אפשר להתקין לינוקס על כל מחשב נייד? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר להתקין לינוקס על כל מחשב נייד?

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה רצוי מאוד שלוש מחיצות ללינוקס ?

sticky ftw :)

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=292777.0

הגדרת /home כ partition נפרד מאפשר התקנה מחדש או התקנה של הפצה אחרת במקביל ולשמור על הקבצים והגדרות המערכת.

כלומר אחרי ההתקנה נשמרים לך כל המסמכים (סרטים, מוסיקה), אותו wallpaper, הגדרות הדפדפן, הגדרות ה msn וכו וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

חבל שזה הפך להיות מלחמת Linux VS Windows. למרות שהנושא

הזה לא פעיל מעל 7 ימים, רציתי להגיב.

בגדול התשובה לשאלה שלך היא כן (כמובן עם סייגים) ניתן להתקין

לינוקס על כל דבר (וניידים בניהם). השאלה היא כמה זיעה ועמלה

זה יעלה לך.

אתה יכול להעזר באתרים הבאים (למרות שאני לא מאמין שתמצא שם את

הנייד הכי חדיש, זאת עדיין נקודת התחלה מאוד טובה)

http://www.linux-laptop.net

http://tuxmobil.org/mylaptops.html

מראש תהיה מוכן לשבור את הראש על לגרום לדברים לא "טריוואלים"

לעבוד כמו שצריך. זה בדרך כלל מצלמה מובנת, קורא כרטיסים מובנה, כפתורי

מולטימדיה, סורק אצבעות, פד עם "פיצרים" נוספים, הייברנט.... קיצור זה יכול

להסתכם בהמון כאבי ראש - לדעתי זה שווה את זה.

יש ממש מספר מועט של ניידים שהם Linux Certificated והם עובדים ישר

מהקופסא. אבל אני לא בטוח שניתן למצוא אותם בארץ, למרות שלא בדקתי.

http://www.google.co.il/search?&q=laptop+linux+certified

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות, המצלמה היא אחד הדברים שיותר קל להתקין, במיוחד אם היא גנרית (כן, תתפלאו). עיניין של חבילה אחת עם כל הדריברים וזהו?

כרטיס זיכרון כם אין פה עבודה רבה, אולי רק להגדיר בFSTAB שזה יעגן אוטומטי, דבר הקיים באובונטו, פדורה וסוסה (או כמעט כל מערכת אחרת ואם זה לא קיים, יש מספיק מדריכים)

שאר הדברים באמת יכולים להיות בעייתים אבל שיחררו הרבה דריברים למערכות שלהם ולכן התקנת על מחשב כזה היא קלה מאד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח גרסה עדכנית של הפצה פופולארית. ומחשב מהדור החדש. אין בעיות דרייברים?

Dell מוכרים ניידים עם ישר מהמפעל, איתם לא יהיו לך שום בעיות. (מלבד כמובן שלא תוכל לעשות שום דבר שימושי עם המחשב כי אתה תריץ אבל זה כבר לא העניין :))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell מוכרים ניידים עם ישר מהמפעל, איתם לא יהיו לך שום בעיות. (מלבד כמובן שלא תוכל לעשות שום דבר שימושי עם המחשב כי אתה תריץ אבל זה כבר לא העניין :))

כן שמעתי על זה. אני אוכל לשמוע איתו מוסיקה אפריקאית... לכתוב PHP רומני... לגלוש באינטרנט אמריקאי... ולהזמין גחנון תימני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד כמובן שלא תוכל לעשות שום דבר שימושי עם המחשב כי אתה תריץ לינוקס אבל זה כבר לא העניין

ממש לא נכון, הרבה דברים עובדים על !

למשל gcc וגם emacs ואם אתה בקטע של משחקים יש את Tux Typing, אז לא לזלזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונא יא חוצפן, אתה רוצה באן? :smile1:

בכל מקרה, חאלס עם הספאם, אני לא רוצה לנעול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן שמעתי על זה. אני אוכל לשמוע איתו מוסיקה אפריקאית... לכתוב PHP רומני... לגלוש באינטרנט אמריקאי... ולהזמין גחנון תימני...

שמע, אם אתה הולך על טהרת הקוד הפתוח אז זה בערך מה שתוכל לעשות איתו אולי...

אבל אם לא אכפת לך להתקין כמה חבילות "סגורות" (למרות שגם הן ברובן חינמיות), אתה יכול לשחק משחקים חדשים ברמה (דרך WINE או שיחרורים שמיועדים ללינוקס), להפעיל כמעט כל ציוד היקפי בלי להתעסק עם יותר מהתקנה ויש לך תחליף לכל תוכנה שאתה רגיל אליה בסביבת הוינדוס.

אני לא יודע לגבי רוב ההפצות, אבל אני יכול להגיד על ספציפית שההבדל בין מה שהיא תמכה בו לפני שנה ומה שהיא תומכת בו עכשיו זה שמיים וארץ.

כשהתקנתי את 7.04 לפני שנה בערך (מן הסתם :P) הייתי צריך להגדיר את הכרטיס האלחוטי שלי דרך השורת פקודה בטרמינל, המצלמת שלי אפילו לא חשבה על לעבוד ונלחמתי להגדיר את המדפסת. עכשיו כולם עובדים כמעט ישר מהקופסא ב8.04.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, מאוד מעניין לנסות את , עבדתי קצת עם לינוקס RH לפני 6-7 שנים, אני יודע שיש שם היום תחליף כמעט לכל מה שאתה צריך כמשתמש (לא גיימר) וגם כמפתח ישומי רשת (מאחורי הקלעים PHP, CGI). ההגיון אומר שלהפוך מוצר לידידותי יותר כמו מדבר ליותר אנשים ולכן עושה את צעדיה לאט לאט לכיוון הנכון, אבל זה יקח עוד זמן. לגבי מחשב נייד, אני חושב שאם יש אפשרות כספית, אז צריך לקנות נייד מאוד בסיסי ב 3000 ש"ח נניח להתקין שם ולהתחיל לעבוד איתו, או נייד עם 2 דיסקים ולהתקין על דיסק אחד - כמובן רק אם אתה צריך אותו ממש לעבודה, כי אפשר להיום לקנות דיסק למחשב נייח בגרושים ולהתקין שם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקנות שני הארדיסקים? ההתקנה שלי יושבת על מחיצה של 20 ג'יגה שחילקתי לhome, root וswap.

יש לי הרבה זבל במערכת וזה דיי והותר... הורדות וקבצים גדולים ממילא אפשר לשמור על מחיצת NTFS ש"בשימוש" בוינדוס.

מה גם שאפשר להשתמש בWUBI ולא להתעסק בחלוקת מחיצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין אפשרות לקרוא את הקבצים של WUBI, אולי זה יהיה סוג של סיכון אבל זה ממש יכול להקל על כל העבודה (כי את ההגדרה אתה עושה בוינדוס, עוד לפני שעושים ריסט ואז עולים למערכת מוגדרת) וגם כי אם יש בעיה בלינוקס, אי אפשר לגשת אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיש שם היום תחליף כמעט לכל מה שאתה צריך כמשתמש (לא גיימר)

לא מסכים עם הקביעה הזאת, רוב המשחקים (לא כולם) כן עובדים ב עם wine (לא מהקופסה, יש צורך בהגדרות נכונות).

לדוגמא :

COD4 -

GTA: San Andreas -

אישית אני שחקתי wow (נכון, אני יודע, משחק בן 3 שנים שתומך opengl) תקופה ארוכה על והיה לי fps גבוה יותר מב ופחות lag-ים (לך תבין...)

מה שחסר ב הם תוכנות עריכת טובות ו friendly user, ניסיתי את Cinelerra ואת kino ואי אפשר להשוואות אותם ל adobe premiere שלא לדבר על תוכנות יותר מתקדמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...