נציגים דתיים שוב גורמים לבעיות - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נציגים דתיים שוב גורמים לבעיות

kill_b7

Recommended Posts

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה היא אנשים כמוך - וזאת בעיה מאוד רצינית. לא משנה כמה חמור לדעתו החוק, הפוץ הנפוח הזה היה צריך לחשוב טוב טוב טוב לפני שהוא פתח את הג'ורה המטונפת שלו. להשוות חוק שמגיע מהמסורת היהודית או מהתורה, כובל ככל שיהיה, לחוק שחוקק ע"י הרייך השלישי-גרמניה הנאצית? אי אפשר בכלל לעכל כמה מעוותת ההשוואה שהוא עשה. ::) צריך לתת לו 2 סטירות מצלצלות ולהחזיר אותו למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא דיבר על החמץ, אלא גם על נישואים, שמותר להנשא במדינת רק לאישה יהודית, שזה גזעני מדי. לכל הדעות.

השוואה קצת חריפה מדי, בכל זאת, אומנם יש אמת בדבריו והגיע הזמן לעשות סדר רציני עם החוקים במדינה הזאת.

אך יש מספיק דרכים "עדינות" להגיד את זה, ואני בטוח שהם יבינו את זה באותה צורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה כמה הדעה שלו קשה בנוגע לחוק הזה, להשוות חוקים שהגיעו מגרמניה הנאצית לחוקים שהגיעו מהדת? לא עושים את זה. יש גבול לחוצפה ולחוסר כבוד שאפשר להפגין. אני גם בטוח שהוא יודע כמה רגיש הנושא הזה, והוא בכל זאת פתח את הג'ורה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתבטאות שלו חריפה מדי, אבל עם זאת- הוא צודק. צריך לעשות פה דחוף הפרדה בין חוקי דת לחוקי מדינה.

חבל שאתה רואה את הדברים רק מצד אחד.

מה הצד השני לזה?

הבעייה היא אנשים כמוך. אתה בכלל מכיר את חוקי נירנברג שאתה מדבר כך? התבטאות עלובה מצד אדם חסר רגישות, ועוד בערב יום השואה.

כן, אני מכיר אותם. אחד מהם הוא שגרמני יכול להתחתן רק עם מישהי מהגזע ההרי הטהור בדומה לחוק בישראל שיהודי יכול להתחתן רק עם יהודייה.

אני חשוב שאתה הוא זה שלא מכיר את החוקים האלו ,לפחות זה מה שרואים מהתגובה שלך.

לא משנה כמה הדעה שלו קשה בנוגע לחוק הזה, להשוות חוקים שהגיעו מגרמניה הנאצית לחוקים שהגיעו מהדת? לא עושים את זה. יש גבול לחוצפה ולחוסר כבוד שאפשר להפגין. אני גם בטוח שהוא יודע כמה רגיש הנושא הזה, והוא בכל זאת פתח את הג'ורה שלו.

אם זה חוק דומה למה לא?

כי יש אנשים שיכולים להיעלב מהאמת? זו די הבעיה שלהם, אמת הוא יכול להגיד כמה שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתבטאות שלו חריפה מדי, אבל עם זאת- הוא צודק. צריך לעשות פה דחוף הפרדה בין חוקי דת לחוקי מדינה.

חבל שאתה רואה את הדברים רק מצד אחד.

אין הפרדה ולעולם לא תיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מתקיים כמעט בכל העולם :nixweiss:

לא זה לא, ברוב אירופה אין הפרדה בין דת למדינה, אז שלא נדבר על שאר העולם. המדינות היחידות בעולם שדוגלות באופן פנאטי בהפרדה בין דת למדינה הן ארצות הברית וצרפת, בונוסף אליהן המדינה היחידה שההפרדה בין דת למדינה מקובעת בחוק היא טורקיה.

לכל הרוחות בנורבגיה הדת הרשמית שהיא הנצרות מקובעת בחוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מתכוון לישראל, ולצערי הוא גם צודק. כל פעם שקורה משהו ש"ס מאיימים להפיל את הממשלה.

ושאלת מה הצד השני לזה?

הצד השני לזה? הצד השני לזה הוא הצד שנפגע ע"י ההתבטאות.

אז "הדתיים" לא נתנו לו לסיים לדבר, אבל שים לב בבקשה למה שהוא אומר. לא חסרות דרכים נאותות להתבטא, בעיקר בערב הזה שקשור לכולנו.

לשני הצדדים יש פה הצדקה לחלק מטיעוניהם.

דובי- שכחת את מדינות סקנדינביה, יפן (כי אין דת ממשית, זה יותר סטייל "דת בהתאמה אישית), ומדינות שדוגלות בקומוניזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנורבגיה הדת הנוצרית מקובעת בחוקה כדת הרשמית של המדינה, אם נצוטט את החוקה שלהם(כן עד כדי כן משעמם לי מקור: http://www.servat.unibe.ch/icl/no00000_.html)

Article 2 [Religion, State Religion]

(1) All inhabitants of the Realm shall have the right to free exercise of their religion.

(2) The Evangelical-Lutheran religion shall remain the official religion of the State. The inhabitants professing it are bound to bring up their children in the same.

כלומר לא רק הזרם הספציפי הזה בנצרות מקובע כדת הרשמית של המדינה, כל המאמינים בו חייבים לגדל את הילדים שלהם לפיו, וברוב מדינות סקדנדינביה המצב לא שונה ושלא נדבר על אירופה.

בין אם זה מפלגת הנוצרים השמרניים בגרמניה(המפלגה שאליה מרקל משתייכת והיא השולטת במדינה) עד חוקים נגד הפלות בפולין כיוון שזה נוגד את עקרונות הנצרות.

לא יודע מה איתך אבל זה לא פחות "קיצוני" ממה שיש לנו כאן, ואפילו יותר הייתי אומר, יש הבדל בין חוק המונע פגיעה בערכים ואורך חיי היום יום של רוב אוכלוסיית המדינה לבין חוק האומר להורים לפי איזה דת הם אמורים לגדל את הילדים שלהם.

מדינות הגוש הקומונסטי באירופה נפשטו מכל ערך דתי בזמן המשטר הקמוניסטי, שם ניסו כמעט לבטל את הכנסיה, אז שמה יש פחות עניין של זה למרות שברובן המפלגות החזקות הן המפלגות הנוצריות השמרניות ואין שום סעיף חוקתי המונע מחיקוק חוקים על בסיס כזה או אחר וזה לא שזה לא קורה.

מלבד ל3 מדינות לאף מדינה בעולם אין שום התנגדות לחוקק חוק על בסיס אמונה דתית ורובן עושות את זה במידה כזאת או אחרת, בוותיקן אסור למכור בשר בזמן 40 או כמה שזה לא יהיה ימי הטרום פסחא ואני לא חושב שזה מפריע למישהו...

הבעיה שפה החוקים מפריעים לכם ספציפית לא כי הם מבוססים על הדת אלא כי זה פשוט מפריע לכם כי זה לא "נוח". לי אישית בתור אחד שלא שומר כשרות אין שום בעיה עם חוקי איסור מכירת חמץ, רוצים לאכול פיתות תשימו כמה בפריזר זה כולה שבוע. תתמודדו עם זה ש75% מהיהודים בארץ שומרים על כשרות בפסח, ומה לעשות להם יש זכות להגן על מה שהם מאמינים בו..

גם לערבים זה לא נוח שיש כאן זכות שיבה ליהודים בלבד, מדינת היא קודם מדינה יהודית ואז דמוקרטית, מעבר לעובדה שהחוקים האלה לא פחות דמוקרטיים מכל חוק אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...