ה32MB (של הסייגייט באראקודה) זיכרון נדיף חיוני ומורגש לעומת ה16MB (של ווסטרן)? - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ה32MB (של הסייגייט באראקודה) זיכרון נדיף חיוני ומורגש לעומת ה16MB (של ווסטרן)?

ooooooo123asd

Recommended Posts

אמינות. במקום שני מנועים שיזיזו פלטות ועלולים להתקלקל באמצע החיים, יש רק אחד, מה שמאפשר במסגרת המחיר של הכונן להשקיע בו יותר, מה שאומר שייתכן והוא אפילו יותר אמין (תיאוריה, אבל הגיונית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מציע לך ללכת על 320 , הוא יחסית אמין בהשוואה ל500 שיש הרבה מאוד ביקורות עליו

מה גם שתקח בחשבון את מה ש Screw_Master אמר , בנוגע ל2 פלטות

בנוגע ל AACS הוא נשמע נחמד , אבל לא שמעתי עליו יותר מדיי ביקורות בנוגע לאמינות , לגבי הביצועים תקח בחשבון שהם יהיו כנראה פחותים בהשוואה לכונני 7200 , כי הוא רץ בין 5400 ל7200 כמו שהאדון מקודם אמר TMPUSR

RAPTOR וRAID אני לא מציע לך להתעסק איתם , עסק יקר במיוחד , לא משתלם , ולא מתאים בשבילך

קח שני 320 AAKS

או 750 AACS , אבל תבדוק ביקורות וחוות דעת לגביו

זאת ההמלצה שלי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תודה רבה לכל המשתתפים כאן.

אני אשוב לעדכן שוב לפני הקנייה.

ההתלבטות בין AAKS 320GB ל500GB באראקודה.

מצד אחד: אמינות (פלטה אחת), מצד שני: יחס עלות/תועלת עדיף.

רק שאלה שנותרה: האם עצם זה שיש ל3200AAKS פלטה אחת אומרת שהוא שקט יותר מהסיגייט באראקודה? או שאין קשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה הנושא של פלטה אחת של 320 מורגש יותר בביצועים פחות שמתי דגש על אמינות כי למעה כאשר המידע דחוס יותר על הפלטה את תקבל קצב קריאה גבוה יותר

ויש לזה הסבר פשוט והגיוני הרי כל הכוננים הנ"ל מסובבים את הפלטה 7200 סל"ד

כאשר המידע דחוס יותר הראש יקרא יותר מידע כל סיבוב לכן תקבל LINE READ גבוה יותר

ה3200AAKS מגיע כמעט ל100MB לשנייה זה מטורף לכונן בודד אני ברייד 0 של 2 כוננים 5001ABYS מקבל 125

הייתי לוקח 2 כאלו לרייד 0

תראה איזה ביצועים 92MB לשנייה- ממוצע

במקסימום יותר מ 110MB לשנייה

wd320gbhdtacha.png

אם אתה מחליט ללכת על 320 שים לב !!! הPART NUMBER חייב להסתיים ב 00B3A0 אחרת זה לא דגם עם פלטה אחת

גם אפשר לשים לב כשמחזיקים אותו הוא קל משמעותית

אם זה לא לחוץ אמור לצאת בקרוב גם דגם של 640 שיכיל 2 פלטות כאלו יתן ביצועים דומים וגם נפח טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל מבחני הביצועים האלה, צריך לקחת הכל בפרופורציה הנכונה:

* ביצועי ה-HDD מורגשים יותר בהעתקת קבצים גדולים מאוד ולא בעבודה יומיומית (מע' הפעלה וקבצי אופיס/גלישה/סרטים/הורדות) ואז ממילא אנחנו נותנים להעתקה לעבוד ברקע... קריטי לך אם הוא יעתיק את הסרט ממקום למקום ב-3 דקות במקום 3.5? בשאר השימושים לא תרגיש הבדל ממשי.

* לקבוע "אמינות" לפי מספר פלטות זה מפוקפק במקרה הטוב ועוד לא ראיתי נתוני מהימנות אמינים בשוק - מאף יצרן.

יש דגמים בעייתיים ספציפית ולמיטב ידיעתי הנ"ל אינם נמנים עליהם.

* הנתון ה"אובייקטיבי" היחידי הוא רמת הרעש של הכונן אבל רמת הרגישות של המשתמש אינה אחידה וגורמים נוספים יכולים להשפיע מאוד (מארז למשל).

בנוגע ל AACS הוא נשמע נחמד , אבל לא שמעתי עליו יותר מדיי ביקורות בנוגע לאמינות , לגבי הביצועים תקח בחשבון שהם יהיו כנראה פחותים בהשוואה לכונני 7200 , כי הוא רץ בין 5400 ל7200 כמו שהאדון מקודם אמר TMPUSR

יש כאן אי הבנה מסויימת - כל ה"פטנט" של ה-AACS נעוץ בעובדה שהוא מעלה את ה-RPM רק כשצריך כדי לספק את הביצועים הנדרשים ובשאר הזמן שומר אותו נמוך כדי לחסוך בחום, רעש והספק... הוא אמנם לא בטופ מבחינת ביצועים אבל כפי שציינתי זה כמעט לא מורגש ברוב המקרים ומי שחשוב לו שקט יעריך זאת מאוד.

אצלי עם RAID0 של שני ראפטורים ההבדל בביצועים ה"שוטפים" כמעט לא מורגש לעומת HDD ישן 80G של בממשק IDE.

רק באפליקציות המקצועיות, בקידוד /גיבוי קבצי ענק ההבדל מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הדגש, טמפסור.

הנושא הזה דיי בילבל אותי.

אני אמתין לתשובה מתי אמור להגיע ה640GB.

ואם לא כנראה אני אתכוונן על הבאראקודה, או על ה750GB שטמפסור הציע לי במידה והוא יגיע לפנדה (כרגע אין אותו שם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפנדה אין אותו כי כרגע הוא לא מיובא לארץ ע"י יבואן רשמי ופה גם נעוצה הבעייה הAACS נמכר בחול כבר כחודשיים א לא יותר ואף יבואן רשמי לא הביא אותו עדיין ארצה מכאן קשה מאוד להגיד מתי יגיע ה 640 כי הוא רק התחיל להמכר בחו"ל

ביצועים של כונן קשיח נמדדים כמעט כל יום (אצלי לפחות) בזמן עלייה של מערכת הפעלה כונן טוב יעשה את זה מהר יותר

מה שכן עכשיו הסתכלתי הוא נראה ממש משתלם

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136218

תוסיף עלות משלוח ומעמ זה לא אמור להיות ממש יקר גם אם מזמינים מחו"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפנדה אין אותו כי כרגע הוא לא מיובא לארץ ע"י יבואן רשמי ופה גם נעוצה הבעייה הAACS נמכר בחול כבר כחודשיים א לא יותר ואף יבואן רשמי לא הביא אותו עדיין ארצה מכאן קשה מאוד להגיד מתי יגיע ה 640 כי הוא רק התחיל להמכר בחו"ל

נתתי לינק ל-IQPC שלמיטב ידיעתי עובדים רק עם יבואנים רשמיים... תתקשר אליהם לברר את העניין והזמינות.[br]פורסם בתאריך: 7.05.2008 בשעה 09:47:58

הנה גרסת ה-1T של ה-AACS במחיר מצויין: http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=125
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחליט ללכת על 320 שים לב !!! הPART NUMBER חייב להסתיים ב 00B3A0 אחרת זה לא דגם עם פלטה אחת

גם אפשר לשים לב כשמחזיקים אותו הוא קל משמעותית

האם אפשר לדעת באיזה דגם מדובר *לפני* ההזמנה? לא ראיתי שחנויות מציינות את ה PART NUMBER או את מספר הפלטות. האם לשאול את המוכר יעזור, כי הרבה פעמים הם רק יודעים לקרוא מה שכתוב באתר שלהם..

במספר מקומות (כולל בפורום הזה) קראתי שדגמים של WD מ-500GB ומעלה לא אמינים במיוחד, ומצד שני ה WD 500 עולה רק מעט יותר מה-WD 320 מה שמאוד מפתה ללכת על הדגם הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא קראת את כל הדיון הזה, הסיגייט באראקודה עדיף על ה5000AAKS והוא עולה כ25 ש"ח יותר ממנו.

יש לו 2 פלטות של 250GB, ל50000AAKS יש 3 פלטות של 187GB.

בנוסף לבאראקודה יש יותר שנות אחריות, ויש לו 32MB נדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...