דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 44 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

לפי מה קבעת שאסור להזיז חמור ובהמה כי זו עבודה בשבילך? אולי גם הם צריכים לנוח בשבת?

לעומת זאת, מכונית היא לא דבר חי והיא לא צריכה מנוחה.

בתורה נאמר שגם החיות צריכות לנוח בשבת.

מכונית נאסרה כיוון שכשאתה מדליק את המנוע אתה בעצם מבעיר אש ובתורה נאמר "לא תבערו אש בכל מושבותיכם ביום השבת".

בתורה כתוב הרבה מעבר ל"מה צריך לאכול ומה לא", רואים שאתם לא זזים מילימטר ממה שכתוב במיקוד של הבגרות.

קחו תזמן בחופש ותקראו קצת תנ"ך, מה יש? אולי תבינו למה התורה נקראת "תורת חיים"....

אין לי יותר מה להוסיף פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין לי השנה תנ"ך בכלל, שנה הבאה...

האמת, לא מספיק אכפת לי אילו מצוות נכתבו בתורה כדי לקרוא ולהתווכח עליהן.

ואתה רואה איזה עולם ?

יש כאלו שעשו מיזה מיקצוע

לחמור ולאוטו צריך מנוחה - אבל לרבי לא צריך ? מה הוא לא עובד בבית כנסת ? יש את החזן שמקבל כסף על העבודה שלו ביום שבת .

תגיד אוטו היבריד שעובד על חשמל מותר לנסוע ?

והרכב עם המפרש זה שנוסע על אנרגיית הרוח מותר ?

יש לי אוטו שנוסע רק בירידות , מותר ?

ובעלי מדגם סוברו מותר להם לנסוע ? ( אומרים שמותר , כי סוברו זה לא אוטו . )

ועל אופניים מותר לנסוע ?

ואופניים חשמליים ?

מה יש אש בבטריה ?

ובדאון ? בדאון מותר , אז גם במצנח רחיפה מותר - נכון ? או לא ?

בקיצור כל מה שמוציא אותך מהבית כנסת - אסור ,

אז שבת מנוחה אצלכם זה כמו סוף שבוע בכלא מעשיהו , עם קצת יותר שירים וקצת פחות מקלחות משותפות .

ומלבד זה כתוב " לא תבערו אש בכול מושבותיכם " למה ההבנה שאסור לנסוע "

מכונית נוסעת ממקום למקום היא לא נשארת במקום אחד אז איזה מושבותיכם בראש ?

לבער משמעו להסיר להשמיד להכחיד להעלים אני מבין שיש ציווי להדליק אש בשבת , לא תבערו במשמעות לא תכלו / תחדלו מלהבעיר אש בשבת , בכלל עושים ביעור חמץ זאת אומרת מעלימים את החמץ - נכון ? אז פה לפי המשפט הזה אני יכול להבין :" אל תעלימו אש ממקום שאתם גרים בו "

זה כמו להגיד למישהו שהוא נבער מדעת - כלומר אין בו דעת .

אז לוגית לא תבערו משמעו - חייב להיות לכם אש בשבת - או שיש הסבר אחר ?

נו , טוב , אם יוכלו אנשים ללכת לים בשבת , איך ילכו לבית הכנסת ואם לא ילכו לבית כנסת, איך ישטפו להם את המח ואם לא ישטפו להם את המח איך הם ימשיכו לקנות בשר כשר גלאט/חלק של עובדיה / בד"ץ / מחפוד ושות' ואם לא יקנו בשר, מאיפה יהיה כסף למסעות בחירות ואם לא יהיה מסעות בחירות ,איך יוכלו להתעלק על הקופה הציבורית ואם לא יוכלו להתעלק על הקופה הציבורית איך יוכלו לקדם מקורבים ( אפשר במקום הדי די דיינו כאן להחליף ולקרא בשמות הקדושים של בן ניזרי / דרעי ועוד ) ואם לא יוכלו לקדם מקורבים , איך יוכלו לפרנס את הפרזטים ואיך יוכלו לפרנס את כל הפרזטים אם הם הולכים לים ? נו טוב די די דיינו

מה שכתוב לעיל אין לו שום קשר למציאות והכל פרי דימיוני הקודח והכל שקר וכזב ולא נכון ונכתב רק לצורך העברת הזמן בין קריאת הלכה אחת לשניה ולצרכים בידוריים בלבד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמצחיק אותי זה שלרבנות היום יש איסור גורף להפעלת חשמל בשבת בגלל שזה עושה שימוש באש ב "עקיפין"

יצא לי כבר לשאול רב כמה שאלות בנושא

בנוגע לחשמל בבית- אסור, כי זה לוקח חשמל מתחנת כוח שמפיקה את החשמל בעזרת אש

סוללות- אסור, כי שטענו אותן עשו שימוש בחשמל שמופק בעזרת אש

שאלתי מה לגבי נטענות, ואם אני טוען אותן ביום חול

הוא אמר שעדיין אסור, כי מקורו של החשמל הזה באש.

שאלתי מה לגבי אנרגיה סולארית (!!)

הוא אמר שאסור, כי החשמל מגיע מקרני אור השמש, שגם היא אש :lol: :lol: :lol:

אז אולי נכבה את השמש בשבת? :smile1:

ונגיד ש-אסור להדליק אש בשבת.

מקובל עלי שהם מעדיפים לא לנסוע במכוניות עם מנוע בעירה פנימי, אבל ברגע שהם עוברים גם לקטע של לאסור שימוש בחשמל זה ממש בולשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סתם תירוצים שהרבי עונה לילדים מעצבנים ששואלים אותו אבא אבא למה אי אפשר לשחק קריסס בשבת ... הם כולה רוצים להגיד שתשב על התחת בשבת .... אגב המוסלמים נחים יום שישי אנחנו שבת והנוצרים ראשון? מה זה נשמע כמו הם תכננו את זה ביחד מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר פין יקיר

אתה זה מוראל עזרא העיברי

זה שחיפפו אותו מהתראד .

ההוא שמסתבך עם עצמו /שיודע רק הוא לא רוצה והיגיע לאזור שמתועד כבר אלפים של שנים וחושב שהוא ממציא משהו חדש רק בגלל חוסר הידיעה שלו

שלושה אנשים חכמים :lol:

אתה לא יכול להגמל מהתמונות של העיבריים הראשונים שלך ?

הנביאים אמרתי לך הם תוספת כל כך מאוחרת שהם מאוחרת כמו אוטובוס שמגיע לתחנה אחרי שעלית על מונית ושילמת אצל נהג עירקי שלא מחזיר את הכסף

מלבד זה מבחינת מיבנה האישיות שלהם הם עמוסים ריגשית חלקם בעלי יכולת ורבלית מצויינת וחלקם קצת פחות אבל כולם הם ,

הוזים ,

מבין ?

או שאתה צריך לקרא את נביאך שוב .

מלבד זאת התורה בעצמה אומרת שמאז משה לא היה נביא כמשה , אז מה אתה צריך נביאים נוספים ?

ההבדל בין נביא לבין אדם חושב הוא שאדם חכם יכול לצפות מהלך ואילו הנביא צריך את השכינה עבור זה - מבין , הנבואה זה ברירת המחדל של החשיבה .

אהה כן וחביב מצידך להגיב לעצמך .

חמודי למכונית שלי יש נשמה רק צריך להיות נהג כדי לראות זאת

גם פעם אמרו שלחיות אין נשמה

כל בעלים של בע"ח יכול להגיד לך שבטוח שיש להם ,

מודעות - זו מילת המפתח - דבר דרך אגב שנעלם לחלוטין פלוס מינוס בנבואה .

מצחיק אותי שהבילבול שלך הופך את התגובות שלך ליותר ארוכות .

דוד עד עכשיו החזקתי ממך בצורה לא רגילה אבל ברגע אחד כל הכבוד הזה נעלם.

אתה אולי יודע להתבטא ואומר דברים נכונים אבל אתה לא פחות גרוע מהכת הרבנית שאתה שונא כלכך עד שכבר אינך יודע למה.

אם אתה קם נגד דברי נביאים אז אתה שד לא פחות מלובש שחורים שאומר לעיברים לשמוע למילתו ולא למילת התנ''ך.

ויותר מכך.

אין לך מושג כמה גיחחתי על הדרך שבה אתה שומר שבת, עכשיו אני רואה איזה צבוע אתה, וכמה אתה עושה רק מה שנוח לך.

אם אתה שואל מי שומר שבת, אתה או רוני - רוני הוא השומר האמיתי.

אשריו, אחינו העברי.

הבעייה היחידה שלי עם רוני ועם בני זרמו היא שאם הם כבר משתפים פעולה עם חברת החשמל ומשתמשים בה כדי להשאיר תאורה מעוד מועד, למה שלא ישאירו גם מחשב וטלוויזיה, הם והמנורה הדולקת זה אותו פרנציפ.[br]פורסם בתאריך: 15.06.2008 בשעה 17:04:32

זה סתם תירוצים שהרבי עונה לילדים מעצבנים ששואלים אותו אבא אבא למה אי אפשר לשחק קריסס בשבת ... הם כולה רוצים להגיד שתשב על התחת בשבת .... אגב המוסלמים נחים יום שישי אנחנו שבת והנוצרים ראשון? מה זה נשמע כמו הם תכננו את זה ביחד מראש.

כשמוחמד נביא האסלאם בנה את הדת החדשה התגוררו המון יהודים באזור שלו, בעיר שלו ובפרברים שלה.

אם תשים לב (אני יודע את זה כי אני למדתי על אסלאם) כל המנהגים שלהם זה מנהגים שלנו, חלקם עברו שיפוץ וחלקם לא.

-ברית מילה

- כשר (חראם\חלאל אצלהם)

-ברית מילה (הם בגיל 12)

-חגי ייסורים

-תפילה בצהרי יום שישי (כשאנחנו הולכים לבית הכנסת הם משתחווים במסגד)

-סלאם עליכום,שלום עליכם.

-הלכה (טוב גם להם יש "כת רבנית" - שריעה המכוונת את המאמין בכל מקום ובכל זמן.

האסלאם הוא פשוט גרסה קיצונית יותר של היהדות.

ועוד משהו שאולי תשמח לדעת.

עד לפני 1400 שנים (בערך 350 שנים מהתגבשות הנצרות)

היו הנוצרים שומרים שבת, מתפללים בבתי כנסת, שומרים כשרות, מניחים תפילין ונחשבו יהודים כשרים למהדרין אשר הדבר היחיד שהבדיל אותם היה קבלת ישו כמשיח .

אך אחרי ועידת ניקוסיה הם נפרדו מאיתנו וכבר לא נחשבו יהודים, גם לא על ידי עצמם.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו שאולי תשמח לדעת.

עד לפני 1400 שנים (בערך 350 שנים מהתגבשות הנצרות)

היו הנוצרים שומרים שבת, מתפללים בבתי כנסת, שומרים כשרות, מניחים תפילין ונחשבו יהודים כשרים למהדרין אשר הדבר היחיד שהבדיל אותם היה קבלת ישו כמשיח .

אך אחרי ועידת ניקוסיה הם נפרדו מאיתנו וכבר לא נחשבו יהודים, גם לא על ידי עצמם.

:xyxthumbs:

וקצת לפני זה אף אחד לא התפלל בבית כנסת , ולא שמר כשרות, אני מניח שגם תפילים לא הניחו.

ומה שאתה מדבר עליו נקרא יהודים משיחיים כיום, יש להם קהילה בארץ ובעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון אני פחדן וזה לא עושה אותך צודק ,

אם אתה פחדן ומפחד מהאמת אין טעם לדון איתך כלל. אתה תחפש כל דרך להתחמק ממנה.

המשנה ? הגמרה ? ההלכה ? פחח , מדברים על התורה , אני מכיר ספרים שלא מחמיאים לדעות כמו שלך בלשון המעטה - אז מה ?

הם התורה שלנו ומבארים אותה באר היטב , היטב באר. ומה ברצונך לומר? ודאי שיש ספרים נגד דעותיי. השאלה מה האמת.

ספרים ניכתבו על ידי בעלי אינטרס - יא דברן , טוחן מים ולא מתקדם לשום מקום מכיתה ב' , רבינו תם ג'וניור .

נכון אז מה? שונה הנושא כאשר מדובר בספרי יהדות. אנשים הנקיים מכל אינטרס. מה גם שאת כתיבת ספר התנ"ך ע"י אלוקים אפשר להוכיח.

התורה אמרה דג ?

מה אתה מספר סיפורים ?

התורה לא אמרה דג .

קשקשן שאינו יודע לחדול .

ואני הפחדן .

.כעת הגעת להקנטות. אין לך מה לומר. התורה דיברה על חיות המים. המשנה הביא כלל: כל חי במים שיש לה קשקשת וסנפיר [יש עוד חיה כזאת מלבד דג?] אנא אחי השתדל לעמוד יציב בוויכוח ואל תפילו לי לרמה תחתונה של קללות אחרת אפסיק את הדיון.

שום דג , אתה יודע לקרא ?

את המילה דג הכת הרבנית הוסיפה , ליצנים אשר מוסיפים , עוברים על החוקים שכתובים בפירוש וברור בתורה , עבריינים שלא בשוגג , חוזרים בתשושה , ריקים ופוחזים ואני הפחדן ? אתה לא מודה בשטויות שאתה מצוטט מלהג מבלי דעת כמו איזה רב שדורש עכשיו דרשה ולא מתבייש לבזות את אבירי ישראל ולקרא להם עמלקים ורשעים השם ישמור .

אני חושב שאתה פשוט לוקה בחוסר ידיעה ובורת עצומה. אותם רבנים שכתבו דג הם שכתבו גם את הכלל! שאין ולא ימצא דג עם קשקשת בלי סנפיר! יתירה מזאת שמעידים הם בעצמם שקיבלו זאת במסורת מהר סיני מאב לבן בדיוק כמו שאתה קיבלת במסורת שהייתה שואה

"נסה אותי" אני אתן לך משפטים שמצאתי באתרים של חוזרים בתשובה ומישהו יתן לינק לאתרים של חוזרים בשאלה וחלאס .

מזכיר את הבדיחה על בני הזוג שהישאירו את שני הויברטורים שלהם מחוברים ביחד והלכו לראות סרט .

זכותך להביע את דעתך , אבל אין איזה דעה יש לך ? שמענו , שמענו , אתה חוזר בתשובה וחושב שהשמש זורחת מניבחרת החלומות שלך נו , מה הבדל בינך לבין תקליט שבור ?

איפה אתה ?

איפה המסקנות האישיות שלך מתהליך החזרה שלך בתשובה ?

איזה צורך החזרה בתשובה משרת אצלך ?

אתה קול מקורי ? או אתה מכונת לינקים לאתרים של חוזרים בתשובה ?

ועוד קורא לי פחדן , מי הפחדן שמפחד לחשוב בשביל עצמו ?

מי הפחדן ששם בינו לבין העולם חבורה של רוחות רפאים ?

מי מפחד לחיות כל כך שהוא חי בשביל העולם הבא ?

מי מפחד להיות בן אדם מקורי ומעדיף את השטנציות ?

מי מפחד מעצמו ?

סלח לי אך אתה שטוף מוח בצורה נוראה. הרי אתה מושפע מהתקשורת יומם ולילה בלי לבדוק כלל את הידיעות. אתה האמנת למוריך בבית הספר בלי לבדוק כלל. אתה מאמין להוריך בלי לבדוק כלל. אין בחברה שלך ביקורת כלל. לעומת זאת, החרדים: כל יום לומדים מוסר כיצד להתנהג ומה לשפר בהתנהגות שלהם, כיצד לחפש אמת בלי נגיעות אישיות, השאלה הנפוצה ביותר בגמרא: "מנה הני מילי" (מאיפה המקור לדבריך) מעידה על הביקורת העצומה. פתח כל משנה או גמרא ותראה עד כמה קושיות ומחלוקות ובירורים יש שם שיא הביקורת.

מה בחברה החילונית? מה שיותר מהנה יותר טוב לא חשוב אם אמת הוא או שקר.

לא אמרתי שמי שקבע את זה היה משועמם ולא הכחשתי את מעמד הר סיני (למרות שבכ"ז קשה לי להאמין שאתה מסוגל להוכיח שהוא התקיים). חוץ מזה, אף אחד לא יוכל להוכיח לעולם שהתורה ניתנה ע"י האלוהים מהסיבה הפשוטה שאף אחד חוץ ממשה לא היה שם כשזה קרה, עובדה שאין לך איך להכחיש.

אתה רואה? אמרתי לך שאתה לוקה בחוסר ידע. הרי עם ישראל שמע את שתי הדיברות הראשונות ביחד עם משה מתחת להר "אנוכי ה' אלוקיך וכו'" וכן את הדיבר השני. רק לאחר מכן עלה משה בבקשת בני ישראל להר כדי שהוא ידבר עם האלוקים ולא הם. הדברים ניתנים להוכחה בדיוק כמו כל אירוע היסטורי אחר ואף יותר. אך לא נרחיב כאן כי קצרה היריעה מלהכיל

אמרתי שבדיוק כמו שאנשים קבעו שהעולם שטוח בלי לדעת, ולא, הם לא היו משועממים,

ושוב, גם כאן אתה טועה. נכון שקדמונים קבעו מה שראו אך מצחיק שהגמרא והמשנה אמרו בפירוש שהעולם עגול עוד לפני 2000 שנה בלי שום כלי שהיה יכול להוכיח זאת!

ובדיוק באותה צורה מי שכתב את הטענה שלכל בעל סנפיר יש קשקשים יכל לכתוב אותה. אז במקרה הטענה נכונה. למה זה אומר שהיא נאמרה ע"י אלוהים? אתה לא ענית לשאלה שלי עם תשובה שמוכחת כנכונה.

ולא, זה שחז"ל אמרו שהטענה נאמרה ע"י הבורא זו לא הוכחה.

א. שום אדם לא יסתכן ויאמר זאת לשווא. הרי מדובר בחכמי המשנה הם מעבירים את הדברים מדור לדור. אם הם יכתבו דבר שיוכרז כשקר דור לאחר מכן או אפילו בדורם יהיה אפשר להכחיש את התורה אף אחד לא יעשה שטות כזאת.

ב. מוזר שדווקא ידיעה שהם הכריזו בפירוש התגלתה כאמיתית...

ג. זוהי אמת מדעית אחת מתוך דברים וידיעות מדעיות רבות שהתגלו לאחרונה. ידיעת מספר הכוכבים, מספר הכימה, המפץ הגדול (כמובן בנוסח שהאלוקים עשה זאת ולא ע"י עצמו), העולם עגול, תורת היחסות, פאי, ועוד המון ידיעות הכל במשנה ובתורה.

טוב, אני מנסה אותך. תוכיח.

קל לומר "תוכיח" אין זה המקום ולא הבמה הדבר דורש דיון ארוך ומעמיק. אם תרצה תן לי את כתובת האימייל שלך נדבר שם, אני ואתה. אם תרצה תפרסם את השיחה כאן או שתכתוב כאן את מסקנותיך.

אגב, אני יכול לנבא את העתיד. רוצה דוגמה? אתה הולך לטעון שמיליוני איש היו עדים למתן תורה (עובדה, זה כתוב בתורה) ולא יתכן שמישהו יכתוב שלמאורע היו עדים מיליונים ואנשים יאמינו לזה אם הוא לא התרחש באמת.

יפה. רק שהדברים הללו הם לא עומדים בתנאי הנבואה. ושוב אם תרצה הרחבה על הנבואה ומהותה פנה אליי. אינני מתכוון לדון כאן בדיונים ארוכים ורחבים מיני ים .

david123173@gmail.com .

איך?

אררר, לווייתנים ודולפינים אינם דגים - הם יונקים. ולכרישים יש גם סנפיר וגם קשקשים, אבל הם עדיין לא כשרים. למה? כי אותו חז"לניק שבדק, היה עיוור ואף אחד לא מעז לפקפק אחריו.

ושוב אותו חוסר ידע. את הדוגמאות נתתי בעצמי ולא ע"י חז"ל. חז"ל קבעו שאין דג עם קשקשים בלי סנפירץ עד עכשיו אתם מתחבטים בלמצוא דג כזה....תמשיכו לחפש בבקשה.

בנוסף, כבר הביאו לך דוגמאות בהם חז"ל קבעו דברים והתברר שטעו. שלא לדבר על כך שרבנים גדולים ממך (הרמב"ם למשל) כתבו שחז"ל לפעמים כתבו את מה שלמדו מפי עכו"ם ולא רק מפי הגבורה.

ודאי שלמדו גם פעמים מספר מגויים. אין בכך שום בעיה, אבל כאשר למדו הודו בכך. לעומת זאת ישנן עשרות ידיעות מדעיות שכתבו בעצמם ואמרו שקיבלו במסורת מסיני והתגלו רק בדורות האחרונים כנכונים.

ואם זה לא מספיק, כל מגיד עתידות ורואה נסתרות ישמח לתת לך שורה ארוכה של תחזיות ונבואות שלו שהתגשמו. אז מה, לכולם יש את המספר החסוי של הקדוש ברוך הוא? שלא לדבר על זה שחלקם נוצרים ואחרים טוענים שהידיעות באות להם משדים, רוחות, חייזרים ויצורים ממימדים אחרים. זה לא מסובך - זרוק מספיק תחזיות וחלק מהן יתממשו. אם תוסיף קצת תצפיות, תוכל להגדיל בצורה משמעותית את אחוזי הדיוק שלך:

יש תנאים לנבואה. אנו לא מקבלים סתם כך חיזוי עתיד. ואם יש לך אדם שיחזה עתידות בתנאי הנבואה ויעמוד בהם נכריז עליו כנביא. אך חוששני שלא תמצא כזה.

שלפת מאה סוגי דגים מהים, ראית שלכל אחד מהדגים האלו שהיה לו קשקש היה גם סנפיר, סביר להניח שזה יהיה נכון לכולם.

לא. ישנם 30 אלף סוגי דגים. לך תסתכן ותאמר שכולם חלים עליהם את אותם התנאים.

מה שיפה כאן הוא שרק מי שיטרח לחקור לעומק את כל המאסה של כתבי חז"ל יכול לאתר את כל השגיאות שלהם, אבל רוב אלו שעושים את זה לא מעוניינים למצוא אותן. להיפך, הם ל מפקפקים בדברי חז"ל ואם בכל זאת יאתרו פירכה, הם יטענו שהמציאות שגוייה.

אל תכתוב דברים באוויר, הצג ואפריך את דבריך ואראה לך שחז"ל ידעו דברים.ם.ם לפני שנולדת על מציאויות שגילו אחרי שנולדת

ואותו ביולוג ימי שהסכים שאין דג שיש לו קשקשים ואין לו סנפירים, מאיפה הוא יודע? גם לו נמסרה הידיעה מפי הגבורה? כמובן שלא. הוא בדק. אז אולי גם חז"ל בדקו?

כיצד אפשר לבדוק 30 אלף סוגי דגים? וגם אם נאמר שכל עניין הדגים הוא בדיקה (דבר שלא יתכן ורק חולה נפש יטען) כיצד ידעו את מספר הכוכבים? וכיצד ידעו את מספר הכימה? וכיצד ידעו את החיות ותכונותיהם בכל העולם? אולי גם זה מבדיקות? רק ששכחת שעד אז לא התגלו יבשות מסויימות בעולם. עיין ערך קולובוס.

וכשאורי גלר, למשל, אומר שהוא יכול לכופף כפיות כי חייזרים ירו עליו קרן כשהוא היה קטן, גם לזה אתה מאמין? כי הוא באמת מכופף כפיות. אגב, איפה בדיוק זה נכתב?

אורי גלר כבר הוכרז ונאחז כשוטה. בכל מקרה, גם אם היה מראה שכוחותיו נכונים רק היה מוכיח שיש כוחות רוחניים בבריאה. לעומת זאת עניין החייזרים לא נאמין עד שלא נקבל הוכחה. ישנם עוד אנשים עם כוחות כמוהו (שטוענים כך לפחות) ולא אמרו חייזרים

לא סובל את הדוגמאות שתמיד אנשים מביאים מהתנ"ך איזה חצי פסוק כמו התורה דיברה על דגים ועד היום לא מצאו דג בלי סנפיר

אף אחד לא סובל. פשוט כי אנשים נאלצים להתמודד עם האמת. הראה לי נא סילוף או חצי פסוק בנושא זה ואעמיד אותך על טעויותך. המשנה דיברה על עובדה לא ימצא דג עם קשקש בלי סנפיר

או עד היום לא מצאו חיה עם פרסה שלא מעלה גרה והולכת על 4 וכל אלה...

תודה שאתה עוזר. בדיוק כמו שהתורה אמרה בפירוש בפרשת שמיני.

יש מלא דברים בעולם שעדיין לא הסבירו שלא קשורים ליהודים כמו הפירמידות הציורים של הקופים בדרום אמריקה.

. ובכן, קרא את ספרו של החוקר "טום היירדל" שם מגלה דברים עמוקים על הפירמידות. לנו ברור מי בנה את חלקם ככל הנראה. בקשר לקופים היו קופים אך שלבי ביניים בינם לבין האדם לא נמצאו. עיין אציקלופדיה עברית ערך אביוגנזה על אי יכולת אבולוציה להתרחש בעולמינו.

כל מיני פסלים שלא יודעים איך לעזעזל אנשים פעם בנו אותם.. נו אז גם על זה אני יכול להגיד זה אלוהים נגלה למצרים ובנה להם את הפירמידות..

לא. מדובר בטכניקות בניה. עיין בספרו של טום היירדל

ודבר שני מה זה משנה אם אתה אוכל דג בלי סניפר או עם קשקשים יענו זה מה שהם מתעסקים .. פחח

כאילו אוקי הם אמרו דבר מדהים.. אבל למה הם בכלל התעסקו עם זה ומה רע בלאכול דולפין למשל.

למה התורה לא מתעסקת בדברים שימושים?!

אם היית מגלה סימני חכמה היית מבין: היהודי נצטווה לאכול כשר. כמו בן של מלך אוכל את הטוב. לא כל דבר שזז עיין ערך תאילנד. כדי לאכול כשר עליו לדעת מה כשר ומה לא. לא כך? וזה מה שהמשנה עוסקת בו סימני חיה כשרים.

בישבילי זה כמו לקרוא שאסור לאכול חתול בלי שפם ועד היום לא מצאו סוג של חתולה בלי שפם...

שטויות והבלים. כמה סיבות:

א.עליך לדבר על מין שלא הוכר עד אז. כמו שעשו חז"ל. כמויות הדגים וסוגיהם התגלו כולם רק לאחרונה.

ב.עליך להבטיח דבר שיראה שיש לך שליטה וידיעה למשל כל הדורות [כמו שלא יהיה דג כזה אף פעם כמו שחז"ל הבטיחו], שליטה בהווה [שאין דג כזה כעת] ובכל היקום [באוקיינוסים] ושליטה ודיעת כל סוגי הדגים בעולם גם אלו שלא התגלו עד תקופתך.

יש מלחמות אנשים רעבים וזה מה שאני צריך להתעסק יופי... היה עדיף לשמוע עצות יותר טובות מתורה

אולי משהו בין אדם לאדם לשם שינוי ולא מה להכניס לפה או לא... יענו משהו שימושי.

סלח לי. ישנן אידיאולוגיות שונות. כבד את שלי בבקשה. תודה. אף אחד לא יקבע מה שטויות ומה לא במיוחד שהדרך שלו מלאה ורצופה בשטויות שכאלו, והדרך השניה מלאה בהגיון ישר וטהור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וקצת לפני זה אף אחד לא התפלל בבית כנסת , ולא שמר כשרות, אני מניח שגם תפילים לא הניחו.

ומה שאתה מדבר עליו נקרא יהודים משיחיים כיום, יש להם קהילה בארץ ובעולם.

אחי (מבלי להיות גאוותן חלילה) אני יכול ללמד אותך על הקהילות המשיחיות כי אפשר להגיד שעשיתי עליהן מחקר.

נכון, ביהדות העתיקה אין בתי כנסת, יש את בית המקדש, אך כשאתה מחבר את התחלתם ואת מה שאחריה אתה נמצא בתקופת בית שני ולאחר מכן - בה החל להתפתח העניין של תפילה בבתי כנסת.

כשאני אומר כשרות אני מתכון למה מותר לאכול ומה אסור (המפריש פרסה ומעלה גרה,בעל סנפיר וקשקשת, ישנם כאלה שהקפידו על איסור בישול גדי בחלב אמו, אך לפי התנ''ך מותר לאכול עוף בחלב אך בקר בחלב - לא, ורוני יאשר את הדברים האלה)

תפילין היו, וידוע שהשתמשו בהן בימי בית שני ואף לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הסיבה (מעבר ל"כי זה כתוב בתורה") שאסור להבעיר אש בשבת?

ומה הסיבה [מעבר לכך שזה מסוכן וזהו החוק] שאסור לעבור באדום?

והנמשל: אנו חיים עפ"י התורה שניתנה מאת הבורא במעמד סיני ומקיימים את מצוות התורה כי הבורא ציווה וגם כי זה מסוכן - זה החוק וזה גם מסוכן מבחינה רוחנית. כך כתב הבורא וכך אנו נעשה כי ציווה אותנו הבורא

.

ואם אתה שואל מדוע הבורא ציווה זאת?. זו שאלה אחרת. אנו מצווים ללמוד ולנסות להבין את טעמי המצוות אך לא את כולם נדע ולא את כולם נבין. כמו פרה אדומה למשל ומצוותה. בעניין האש - המלאכה נאסרה בגלל שהיא הייתה אחת ממלאכות שעשו במשכן והבורא אסר את המלאכות שנעשו במשכן לעשותם בשבת. שאל מדוע? איני יודע. אשמח אם יש לך תירוץ או תמצא תירוץ [דהיינו תשובה ולא תירוץ דהיינו דבר שיתן תשובה ויעזור לנו להתחמק כמו

שחושבים כמה אווילים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להוכיח את קיום מעמד הר סיני, בטח שלא בהקשר של התגלות האל.

כבר אמרתי את זה ואני אומר את זה שוב - אף אחד לפניך לא הצליח להוכיח את זה, אתה גם לא תצליח.

תאמין בתורה ובתורה שבע"פ כמה שאתה רוצה, הכתוב בהם הוא לא הוכחה לקיום/אי קיום של שום מאורע היסטורי.

חוץ מזה, הוכחות שחז"ל טענו שהעולם עגול לפני 2000 שנה, הכירו את תורת היחסות וגילו את הפאי- אתה מוזמן להציג אותן. אני בטוח שהן לא הוכחות מבוססות ובלתי ניתנות לערעור, בדיוק כמו כל הוכחה אחרת שהבאת כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...