נציגים דתיים שוב גורמים לבעיות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נציגים דתיים שוב גורמים לבעיות

kill_b7

Recommended Posts

רון אתה שוב מוכיח שאתה בור, אין דבר כזה גזע יהודי, יש עם יהודי, אין דבר כזה גזע יהודי ולא היה דבר כזה מעולם.

יש גזע שמי שאליו משתייכים רוב העמים מהצד המזרחי של הים התיכון.

עם האורגינל (יהודים מזרע אברהם אבינו) ולא יהודים מגויירים, משתייכים אליו.

אם כבר אתה מתכוון, ואתה אכן מתכוון זה פגיעה בשלמות העם היהודי עצמו, וכן, זה אכן פוגע בזהות, אני ישאל פסיכולוג על ההתנהגות שלך, "איך זה שאדם המשתייך לעם כלשהוא, רוצה ברעת עמו שלו?", זאת תהייה שאלתי.

[br]פורסם בתאריך: 2.05.2008 בשעה 03:51:34

נכון כי החוק בישראל מתבסס ברובו על היהדות ועל התנ''ך, כאילו שלא ידעת?, לא מתאים לך, כמו שדובי זובי אמר, לך תחייה בפולין עם חבריך גלוחי הראש.

תודה על דקות הצחוק שהענקת לי היום בבוקר :) הבור היחיד והאדם גס הרוח פה הוא אתה.

המונח גזע, כאשר הוא מיוחס לבני אדם, הוא מונח מסַוֵּג שנעשה בו שימוש לחלוקת האנושות לקבוצות בעלות זיקה של מוצא משותף. לרוב נעשית החלוקה על בסיס מאפיינים פנוטיפיים (מראה חיצוני) מובחנים, גם אם מעורבבים (כגון שחורים, לבנים, וצבעונים). יחד עם זאת, קיימות גם חלוקות אחרות לגזעים אנושיים המתבססות על עקרונות מגוונים...מיעוטים (כגון יהודים או צוענים);

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%96%D7%A2_%28%D7%90%D7%93%D7%9D%29

אם אתה אמר שאני צודק והחוק מבוסס על היהדות וכו אתה מוכיח בדיוק את הנק' של הסופר הזה ושלי שחוק הנישואין היהודי שמסויים בישראל על פי החוק הוא כמו חוק הנישואין בחוקי נירנברג הנאצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:hi:

כול-כך הרבה מילים.אבל מה עם צדק.

מה פשע אותו ישראלי שחי כיהודי לכול דבר-והמדינה אומרת לו :

לא חמודי,אתה יכול למות למעני אך לא להתחתן עם ביתי :'(

זה פשוט עצוב ומשפיל לנסוע לקפריסין שאתה רוצה להתחתן על אדמת מדינתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lee, אני במצב שלך בדיוק ופעם עוד חשבתי שאפשר לדבר כאן עם מישהו.

אני אומר, אפילו שהתחנכת פה ושירתת בצבא(בדיוק כמוני) ואחרי כל זה

פשוט יורקים לך בפרצוף.

הנה קצת חומר למחשבה בשבילך, כמו שאתה לא נחשב יהודי בישראל,

אתה גם לא נחשב כזה ברוב המקומות בעולם(הרבה מהנאו-נאצים ופעילים

אנטישמיים למינהם אימצו את הגישה שהיהדות עוברת מהאם).

אז נכון, שתרמת פה ואתה רגיל, אבל אף אחד לא מחזיק אותך פה בשרשרת

והגישה שלי היא שאם לא טוב במקום מסויים אומרים יפה שלום ועוברים הלאה,

הרי לשנות חוקים גזעניים כאלה כמו שקיימים פה, בסופו של דבר רק ייתרום לחברה

הישראלית ולמדינה, שזה משהו שכבר מזמן לא בראש מעייני.

לדעתי גם, אחד הדברים הכי פאטתיים שאפשר לעשות, זה לנסות לשכנע גזענים

לקבל אותך בכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...החוק שמגן על הכשרות בפסח לא פוגע בצורה חריפה בזכויות המיעוט שלא שומר כשרות. שבוע אחד לא תוכל לקנות את חמשת הדגנים שנחשבים לחמץ, לא תמות ולא יקרה לך שום דבר... כל האלה שמייללים נגד החוק הזה הם כאלה של "דווקא" וכאלה שהם אנטי בכל דבר אפשרי, כמו פותח הדיון הזה.

שוב, אתה טועה בכל כך הרבה מישורים.

ראשית, אתה פשוט לא מבין מה זה דמוקרטיה.

אנסה להסביר במשל. לפי ההגיון הזה, ניתן לחוקק חוק שלמשך שבוע בשנה, אסור לאנשים חובשי כיפה להיכנס לרחובות מסויימים (חילוניים לחלוטים כולם). נציב שמירה, ולא נאפשר לדתיים להיכנס. אין עם זה בעיה, נכון? זה לא פוגע בצורה חריפה בזכויות חובשי הכיפה. שבוע אחד לא יוכלו להיכנס לרחובות האלה. הם לא ימותו ולא יקרה שום דבר.... נכון?

שנית, החוק כן גורם לנזקים, ופוגע בצורה קשה. עסקים קטנים רבים נפגעים בצורה ממשית מהחוק הזה. העלות של הכשרת מטבח גבוהה, ובכלל יש עסקים שלא יכולים לפעול ללא

מכירת חמץ (מאפיות, למשל ומסעדות מסויימות). שבוע סגירה בכפייה עבורם יכול להוות מכה כלכלית קשה.

ולבסוף, בדמוקרטיה מגבילים חופש/זכויות של אדם/מיעוט רק במקרים בהם הדבר *הכרחי* בשביל טובת הכלל. אין שום סיבה בעולם שמישהו אחר יתעניין במה אני אוכל או לא אוכל ביום כזה או אחר של השנה. ממילא המסעדות שמוכרות חמץ הן לא כשרות. המצב שנוצר הוא שאנשים ששומרים כשרות באים לאנשים שלא ואומרים להם: "אתם עכשיו חייבים לאכול כשר. למה? כי ככה אנחנו רוצים". זה פשוט מרתיח.

אתה שואל מה יקרה אם אני לא אוכל חמץ??? זה לא עניינך!

מה, לעזאזל, יקרה *לך* אם *אני* כן אוכל חמץ?! מה זה עניינך?!

זה שמעליי - ברור שהחוק לא דמוקרטי. יש עוד מיליון חוקים לא דמוקרטיים בדמוקרטיה שכופים עליי דברים שאני לא רוצה.

למרבה הצער, במדינה שלנו יש עוד חוקים לא דמוקרטים. זה לא אמור להיות.

ושוב, נראה שלא הפנמת את שיעורי אזרחות. חוק הוא "לא דמוקרטי" כשהוא פוגע בזכויות בסיסיות בצורה לא מדיתית ולא ראויה, ולא כשהוא "כופה עליך דברים שאתה לא רוצה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק החמץ לא אוסר עליך לאכול חמץ בפסח

הוא אוסר למכור חמץ בפומבי

אתה סתם ממציא חוקים משלך כדי להראות שכופים עליך את הדת היהודית.

וד"א גרים הם לא אזרחים סוג ב'.. פשוט גרים צריכים לשמור תורה ומצוות אחרת הגיור שלהם לא מתקבל והם מתלוננים על זה.

מה המטרה להתגייר אם כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם ממציא חוקים משלך כדי להראות שכופים עליך את הדת היהודית.

וד"א גרים הם לא אזרחים סוג ב'.. פשוט גרים צריכים לשמור תורה ומצוות אחרת הגיור שלהם לא מתקבל והם מתלוננים על זה.

מה המטרה להתגייר אם כך?

אין לך תגובה עניינית, אז אתה נתפס לקטנות הה?

החוק לא מאפשר לי לנהל את חיי כפי שאני רוצה (לצורך העניין, ללכת לאכול בחוץ, לקנות לחם טרי וכו').

החוק לא מאפשר לי (נניח והייתי בעל מסעדה) להתפרנס באותו שבוע.

וכו'

אין לי בעייה אם חוק שיאסור על מכירת חמץ באופן הפגנתי, אבל מדוע לעזאזל, למישהו אכפת אם בתוך מתחם של מסעדה שממילא אנשים שומרי כשרות לא יכנסו אליה ימכרו חמץ?

רבאק! מה זה עניינך?

מדהים איך אנשים:

מוצאים תרוצים כדי לשכנע את עצמם שזה בסדר שהם לא מקבלים את אורח החיים של מישהו אחר.

מוצאים תרוצים כדי לשכנע את עצמם שזה בסדר להכריח מישהו אחר לחיות רק איך שהם חושבים שנכון.

והכי מדהים, זה שבד"כ אלו אותם אנשים שאח"כ מברברים בלי סוף על "קירוב לבבות" ושחשוב למנוע "שינאת חינם"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך תגובה עניינית, אז אתה נתפס לקטנות הה?

החוק לא מאפשר לי לנהל את חיי כפי שאני רוצה (לצורך העניין, ללכת לאכול בחוץ, לקנות לחם טרי וכו').

החוק לא מאפשר לי (נניח והייתי בעל מסעדה) להתפרנס באותו שבוע.

וכו'

אין לי בעייה אם חוק שיאסור על מכירת חמץ באופן הפגנתי, אבל מדוע לעזאזל, למישהו אכפת אם בתוך מתחם של מסעדה שממילא אנשים שומרי כשרות לא יכנסו אליה ימכרו חמץ?

רבאק! מה זה עניינך?

מדהים איך אנשים:

מוצאים תרוצים כדי לשכנע את עצמם שזה בסדר שהם לא מקבלים את אורח החיים של מישהו אחר.

מוצאים תרוצים כדי לשכנע את עצמם שזה בסדר להכריח מישהו אחר לחיות רק איך שהם חושבים שנכון.

והכי מדהים, זה שבד"כ אלו אותם אנשים שאח"כ מברברים בלי סוף על "קירוב לבבות" ושחשוב למנוע "שינאת חינם"

[br]פורסם בתאריך: 2.05.2008 בשעה 19:15:19

-אתה נגד מכירת חמץ באופן הפגנתי?, איזה יופי, אולי בפסח הבא גם את תרצה לאשר...

-אורח החיים שאתה רוצה לא מתאים למדינה יהודית, היא מדינת הישראל, היחידה בכל הפלנטה הזאת שהיא מדינה יהודית.

"מוצאים תרוצים כדי לשכנע את עצמם שזה בסדר שהם לא מקבלים את אורח החיים של מישהו אחר.

תעשה לי טובה.

אתה בנתיים מנסה לכפות עליו לקבל את הדעות שלך, אני שמח שהוע עומד על שלו.

מה שהוא מנסה להודיע לך; זה לא עניינו מה עושה אדם אחר בתוך מסעדה, אבל הוא כבנאדם הרוצה לשמור על אופיה הייחודי של ואף לחזק אותו שלא לטעמך, תצטרך לכבד אותו כי זאת דעתו וזכותו המלאה.

בנוסף הוא רומז לך שבעתיד לבוא ייתכן מאד וחוקים כאלה כן יהיו תקפים, ולא, לא תוכל לקנות חמץ במהלך 144 השעות של פסח, אלא אם תרצה לקנות תעשה את זה לפני ואם לא מתאים לך אז תעבור למדינה אחרת, כדור הארץ מציע מעל 350 מדינות אחרות שבהם תוכל לעשות מה שאתה רוצה, כי הם אינם מדינות יהודיות.

זה מה שהוא רמז לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אתה נגד מכירת חמץ באופן הפגנתי?, איזה יופי, אולי בפסח הבא גם את תרצה לאשר...

מצטער, זה לא משפט בעברית. לא הבנתי.

-אורח החיים שאתה רוצה לא מתאים למדינה יהודית, היא מדינת הישראל, היחידה בכל הפלנטה הזאת שהיא מדינה יהודית.

זה אורח החיים שלי, ושל עוד לפחות 20% מהאזרחים במדינה, שמשרתים בצבא, משלמים מיסים ויוצרים פה תרבות. אם אתה לא רוצה אותנו פה, זה בעיה *שלך*. אנחנו תורמים למדינה ולחברה פה לא פחות ממך, וכנראה שיותר, בהתחשב בחוסר הסובלנות שלך.

"מוצאים תרוצים כדי לשכנע את עצמם שזה בסדר שהם לא מקבלים את אורח החיים של מישהו אחר.

תעשה לי טובה.

אתה בנתיים מנסה לכפות עליו לקבל את הדעות שלך, אני שמח שהוע עומד על שלו.

שוב פעם הטיעון השטחי והידוע של "כפיה חילונית".

אינני מנסה לכפות עליו כלום. שיעשה מה שהוא רוצה. אינני מנסה לכפות עליו לאכול חמץ ולא לא לאכול חמץ. שיעשה מה שהוא רוצה.

זו לא כפיה.

מה שהוא מנסה להודיע לך; זה לא עניינו מה עושה אדם אחר בתוך מסעדה, אבל הוא כבנאדם הרוצה לשמור על אופיה הייחודי של ואף לחזק אותו שלא לטעמך, תצטרך לכבד אותו כי זאת דעתו וזכותו המלאה.

אינני מכבד אנשים שלא מכבדים אותי . כשאדם בא ואומר "תפישת עולמך אינה מקובלת עליי, ואני מתכוון לחייב אותך בחוק שלא לפעול על פיה" אינני מכבד אותו.

לגבי "אופייה הייחודי של ישראל" - כמו שציינתי שוב. לפחות 20% מהאנשים במדינה חושבים כמוני. תוסיף לכך כ-15% לא יהודים וכ-15% חרדים ואחוזים נוספים של מגזרים אליהם אתה לא שייך, ותקבל הרבה הרבה דעות שונות לגביי "האופי המיוחד" של מדינת .

אם אתה רוצה לחיות במדינה עם כולם, כדאי שתתרגל לרעיון שהם חושבים אחרת, ותקבל זאת.

בנוסף הוא רומז לך שבעתיד לבוא ייתכן מאד וחוקים כאלה כן יהיו תקפים, ולא, לא תוכל לקנות חמץ במהלך 144 השעות של פסח, אלא אם תרצה לקנות תעשה את זה לפני ואם לא מתאים לך אז תעבור למדינה אחרת, כדור הארץ מציע מעל 350 מדינות אחרות שבהם תוכל לעשות מה שאתה רוצה, כי הם אינם מדינות יהודיות.

זה מה שהוא רמז לך.

ושוב, אם זו דעתך - זכותך. קח בחשבון את המשמעות: אתה מרחיק ממך ומוציא מהחברה שלך 20% מהאוכלוסיה פה, שמשרתים בצבא, משלמים מיסים ובונים את התרבות כאן (ותורמים למדינה הרבה יותר מ-15% החרדים, למשל).

רק אל תדבר אחר כך על "קירוב לבבות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מכיר אותם. אחד מהם הוא שגרמני יכול להתחתן רק עם מישהי מהגזע ההרי הטהור בדומה לחוק בישראל שיהודי יכול להתחתן רק עם יהודייה.

לא, אתה לא מכיר אותם, לא את חוקי נירנברג ולא את חוק שיפוט בתי דין רבניים.

בארץ, נישואים בין יהודים יכולים להיערך רק בטכס דתי, לפיכך יהודי יכול להינשא רק ליהודיה - בארץ. אבל מותר ליהודי (או ליהודיה) להינשא לכל מי שבא לו בחו"ל והנישואים יוכרו בארץ (אני לא בטוח מה המעמד של נישואים של בני אותו מין).

חוקי נירנברג קבעו שלארי אסור להתחתן עם יהודי, ארי שכבר היה נשוי ליהודי היה חייב להתגרש (או שנישואיו נחשבו כלא תקפים ולכן היה גרוש אוטומטית, אני כבר לא זוכר בדיוק). זה היה תקף גם לארי שהתחתן עם יהודי במדינה אחרת וחזר לגרמניה. החוק לא אסר על ארים להתחתן עם מי שאינו ארי, רק עם יהודים. בנוסף, אסור היה לארים אפילו לקיים יחסי מין עם יהודים.

ואם ההבדלים לא ברורים לך, כנראה שאתה מקרה אבוד.

אז אתה רוצה להגיד שצריך להפסיק להגיד את האמת כי יש אנשים שיכולים להיפגע מזה?

מי בדיוק יכול להיפגע מזה? אני אישית לא רואה איך שריד שואה יכול לראות במה שהוא אמר כעלבון. אני יכול לראות רק את הדתיים ככאלו ואני שמח לראות אותם כך.

כי זה מה שמגיע לאלו שמנסים לכפות עלינו. עוד יתר על כך זה לא שהוא אמר שקר ,הוא אמר את האמת וכל עוד היא כזו זכותו המלאה גם אם זה פוגע ברגשות של הדתיים.

אני חילוני גמור, שאוכל סטייק לבן בחמאה ביום כיפור (לא, סתם סטייק, אני מעדיף פרה על חזיר ;)) ואני חושב שרכלבסקי הוא טינופת. הוא לא היחיד, אגב, שעושה השוואות מטופשות בין לרייך השלישי, וכולן דפוקות באותה מידה.

:hi:

אז תחשבו על אלה שהם לא יהודים,נולדו כאן,עשו:

ברית מילה,עלו לתורה ,חיו במסגרת כיהודים ונתנו שירות צבאי מלא...ואחרי כול זה הם נחשבים לאזרחים סוג ב'

המדינה שבה הם חיים,אוהבים ורוצים לחיות לא מוכנה לחתן אותם או להכיר בטקס נישואים אזרחי.

אומנם ויש להבין כי זו מדינה יהודית,אבל יש אנשים מכורח נסיבות חיים מסוימות שהמדינה עליה הגנו ובה התחנכו

אינם יכולים לבוא בברית הנישואים.

חומר למחשבה.

קפריסין בכלל לא רחוקה ונישואים שם עולים הרבה פחות מטכס הנישואים המקובל בארץ.

דווקא בשנה שעברה היו דיונים עם ש"ס על חוק נישואים אזרחי לחסרי דת. הוא נכשל בגלל שהיה ברור לחרדים שמר"צ ושלוחתה בבג"צ ימהרו להחיל את החוק הזה גם על יהודים.

אפילו זה לא. החוק אוסר להציג חמץ בפומבי. כלומר מותר לך להחזיק פיתות בחנות ולמכור אותן לכל מי שמבקש, רק אסור לך לשים אותם במקום גלוי.

וזה נכון רק במקרים מסויימים. ישנם מקרים בהם מותר להציג חמץ בפומבי, למשל באזורים בהם הרוב אינו יהודי. ביפו, למשל, אין שום בעיה לקנות פיתות בפסח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...