האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :) - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האישומים בוטלו: מותר לחנות למכור חמץ בפסח :)

Nosh

Recommended Posts

ביטלו את סעיף הלאום בתעודת הזהות כי אמרו שזה גזעני, או משהו כזה, אבל השאירו את הרישום של סעיף הלאום ברישומים של משרד הפנים.

הדת יכולה לספח לעצמה את מי שהיא רוצה ול@#!$ את זה. כאילו מה הקטע? הדתיים אומרים "אתה יהודי אז אם תמכור חמץ בפסח או אם תפתח עסק בשבת אז תחטוף קנס, אבל אם אתה לא יהודי אז זה בסדר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

החרדים ינסו לתקן את חוק החמץ עד פסח

ח"כ אברהם רביץ הגיש הצעה לתיקון חוק החמץ, לפיה תוסר המילה "פומבי" מנוסח החוק הקיים. אותה מילה עמדה במרכז ההיתר שנתן בית המשפט למכירת חמץ במסעדות ובתי עסק אחרים. בנוסף מציע רביץ לאסור מכירת חמץ במהלך הפסח באופן גורף. במקביל, הגישו הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והאיחוד הלאומי-מפד"ל בקשה לקיים דיון פגרה מיוחד בנושא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3528736,00.html

והינה הם ממשיכים!! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף מציע רביץ לאסור מכירת חמץ במהלך הפסח באופן גורף. במקביל, הגישו הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והאיחוד הלאומי-מפד"ל בקשה לקיים דיון פגרה מיוחד בנושא

כלומר "אני לא רוצה לתקן את החוק, אני רוצה להחזיר אותו למצב שהיה קודם ואפילו גרוע יותר"

לאסור מכירת חמץ באופן גורף?

לכו תסבירו את זה למאפיות שהממשלה תנסה להשאיר אותם מחוץ לעסקים לשבוע שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם בני אדם

יש רעים ויש טובים

נמאס כבר עם הלאום הדת והגזענות

היהדות נהפכה למאוסה כמו האיסלם הקיצוני בגלל הדתיים שכופים עלינו

היהדות והאסלאם מאוסות עליך?

אני מחכה ליום שהערבים יפלשו לכאן ויאסלמו אותך בכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע על מה הויכוח פה.

morel ezra אתה נותן הרגשה של "אתם חייבים להצדיק אותי כי אני יודע".

אז אתה לא.

אני מאוד הייתי רוצה שלא ימכרו חמץ אבל אין לי ולא לך זכות לדרוש זאת. במיוחד לא לחוקק חוק על כך ולעשות דווקא.

תחשוב שאתה בחו"ל, שיקגו למשל. האם תעיר שם למישהו שהוא מוכר חמץ?

ואין הרבה הבדל כי אמרתי קודם ואומר שוב. מדינת היא מדינה חילונית עם זיקה יהודית ותו לא. היא לא מדינה יהודית.

לגב דברים שאמרת קודם, לגבי היהדות עצמה, אני ממש לא יודע מאיפה הבאת אותם אבל אתה ממש טועה.

היהדות היא לא בדיוק דת, לא דת מוכתבת עם הלכה.

היהדות שהיתה עד למרד בר כוכבא, לא היתה רק דת, היא היתה גם דרך חיים, למאמין ובניגוד ליהדות של היום שפוסלת גויים אך נותנת להם להתגייר, הדת היהודית שלפני המרד שמרה על זהות דתית, כלומר לא אישרה גיורים, כי עם הוא עם מזרע אברהם יצחק ויעקב, ולא מאברהם יצחק וישמעאל (או מכל שושלת שמורה אחרת), ולכן, היהודים יישארו בינם לבין עצמם, אך גויים מכל העמים ומכל הגזעים יהיו רשאיים לבקר בישראל, לתרום ולהשתתף בהקרבות ובעלייה לרגל לבית המקדש ולחיות (אם הם מעוניינים כך), דרך חוקי .

ישנם כאלה (בעיקר הסטריונים נוצרים) שנוהגים לכנות הבדל זה "היהדות שלפני ישו והיהדות שאחריו".

אך אצל יהודים זה "היהדות שלפני המרד והיהדות שאחריו".

היהדות של אז היתה הרבה יותר מגניבה והרבה יותר מושכת עין מאשר מגרשת, היא היתה דת פנאן, לא היתה הלכה בכלל, היתה רק תורה, ללא תורה שבעל-פה, דת שלא פסלה , לא פסלה לבוש "לא צנוע לייט", לא היו בה עשרות חגים וצומות, לא היו בתי כנסת, היה הרבה יותר נוח לסגוד את אלוהים דרך היהדות העברית מאשר היהדות הרבנית.

גם הלבוש היה הרבה יותר ידיתותי מאשר שטריימל שחור.

הרבנים הכהנים ושאר בני המעמד הדתי הגבוהה לבשו מעין חלוק לבן בגד שמאד נוח ללכת איתו כפי שזה נראה, וסנדלים פשוטים.

מה???

כבר בבראשית כתוב "ויקח אברם את שרי אשתו וגו' ואת הנפש אשר עשו בחרן"

אם תבדוק במפרשים תראה שהכוונה לגיורים שהצטרפו לדת.

בספר שמות, בסיפור יציאת מצרים כתוב "וגם ערב רב עלה איתם"

ושוב מפרש רש"י - "תערובת אומות גויים של גרים"

יתרו חותן משה היה גר.

התנא אבטליון היה גר.

אונקלוס המתרגם הגדול היה גר.

דוד המלך הוא צאצא של גיורת (רות המואביה).

ודרך אגב היא לא הייתה דת פנאן כמו שגם היום היא לא.

אולי היא הייתה יותר קלה לעבודה כי היו פחות פיתויים אבל היא לא הייתה פנאן.

לפי האמונה היהודית מאז ומתמיד יש ללכת לפי התורה שבעל פה כמו שמאמינים בתורה שבכתב וחד הם ואין להפריד ביניהן.

המאמינים לפי בתורה שבכתב בלבד הם השומרונים שהם כת האסורה לפי התורה.

למען האמת הדברים שלך הם כפירה חמורה יותר ממכירת חמץ.

בדברים שלך אתה עשה יותר נזק ליהדות מאשר תועלת.

תמיד תחשוב לפני שאתה אומר משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיכן באנו ולאן אנחנו שייכים? ברצינות, לא מפריע לי להשתייך לשוויץ/קנדה/פינלנד, הרבה יותר נחמד שם כרגע.... וגם קריר יותר.

מבחינתי, אני קודם כל ישראלי, ורק אח"כ יהודי.

אתה רציני? מה אתה עושה פה? ומה אתה מתכוון לעשות במדינה שתעבור אליה שהאנטישמי התורן יעלה לשילטון וינסה לחסל אותך? אתה הולך להסביר לו שזה לא משמעותי מבחינתך שאתה יהודי?

בהצלחה![br]פורסם בתאריך: 8.04.2008 בשעה 08:01:18

בתעודת הזהות החדשה אין את הסעיף "לאום" כי אני מבין מישהו הגיע למסקנה שזה פשוט שטות גמורה.

לא מדוייק, אין יותר לאום כי פסיקה של בית המשפט הכריחה את משרד הפנים לקבל גיור רפורמי בתור גיור חוקי. שר הפנים היה מש"ס (לא זוכר מי בדיוק) והוא התנגד להחלטה ולכן הוא החליט שלא לרשום יותר בת.ז. את סעיף הלאום יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרטים.

אתה שם לב שאתה בעצם מדבר על מקרה של "שואה 2", כן?

שלא כמו לפני 60 שנה, ארה"ב כרגע ממהרת לתקוע את האף שלה בכל מקרה בעולם, ככה שזה לא יקרה שוב באותה קלות.

זה בנוסף לעובדה שקנדה למשל כבר 400 שנה שקטה, ושאפילו בשואה היטלר לא הציק לשוויץ (מכמה וכמה סיבות, אני לא אפרט, אתה מוזמן לפתוח ספר היסטוריה אם אתה רוצה)

ועוד משהו-

יש לך ה-ר-ב-ה יותר סיכוי להיהרג ע"י השונאים שלך פה בישראל מאשר בחו"ל במדינות שציינתי.

מי צריך לדעת בדיוק שאני יהודי ואיך הוא ידע את זה?

אני מבטיח לך שאם אעבור לאנשהו, אני לא אנפנף בעובדה הזו בפרצוף של כולם, זה לא רלוונטי להם והם לא צריכים לדעת.

לגבי "מה אני עושה פה", כבר אמרתי 3 פעמים-

אני קודם כל ישראלי, ורק לאחר מכן יהודי.

הערכה למדינה יש לי, נולדתי פה, ולא הייתי אפילו חושב לזוז לאנשהו אם לא היו הורסים אותה בקצב וכל חוק חדש שני מקשה על התושבים את החיים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תגובות חשוכות...

לכל טועני ה"אבל זו מדינה יהודית ובמדינה יהודית צריך לשמור" וכו'

זה פשוט לא קשור.

אתם תופסים את הזהות שלכם כאן, ובכללה הזהות "היהודית" שלכם בצורה מסויימת.

העניין הוא, שיחד איתכם חיים במדינה הזו הרבה אנשים שתופסים את הזהות שלהם כאן, וגם את הזהות "היהודית" שלהם בצורה אחרת.

אותם אנשים לא מייחסים שום חשיבות לשמירה על כשרות, ולא יעזור גם אם תגידו אלף פעם "מדינה יהודית".

הם לא מרגישים פחות שייכים לחברה ולמדינה ממכם, וגם המדינה לא רואה בהם 'פחות שייכים', כשהיא מגייסת אותם לצבא, נוטלת מהם מס הכנסה וכו'.

הבעיה מתחילה, כאשר אתם לא מוכנים לאפשר לאותם אנשים, שלא חושבים כמוכם, לחיות כפי שהם רוצים.

למי שבשלב הזה חושב לצאת בקריאה נרגשת בסגנון 'אז הם לא יהודים, ואין להם מה לחפש פה' שיחשוב פעמיים, לפני שיוציא את הקריאה.

מדובר באנשים רבים שמתגייסים לצבא, משלמים מיסים, מפתחים את התרבות פה, וחלקם בחברה ובמדינה הזו גדול בדיוק כמו שלכם.

באמירות כאלה, וחוסר הסובלנות הזה למי שלא חושב כמוכם - אתם גורמים לפילוג בעם, אתם מרחיקים מעליכים אחוזים ניכרים בעם,

אתם גורמים לשנאה ולמלחמת תרבות.

כל.... כל מה שרוצים זה תנו לחיות בשקט איך שאנחנו רוצים. אל תיכנסו לנו לצלחת! יש לכם בעיה עם חמץ? מצויין! אל תיכנסו לחנויות שמוכרות חמץ. תעזבו אותנו בשקט!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע על מה הויכוח פה.

morel ezra אתה נותן הרגשה של "אתם חייבים להצדיק אותי כי אני יודע".

אז אתה לא.

אני מאוד הייתי רוצה שלא ימכרו חמץ אבל אין לי ולא לך זכות לדרוש זאת. במיוחד לא לחוקק חוק על כך ולעשות דווקא.

תחשוב שאתה בחו"ל, שיקגו למשל. האם תעיר שם למישהו שהוא מוכר חמץ?

ואין הרבה הבדל כי אמרתי קודם ואומר שוב. מדינת היא מדינה חילונית עם זיקה יהודית ותו לא. היא לא מדינה יהודית.

לגב דברים שאמרת קודם, לגבי היהדות עצמה, אני ממש לא יודע מאיפה הבאת אותם אבל אתה ממש טועה.

מה???

כבר בבראשית כתוב "ויקח אברם את שרי אשתו וגו' ואת הנפש אשר עשו בחרן"

אם תבדוק במפרשים תראה שהכוונה לגיורים שהצטרפו לדת.

בספר שמות, בסיפור יציאת מצרים כתוב "וגם ערב רב עלה איתם"

ושוב מפרש רש"י - "תערובת אומות גויים של גרים"

יתרו חותן משה היה גר.

התנא אבטליון היה גר.

אונקלוס המתרגם הגדול היה גר.

דוד המלך הוא צאצא של גיורת (רות המואביה).

ודרך אגב היא לא הייתה דת פנאן כמו שגם היום היא לא.

אולי היא הייתה יותר קלה לעבודה כי היו פחות פיתויים אבל היא לא הייתה פנאן.

לפי האמונה היהודית מאז ומתמיד יש ללכת לפי התורה שבעל פה כמו שמאמינים בתורה שבכתב וחד הם ואין להפריד ביניהן.

המאמינים לפי בתורה שבכתב בלבד הם השומרונים שהם כת האסורה לפי התורה.

למען האמת הדברים שלך הם כפירה חמורה יותר ממכירת חמץ.

בדברים שלך אתה עשה יותר נזק ליהדות מאשר תועלת.

תמיד תחשוב לפני שאתה אומר משהו.

באומרי את הדברים אני לא עושה כפירה וזה אבסורד שאתה אומר שאני עושה.

הגיורים שהזכרת הינם מקרים נדירים ובודדים שהיו צריכים להישאר כך, במקרה של אברהם אבינו זה גם קצת שונה כי ניצוץ ההתחלה של עם לא נחשב, אברהם אבינו בעצמו היה גוי כי לא היה דבר כזה "עם ישראל" או "הדת היהודית\דת משה וישראל".

עד שהכל מתחיל.

היהדות עצמה אסרה על גיורים בזמני התנ''ך, עד ימי בית שני כאשר הדת החלה להיות יותר מוכתבת והלכתית (סוף ימי בית שני) והחלה להתהפך לגמרי.

בנוסף אתה טועה טעות חמורה כי התורה שבעל פה לא הגיעה אלינו במעמד הר סיני - היא אוסף של פירושים שנכתבו על גבי שנים רבות על ידי חז''ל מתקופות שונות, זה מתחיל בימיה המוקדמים של הממלכה המאוחדת הראשונה וממשיך 2200 שנים לאחר מכן בימי הביניים.

לא נכון מצידך להגיד שהדת לא הית "דת פנאן" כמו שהגדרתי אותה, היו בסה''כ 3 חגים, לא היית צריך לשבת בבית כנסת כל יום 5 שעות וללכת פעמיים גם בשישי וגם בשבת, לא היו בתי כנסת, בית התפילה של עם היה בית המקדש, היית עולה לרגל פעם בשנה ונגמר הסיפור, הפעמים היחידות שהיית יושב בבית הכנסת זה או לשמוע שיעור תורה (אם היית חפץ בכך), או בחגים ובמועדים לשמחה.

החיים כדתי היו הרבה יותר פשוטים אז, לא היית צריך ללכת עם כיפה כי לא היה דבר כזה באופנה הדתית, לא היו שטריימלים, לא היה כלום, אישה היתה יכולה ללכת איך שהיא רוצה (אך כמובן לשמור על צניעות מינימלית), ולא היתה צריכה ללכת עם כיסוי ראש\פאה נוכרית כמו שהדוייסים עושים.

קיצר אני סתם נותן לך 1001 דוגמאות, אתה כבר הבנת את המסר.

אגב, השומרונים הם לא היחידים, ישנם עוד עשרות זרמים שלא מתלהבים כלכך מהתורה שבעל פה, הגדולים שבהם הם הקראים שיש להם קהילות גדולות מאד בתל אביב וישרולים, יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תגובות חשוכות...

לכל טועני ה"אבל זו מדינה יהודית ובמדינה יהודית צריך לשמור" וכו'

זה פשוט לא קשור.

אתם תופסים את הזהות שלכם כאן, ובכללה הזהות "היהודית" שלכם בצורה מסויימת.

העניין הוא, שיחד איתכם חיים במדינה הזו הרבה אנשים שתופסים את הזהות שלהם כאן, וגם את הזהות "היהודית" שלהם בצורה אחרת.

אותם אנשים לא מייחסים שום חשיבות לשמירה על כשרות, ולא יעזור גם אם תגידו אלף פעם "מדינה יהודית".

הם לא מרגישים פחות שייכים לחברה ולמדינה ממכם, וגם המדינה לא רואה בהם 'פחות שייכים', כשהיא מגייסת אותם לצבא, נוטלת מהם מס הכנסה וכו'.

הבעיה מתחילה, כאשר אתם לא מוכנים לאפשר לאותם אנשים, שלא חושבים כמוכם, לחיות כפי שהם רוצים.

למי שבשלב הזה חושב לצאת בקריאה נרגשת בסגנון 'אז הם לא יהודים, ואין להם מה לחפש פה' שיחשוב פעמיים, לפני שיוציא את הקריאה.

מדובר באנשים רבים שמתגייסים לצבא, משלמים מיסים, מפתחים את התרבות פה, וחלקם בחברה ובמדינה הזו גדול בדיוק כמו שלכם.

באמירות כאלה, וחוסר הסובלנות הזה למי שלא חושב כמוכם - אתם גורמים לפילוג בעם, אתם מרחיקים מעליכים אחוזים ניכרים בעם,

אתם גורמים לשנאה ולמלחמת תרבות.

כל.... כל מה שרוצים זה תנו לחיות בשקט איך שאנחנו רוצים. אל תיכנסו לנו לצלחת! יש לכם בעיה עם חמץ? מצויין! אל תיכנסו לחנויות שמוכרות חמץ. תעזבו אותנו בשקט!!!

זה כי אתה לא יהודי באמת. יהדות זו דת, לפי כל הגדרה נורמלית מי שלא מקיים מצוות דת הוא לא דתי.

כך היה גם המצב מאות שנים עד שלפני מאות מספר ניסו למנוע את ה"זליגה" של יהודים מיהדותם לפי הגדרות חדשות.

אתה יהודי בדיוק באותה רמה שאתה נוצרי, מוסלמי, בודהיסטי ופגאני.

השיטת חשיבה הזו פשטה את הרגל ולראיה, חבורת הניאונאצים שמסתובבות במדינה (שהיום בדיוק פורסם שסגרו עם 4 מהם עיסקת טיעון) שעלו לארץ מכח חוק השבות כי הם נחשבים "יהודים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כי אתה לא יהודי באמת. יהדות זו דת, לפי כל הגדרה נורמלית מי שלא מקיים מצוות דת הוא לא דתי.

היהדות זאת אכן דת, אבל יש גם הגדרה של לאום יהודי. יכול להיות שזה יפתיע אותך, אבל לא כל היהודים הם דתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...