נושא יסוד: הספקים הכי יעילים בשוק בתקן 80PLUS ומ&#15 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא יסוד: הספקים הכי יעילים בשוק בתקן 80PLUS ומ&#15

alex.turovsky

Recommended Posts

בחיפושי אחר הספק הכי יעיל בשוק (יחזיר את הכסף עבורו תוך שנה עקב היעילות הגבוהה ככה שאני מוכן להשקיע עד 1000 שקל כי 400 אני אחסוך כבר בשנה הראשונה מאשר אם הייתי קונה ספק זול של 70% יעילות) הגעתי לכאן לבקש את עזרתכם לעזור לי ולהחליט מי מלך היעילות והחסכון בחשמל מבין כל הספקים?

קראתי גם כתבה מאוד מאוד אוהדת על הדגם של בנפח 750W

שממש מהללת אותו.

מה גם שהוא עם מקדם יעילות 85% ומתאים ל ועם 5 שנות אחריות זה מצויין.

אתר הבית: http://corsair.com/products/tx.aspx

השוותי מחירים של הספק בכמה חנויות מוכרות:

LogicPC SkyPC FoxPC

580+ דגם HX520

790+ דגם HX620

850+ דגם TX750

מהביקורת של האתר בתערוכת CEBIT האחרונה בדוכן של CORSAIR:

"הספקים של קורסאיר ניתן לחלק לשתי סדרות: הראשונה, HX שמיועדת לשוק הגבוה,

והשנייה VX שמיועדת לשוק הנמוך יותר.

הספקים מסדרת VX, שאמורים להיות זולים יותר וידידותיים יותר לסביבה (בזכות יכולת ניצול גבוהה).

זאת, כאמור, ניתן לומר גם על ספקי החברה מסדרת HX

אולם ההבדל העיקרי בין שתי הסדרות הוא תג המחיר,

שאמור להיות נמוך בהרבה מזה של ספקי הסדרה העילית של החברה."

מהבדיקות שלי באתר של החברה:

VX - אינה מתאימה ל והכבלים אינם מודולריים.

HX - מתאימה ל והכבלים מודולריים.

TX - עם הרכיבים האיכותיים ביותר - מתאימה ל SLI

אך הכבלים אינם מודולריים

*קרדיט לCahiml :yelclap:

אז מי הספק עם היעילות הכי גבוהה ושמתאים ל ?

זה נראה הכי טוב עד עכשיו :

tx750w_efficiency.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההתלבטות שלי היא בין 3 ספקים:

Corsair HX520W & HX620W

http://www.silentpcreview.com/article692-page4.html

Corsair TX650W

http://www.silentpcreview.com/article813-page4.html

Zalman ZM600 heatpipe-cooled modular power supply

http://www.silentpcreview.com/article688-page4.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס היה נחמד עם היית נותן גם איזה הקצבה של מחירים...

והינה אלכס קח 2 ספקים מאוד חזקים וגם מאוד טובים לSLI וגם עם יעילות גבוהה.

ThermalTake ToughPower 850W

OCZ GameXstream 850W

אלה 2 ספקים במידה והתקציב מגיע ל1000 שקל !!!

הם כמעט כמו הקורסייר 620 במחיר ! וגם יותר טובים ממנו !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה נראה נחמד, העניין שהוא עולה 1000 שקל זהו מוגזם קצת. גם המחיר של הCORSAIR TX750 מוגזם. מה שכן יש לו כנראה את היעילות הכי גבוהה של הצהרה על 87% ובביקורות באמת אמרו שהוא מגיע לזה, שזה די מדהים.

הOCZ גם כן יקר ועולה 1000 שקל שבדקתי עכשיו.

האמת אני פשוט אל חושב שהם שווים את התוספת במחיר כי אין לי מה לדחוף ב850W.

אז איזה ספק יש עם יעילות מטורפת במחיר נמוך, הCORSAIRים, נארים איתם או שאולי יש איזה TOUGHPOWER חלש יותר מומלץ או משהו כזה כי אני רואה שעד 850W הם מזהירים על 85% יעילות ואז הCORSAIR כבר לוקח אותו...

שמע, למעשה אני צריך ספק חזק על יעילות מקסימלית. ה זה בונוס לעתיד בתקווה שאני לא אמכור את המחשב אחרי חצי שנה :)

יש לי מסך 24 אז חשבתי 8800GTX2

אח"כ ראיתי שזה לא מספיק לCRYSIS אז חשבתי 8800GTSX2.

עכשיו מפסיקים למכור אותו בגלל שה9800GTX הגיע (חבר שלי קיבל את שלו כבר מנועה). ובכלל מחיר ה9800GX2 יורד . . .

אז אני ממש במצוקה :)

יש לי זמן עד להגעת הQ9300 (מתי?) . . . ולוח STRIKER II שגם כן לא נמכר עדיין בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לך על GameXtream 750w או אפילו 600W. שניהם יספיקו ל של בערך כל דבר.

היעילות שלו נמוכה בשבילי והמחיר של 1000, אתה משוגע ? אני לא.

תלך על הספק 750 TOUGHPOWER שלא תתקל בבעיות כאלה ואחרות...

דרך אגב על איזה כרטיסים אתה רוצה לעשות ?

כן, אני יודע. זה יישמע מוזר - אבל יש סיכוי של ZALMAN GT-1000 אני אכניס 9800GX2 בסופו של דבר.

העניין הוא שהתחוור לי ש:

א) מחירו בחנות ירד ל 2900 בערך ואני אקבל את זה בפחות מזה (מחר אני אברר). ו 2 8800GTS או 9800GTX (מחליפים את ה8800GTS עקב המחיר) יעלו לי כמעט אותו דבר. תכף יוצא ה9800GTX והמחיר אולי ירד DEFAULTית בעוד כמה שקלים.

ב) צריכת החשמל הגרנדיוזית שלהם שחשבתי בהתחלה שתצריך ספק אימתני של 1KWT, התבררה כמגוחכת ומערכת שלמה איתו לוקח כ400W.

ג) הדרייברים החדשים, עוזרים לו לעבור כל קיים וזה הדבר הסופי בשבילי - לסחוט ביצועים על מסך ה24 אינץ' שלי ב1920X1200.

צריכת חשמל של מערכת שלמה עם הרכיבים הבאים:

Intel 2 QX9650(333MHzX9)

Asustek MAXIMUS FORMULA

ADATA -800 4-4-4-10 1T 1GBx2

WD Caviar WD3200YS

Thermalright Ultra-120

Extreme

Silverstone OP1000 1000W PSU

9800gx2power.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על רחד ה -ים בלי לחשוב פעמיים.

א. הביקורות עליהם מעולות !

ב. יצרן שנותן 5 שנים אחריות על ספק שלו לא מהמר...

אני אישית חושב ומתלבט בין HX520 ל HX620 (מודולריי)ם כספק עם אופציית ושדרוג עתידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tx_hero_sli.jpg

טוב, כמעט החלטתי - אני קונה את ה TX750.

אתר הבית: http://www.corsair.com/products/tx.aspx

סיבות:

1)יעילות - לא רק שהיא גבוהה מכל שאר הספקים ומקבילה רק ל TOUGHPOWER 850 ולשניהם יש גם מאורר 14 ס"מ, אלא שהיעילות בדגם ה750 מתחילה גבוהה יותר מהCORSAIR HX 650 ומגיעה גבוה יותר לקראת אמצע הכח שלו, אלא היא גם מסתיימת יותר גבוה ממנו . זה הבדל של 2 אחוזי יעילות בכל שנייה שהספק עובד. אני אחזיר את ההשקעה הזאת על ספק טוב בערך ב 8 חודשים. כי לפי החישוב שלי מי שקונה ספק עם יעילות של 70% במקום 90, ויש לו משחב שצורך בסביבות ה400W+ מאבד בשנה 400 שקל על חשמל שבוזבז,מצב שלא היה קורה אילו היה קונה ספק של כמעט 90 אחוז יעילות. אז הכסף ממילא חוזר אליי

ראו לאורך הגרף, כמה היעילות של ה750 גבוהה משל ה650. ואנחנו עוד מדברים על הTXים, סדרה גבוהה יותר מהHX:

tx750w_efficiency.jpg

tx650w_efficiency.jpg

סיבה2: רעש

ה650, לא רק שמתחיל להעלות את מהירות המאורר ואת הרעש איתו רק ב450W עומס במקום כבר ב300W עומס כמוגרסת ה650, אלא הוא גם מתחיל להסתובב בגלל זה ברמות חום גבוהות יותר של מהארז מאשר ה650 ! שזה אומר - עד 50 מעלות במארז, יהיה לי ספק שאינו נשמע ב20דציבל וממילא אני לא אגיע לצריכת חשמל של 600W שתיקח אותו ל40 דציבל . . .

מכל כיוון - הTX750W הוא מושלם כשמשווים לעומק כמו שעשיתי עכשיו. חומר למחשבה בשבילכם. אני הוספתי את החפירה הזאת למעדפים להראות ללקוחות ששואלים על הבדלים בין ספקים :)

tx750w_noise.jpg

tx650w_noise.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים בלב שלם עם כל מה שאמרתם לגבי ה TX750 - הנתונים שלו פנטסטיים.

(יש להביא בחשבון שגם הרכיבים שלו איכותיים יותר מהסדרות "הנחותות" יותר ה HX ו VX).

קצת "מעצבן" שהוא לא מודולרי.

בכל מקרה גם אני חושב עליו כעל פיתרון איכותי - יעיל, ושקט וחוסך כסף אם יודעים לעשות את החשבון הנכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזק, מעולה - אין מילים. רציתי לעשות את זה בעצמי אבל אני לא יודע באיזה תוכנה להשתמש בשביל לשים על משטח הרבה תמנוות ולשמור כאחת, למרות שאני בטוח שזה מאוד קל למעשה . . . איך עשית את זה? שמרת בנפרד ושמת בתוכנה אחת?

מהגרף עולה כי ההבדל היחידי בין הHX720 ל TX650 היא רמת הרעש, כי היעילות שווה בשניהם. בHX620, כבר ב320 יש עלייה ברמת רעש ומהירות המאורר ואילו בTX650 זה מגיע הרבה יותר מאוחר.

אני לא מוצא ביקורת טובה על ה TOUGHPOWER 850 ו 750 כדי לבדוק את אותם נתונים ובעיקר - יעילות. הביקורות עליו כלליות כאלה ומאתרים נידחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...