אפשר להתקין לינוקס על כל מחשב נייד? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר להתקין לינוקס על כל מחשב נייד?

Recommended Posts

נניח גרסה עדכנית של הפצה פופולארית. ומחשב נייד מהדור החדש. אין בעיות דרייברים? לכרטיסי מסך שונים למשל, או לחומרה אחרת הקיימת במחשב. או בעיות אחרות למשל מחשב שנמכר כשהוא מותאם לוויסטה למשל ורוצים להעיף את וויסטה או לשלב התקנת באותו מחשב עם וויסטה על דיסק ניפרד (פיזית או לוגית) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדרך הקלה לבדוק אם יהיה לך בעיות היא לרשום ב את הדגם של המחשב ביחד עם המילה linux או ubuntu.

מבחינת כרטיס הרשת (לא wifi), קול ומסך אני לא צופה שיהיה לך בעיה והם יפעלו מהקופסה.

אולי בשביל להפעיל את ה wifi ו webcam יהיה צריך להתקין חבילות מתאימות אבל (בד"כ) זה לא קשה ו שוב הפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להתקין חבילות משתמשים בsynaptic (או במנהל החבילות הכלול בהוצאה) ולא בגוגל

צריך למצוא את החבילות המתאימות קודם...

בשביל להתקין Wifi זה סיפור לא קטן, יש מדריך לכל כרטיס ולכל הפצה אבל בד"כ זה מערב גם חילוץ של קבצי הfirmware מהדרייבר לwindows ועוד מספר לא קטן של שלבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כל כך סיפר להתקין לינוקס בנייד. אז עדיף כניראה להתקין אותו בנייח... ולהמתין לגרסאות מתקדמות יותר עבוד ניידים. או לקנות נייד עם לינוקס פועל

בד"כ יותר קל להתקין מ .

וכמו ש multicore אמר, בכרטיסי wifi אפשר להתקין את NDISwrapper ואז להשתמש ב driver שמיועד לחלנות (בד"כ עובד).

בגדול, יש מעט בעיות שלא ניתן לפתור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות הכי גדולות זה בדר"כ להגיע ממצב שהמחשב עובד ל מצב שהכל נתמך בצורה מלאה - ניצול מלא של המקלדת, על כל המקשים המיוחדים. של העכבר, של הקורא טביעות אצבע.

אבל זה לא כזה בעייתי במחשבים מחברות מוכרות, כמו (או לנובו, אם בא לכם) שיש אתרים שלמים עם מדריכים לכל הבעיות האפשריות + שחררו דריברים למחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך קוראים לסרט שאתה חיי בו?

נכון, אני חי בסרט אבל אם נצפה בסרט ונעבור frame by frame נראה שהסרט לא כזה נורא, היום התקנת Linux היא לא דבר קשה ועובדה שאנשים רבים מתקינים לבד. לפני 10 שנים ההתקנת linux נתנה תחושה של תחקיר בטחוני עם שאלות שלא נגמרות ועד היום אני לא יודע כיצד לענות עליהן, אבל היום המצב לא ככה. אני כמובן מדבר על הפצה כמו Ubuntu (שלא מצריכה התעסקות בקונסול) ולא הפצה כמו Gentoo (כדאי ללחוץ על הקישורים).

השוואה בין התקנת Windows XP להתקנת Ubuntu GNU/Linux (זאת איננה סקירה,רק כמה נקודות) :

עזרה במהלך ההתקנה -

Linux - במהלך ההתקנה קיימת גישה ל , irc, וכל שאר תוכנות המסרים המיידים. ניתן למצוא פתרון ל 99.99% מהבעיות/שאלות.

Windows - ניתן לקבל תמיכה בטלפון או לקפוץ לשכנים ולשאול את הבן שלהם מה השלב הבא (אני לא רושם זאת מזלזול, להרבה ילדים יש נסיון בהתקנת windows).

בגדול שתי ההתקנות ברמה של next next next אז עזרה לא ממש נחוצה.

יצירת מחיצות -

Linux צריך שתים (ורצוי מאוד שלוש).

windows מצריכה אחת.

גם כאן אין גאונות.

אחרי ההתקנה -

windows - בד"כ שום התקן (פרט לכרטיס מסך) לא פועל ואין גישה לרשת, אם אין דיסק עם ה driver של כרטיס הרשת/ גישה למחשב נוסף אז דיי נתקעים כאן. אם כרטיס הרשת פועל אז מתקינים את שאר ה driver-ים דרך הרשת או מהדיסקים המתאימים.

linux - כרטיס הרשת (לא wifi, בקשר ל wifi התייחסתי בעמוד הראשון של ה thread), כרטיס קול, כרטיס מסך (ללא האצה, בשביל האצה צריך לבצע double click על הבועה שקופצת בראש העמוד בזמן ההפעלה הראשונה ואז המערכת מתקינה את ה driver המתאים), סורק והתקנים נוספים יפעלו מהקופסה וכמובן יש גישה לרשת המאפשרת פתרון של כל תקלה. התקן שלא פועל מהקופסה מצריך חבילה מתאימה, זמן מציאת החבילה המתאימה היא לפי כישורי ה שלך.

לא אמרתי שב הכל דבש, אבל אם רוצים שהכל יעבוד אז הכל יעבוד והשאלה שנשאלת היא 'כמה באמת רוצים ?'.

אני מסכים עם נמרוד ש tweak-ים הקטנים הם בד"כ הבעיות הגדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בתכלס היתרון היחידי של הלינוקס הוא במידה ואין לך את הדרייורים בדיסק.

ואל תשכחו שזה לא אשכול VS WINDOWS

ולמי שאמר שיבדוק אם החומרה מתאימה לפני שהוא קונה את המחשב.

לא אמורים להתאים תוכנה לחומרה? הרי אני מתאר לעצמי שהוא לא קונה את המחשב במיוחד ללינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מחשבים היום ניידים שמגיעים עם לינוקס preinstalled אבל המתרה היא לא לקנות מחשב עם מערכת מוכנה בדיון הזה.

גם לא עובד ישר עם כל חומרה למרות הפופולריות שלו והרבה פעמים (במיוחד במחשבים ניידים) יש צורך להתקין בכמויות לאחר התקנת המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...