רשמיי מביקור ב- notebookclub: השוואה בין 2007FP/WFP, E228WFP ו- 2407WFP - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשמיי מביקור ב- notebookclub: השוואה בין 2007FP/WFP, E228WFP ו- 2407WFP

DXT

Recommended Posts

ביום שישי בבוקר היתי בחנות notebookclub בפ"ת.

באתי בשביל לחפש תשובות, ובעיקר בשביל להחליט אם אני הולך על ה- 2007FP או אחיו הרחב, ה- 2007WFP.

לתדהמתי, יצאתי עוד יותר מבולבל מאשר לפני שנכנסתי לחנות, תנו לי להסביר.

הסתכלתי שם על ארבע מסכים: 2007FP, 2007WFP (שניהם IPS), E228WFP (מסך TN כידוע) וה- 2407WFP שהוא PVA.

קודם כל, נאמר לי שם ע"י בחור, שנראה שהוא מבין דבר או שניים במסכים (כך אנ מקווה לפחות), שאם אני רוצה להשתמש במסך בתור טלויזיה עדיף לי ללכת על מסך TN יותר גדול (מה2007 שהם "20) עם כרטיס טלויזיה בגלל שהם מהירים יותר ואני עלול לראות מריחות וגהוסטינג בפאנל ה- . זה די ביאס אותי מכיוון שתכננתי להשתמש באחד מדגמי ה- 2007 בשביל לראות בשל זוויות הצפייה הרחבות שלו (למשל אם אני רוצה לראות סרט או שוכב מהמיטה זה יהיה קצת מעצבן עם מסך TN).

מה שכן, שמתי לב בברור להבדל בדיוק והטווח של הצבעים בין המסכים. ה 2407 שהוא PVA היה הרבה יותר טוב מה TN וטיפה יותר טוב מה (לפחות בשחור, שהוא קצת סגלגל בIPS, אבל אם להיות כנה לא הייתי שם לב להבדל בין הIPS ל- PVA אם לא הייתי רואה אותם אחד מול השני, אבל בהחלט יש הבדל).

אז ככה, נאמר לי שאם אני רוצה להשתמש במסך בשביל לראות סרטים, ומשחקים (כמובן שאני גם הולך להשתמש בו להרבה עבודה משרדית אבל אני רוצה גם להינות ממנו כמו שצריך בדברים הנ"ל) אז כדאי לי ללכת על הTN. האמנתי להם לאור מה שידוע לי על המהירות של מסכי הTN יחסית לאחרים.

בכל זאת רציתי לראות בעצמי שיש מריחות בפאנל ה- PVA (אמרו לי שהוא האיטי מבין השלוש). הפעלתי את Crysis - הפעם הראשונה שאני רואה את המשחק המדהים הזה, אגב :o - וחיפשתי את אפקט הגהוסטינג והמריחות...

לא מצאתי כלום. המשחק משוחק בצורה חלקה ומושלמת ללא שום מריחות שנראות לעין ושום דבר שמפריע בעצם. המשחק שחיק באופן מלא ממסך הPVA בגודל "24. כמו כן, עשיתי רקע לבן מלא וגם שחור על כל ארבעת המסכים והרצתי את העכבר מהר מצד לצד, אני לא ראיתי שום דבר.

אני לא יודע אם זה רק העיניים שלי, או שזה רק בגלל הדגם הספציפי של המסכים הללו (אגב לא יכלתי לשחק בקרייסיס על ה2007 בגלל מגבלה טכנית בחנות) אבל בשבילי לפחות, כמה מיתוסים התנפצו.

על הצד האישי: התרשמתי מאד מהגודל והאיכות של ה- 2407WFP, ועכשיו אני ברצינות שוקל דרך לממן אותו (אולי בעזרת אבא קצת :P) השטח עבודה פשוט עצום וחווית המשחק הייתה מטורפת.

אם בכל זאת אני אחזור קצת למציאות הכלכלית שלי, אני אלך כנראה על מסך TN כמו ה- VW222U או אם לבחור מבין שני ה2007 אז בוודאות את ה2007FP מכיוון שהWFP נראה קצת נמוך בשביל באמת להיות אפקטיבי בתור שטח עבודה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל, נאמר לי שם ע"י בחור, שנראה שהוא מבין דבר או שניים במסכים (כך אנ מקווה לפחות), שאם אני רוצה להשתמש במסך בתור טלויזיה עדיף לי ללכת על מסך TN יותר גדול (מה2007 שהם "20) עם כרטיס טלויזיה בגלל שהם מהירים יותר ואני עלול לראות מריחות וגהוסטינג בפאנל ה- IPS.

חבל שהבחור אומר דברים כאלה. הוא כנראה מבין בתאוריה של המסכים ברמה השטחית, אבל לא מבין לעומק, אחרת הוא היה יודע שמסכי ה-IPS של מהירים יותר משמעותית מכל מסך TN שמוצהר 5MS, ורק קצת יותר איטיים (באופן שלא ניתן אף להבחין בו) ממסכי TN שמוצהרים 2MS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה שהבן אדם מבין יותר מדי. TN ממש פחות מומלץ לטלווזיה וסרטים. טלווזיות LCD לא משתמשות בפאנל TN וזה אומר משהו לגבי ההתאמה שלו למשימה הנ"ל.

לא יודע מה הוא עוד אמר לך, אבל כדאי שתשכח מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לקחת את החברה שם יותר מדי ברצינות - הם נחמדים, אבל לא מבינים הרבה.

אני הייתי שם להתרשם מהמסכים ממקור ראשון, הבאתי , תוכניות בדיקה, סרטון FullHD (שהשארתי לו על ה-Desktop לטובת המבקרים אחרי...),

הבדיקה היתה מבלבלת וללא מנצח אחד משמעי בנוגע לאיכות התמונה - אבל המפסיד הברור היה מסך ה-TN.

ה-2007FP הוא מדהים - אחרי הביקור התעללתי בבוס שלי שיתן לי תקציב למסך הזה וכשזה הגיע הורדתי הזמנה זוגית אצל יעקב.

תענוג יום יום - לא מבין איך לא עשיתי את זה שנה קודם.

לגבי המחשב בבית התלבטתי זמן רב, אם החוויה של ה-2007FP היא קצפת משובחת - די ברור שה-24 הוא הדובדבן - בעיקר בגלל המימדים.

ברמת מחיר שהם נמכרים היום פשוט אי אפשר להתאפק... (אז כן, הורדתי אצל יעקב הזמנה נוספת...).

רק כסף למחשב לא נשאר... נו מילא.... :s05: :s05: :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני הצלחתי למצוא הוא שה LG מבוססת S-, בקשר לטושיבה לא הצלחתי למצוא יותר מידי מידע

אני לא רואה סיבה מיוחדת שטושיבה תפסיק להישתמש בפאנלים מסוג P-MVA.

אם יש לך לינקים למקורות יותר טובים או של הטלויזיה פתוחה מאחורה תרגיש חופשי לשתף, בינתיים לא ראיתי

אף טלויזית LCD מעל 22" עם פאנל TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל LG- סליחה, אתה צודק- זו טעות שלי.

מסתבר אפילו שהטלויזיה שיש לי עצמי (42LC53) משתמשת באותו פנל בדיוק, ואכן מדובר ב ....

לגבי הטושיבה, שלחתי להם מייל עם השאלה, כי אני מוצא כמה מקורות סותרים. חלק טוענים שמדובר ב TN, חלק ב VA, ומספר המקורות באנגלית פצפון.

נחכה לתשובה מהם.

מצד שני, קצת מעודד לראות שאפשר לקנות היום ב 8000 שקל טלויזית 42" לסלון עם פנל נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב של-2407 יש בעיית גוסטינג.

זה לא קורה תמיד, ולא מפריע לכולם, אבל היא בהחלט קיימת.

אני התאמצתי מאוד כדי להגיע לתנאים בהם כן רואים אותה, ראיתי, והחלטתי שזה לא קריטי בשבילי.

מה שכן - עכשיו אני מחפש את הצג בחנות שיש לה אותו במלאי ושמתחייבת ל-0 פיקסלים שרופים במעמד הרכישה.

בנתיים לא מצאתי חנות כזו, וזו בעיה, כי אין את הצג אצל היבואן ומי יודע אם יביאו או לא בגלל הכניסה של ה-2408.

(אם אתה מוצא חנות כזו - ספר לי על זה)

אני שוקל אולי לקחת את ה-2007FP כי הזמינות שלו אולי גבוהה יותר.

(אגב, השחור שלו הוא ממש סגול. באופן מוזר זה יותר מורגש ב-2007FP לעומת ה-2007WFP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן - עכשיו אני מחפש את הצג בחנות שיש לה אותו במלאי ושמתחייבת ל-0 פיקסלים שרופים במעמד הרכישה.

בנתיים לא מצאתי חנות כזו, וזו בעיה, כי אין את הצג אצל היבואן ומי יודע אם יביאו או לא בגלל הכניסה של ה-2408.

(אם אתה מוצא חנות כזו - ספר לי על זה)

נראה לי שליעקב (נקסטופ) יש עוד מספר 2407 במלאי, אבל ממש בודדים.

לא בטוח אם הוא יתחייב לך ל-0 פיקסלים שרופים כי מגבים אותו החל מהשישי בלבד.

ברכישה הקבוצתית הוא לקח על עצמו את הסיכון.

שווה בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש 2007wfp כבר איזה חודש בערך (פאנל ips) והוא באמת מדהים.. בזויות יחסית גדולות באמת השחור נראה ממש כמו סגול...

העניין הוא שאני משחק קרייסיס יש גוסטינג ממש מובהק העניין הוא שאני לא יודע אם זה בגלל המסך או בגלל איזה פילטר...

(אם אני עושה פרינט סקרין ממש רואים את המריחות- לעלות תמונה?)

איך אני יכול לדעת אם המריחות הם בגלל המסך? ד"א במשחקים אחרים כמו ביושוק רואים מושלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...