אתם קובעים איך יראה מדור המפרטים המומלצים הבא! - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם קובעים איך יראה מדור המפרטים המומלצים הבא!

Dr. n00b

Recommended Posts

אם אתה לא מתכנן מערך SLI הP35 יותר מיספיק, אם אתה כן מתכנן אז האסוס שכולם ממליצים עליו הוא מעולה אבל עולה בהתאם(כ800 ש"ח) ואם המחשב מיועד למשחקים ברזולוציות גבוהות אבל התקציב דל אפשר לעבור לAbit Fatal1ty FP-IN9 SLI N650i או GA-N650SLI-DS4L. כן הצ'יפסט מיושן יותר אבל ההבדלים לא גדולים ויש חיסכון של כ250 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקיי, אני מקבל פה טיפים מצויינים. הTT TOUGHPOWER נמצא במאגר, אבל רק ה650W, אני אכניס את ה-600. אני גם אבדוק את הסאגיטה.

לגבי הלוח של אסוס, נרשם ויוכנס.

יש עוד לוחות מומלצים? או שנמשיך להמליץ על לוחות P35 הותיקים והמצויינים?

ומה לגבי מעבדים? לא עניתם לי על השאלות - איפה אם בכלל כדאי להכניס את הפנום? האם להמשיך ולהמליץ על הE21X0 או שהE4500 מוחק אותו?

לדעתי חוץ מה750I כדאי להמשיך עם הP35, הם לוחות זולים ואיכותיים כיום.

אגב אם רוצים X38 בשביל אוברקלוק ו2 כרטיסי מסך אפשר לקחת את הHD3870 פעמיים שעולה 866-900 ש"ח

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=3613

אבל במקרה הזה הייתי כבר מעדיף לקחת 9600GT ו750I.

לגבי המעבדים, מעבד הפנום היחיד שמתקרב לQ6600 עולה בסביבות ה12XX, לדעתי לא צריך לשקול אותו.

צריך לשקול אותו לדעתי במערכות של ה780G וה740G (במערכות HTCP אולי, הוא פחות טוב למשחקים ויותר לעיבוד מידע)

אם אתה כבר שם אותו אז בMID-LOW.

ולדעתי צריך עדיין לשקול את סידרת ה2XXX, כי היא עדיין זולה, ניתן למצוא אותה מ294-450 ש"ח, למרות שלדעתי הE2200 מיותר למחיר שלו, אך האחרים דווקא בחירה מצויינת למערכות משרד וHTCP.

בנוסף לדעתי ה9800GTX דיי מיותר, ומומלץ להוסיף לקטגוריית העכברים את הGenius Ergo 525, עכבר תקציבי ומעולה לגיימרים

הוא עולה מ139 ש" ומעלה, עם 200DPI וביקורת טובה:

http://www.doomedpc.com/?q=node/76

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכנן מערך SLI הP35 יותר מיספיק, אם אתה כן מתכנן אז האסוס שכולם ממליצים עליו הוא מעולה אבל עולה בהתאם(כ-750 ש"ח) ואם המחשב מיועד למשחקים ברזולוציות גבוהות אבל התקציב דל אפשר לעבור לAbit Fatal1ty FP-IN9 SLI N650i או GA-N650SLI-DS4L. כן הצ'יפסט מיושן יותר אבל ההבדלים לא גדולים ויש חיסכון של כ-225 ש"ח.

אין טעם להשקיע אלפי שקלים במערכת עם מערך כרטיסי-תצוגה, אך לחסוך כ-200ש"ח על הלוח-הראשי, רק כדי לגלות אחר-כך שזה שקול לנסיעה עם בלם-יד מורם : אם בשל מגבלת מהירות האפיק (X8 בלבד במצב ב-nForce650i, לעומת X16 ב-nForce750i), ואם בשל גירסתו המיושנת (1.1 PCI-E ב-nForce650i, לעומת PCI-E 2.0 ב-nForce750i).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון של 9600GT אפשר לעשות כבר מ4500 עם רכיבים איכותיים ביותר.

דבר שני ציוד היקפי צריך להיות בנפרד לחלוטין מהמפרטים ולדעתי גם למסכים צריכה להיות קטגוריה נפרדת לחלוטין מכיוון שהם חלק גדול מההוצאה וצריך להפעיל הרבה יותר שיקול דעת בעת קנייתם ולהגדיר את חלוקת התקציב טוב יותר.

הבעיה של אנשים פה זה שהם לא היו בתקופה שהSLI רק התחיל להיות חלק מהשוק(אני לא מדבר על לפני 3 שנים שהוא רק נכנס),

הבעיה שלו הייתה ותמשיך להיות פשוטה, אתה מקבל תוספת ביצועים של 30% שכמעט ובלתי נתן להרגיש בעין, ומאידך אתה מקבל

כרטיס מסך שעולה פי שתיים מהמקורי, לוח אם תומך SLן שעולה פי שתיים, ספק כוח בטווח של 500-600 שקל. למעשה אתה משקיע

בשביל תוספת ביצועים כמעט פי 3 ממה שהייתי משקיע עבור כרטיס יחיד. אז מה בדיוק הרווחנו כך? למעשה כלום, אלא בעיקר החברות.

עדיף לשים כרטיס שיתן לך ב99% מהמשחקים הגדרות מקסימליות (CRYSIS לא נכלל בהם), שעולה עוד 200 ש"ח במקום.

כל מה שכתבתי שם צודק ונכון אך כמו שאבא שלי אומר: "אתה צודק אבל אין מי שיצדיק אותך".

ישנה סיבה שעד לפני 3 חודשים לא הכנסנו אפילו מערך בטווח של 8000 שקל, מישהו לא הבין את הרמז בנפילה האדירה של ה3870X2,

וחשב לעצמו בוא נעשה CF או וניפול חזק יותר.

בנוסף, מערך המפרטים המומלצים אמור להוות בסיס לכל אחד, ליצור מפרטים אחידים לאותו טווח תקציב וצרכים, ולהפסיק את המפרטים

המחורבנים (סליחה על המילה אך לצערי היא נכונה) שאני רואה פה בזמן האחרון, וגרוע מכך, אותם אנשים ממשיכים להתעקש על מפרטם

כמפרט מושלם בעוד שהוא רחוק מכך. אפילו ישנן ניסיונות שיכנוע עם מערכי בתקציבים של 4000 ש"ח, מה שגורם ליצירת מפרט של 5500

ש"ח במקום 4000. לצערי אנשים שחכושהמטרה שלנו זה לעזור להם להרכיב בצורה נכונה לפי צריכהם, ולא לפי רצונותינו.

בנוסף רוב האנשים שבטוח שהם "חולי גרפיקה" לא מסוגלים להבין איך לעזאזל הם משנים רזולוציה במשחק, המחשבה ההזויה הזו, שכל אחד

צריך את הטופ שבטופ היא שטות גמורה, ל99% מהאנשים לא ישנה אם אתה רואה 40FPS או 80FPS גם ככה העין האנושית לאמ סוגלת להבחין

בכך. אנשים באים לפה עם בקשות למחשב למשחקים עם 4000 שקל כי פעם היו ידוע שמחשב קונים ב1000$, שהיום זה כבר ממש לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסיס למערכת עם מערך כרטיסי-תצוגה :

ספק כח HEC 600DRAT 600W

¤337

כמות:1

http://skypc.co.il/product.asp?pid=HEC-600DRAT

לוח אם ASUS P5N-D

¤754

http://skypc.co.il/product.asp?pid=31160

כרטיס גרפי Palit nVIDIA GeForce 9600GT 512MB PCIe

¤818

כמות:2

http://skypc.co.il/product.asp?pid=28620

סה"כ מחיר לכל המוצרים: 2,727¤

---

וזה בסיס למערכת ללא מערך כרטיסי-תצוגה :

ספק כח HEC 400TRT 400W

¤193

http://skypc.co.il/product.asp?pid=HEC-400TRT

לוח אם GIGABYTE GA-P35-DS3L

¤440

http://skypc.co.il/product.asp?pid=39207

כרטיס גרפי Palit nVIDIA GeForce 9600GT 512MB PCIe

¤818

http://skypc.co.il/product.asp?pid=28620

סה"כ מחיר לכל המוצרים: 1,451¤

---

לא צריך תואר שלישי במתמטיקה כדי לחשב את ההפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של אנשים פה זה שהם לא היו בתקופה שהSLI רק התחיל להיות חלק מהשוק(אני לא מדבר על לפני 3 שנים שהוא רק נכנס),

הבעיה שלו הייתה ותמשיך להיות פשוטה, אתה מקבל תוספת ביצועים של 30% שכמעט ובלתי נתן להרגיש בעין, ומאידך אתה מקבל

כרטיס מסך שעולה פי שתיים מהמקורי, לוח אם תומך SLן שעולה פי שתיים, ספק כוח בטווח של 500-600 שקל. למעשה אתה משקיע

בשביל תוספת ביצועים כמעט פי 3 ממה שהייתי משקיע עבור כרטיס יחיד. אז מה בדיוק הרווחנו כך? למעשה כלום, אלא בעיקר החברות.

עדיף לשים כרטיס שיתן לך ב99% מהמשחקים הגדרות מקסימליות (CRYSIS לא נכלל בהם), שעולה עוד 200 ש"ח במקום.

כל מה שכתבתי שם צודק ונכון אך כמו שאבא שלי אומר: "אתה צודק אבל אין מי שיצדיק אותך".

ישנה סיבה שעד לפני 3 חודשים לא הכנסנו אפילו מערך בטווח של 8000 שקל, מישהו לא הבין את הרמז בנפילה האדירה של ה3870X2,

וחשב לעצמו בוא נעשה CF או וניפול חזק יותר.

בנוסף, מערך המפרטים המומלצים אמור להוות בסיס לכל אחד, ליצור מפרטים אחידים לאותו טווח תקציב וצרכים, ולהפסיק את המפרטים

המחורבנים (סליחה על המילה אך לצערי היא נכונה) שאני רואה פה בזמן האחרון, וגרוע מכך, אותם אנשים ממשיכים להתעקש על מפרטם

כמפרט מושלם בעוד שהוא רחוק מכך. אפילו ישנן ניסיונות שיכנוע עם מערכי בתקציבים של 4000 ש"ח, מה שגורם ליצירת מפרט של 5500

ש"ח במקום 4000. לצערי אנשים שחכושהמטרה שלנו זה לעזור להם להרכיב בצורה נכונה לפי צריכהם, ולא לפי רצונותינו.

בנוסף רוב האנשים שבטוח שהם "חולי גרפיקה" לא מסוגלים להבין איך לעזאזל הם משנים רזולוציה במשחק, המחשבה ההזויה הזו, שכל אחד

צריך את הטופ שבטופ היא שטות גמורה, ל99% מהאנשים לא ישנה אם אתה רואה 40FPS או 80FPS גם ככה העין האנושית לאמ סוגלת להבחין

בכך. אנשים באים לפה עם בקשות למחשב למשחקים עם 4000 שקל כי פעם היו ידוע שמחשב קונים ב1000$, שהיום זה כבר ממש לא נכון.

Enter הוא חברו הטוב ביותר של האדם.

ולנקודה שלי, אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר, מערכי הם כרגע הדבר הכי משתלם בשוק וההוצאות הנלוות להם הם מינימליות, 650I מספיק טוב מאד לשני 9600GT וההבדל בינו לבין ה750 הוא פחות מ5% שלדעתי לא תמיד יצדיק את ההשקעה ודבר אחרון שמאד מאד מפריע לי, לא צריך ספק של 500W כדי להחזיק מערך של 9600GT עם מרובע בOC, ספקי כוח של 450W או 550W שיש להם את הכבלים הנדרשים יעשו את העבודה בלי שום בעיה.

בנוסף, אדם אינו קונה שני כרטיסים ב800 ש"ח כי הוא רוצה כרטיס ב800 ש"ח, הוא קונה שני כרטיסים ב1600 כי הם יותר טובים גם מכרטיסים שעולים 2000.

אתה בטוח שהפסק שנתת יחזיק SLI, ראיתי מאמרים בו בפול LOAD של הSLI של 8800GT הוא קורס ולפעמים אפילו 90%.

איפה בדיוק ראית את זה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להמליץ על ספק-כוח של פחות מ-500W אמיתיים (וחובה עם זרם מירבי גבוה על ערוצי ה-12V) במערכת עם מערך כרטיסי-תצוגה חזקים, זה חוסר-אחריות, לדעתי, שכן על ספק-כוח חלש מכך יוטל עומס הקרוב לעומס-המירבי שלו, ולעיתים אף לפרקי-זמן ארוכים - וכתוצאה מכך עשויים חייו להתקצר, וגם יתר המערכת עשויה לסבול ממתחים הקרובים לגבולות הסבילות בערוצי-המתח השונים.

ומלבד זאת, ההפרש במחיר עשוי להיות כה זניח, כך שאין אפילו הצדקה כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאות זעומות נלוות?

תגיד איפה אתה חי? תראה את ההשוואה שHW JOE הביא.

תראה עם ספק כתוב עליו שהוא מחזיק 450W סביר להניח שהמקסימום שהוא יכול לספק הוא 90% במשך זמן קצר מאוד.

רוב הספקים הג'נרים לא מסוגלים להגיע למחצית ממה שכתוב אצלהם, אך הספקים הלא ג'נרים מסוגלים להגיע לכ80% הטובים

שביניהם (הCROSAIR HX NEO HE וכו') ועוד הפחות איכותיים מסוגלים לספק כ70%.

מסכנה עם הספק שלך על 400 ש"ח אבל כתוב עליו 600W חוץ מזה שיעשה לך חור בראש מרעש, יתן לך למעשהב420W

בטווח סדיר, וכאשר מערכת על פול LOAD היא תגיע לכלפחות 400W ותמיד תצטרך איזה 30W ביתר.

זאת בתווקה של ספק בכלל יש מספיק יציאות מתאימות למערך .

לסיכום תעשה חושבים ותבין שSLI זה הדבר האחרון שיתשלם (ו650I היה נותן לך שיפור של מקס' 30% בתקופה שהוא יצא

אז היום הוא לא יתן יותר מ20%).

אני אוהב לסיים משפטים בשורה אחת, עצם הורדת השורה מעייפת את המוח ועדיף לגמור משפט או להגיע לפסיק.

נכון שזה קצת מסורבל אך תראה כיצד בנוייה כתבה מדעית באינטרנט ותבין על מה אני מדבר.

הבא לי מפרט שעולה פחות מ5000 ש"ח, עם ספק בעל טווח מינמלי, לוח אם נורמלי (AKA לא 650I).

ואז נראה כמה יצא לך.

הסיבה שאמרתי שצריך להכניס רק מ7000 ומעלה היא מכיוון שגם ככה אלא מפרטים מבוזבזים, וגם מפרט ב3000

יגיע ל90% ביצועים מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להמליץ על ספק-כוח של פחות מ-500W אמיתיים (וחובה עם זרם מירבי גבוה על ערוצי ה-12V) במערכת עם מערך כרטיסי-תצוגה חזקים, זה חוסר-אחריות, לדעתי.

ומלבד זאת, ההפרש במחיר עשוי להיות כה זניח, כך שאין אפילו הצדקה כלכלית.

אני מסכים שעם המחירים של הספקים כרגע לקחת פחות מ550 זה אולי לא הכי חכם, אבל אנשים לוקחים את זה יותר מדי רחוק וכדאי שיבינו שמערכת עם של 9600GT ומרובע לא באמת עוברת את ה400W בLoad

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה של מערכות משחקים בתקציב נמוך היא לספק את הסחורה במשחקים נוכחיים על הצד הטוב ביותר. לעומת זאת מעיון במדורי מפרטים קודמים, שמתי לב שירון לקח למשוואה משתנה נוסף במערכות בתקציב גבוה: שדרוגיות לעתיד. אז זה מתבטא במרובעי , ביכולת לשדרג כרטיס מסך עוד כמה שנים מבלי שהמעבד יגביל אותו, וכמובן, שמראש יחזיק אפילו מערך של שני כרטיסי מהשנתיים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאות זעומות נלוות?

תגיד איפה אתה חי? תראה את ההשוואה שHW JOE הביא.

תראה עם ספק כתוב עליו שהוא מחזיק 450W סביר להניח שהמקסימום שהוא יכול לספק הוא 90% במשך זמן קצר מאוד.

רוב הספקים הג'נרים לא מסוגלים להגיע למחצית ממה שכתוב אצלהם, אך הספקים הלא ג'נרים מסוגלים להגיע לכ80% הטובים

שביניהם (הCROSAIR HX ANTEC NEO HE וכו') ועוד הפחות איכותיים מסוגלים לספק כ70%.

מסכנה עם הספק שלך על 400 ש"ח אבל כתוב עליו 600W חוץ מזה שיעשה לך חור בראש מרעש, יתן לך למעשהב420W

בטווח סדיר, וכאשר מערכת SLI על פול LOAD היא תגיע לכלפחות 400W ותמיד תצטרך איזה 30W ביתר.

זאת בתווקה של ספק בכלל יש מספיק יציאות מתאימות למערך SLI.

לסיכום תעשה חושבים ותבין שSLI זה הדבר האחרון שיתשלם (ו650I היה נותן לך שיפור של מקס' 30% בתקופה שהוא יצא

אז היום הוא לא יתן יותר מ20%).

אני אוהב לסיים משפטים בשורה אחת, עצם הורדת השורה מעייפת את המוח ועדיף לגמור משפט או להגיע לפסיק.

נכון שזה קצת מסורבל אך תראה כיצד בנוייה כתבה מדעית באינטרנט ותבין על מה אני מדבר.

הבא לי מפרט SLI שעולה פחות מ5000 ש"ח, עם ספק בעל טווח מינמלי, לוח אם נורמלי (AKA לא 650I).

ואז נראה כמה יצא לך.

הסיבה שאמרתי שצריך להכניס רק מ7000 ומעלה SLI היא מכיוון שגם ככה אלא מפרטים מבוזבזים, וגם מפרט ב3000

יגיע ל90% ביצועים מהם.

תגיד לי, התחבאת 5 חודשים או משהו?

ברור שאין לך שום שמץ של מושג בקשר לנושא ואתה סתם פולט מספרים ראנדומאליים.

לא אמרתי, הצעתי או המלצתי לקנות ספק ג'נרי, לא למחשב עם מערך SLI ואף לא למחשב משרדי.

ומכיוון שממילא ממליצים על מחשב עם ספק טוב אני לא בדיוק מבין מה אתה רוצה.

תקרא קצת ואולי תשכיל ותפסיק לפלוט שטויות.(שימו לב שבביקורת הראשונה קישרתי לאזור צריכת החשמל שבו רשום בבירור שמערך SLI בLoad לוקח פחות מ300W)

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/palit9600gtsonic/4.html

http://www.guru3d.com/article/Videocards/504/7/

http://www.firingsquad.com/hardware/geforce_9600_gt_sli_performance/

http://en.expreview.com/2008/02/23/geforce-9600gt-review/?page=14

וסתם כי שיעמם לי, הנה מערכת שיכולה להריץ לך כל מה שרק תרצה ברזולוציות גבוהות ב5000 ש"ח ולצורך העניין אפשר לרדת ל2GB זיכרון, לקחת לוח אם מבוסס 650I(הפרש של 5% במקסימום לא שווה 300 ש"ח לדעתי), לרדת בהארד דיסק וכמובן לרדת ל450W כי המחשב לא יעבור את ה300W.

מעבד:

Intel Core 2 Duo E8400 3.0Ghz Penryn BOX - זמין במלאי!

כמות: 1 - מחיר: ¤999

לוח אם:

Asus P5N-D

כמות: 1 - מחיר: ¤801

מארז:

Raidmax O2 2x120mm + 23cm Led Side Fan Black

כמות: 1 - מחיר: ¤188

ספק כוח:

Corsair 550VX 41A @ 12V

כמות: 1 - מחיר: ¤471

זיכרון:

OCZ 2GB DDR2-800 Platinum Rev 2 DualKit (2x1GB) CL4-4-4-15

כמות: 2 - מחיר: ¤298

קשיח למחשב שולחני:

Western Digital 320Gb 16MB AAKS

כמות: 1 - מחיר: ¤343

כרטיס מסך:

Palit 9600GT 512MB DDR3 Retail

כמות: 2 - מחיר: ¤796

כונן אופטי:

Sony/HP/Lg DVD Rom X16/40 Black

כמות: 1 - מחיר: ¤97

סה"כ: ¤5087

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 2 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו : ¤4986

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il

http://tms.co.il/preview/spec/2sl9atr6

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DXM, אתה כנראה מחליף את ההספק-הנקוב של ספק-הכוח (שהינו אמיתי באיכותיים, ושקרי ב-"ג'נריים"), במקדם-היעילות שלו (כ-80% ומעלה ביעילים) - אשר מודד למעשה את ההספק הזמין להתקנים מתוך ההספק הנצרך מרשת-החשמל.

ומלבד זאת, ספקי-הכוח מתוצרת HEC, ובפרט זה שעליו המלצתי, מומלצים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה קורא את המערכות שמביאים שם?

כי אם תראה איזה ספקים הם שמים שם איזה לוח וכו' תראה שאולי יש הגיון במה שאני אומר שם.

נראה לי שאתה מאלה שלא טורחים לקרוא את כל הפרטים הקטנים וה"לא" חשובים, וקופצים ישר לגרפים.

כן אנלא אשקר לך אבל פעם גם אני הייתי כזה רץ לראות גרפים, אבל מאז אני עובר על כל פרט ולו השולי ביותר.

גם ההספק שכתוב על הספקים הג'נרים הוא אמיתי, רק שאם תגיע אליו אל תתפלא למה המעבד שלך יותר שרוף מטוסט ששכחת

שעתיים וחצי בטוסטר. וכן אני מודע למקדם יעילות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...