע וכן את הברית החדשה. אתה יכול להגדיר אותם כמינים או כהולכים אחרי משיח שקר, אבל לא כנוצרים.

אני רק תוהה, מה ההבדל העקרוני בין הכת של היהודים המשיחיים לפלג המשיחי של חב"ד?

המדע המודרני מעולם לא פסל התגלות אלוהית ושנינו יודעים את זה.

אמונה - או שאתה מקבל או שלא.

לא משנה מהן העובדות שבשטח, שלא יכולות לפסול אותה (אמונה באותו אל).

המדע לא פסל התגלות, אולם גם אין כל ראיות מוצקות ובלתי תלויות להתגלות, רק עדויות סוביקטיביות. יש גם הרבה עדויות על התגלויות של אלילים (בתרבויות המצרית הקדמונית, ההלינסטית ועוד), כך שאין קשר בין התגלות לדת מונותאיסטית.

-האמונה באל היחיד הגיעה מהתגלות, זאת האפשרות שלך אם לקבל את אמיתותה או לא.

-האמונה באלילים (ואני נותן דוגמה אחת למה היא שונה מהמאמונה באל מן ההתגלויות) - פירשה סה''כ תופעות טבע כמאבקים בין אלים, לא מחייב שאמונה היא צורך אנושי ממש לא.

-אם אתה תבחן את הפילוסופיה על ההתלגות לאברהם אבינו (שהייה אגנוסטיקן מרקע פולותאיסטי) אני משוכנע שאתה בחוכמתך תבין את השוני.

מה שהמדע כן טוען, הוא שככל הנראה אברהם הוא דמות מיתולוגית והיהדות התגבשה כדת מונותאיסטית רק לקראת שלהי תקופת בית ראשון. אל תגייס את המדע לצידך בלי לברר מראש מה התאוריות המקובלות היום, אתה עלול לגלות ששלפת חרב פיפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...