מתי אמור להגיע ה"נהלם" לארץ? מה תהליך הייצור שלו? והאם תיהיה לו תושבת חדשה? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי אמור להגיע ה"נהלם" לארץ? מה תהליך הייצור שלו? והאם תיהיה לו תושבת חדשה?

Recommended Posts

עדיין

אתה יכול לקנות היום DDR3

אתה יכול לקנות לוח אם PCI EXPRESS 2 (כולם כבר כאלו), מה שגם יהיה בלוח האם הבא שלכם כנראה.

ולגבי כרטיסי מסך, גם ככה עוד שנה שנתיים תצטרכו לשדרג.

הדבר היחידי ששונה זה הלוח האם והמעבד.

עכשו לוח אם זה לא דבר כזה בשמיים, וסביר להניח שאם מחר יצא איזה PCIX3 או USB3 או משהו כזה, גם תרצו לשדרג.

וגם ככה לרוב שמשדרגים בצורה רצינית אז מחליפים לוח אם+מעבד+כרטיס מסך.

לדעתי אנשים מגזימים, העבודה שישנו תושבת לא תהיה כזאתי משמעותית.

חוץ מזה כמו שאמרתי

מעבד שאתה יכול לקנות היום עם 4 ליבות, הוא סופר חזק ולא יהווה שום צוואר בקבוק בשנים הקרובות(בדיוק כמו שאנשים קנו לפני הרבה זמן מעבדים כמו כפול ועדיין משתמשים בו בלי שום בעיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שוב , אני לא מדבר מבחינת ביצועים אלא על ראייה לעתיד.

יש דוגמה למה שאני מתכוון אבל היא קצת דבילית , זה כמו שידעו שהולך לצאת PCIE במקום AGP ותלך בכל מקרה ותלך לקנות לוח AGP.

אין בזה היגיון , נכון שהיום ובעתיד הקרוב מעבדי הQ או הQX ואפילו ה-E החדשים לא יפחיתו בביצועים שלך אבל אתה נתקע עם "ישנה".

הרווח שלך בביצועים כנראה לא יהיו בטווח הקרוב והמיידי אבל אחר כך הוא יבוא לידי ביטוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה שאתה אומר נכון לחלוטין אם היה מדובר נניח בקניית מסך מחשב.

לדוגמא אם מחר היו אומרים לי שעוד חצי שנה עומד לצאת מסכי 20+ בטכנו OLDE (שתחליף את LCD ותהווה שיפור אדיר!),אז כן בהחלט שווה.

אבל, פה המצב לגמרי שונה.

נכון שיהיה נחמד לראות בBIOS שעולה שיש לך מעבד עם תושבת X במקום Y, אבל כשזה נוגע לשיפור ביצועים ולמשהו שבלל תבדיל בביצועים, זה כנראה אפסי.

לעומת זאת

אתה יכול לקנות מעבד כיום, להנות ממנו כנראה לפחות חצי שנה עד שיצא המעבד הבא (ואולי אף יותר עד שיצא), וגם כאשר יצא עדיין להמשיך להנות ממנו, ונניח עוד שנתיים מהיום כבר להחליף לוח אם+מעבד.

בכל מקרה גם אם היית מחכה את ה6-8 חודש עד המעבד הבא, וקונה אותו, אחרי שנתיים היית צריך להחליף שוב פעם (ושוב יש מצב שתצטרך גם אז להחליף לוח אם, וכו')

דעתי היא שאם מישהו יש לו מחשב טוב, אז אולי כדאי לחכות, אבל אם יש לך "גרוטאה" בבית ובא לך להחליף ואתה יכול להשיג משהו טוב במחיר טוב, לא שווה לחכות ולקנות ביוקר (כי ברור שבחודשיים הראשונים המחיר יהיה די יקר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי היא שאם מישהו יש לו מחשב טוב, אז אולי כדאי לחכות, אבל אם יש לך "גרוטאה" בבית ובא לך להחליף ואתה יכול להשיג משהו טוב במחיר טוב, לא שווה לחכות ולקנות ביוקר (כי ברור שבחודשיים הראשונים המחיר יהיה די יקר)

אומרים שמה שעולה בזול בסוף עולה ביוקר...

זכרונות כבר קיימים בשוק והמחירים יורדים ויירדו עוד (אינטרס של החברות שיימכרו הזכרונות כשיצא הנהלם)

לוחות אם מחזיקים במחירים די קבועים (הכוונה היא על כך שגם לוחות חדשים נמכרים סביב אותו טווח מחירים)

הדבר היחיד שמשתנה הוא המעבד , נכון שהם יהיו יקרים בהתחלה אבל זה לא יהיה נורא כל כך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

תראה אין לי ספק שהמחירים ירדו של , ושהמעבד החדש יהיה טוב יותר (קשה לי להאמין שיוציאו מעבד פחות טוב, לא?!)

השאלה האם זה שווה לחכות, ולדעתי לא בהכרח.

זה לא שהולכים להביא לך משהו שהוא איזה כמה רמות יותר, לכול היותר יהיה פה עוד כמה אחוזים בשיפור בביצועים (10-20 לדעתי גג וככה גם לדעת אתרים מקצועים רבים אחרים).

בכל מקרה עוד שנתיים בין אם יש לך מעבד שתקנה היום או שתחכה עוד חצי שנה, שניהים לא יהו שווים יותר מידי ואתה תרצה לשדרג, אז לדעתי עדיף לקנות ולהנות היום, ולחסוך כסף ועוד שנתיים-שלוש להחליף גם ככה מעבד ולוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שולל את מה שאתה אומר אלא להפך , יכול להיות שזה נכון אבל שני דברים:

1. הטבע האנושי קובע כשלמישהו יש משהו חדש אתה גם תרצה כזה , לא חבל לקנות אחר כך ובעוד 6-7 חודשים תקנא שיצא משהו חדש?

2. כל מחשב שבניתי/קניתי , החזיק לי שנים! (משהו כמו 4-5) ועדיין סוחב כמו שצריך (המחשב בבית P4 ומריץ יותר טוב ממחשבים חדשים... :) )

אני חושב שמי שיקנה עכשיו מחשב ירגיש תחושה של החמצה של כמה חודשים....

מהצד השני , כן יכול להיות שתוך שנתיים שוב יהיה שינוי גדול בחומרה ואז שוב נחזור על אותו סיפור.

אי אפשר לדעת , העצה שלי היא לחכות, לא להתפתות ולרוץ לקנות מחשב , קצת סבלנות לא תהרוג אף אחד....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק עניין של ביצועים אלא של נקודת כניסה טכנולוגית וכרגע שהנקודה הזאת קרובה כל כך להשתנות נראה די מיותר אם אפשר לחכות לקנות לוח וטכנולוגיה שעוד רגע יוחלפו.למשל מישהו היום יקנה סוקט A מיותר ולכן גם ה 775 שעוד רגע מוחלפת במקום להוות כמו היום את חזית הטכנולוגיה תהווה את סופהלכן השיקול לקנות את התושבת החדשה יהיה מרכזי יותר ויותר ולא רק בגל ההבדל בביצועים אלא בגלל אפשרויות השידרוג והתמיכה בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...