סליחה. אבל אני חייב להגיב על הנושא של אינשטיין חייבבב - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סליחה. אבל אני חייב להגיב על הנושא של אינשטיין חייבבב

rroonnii

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הגעת פה לנקודה חשובה

אולי בעוד 2000 שנה אנשים גם לא יאמינו בשואה הרי כל העדים לא יהיו כבר

ראיות אחרי 2000 גם שנה כנראה שלא תמצא

בטח שתמצא. יהיה הסיפור של סבא של סבא של סבא של... שעובר במשפחה שלך. ויהיה הסיפור של סבתא של סבתא של סבתא של... שעובר במשפחה שלי. ויהיו עוד. כל עוד העם קיים, ישארו סיפורים. הם אולי יתעוותובמידה מסויימת ככל שהזמן יעבור, אבל הם לא יעלמו לחלוטין.

במעמד הר סיני היו אמורים להיות הרבה יותר אנשים מאשר מספרם של אלו ששרדו את השואה ומתן תורה אמור להיות אירוע כביר יותר מהשואה, היית מצפה שישרדו לא מעט עדויות עליו. רועי דואג לספר בכל הזדמנות שלא הגיוני שאירוע שהיו לו מיליוני עדים לא התרחש, אבל עד עכשיו הוא הביא אך ורק עדות אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נניח שאבולוציה עוזרת במשהו לקדם את הגנים האנושים

מצד אחד

ומצד שני בטח היא הורסת

אבל הורסת הרבה יותר מאשר בונה

אם אני יקח דגימה של רעש ואני יוסיפ רעש ועוד פעם יוסיפ רעש אני לא יקבל משהו טוב אלא עוד רעש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לפעמים הרעש יכסה את הרעש האחר.

אני מת על אלו סטייל אצטק שלא מבינים בתורת האבולוציה\כל דבר עמוק מדעי אחר שהם מנסים להפריך, אבל ישר נופלים בכך שהם לא יודעים על מה הם מדברים בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי זה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3544160,00.html .

א. זה נכון שהוא לא היה מקורב לדת מסויימת.

ולכן הוא יכול להגיד מה שבא לו על התנך או כל דת. אבל לגבי קיום העולם הוא כבר ציין בכמה מקומות שלא שייך שזה מקריות ויש יד מכוונת בדבר .

ב. נכון שלא צריך להאמין במשהו בגלל שאיזה מדען מאמין בו. אבל יש המון מדענים אפילו זה שהמציא את האבולציה דרווין [היה איש דת] סתם ככה שהוא בעצמו אמר שמה שהוא הביא יתקל בבעיות.[דבר קטן אכן כך, אילו בעלי החיים היו מתפתחים, היינו צריכים אפילו בימינו, למצוא בשלבי ביניים. היינו צריכים לראות בימינו דגים עם רגליים, זוחלים עם כנפיים, זוחלים שעירים, עשרות סוגי זוחלים מוגדרים היודעים להניק, קופי-אדם היודעים לעמוד זקוף, אנשים פרימיטיביים שלא מסוגלים לדבר ועוד. אך כל אלה לא קיימים בימינו ואין להם כל עדות מהעבר.עוד דבר.. הדינוזאורים כאן, אז להיכן נעלמו אלפי קופי-האדם?

זוהי עובדה ידועה שאין ברשותנו אפילו שלד שלם אחד של "קוף-אדם". לא פעם בונים מדענים תצוגות שלמות של קופי אדם ואדם קדמון על סמך פיקת ברך או חתיכת לסת שבורה...

עצמות קופי-אדם יקרים כיום יותר מזהב ויהלומים. ואם באמת התהלכו כאן על האדמה מיני אדם קדומים, היינו אמורים למצוא מאות ואלפי מערכות שלדים מאות שהותירו אחריהם. מערכות שלדים מלאות של דינוזאורים בני 65 מיליון שנה (לשיטתם) נמצאו לאלפים,

ואילו שלדי קופי-אדם בני פחות משלוש מיליון שנה נעלמו כליל...! האין זה אומר דרשני? אפשר להמשיך .. תיאורית האבולוציה סוברת שבעלי חיים מתפתחים מבעלי חיים פרימיטיביים מהם, בתהליכים איטיים ובמשך מיליוני שנים. למשל, שדג מסוגל להפוך לזוחל וזוחל לציפור או יונק וקוף פרימיטיבי לאדם החושב.

= מה לגבי התנאים הנחוצים לקיום חיים?

1) קודם כל, התיאוריה אינה יכולה להסביר כיצד העולם, מערכת השמש וחוקי הטבע נוצרו באופן כזה שיוכל להכיל בתוכו חיים, היא יכולה רק לשער שבמקרה הם כך ולא אחרת.

גם לשיטתם של המאמינים באבולוציה, חסר היה אם לא היו בכדור הארץ את ים החומצות האמיניות והנוקלאוטידים ששרצו במליארדיהם במרק הדמיוני הקדמון, והברקים המופלאים שחוללו בהם ריאקציות כה מופלאות שלא ניתנות כיום לשום שיחזור, כדי שיווצרו ה"מולקולות המשתכפלות" הדמיוניות הראשונות שהובילו לחיים. חסר היה אם לא היה בו חמצן או פחמן או חנקן או ברזל או מגנזיום או כל אחד משאר היסודות שבלעדיהם, לא היו יכולים להווצר שום חיים, גם לשיטתם. כל כולם בריכוזים המתאימים ועל פני הכדור דוקא.

אפילו בספרי גדולי מאמיני האבולוציה, תמצא ביטויי הערצה לנפלאות עולמנו כמעט בכל דף או פרק. החל מדוקינס העיוור וכלה בספרי ביולוגיה ופיסיקה רבים, ממדע פופולרי ועד לספרים מקצועיים. פיהם מלא שבח והתפעלות מ"פלאי האבולוציה" ו"יד המקרה הטוב". נעצור פה לבנתיים]

אבל בסך הכל מביאים למשל מדענים שמאמינים בבורא לראות לאדם שאין בכלל סתירה בין מדע ליהדות. צריך להבין שחכמי שהיו באים אליהם מדענים ומחדשים להם דברים הם היו שמחים בזה. לא צריך להתבלבל כי הנצרות התחילה להאבק עם המדע ולא הדת היהודית.

אני יודע שזה דפוק לפתוח עוד נושא על זה אבל הייתי חייב .

לכן יכול לבוא אדם לומר לא מאמין בתנך . אבל בבורא שברא את הבריאה . זה לא משנה איזה בורא כרגע. זה לא סותר אחד את השני.

דבר שני. למה שמביאים לכם לראות משהו שקשור לדת יש קופצים מי אמר שזה אמיתי[למרות שמציינים לבדוק ולא להאמין סתם ככה]. אבל שמביאים משהו מסתם עיתון וכדומה זה ישר אמת .

סליחה על לקיחת הדיון להתחלה אבל נאמרו בציטוט כל כך הרבה שטויות שאני חייב להגיב

1-לדרווין לא היה כך כך ברירה בתקופתו וזמנו והוא היה חייב להצהיר שהוא מאמין בישו

והוא לא היה היחיד

לנצרות היה המון כוח אז

היו יכולים להרוג אנשים רק בגלל הליכה נגד הנצרות

2-מצאו המון מאובנים שקושרים חיות אחורה

ובינתיים לא היה אף ממצא שהיה מנוגד לתורת הברירה הטבעית שסך הכל אומרת בגדול שהמסתגלים לסביבה שורדים

(לא החזק שורד כמו שחלק חושבים)

3-בעניין כדור הארץ אתה יודע כמה פלנטות יש ביקום ?

אתה באמת חושב שאין סיכוי שבכל כך הרבה פלנטות אין סיכוי שבמספר מאוד קטן יתפתחו התנאים לחיים ?

בכדור הארץ נוצר מצב מתאים להתפתחות ושגשוג חיים

מצב נדיר אבל אפשרי

ואתה שואל איך נוצר החומר ההתחלתי ?

אז אני שואל איך נוצר אלוהים ? היה כלום ואז נוצר אלוהים ?

שנינו באותו בור רק שרבנים יגידו לך "אדם לא יכול להסביר את בוראו " או במילים אחרות אין להם מושג

מדענים לפחות חוקרים את הנושא ולא פולטים שטויות

ואולי תגיד לי איך מדענים מצעו שרידים מהרבה לפני ה4000 שנה שיש בתנך ?

ותבין אני לא מזלזל בתנך לתקופתו היו דברים שמאוד עזרו לאנושות

הייתה חקיקה היה סדר יחסי אפילו שמרו על ניקיון

ומנוחה בשבת זה רעיון מצוין לא בגלל היום עצמו אלה יום מנוחה בשבוע

אבל מבחינת יצירת העולם יש יותר מידי זיבולי מוח בתנך ופחות מידי עובדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתם אומרים שאני לא עונה? עד שאני בא לענות אני רואה 10 תגובות אני לא יכול לענות לכל אחד מהר.

תראו. למה כל דבר שקרה בהיסטוריה לזה אתם מאמינים? למשל המהפכה הצרפתית למישהו יש ספק שזה קרה?

תבינו אם יש חג לעם זאת אומרת שקרה משהו ולכן עשו את אותו חג. איאפשר לבוא לקבוצת אנשים ולומר להם מהיום נעשה לנו חג פסח עם כל מיני זכרונות וכו.. וכו.. בגלל ככה וככה. אנשים לא יעשו את זה סתם.

אתם יודעים איך אפשר לשמר את השואה. שאפילו בעוד 1000 שנה לא יצליחו להפריח אותה?

לדוגמא:

היה אדם אחד שאחרי 40 שנה לשואה . [הרי עדיין יש ניצולים מקוריים לשואה] הוא לקח את כל אותן ניצולים. ושם אותם במקום אחד. ושם הוא לקח את כל הסיפורים מאותם שורדים מקוריים והתחיל לרשום. אחרי שהוא גמר לרשום .הוא לקח את הספר ושם אותו בכספת . אותו ספר מקורי הוא שכפל לכל שורד מקורי שהיה בשואה. ואמר מעכשיו תהיו קבוצה שחייבים לזכור ולשמור על מה שהיה. ולהעביר זאת מאב לבן .מדור לדור. וגם אסור להוסיף או למחוק שום דבר מאותו ספר .מה עוד שהם עשו כל מיני חגים לזכר השואה. פעם אחת בשנה נעשה שבוע לזכר השואה ששם אנחנו מוציאים מהבית את כל מה שקשור לשואה ואז אנחנו עושים כל מיני סימנים שמזכרים מה שהיה בשואה. אנחנו לוקחים חרוסת לזכר ככה וככה ולוקחים מרור לזכר ככה וככה. וכו.. האבא ישוב עם הבנים ומתחיל לספר להם מהספר את כל מה שהיה שם במדויק. והרי כל המאריך הרי זה משובח.

ועוד דבר. נעשה לנו חג בשנה שבו יום אחד בלילה אנחנו נשארים ערים ואנחנו לומדים גם עם הבנים מאותו ספר ומשננים כדי שלא נשכח. ואז יש לנו עוד חג שבו אנחנו יוצאים מהבית ובונים קרונות [לזכר אותם קורנות בשואה] ויושנים שם וכו.. הכל עובר מאב לבנו מאב לבנו על כל פרט ופרט. עוד דבר כל אחד מאותה קבוצה שלנו יהיה חייב לעשות קעקוע של פס כחול על היד לזכר מה שעשו בשואה לגבי המספרים על כל יהודי ויהודי. לא נסלח ולא נשכח . עוד דבר כל אחד חייב לשים מגן דוד צהוב על הבגד. גם לזכר אותו מגן דוד בשואה. ככה זה עובר מאב לבן מאב לבן.

מה תגידו אבל גם לגויים יש חגים ויש זכרון? נכון כל עם שיש לו חג אין ספק שזה אמיתי .כי איאפשר לעשות חג אם אותו חג לא קרה. אתה לא יכול לבוא ל2 מליון איש למשל ולהתחיל לומר להם נעשה חג לזכר ככה וככה. הם יגדו לו מה? על זכר מה?ועוד לתת להם לעשות מצוות וכו.. הם יתנו לו בעיטה לראש.

אבל לשם כך צריך ללכת להתחלה ולבדוק איך זה התחיל. מוחמד וכדומה כבר ראיתם בכתבה לפני כן [חלק אולי ראה] נגיד באמת אלוקים או מלאך נגלה למוחמד ואמר לו להעביר מסר לעם. אבל אני בתור אחד שרוצה לבדוק את אותה דת רוצה לדעת ולא רק להאמין. אני רואה שרק מוחמד היה באותו מקום שנגלה עליו האלוקים .אין עדים אין שום דבר. הרי בבית דין כדי לחייב מישהו מספיק 2 עדים כדי לגזור את הגזרה .אפילו למוות [במקומות שזה מותר] .עכשיו אני לא יכול לדעת מה היה עם מוחמד באמת כי רק הוא ראה .מי אמר שזה נכון? אני גם היום יכול לומר אותו דבר שראיתי מלאך ואמר לי להעביר לעם .

[פטי יאמין לכל דבר]

לגבי השואה האם יכול לבוא מישהו בעוד 1000 שנה ולומר לאותם קבוצת אנשים מה אתם עושים זה לא קרה? אין דבר כזה אנחנו קיבלנו מאבותינו.

למה על כל דבר אחר שקרה בהיסטוריה על זה קל

לכם לומר שזה הכן קרה? ועל דבר שיש לו יותר הוכחות שזה קרה כמו חגים וזכר וכו.. וכו.. הרי כמה מצוות יש לזכר יציאת מצריים? הרבה.

עכשיו. המכות במצרים היו לכל היותר שבוע כל מכה. עם התראה של שלוש שבועות לפני. משה אמר לפרעה תדע שעוד ככה וככה זמן תקבלו מכה כזאת וכזאת. ומתי שאתה תרצה. היא גם תפסק. שלא יגידו שפתאום היה מכת צפרדעים במצרים במקרה וכדומה. הרי במצרים היו מכשפים הכי גדולים בעולם לכן המכות קרו במצרים ולא במקום אחר. למשל אם המכות היו בצרפת .אז היו אומרים אתה בא עלינו ? היית בא למצרים ונראה אותך עושה שם [שהרי הם היו גם מכשפים ועושים קסמים] לכן הכתוב דוקא במצרים . המצרים האלוקים שלהם זה היה הנהר לכן במכה ראשונה הם קיבלו את המכה בנהר. אצל היהודים היה מים ואם מצרי היה למשל לוקח מהיהודי את הכוס מים אז אותו רגע זה היה דם. אפילו אם הם היו שותים עם שני קשים לאחד יוצא דם לשני יוצא מים. בקיצר דם וצפרדים המצרים עוד יכולים לעשות אבל עד לכינים. אומרת הגמרא איאפשר בדבר שפחות [אני לא זוכר במדויק] אבל כינה זה פחות מהשיעור שאפשר לכשף. לכן המצרים במכת כינים אמרו עד כאן .

אחרי זה יש את המכות האחרות להראות שאלוקים שולט על הכל גם חיות גם צומח וכו.. וכו..

כתוב שלא האמינו בגלל אותם מכות שראו. הרי כל מי שיעשה קסמים זאת הוכחה חזקה? אומרת התורה לא. עד הר סיני שנגלה שם האלוקים ל[3 מליון איש אפשר לבדוק זאת בפסוקים] שמעו וראה את האלוקים מדבר מהאש וכו.. ואז כתוב ויאמינו העם בה' ובמשה עבדו. כו.. וכו..

אני מציע לכם לראות לפחות את זה

http://www.hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=9423&CategoryID=9&subID=9142&StrCategory=%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%A5%20%D7%94%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%93

כאן זה מפורט יותר. איאפשר להכחיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחקור?

את מה אתה רוצה לחקור?

את תאוריית האבולוציה הלא הגיונית אשר הומצאה והופרחה ופוחתה וממשיכה להתפתח על ידי סרטוני אנימציה מעלי גיחוך המתארים את התפחתות האדם?

שקר שמפיצים חסידי הבריאה התבונית (בריאתנים). תאוריית האבולוציה לא הופרכה על ידי שום מדען רציני, היא למעשה מקבלת חיזוקים חוזרים ונשנים. למעשה במעבדות מיקרוביולוגיה ממש רואים תהליך אבולוציוני בזעיר אנפין מול העיניים.

אני לא מוצא דבר הגיוני יותר חוץ מהעובדה שאדם נברא על ידי בורא, גוף אנושי הוא פשוט כלי מתוחכם, מסודר,מדוייק,מאופיין ומגוון מדיי בכדי להיווצר על ידי מקריות, בכלל, וואט דה פאק?

כל התנאים האקלוגוים המושלמים של הכוכב הזה, בשילוב עם הצורות המדהימות של חיים שבו, רגש לכל יצור אנושי, כל מיני דברים כאלה, כל השתשלובת שלהם ביחד מעידה חזק על תכנון.

התנאים האקולוגיים המושלמים נוצרו עקב התקיימות חיים על פני האדמה ולא להיפך! חבל שאתה לא מבין את המושג "ביוספרה" ואני לא ממש רואה טעם לנסות להסביר לך, אבל רק לדוגמא - החמצן נוצר על ידי היצורים החיים הקדמונים, הוא לא היה באטמוספירה לפני היות החיים.

צורות החיים המדהימות הקיימות בעולם, המגוון המהמם, ניצול כל נישה אפשריות, כל אלו הם למעשה חיזוקים לתאוריה האבולוציונית שגורמת למעשה לגיוון ודינמיקה בעולם החי והצומח.

מצד אחד

ומצד שני בטח היא הורסת

אם אני יקח דגימה של רעש ואני יוסיפ רעש ועוד פעם יוסיפ רעש אני לא יקבל משהו טוב אלא עוד רעש

השינויים הם לא אקראיים! שינויים "רעים" לרוב לא שורדים, ברמת התא או ברמת האורגניזם כולו. שינויים "טובים" משפרים את יכולת ההשרדות של האורגניזם ובכך מנציחים את עצמם. אתה גם חייב לבחון את האבולוציה בקנה המידה הנכון שלה, ביננו לבין קופי האדם המוקדמים שהחלו ללכת על שתי רגליים, יש משהו כמו 3-5 מיליוני שנים. מדובר ב-100 עד 200 אלף דורות! במשך הדורות האלו השינוי הגנטי שחל הוא פחות מ-2% ומתוך זה רק חלק קטן הוא בעל משמעות פנוטיפית (הווה אומר - גנים היוצרים חלבונים ומשפיעים על צורת והתנהגות האורגניזם כולו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על לקיחת הדיון להתחלה אבל נאמרו בציטוט כל כך הרבה שטויות שאני חייב להגיב

1-לדרווין לא היה כך כך ברירה בתקופתו וזמנו והוא היה חייב להצהיר שהוא מאמין בישו

והוא לא היה היחיד

לנצרות היה המון כוח אז

היו יכולים להרוג אנשים רק בגלל הליכה נגד הנצרות

2-מצאו המון מאובנים שקושרים חיות אחורה

ובינתיים לא היה אף ממצא שהיה מנוגד לתורת הברירה הטבעית שסך הכל אומרת בגדול שהמסתגלים לסביבה שורדים

(לא החזק שורד כמו שחלק חושבים)

3-בעניין כדור הארץ אתה יודע כמה פלנטות יש ביקום ?

אתה באמת חושב שאין סיכוי שבכל כך הרבה פלנטות אין סיכוי שבמספר מאוד קטן יתפתחו התנאים לחיים ?

בכדור הארץ נוצר מצב מתאים להתפתחות ושגשוג חיים

מצב נדיר אבל אפשרי

ואתה שואל איך נוצר החומר ההתחלתי ?

אז אני שואל איך נוצר אלוהים ? היה כלום ואז נוצר אלוהים ?

שנינו באותו בור רק שרבנים יגידו לך "אדם לא יכול להסביר את בוראו " או במילים אחרות אין להם מושג

מדענים לפחות חוקרים את הנושא ולא פולטים שטויות

ואולי תגיד לי איך מדענים מצעו שרידים מהרבה לפני ה4000 שנה שיש בתנך ?

ותבין אני לא מזלזל בתנך לתקופתו היו דברים שמאוד עזרו לאנושות

הייתה חקיקה היה סדר יחסי אפילו שמרו על ניקיון

ומנוחה בשבת זה רעיון מצוין לא בגלל היום עצמו אלה יום מנוחה בשבוע

אבל מבחינת יצירת העולם יש יותר מידי זיבולי מוח בתנך ופחות מידי עובדות

1. תבדוק טוב על דרווין הוא איש דת קודם כל . כל מה שהוא אמר אבולציה זה רק דרך שבה האלוקים עשה. ולא שזה במקרה.

2. דינוזאורים מצאו די שלמים .אבל קופי אדם שהם היו בהרבה אחרי הדינוזאורים לא מצאו שלמים. הכי מצחיק שבאנציקלופדיה

שונות אתה תראה שמאותה עצם עשו לה בנייה איך היא היית נראת אז. ובשני התמונות היה פרוץ שונה חחח. אבל זה אותו עצם .

3. הרי גם שכדור הארץ היה צריך להיות התפתחות אבל למשל באוויר אם היה חסר דבר אחד איאפשר שיווצרו חיים על האדמה. ועוד צריך שזה יהיה במנון הנכון .

אלוקים זה לא חומר זה דבר רוחני לכן הפיסיקה לא חלה עליו. הרי הזמן התחיל בגלל החומר. ואלוקים הוא לא חומר לכן אין לו זמן. ולכן הוא היה קיים תמיד.

אם בריאת העולם היא תאוריית המפץ הגדול, יתכן, אלא שלפי התאוריה הזאת, מי שעשה את המפץ שהמציא אחר כך עולם מורכב כל כך, הוא בהחלט הקדוש ברוך הוא שברא את כל מה שנמצא בששת ימי הבריאה, וביום השביעי שבת וינפש.

לענין הדיאונוזרים, האפשרות שהעלית שששת ימי הבריאה לא היו תחת מימד הזמן כמו שאנחנו נמצאים בו היום, היא אפשרות אחת, ויש בזה אמת לדעת כמה מקובלים שמימד הזמן נוצר רק עם בריאת האדם הראשון ביום השישי לבריאה.

אולם דעת הרמב''ן בפירושו על התורה היא כי מימד הזמן החל מיד עם התחלת היום הראשון של הבריאה, ולפיכך ניזקק לאחת מהאפשריות הבאות.

הרב זמיר כהן שליט''א נוהג להסביר את זה עם ענין המבול, שאכן לפני המבול היו הרבה בעלי חיים ענקיים, כמו גם בני אדם ענקיים, וכתוצאה מהלבה הרותחת שפרץ מכדור הארץ והשמידה את כל היקום, וסחפה לקרבה הרבה עצמות, שכתוצאה מהקטסטרופה העולמית הזאת נשארו השרידים בבטן האדמה, שכיום הם נראים בני מליוני שנים, מאחר והם עברו את ההשמדה והרתיחה במשך מאה וחמישים יום, אולם באמת הם לא זקנים יותר מגיל העולם שהיא כיום 5768 שנים, לא יותר.

אפשרות אחרת שנוהג להסביר בזה את עניין הדיאונוזרים היא האפשרות הזאת.

המקובלים הראשונים מגלים כי העולם הזה שאנו נמצאים בו עתה אינו המסגרת הראשונה בה היו חיים על פני האדמה, לפי דבריהם העולם מתגלגל על תקן של שבע שמיטות שבכל שמיטה ישנן שבעת אלפי שנים, ובכל שבע אלף הקב''ה מחדש את עולמו על צורה חדשה כרצונו, באופן שיתאים לספירה המקבילה בשבע הספירות העליונות.

לדעת רוב המקובלים הקדמונים אנחנו [כיום שנת ה'תשסח-5768] נמצאים בעולם שנברא בשמיטה החמישית המכוונת נגד ספירת ההוד, ולפי זה כבר היו ארבע תהליכים של בריאה, וכמובן שכעת אין לנו מושג כלשהי איך היה נראה הבריאה הקודמת, ומה היה בו, ומה לא היה בו, אילו תכונות היו בו ובאיזה מזג הוא התנהל.

המקובלים פירשו כי כדור הארץ שאנחנו נמצאים בו היה קיים גם בשמיטות שקדמו לנו, וזהו פירוש הכתוב, 'והארץ לעולם עומדת', וזה גם הטעם למה שבפרשת בראשית לא מוזכר כלל שהקב''ה ברא את כדור הארץ ביום הראשון לבריאה, ופירוש הכתוב לפי זה הוא כך:

בראשית - מלפני התחלת כל השמיטות - ברא אלוקים אז את השמים ואת הארץ והם נשארו על כל השמיטות, [ויש רמז בתורה על כך שבספר תורה כשר מציין הסופר ארבעה תגים קטנים על הב' הראשונה שבתורה, לרמז לנו שהדבר הזה עליו מדובר בכתוב הזה 'בראשית' היה כבר לפני ארבע שמיטות שעברו לפנינו.

ועתה ימשיך הכתוב לתאר בדיוק מה היה בהתחלת השמיטה הנוכחית שאנחנו נמצאים בה, 'והארץ היתה תוהו ובוהו' היינו שמאחרי שהעביר הקב''ה את העולם שקדם לנו בשלהי השמיטה הרביעית היתה הארץ במצב של תוהו ובוהו, ומשעלה ברצונו של הקב''ה לחדש את עולמו בשמיטה החמישית אזי: ויאמר אלוקים יהי אור ויהי אור וכו', ומכאן מתחיל לתאר באורך כל תיאור הבריאה הנוכחית שארכה ששה ימים.

ומשכך ברור שאין לנו כל מושג מה היה מצב הזמן בשמיטות שקדמו לנו, ועל איזה קצב זה עבד אז, ואיך היו התנועות באותו הזמן, כך שכשנמצא איזה בריאות משונות בבטן כדור הארץ יתכן מאוד שאלו הן שיריים מהשמיטות שקדמו לנו, כי הרי סוף סוף הכדור הארץ היא ששימש גם בשמיטה הקודמת.

[יש לציין כי לדעת כמה מקובלים אנחנו כעת רק בשמיטה השניה המכוונת נגד ספירת 'גבורה'].

מה שכתבתי עד כאן שאבתי ממאמר 'אור החיים' שחיבר הגאון רבי ישראל ליפשיץ זצ''ל בעל תפארת ישראל לפני כמאה וחמישים שנה.

אם תרצה ללמוד את המאמר הענקי שלו המבאר הרבה סודות בעניין הזה, תוכל למצוא את המאמר נדפס במשניות 'יכין ובועז', בסוף מסכת סנהדרין.

וכמובן שכל זה נכתב בהנחה שכל מה שהמדענים גילו על דיואונוזרים, נכון ואמין, כידוע שעדיין הנעלם בזה רב על הנגלה, ויש מדענים המהססים בכל הממצאים האלה.

לא בטוח

יש ארכיון מסודר עם תיעוד בוידאו והמסמכים המקוריים מכל חור אפשרי.

אני לא יודע לגבי 2000 שנה, אבל תיעוד מוצק לזמן ארוך יש.

לגבי סרטים וצילומים זה לא דבר חזק. יש היום אנשים שאומרים שסתם לקחו אנשים וצילמו אותם. וכו. וכו.. אז כל שכן שעוד 1000 שנה הצילומים לא יתמו הוכחה חזקה.

בטח שתמצא. יהיה הסיפור של סבא של סבא של סבא של... שעובר במשפחה שלך. ויהיה הסיפור של סבתא של סבתא של סבתא של... שעובר במשפחה שלי. ויהיו עוד. כל עוד העם קיים, ישארו סיפורים. הם אולי יתעוותובמידה מסויימת ככל שהזמן יעבור, אבל הם לא יעלמו לחלוטין.

במעמד הר סיני היו אמורים להיות הרבה יותר אנשים מאשר מספרם של אלו ששרדו את השואה ומתן תורה אמור להיות אירוע כביר יותר מהשואה, היית מצפה שישרדו לא מעט עדויות עליו. רועי דואג לספר בכל הזדמנות שלא הגיוני שאירוע שהיו לו מיליוני עדים לא התרחש, אבל עד עכשיו הוא הביא אך ורק עדות אחת.

הרי בגולה היו כאלה שהלכו לעירק וכאלה לפולין. כמו שאנחנו רואים שהגיעו לארץ מכל מיני מקומות חלק מרוקו רוסיה פולין עירק וכו.. וכו.. וכל מקום היה מנותק מהמקום השני אז לא היה פלאפון ולא כלום. ואנחנו רואים שחזרנו לארץ ישראל הכל אותו דבר אותן תפילין אותן ציצית . ספר תורה אותו דבר וכו.. וכו...

לגבי הר סיני תראה למעלה כבר כתבתי על זה. אם אני מביא לך לראות משהו של 15 דקות שמצאו אבנים של הר סיני שמחוקק שם הסנה? כל ההר מחוקק הסנה ויותר מכך כל אבן שתשבור אותה ל2 אפילו לפירורים אתה תראה סנה שלם. אין דבר כזה בשום הר בעולם . קח תראה ........ 15 דקות [כמו שכתוב בפסוקים]

http://www.hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=9460&CategoryID=9&subID=9144&StrCategory=מעמד%20הר%20סיני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני ידידי בדרך כלל אני נוהג לקרוא את התגובות עד הסוף ואז להגיב

כי אני רוצה שהדיון יהיה ענייני ולתת כבוד לכותב התגובה

במקרה שלך אתה כותב תשובות ארוכות מאוד שלא מתאימות לפורמט הזה

אז בבקשה תכתוב תגובות קצרות יותר ובלי ציטוטים סופר ארוכים מאתר כזה או אחר

יש הבדל בין וויכוח בריא להרצאות ואני לא נכנסתי לפה לקבל הרצאות

בקשר לדרווין בפעם המיליון הוא היה דתי רק כי לא הייתה לו ברירה נורמלית אחרת

אני לו זוכר איזה מדען גילה שהעולם עגול וסובב סביב השמש

אבל הוא היה צריך להכריז שזה היה טעות גם בגלל הדת למרות שזה נכון מאוד

חוץ מזה בעניין זלזול בדתות אחרות

היום יש מגמה בדתות אחרות כמו ביהדות להכניס נפח מדעי לדת

ויש מרצים מוכשרים שעושים את זה

זה לא הופך את הדת לנכונה רק יותר מתוחכמת ומקל על גיוס מאמינים בעולם המודרני

ולדעתי לפני שאתה מזלזל בדתות אחרות אני חושב שזה מטומטם מאדם דתי לזלזל בדתות אחרות

שלהרבה מהן חשיבה מאוד דומה

האיסלם הנצרות היהדות הן דתות מאוד דומות וכנראה התפתחו בסביבה די דומה

היהדות עצמה במקור כנראה התפתחה מדתות קדומות

ואם תבדוק את זה מהכיוון ההיסטורי ולא מהכיוון הדתי תבחין בזה

יש אפילו עקיצות על דתות אחרות

לדוגמה הנחש של משה שאוכל את הנחשים של המצרים זה עקיצה על דת אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוחחחחח, נו!!! מספיק כולכם לזיין תשכל כבר :bash: :bash: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

תשובה לדמגוגיה שלך: http://www.hofesh.org.il/ , מספיק לנסות לשטוף את המוח ולהטיף עם ההדיברות הזאת. ועוד איזה צ'יטוטים..

אני אפילו לא אטרח להגיב על כלום. הרי לא יצא מזה כלום, הרי תחזור להתחלה, תביא צ'יטוטים מאתרים כמו "הדיברות" ו"שופר" בגודל של כל כדור הארץ בעוד מביאים לך טענות שאתה לא יכול לענות עליהן בעצמך ומפנה להרצאות וחרטות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד

ומצד שני בטח היא הורסת

שכחת לקחת בחשבון את מנגנון הברירה הטבעית, שבורר את האות מהרעש.

אתם יודעים איך אפשר לשמר את השואה. שאפילו בעוד 1000 שנה לא יצליחו להפריח אותה?

לדוגמא:

היה אדם אחד שאחרי 40 שנה לשואה . [הרי עדיין יש ניצולים מקוריים לשואה] הוא לקח את כל אותן ניצולים. ושם אותם במקום אחד. ושם הוא לקח את כל הסיפורים מאותם שורדים מקוריים והתחיל לרשום. אחרי שהוא גמר לרשום .הוא לקח את הספר ושם אותו בכספת . אותו ספר מקורי הוא שכפל לכל שורד מקורי שהיה בשואה. ואמר מעכשיו תהיו קבוצה שחייבים לזכור ולשמור על מה שהיה. ולהעביר זאת מאב לבן .מדור לדור. וגם אסור להוסיף או למחוק שום דבר מאותו ספר .מה עוד שהם עשו כל מיני חגים לזכר השואה. פעם אחת בשנה נעשה שבוע לזכר השואה ששם אנחנו מוציאים מהבית את כל מה שקשור לשואה ואז אנחנו עושים כל מיני סימנים שמזכרים מה שהיה בשואה. אנחנו לוקחים חרוסת לזכר ככה וככה ולוקחים מרור לזכר ככה וככה. וכו.. האבא ישוב עם הבנים ומתחיל לספר להם מהספר את כל מה שהיה שם במדויק. והרי כל המאריך הרי זה משובח.

שכחת את השלב שבו הוא מחסל את כל השורדים ואת כל הצאצאים שלהם ואת כל מי שהם אי פעם פגשו כדי שהספר שלו יהיה הגרסה היחידה לסיפור. שלא תישאר אף עדות אחרת.

כתוב שלא האמינו בגלל אותם מכות שראו. הרי כל מי שיעשה קסמים זאת הוכחה חזקה? אומרת התורה לא. עד הר סיני שנגלה שם האלוקים ל[3 מליון איש אפשר לבדוק זאת בפסוקים] שמעו וראה את האלוקים מדבר מהאש וכו.. ואז כתוב ויאמינו העם בה' ובמשה עבדו. כו.. וכו..

רגע, ושה שיש אש שממנה יוצא קול מדבר, זה לא קסם? איך אתה מבדיל בין קסם של אלוהים, שצריך לגרום לך להאמין בו, לקסם של עכו"ם שלא מוכיח כלום?

לדת היהודית יש שיטה פשוטה: אם הקסם מעודד את האמונה היהודית, זו אצבע אלוהים. אם הוא לא, זה סתם בלוף או אלוהים שמעמיד את האמונה שלכם בניסיון. כלומר היגיון מעגלי.

2. דינוזאורים מצאו די שלמים .אבל קופי אדם שהם היו בהרבה אחרי הדינוזאורים לא מצאו שלמים.

רוב המאובנים של הדינוזאורים מאוד חלקייםץ מה לעשות שעצמות בד"כ לא שורדות על להתאבנותן? אבל לדינוזאורים יש יתרון גדול: הם התקיימו במשך עשרות מיליוני שנים ובכמויות אדירות, סביר שפה ושם ישרוד שלד שלם. הפרוטו הומינידים היו מעטים יחסית והתקיימו רק מיליונים בודדים של שנים.

תחשוב על זה: מה יותר סביר שישיה לך בכיס, שטר של 20 ש"ח או שטר של 200 ש"ח?

הכי מצחיק שבאנציקלופדיה

שונות אתה תראה שמאותה עצם עשו לה בנייה איך היא היית נראת אז. ובשני התמונות היה פרוץ שונה חחח. אבל זה אותו עצם .

מה?

3. הרי גם שכדור הארץ היה צריך להיות התפתחות אבל למשל באוויר אם היה חסר דבר אחד איאפשר שיווצרו חיים על האדמה. ועוד צריך שזה יהיה במנון הנכון .

מה אתה מנסה לומר כאן? כדי שמישהו יזכה בלוטו, הוא צריך לנחש שישה מספרים. הסיכויים טקנים מאוד, אבל כמעט כל שבוע יש לפחות זוכה אחד. למה? כי אנשים ממלאים המוני טפסים. ויש המוני כוכבים ביקום, מה הסבירות שבאף אחד מהם לא יהיו תנאים שמתאימים לקיום חיים?

הרב זמיר כהן שליט''א נוהג להסביר את זה עם ענין המבול, שאכן לפני המבול היו הרבה ענקיים, כמו גם בני אדם ענקיים, וכתוצאה מהלבה הרותחת שפרץ מכדור הארץ והשמידה את כל היקום, וסחפה לקרבה הרבה עצמות, שכתוצאה מהקטסטרופה העולמית הזאת נשארו השרידים בבטן האדמה, שכיום הם נראים בני מליוני שנים, מאחר והם עברו את ההשמדה והרתיחה במשך מאה וחמישים יום, אולם באמת הם לא זקנים יותר מגיל העולם שהיא כיום 5768 שנים, לא יותר.

אפשרות אחרת שנוהג להסביר בזה את עניין הדיאונוזרים היא האפשרות הזאת.

בולשיט מוחלט. הרי אנחנו לא רואים שכבה אחידה סלעים געשיים בכל מקום בעולם והמאובנים לא מופיעים דווקא בסלעים געשיים. בנוסף, איך הלבה הצליחה לסדר את השלדים כך שהטרילוביטים, למשל, תמיד נמוכים יותר מהיונקים? למה יש שכבה שאחריה פשוט אין יותר דינוזאורים? איפה המאובנים של אותם בני אדם ענקיים?

אגב, הדינוזאורים הגדולים מקבלים את כל יחסי הציבור, אבל היו גם דינוזאורים הרבה יותר קטנים. העקבות שמצאו בבית שמש, למשל, הם של דינוזאור בערך בגודל של תרנגולת.

בנוסף ישנן המון ראיות לכך שגילם של החיים על פני כדור הארץ גבוה בהרבה מ- 5768. לבה רותחת לא יכולה לשנות את היחס של פחמן 14, שמשמש לתיארוך וגם לא של איזוטופים רדיואקטיביים אחרים. אבל התשובה כאן היא, כמו תמיד, "ככה אלוהים רצה".

הרי בגולה היו כאלה שהלכו לעירק וכאלה לפולין. כמו שאנחנו רואים שהגיעו לארץ מכל מיני מקומות חלק מרוקו רוסיה פולין עירק וכו.. וכו.. וכל מקום היה מנותק מהמקום השני אז לא היה פלאפון ולא כלום. ואנחנו רואים שחזרנו לארץ הכל אותו דבר אותן תפילין אותן ציצית . ספר תורה אותו דבר וכו.. וכו...

נו, אז איך קרה שכל העדויות של כל מיליוני האנשים שהתפזרו בעולם נעלמו ונשארה רק גרסה אחת?

לגבי הר סיני תראה למעלה כבר כתבתי על זה. אם אני מביא לך לראות משהו של 15 דקות שמצאו אבנים של הר סיני שמחוקק שם הסנה? כל ההר מחוקק הסנה ויותר מכך כל אבן שתשבור אותה ל2 אפילו לפירורים אתה תראה סנה שלם. אין דבר כזה בשום הר בעולם .

שטויות. בסה"כ התגבשות של מחצבים שעם הרבה דימיון מזכירה שיח. ואתה כמובן בדקת את כל ההרים בעולם וראית שבשום מקום אין אבנים דומות, נכון? בעצם לא צריך, זה כתוב ב- "הידברות" אז זה מוכרח להיות נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלו שלא הפנימו

בברירה הטבעית רוב היצורים שעוברים שינוי או שהסביבה שלהם עוברת שינוי משמעותי מתים

רק אלו שהצליחו להסתגל לסביבה בין אם זה שינוי גנטי שמצליח לעזור להם או בין אם זה שינוי בהתנהגות

או כל שינוי אחר שהם הצליחו להסתגל אליו שורדים

מה שקורה זה שרק היצורים שהסתגלו בצורה הטובה ביותר ויצורים חדשים שהתפתחו והצליחו להסתגל שורדים

היתר נכחדים ואנחנו מקבלים את היצורים העמידים ביותר לסביבה

יונים\עורבים\נמלים\מקקים \כמובן בני אדם ועוד הצליחו להסתגל לסביבה העירונית ובגלל זה נפוצים מאוד היום

הדודו לא הצליח להסתגל לשינוי הסביבה ונכחד כמו המון חיות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמונה = ידיעת הבלתי ניתן להוכחה ( זמנית )

לכן אי ( חוסר ) ידיעה = אמונה וגם ההפך נכון ( לצערי )

אמונה מבוססת על רגש ואינה מבוססת על עובדות

השפה של העובדות היא מילים מיספרים ותרשימים

השפה של הרגש היא מעשים

מעשים מפוענחים ע"י מילים מיספרים וגרפים

וזו היא החוליה החסרה בוויכוחים על אמונה ומדע , מעשים , ולכן הויכוחים האלו ( בקנה מידה גדול ) ניגמרים במלחמות כי ככול שהנשק שלך גדול יותר כך אתה צודק יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיעון שכדור הארץ מכיל תנאים מושלמים לקיום שלנו זה טיעון מטומטם...

בני האדם לא עברו בין כוכב לכוכב עד שהם מצאו אחד שמתאים להם בדיוק

אנחנו התפתחנו כמו שהתפתחנו בגלל אותם תנאים שקיימים בכוב

התאמנו את עצמנו לקיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...