דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 20 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אז בבני-ברק חיים קצת יותר שנים, יופי טופי. מצד שני, מי יקרא לדבר הזה חיים? (וקרוב לוודאי שזה קשור לאורח החיים השמרני בטירוף שלהם).

ומי יסגוד להבלי הבלים במשך כל חייו, רק כדי לקבל עוד שנה-שנתיים בפז"מ כשהוא ממילא כבר יהיה סנילי?

לפי הכתבה, זה קשור יותר לאורח-חיים רגוע (פחות לחץ דם והתקפי לב).

בוא נגיד 50 אחוז אין אלוקים ו50 אחוז יש. עדיין תיקח את הסיכון? עזוב גן עידן גהנום . הבושהההההההההההההההההההההההההההההההה זה הדבר הכי גרוע שיהיה לאותו אדם .

בוא נגיד שיש 50% שמתחת למיטה שלך יש מפלצת, ו-50% שאין. עדיין תיקח את הסיכון ולא תבדוק כל לילה מתחת למיטה?

אתם רואים לא יעזור שום הוכחה שבעולם. אבל אני מאמין שבתוך תוככם אתם יודעים את האמת .

אני יודע את האמת, ואני מאמין שבתוך תוכך גם אתה יודע את האמת. אתה פשוט מפחד להכיר בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתם רואים לא יעזור שום הוכחה שבעולם. אבל אני מאמין שבתוך תוככם אתם יודעים את האמת .

עד עכשיו מליון ורבע איש שאלו אותך, וגם אני אצטרף-

איפה ה "הוכחה"? כל ה "הוכחות" שנתת עד עכשיו הם פירושי רבנים ושטויות בסגנון.

הוא אומר משהו אחד, אני אומר משהו אחר.

מה עושה אותו צודק ואותי לא? הרי אין הוכחה בלתי ניתנת לערעור שעליה הוא מבסס את הטענה שלו.

עריכה-

הבהרה קטנה לגבי מפלצת הספגטי המעופפת, זו לא דת או משהו, אלא "כנסיה" שמטרתה להוכיח את הטיפשות שלפעמים יכולה להיות בדת, בצורה לא פוגענית (והם עושים את זה עד עכשיו בצורה יפה)

ורוני, בושה היא דבר שתלוי בנקודת מבט.

שיומי יגיע נגיד אני אתייצב מול אותה ישות עליונה שאולי קיימת, למה שאני אתבייש?

יהיה למישהו קשה לחייך ופשוט להגיד "טעיתי"? אני יודע שלי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו מליון ורבע איש שאלו אותך, וגם אני אצטרף-

איפה ה "הוכחה"? כל ה "הוכחות" שנתת עד עכשיו הם פירושי רבנים ושטויות בסגנון.

הוא אומר משהו אחד, אני אומר משהו אחר.

מה עושה אותו צודק ואותי לא? הרי אין הוכחה בלתי ניתנת לערעור שעליה הוא מבסס את הטענה שלו.

חלק גדול מכאן בכלל לא רואה את ההוכחות. כי או שהוא רואה 5 דקות מהסרט או שקורא שורה מהכתבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמרות זאת, למרות שהקדשתי זמן וראיתי חלק מהסרטונים שהבאת עד הסוף, הטענה שלי נשארת נכונה, וגם השאלה-

מה אותו עושה צודק ואותי לא?

רגע מה הכוונה אותו עושה צודק ואותך לא? מה השאלה שלך בדיוק?

אמרת שראית חלק מהסרטונים חבל שלא היית נוכח שם כי אז היית יכול לשאול מה שבא לך מול מרצה בכיר. ותגיד ראית את הסרט עם המדענים?

ואתה עוד יותר טוב, עם האתר "הידברות" שמלא בבולשיט.

משעשע איך הם לוקחים עובדות שהתגלו לאחרונה, ואז מחפשים איפושהו בתנ"ך/תלמוד או כל ספר אחר/שיח רבנים משהו שיתאים לזה בצורה מסוימת, ונותנים לזה פרשנות ש "כאילו" חוזה את זה מראש.

אני רוצה שיחזו מראש משהו שעוד לא התגלה, יוציאו על זה הודעה כבר עכשיו, ואז אני רוצה לראות שמגלים את זה -אחרי- ההודעה שכבר יצאה.

זה עוד לא קרה, וספק שזה יקרה.

לגבי פרשנות "אחרי", אני יכול לשלוף לך אותו דבר מהארי פוטר, מובי דיק, המאנגה של דראגונבול Z, או אפילו חוברת ההוראות של הניידים של .

לא לא אחי. רוב הדברים לא מובנים לפני שזה מתגלה . למשל רבי שמואל שדיבר על מים שיורדים מהעליונים אני בטח לא מצטט את זה בדיוק. אז לפני שגילו זאת לא ידעו על מה הוא דיבר כי זה היה נשמע מוזר . אבל אחרי שגילו ידעו שעל זה הוא דיבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rroonnii מה דעתך על הדת המצרית העתיקה ( 5,000 ל-15,000 שנה)

http://www.ilsites.com/page.asp?username=supermarket-of-beliefs&page_id=9742

הבאתי כמה קטעים מאמר :

גם בלש מתחיל ימצא את עקבות מצרים העתיקה מחלחלים בתוך תרבויות ואמונות עד עצם היום הזה. המיסטיקה המצרית הייתה לעזר בפיתוח יסודות המדע והפילוסופיה היווניים, וגם דתות עמי הסביבה הושפעו מחוכמת מצרים.

תרבות מצרים העתיקה היא בת 5,000 ל-15,000 שנה. תחילתה לוטה בערפל ויש הטוענים שהיא יורשתה של תרבות עתיקה יותר בשם אטלנטיס שאבדה מן העולם.

עתיקותה וסודותיה מסעירים את הדמיון ורבים המאמינים כיום שהמצרים קיבלו חוכמה נסתרת ואם רק נמצא אותה ישתנה העולם. הפירמידות והספינקס המסתורי הם הפלא היחיד משבעת פלאי תבל שנותר לפליטה בכל תפארתו. הספינקס נבנה לפני 5,000 - 7,000 שנה ויש המקדימים ל-10,000 עד 15,000 שנה. בשנים האחרונות צולם על ידי לווין מעין פסל ענק של פנים חצויות על כוכב מארס, מחציתם של אדם ומחציתן פני אריה, כך שניתן לייחס אותם לספינקס בעל פני האדם וגוף האריה. מכאן ועד לסיפורים שונים ומשונים שנפוצו בעולם העתיק, על ישויות מכוכבים אחרים שיסדו את אוכלוסיית האדם על פני כדור הארץ וסיפורי עבמ"ים - הדרך קצרה. השערות אלה מתנגשות גם בתיאוריה של האבולוציה הדארווניסטית שניתן להסיק ממנה את התפתחות האדם מחבורה של ציידים ומלקטי פרימיטיביים לעמים מפותחים. יתכן שגם בעבר היו יצורים ועמים מפותחים מאד שעקבותיהם נעלמו.

הבריאה

סיפור המסגרת הוא על אי שצץ מתוך המים הקדמוניים שמילאו את היקום. הפעילות, התנועה שיוצרת את הבריאה מתוארת כאור, אש ודיבור. בעזרתם נגלה האי ונוצר האל הראשון. הסמלים של הבריאה היו הרבה יותר גשמיים. המים ההיוליים יוחסו לאלה ניית ובמיתוס אחר, לנון, אל האוקיאנוס ולזוגתו נונה.....

דיבור, מחשבה ומציאות

יבור, מחשבה ומציאות: פתח, בורא העולם, לו מיוחסים הדיבור והמחשבה הראשוניים שהם הבסיס לבריאה. הוא גם הלב והלשון של אתום. כל זמן שאין דיבור ומחשבה, המציאות איננה מודעת ולכן איננה קיימת. הדיבור, ההגדרה הופכים את תת-ההכרה להכרה. רעיון זה היה נפוץ במיתוסים העתיקים. הדיבור נחשב לבריאה..........

יסודות האמונה: מיסטיקה, מוות, מיתוסים, סדר ושמרנות

במיתוסים המצריים מצויים מוטיבים מיסטיים כמו, גן עדן ושאול, המבחן שאדם עובר לאחר מותו, סיפורי החניכה של הנשמה הדומים לאמונה על מקום בו נצרפת נשמת האדם, ארבע היסודות מהן נברא העולם, הבריאה כנוצרת מדיבור, משמות קדושים ומאור, האלים כאברי גוף הבורא. בשל עתיקותם נראה שהרבה מאד מושגים הועתקו מהמצרים............

המקדשים והפירמידות היו סמלים מיסטיים למדעים, אסטרונומיה, גיאומטריה ומתמטיקה. התפתחות האדריכלות, הרפואה והכתב נלוותה להקמתם. נמצאו במצרים גם מזמורים דומים לאלה שבתנך. מוטיבים ממיתוסים של עמים אחרים, מאוחרים יותר, מזכירים מיתוסים מצריים. הכוהנים ניהלו את ענייני פולחן האלים ואת לוויות המתים. תוך כדי עבודתם הדתית הם עסקו בצד החילוני של המדע, האמנות, הרפואה, המשפט, הפוליטיקה והפקידות.

במשך תקופה קצרה הייתה אפשרות שמצרים תגשים דת מונותיאיסטית. במאה ה-14 לפנהס, עשרות ספורות של שנים לפני משה, בערך בתחילת שיעבוד השבטים העבריים, קם במצרים מלך בשם אחנאתון שכפר באלים הרבים, אסר על הצגת פסליהם, והמשיל אל אחד בלבד, אתן, אל השמש. הוא דרש לעבוד אותו.....

ישנם דברים נוספים שאני ממליץ לך לקרוא.

הדת המצרית היא האור האמת וכול מי שמאמין אחרת טיפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שהיא נעלמה זה מראה לי על הדת חח.

הרבה מכאן אומרים שהתורה זה כניראה מישהו כתב וכדומה. אז איך התורה כל כך הרבה דברים יודעת ומגלה לנו עוד לפני 3000 שנה .

טוב חברה בשביל חלק מכאן צריך להביא את הרב זמיר כהן חחח תלכו איתו ראש בראש יאלהה צאוו לילה טוב. צריך לעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, רוב המדענים ואנשי רוח טוענים שהם מאמינים באלוהים. אבל הסיבה לאמונה נובעת מאנטרסים חברתיים ופוליטיים.

מדענים ופרופ' לא מרגישים בנוח מול כוחות דתיים פוליטיים. לכן לא תשמע אותם טוענים שהם מאמינים בחוצונים, או בכלל בכלום.

כבר ראינו מה עוצמתה של ש"ס בכנסת. מדענים רוצים מימון ותמיכה לפרוייקטים שלהם, הערות אפיקורסיות כלפי הדת והם גמרו את הקריירה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רועי זה לא אומר שזה נכון אבל אם אדם כמוהו היה מאמין אז אתה ועוד כמה כאן צריכים קצת יותר לחשוב על החיים.

בוא נגיד 50 אחוז אין אלוקים ו50 אחוז יש. עדיין תיקח את הסיכון? עזוב גן עידן גהנום . הבושהההההההההההההההההההההההההההההההה זה הדבר הכי גרוע שיהיה לאותו אדם .

ההימור של פסקל: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A8_%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%90%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%9C_%D7%A4%D7%A1%D7%A7%D7%9C

כמה בעיות בחשיבה הזאת:

1) בעיה כללית - אם יש סיכוי שמשהו קיים או לא קיים הסיכויים רק במצבים נדירים הם 50%-50%. למשל - מילאת טופס טוטו. יש סיכוי שתנחש 16 ויש סיכוי שלא תנחש 16. מה הסיכוי שתזכה? 50%? או פחות מ-0.0000025%?

2) נגיד שאם אתה מת הסיפור לא נגמר. אבל לא אלוהים מחכה לך אחרי המוות, אלא חיזריים שיפגשו את נשמתך (או שיסדרו לך גוף אחר). תאמין באלוהים? עזוב גן עדן גהנום. הבושההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה זה הדבר הכי גרוע שיהיה לאותו אדם. (במילותיך המדוייקות).

3) נניח שיש אלוהים, ונניח שהוא העמיד את בני האדם במבחן ע"י יצירת ספר מטופש שהוא אכן יצר. מי שעמד במבחן ולא עשה את השטויות שכתובות בספר - הולך לגן עדן, ומי שעשה מה שכתוב בספר - הולך לגהינום. למה? נסתרות דרכי האל וכו'..

4) נניח שיש אלוהים, אבל אין עולם הבא. אם הוא רוצה הוא מעניש אותך בעולם הזה, ואם לא - אז לא.

5) אינספור תיאוריות נוספות כיד הדימיון הטובה עליך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שיש 50% שמתחת למיטה שלך יש מפלצת, ו-50% שאין. עדיין תיקח את הסיכון ולא תבדוק כל לילה מתחת למיטה?

חחחחחחחח אהבתי צודק!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצחקו תצחקו אבל אותך רועי חדד אני יפגוש אחרי המוות חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח .

טוב אני מזמן רציתי להיגמל התדר הזה כי זה לא המקום הנכון לקבל תשובות לשאלות שלכם. וזה טוב שיש שאלות . אבל למי שאיכפת לו לברר אז הוא כבר ימצא איפה לחפש. ומי שלא רוצה לחפש ולא לברר ולחיות איך שבא לו שיהיה לו בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני טמבל שכמוך

אנשים פה לא צריכים לראות סרטון של 5 דק' ולהגיד "ווואוו עכשיו אני מאמין"

מהחיים עצמם הם גילו וראו את התשובה האמיתית

אם הייתה הוכחה כולם היו מאמינים

אז צא מהסרט ותפסיק לחשוב שאתה שליח של ה' ואתה עושה לנו טובה שאתה מנסה להראות לנו את "הדרך הנכונה"

ואיך בדיוק אתה תראה אותי אחרי המוות?!

אני הולך לגהנום ואתה לגן עדן לא? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שהיא נעלמה זה מראה לי על הדת חח.

הרבה מכאן אומרים שהתורה זה כניראה מישהו כתב וכדומה. אז איך התורה כל כך הרבה דברים יודעת ומגלה לנו עוד לפני 3000 שנה .

טוב חברה בשביל חלק מכאן צריך להביא את הרב זמיר כהן חחח תלכו איתו ראש בראש יאלהה צאוו לילה טוב. צריך לעבוד

רוני אתה צבוע עלוב אתה מבקש התייחסות רצינית ובעצמך לא מסוגל לזות תהרחיב אופקים ואולי תגלה משהו חדש.

עוד פעם מתוך המאמר הדתות הראשוניות מצרים העתיקה. ציטוטי מפתח

http://www.ilsites.com/page.asp?username=supermarket-of-beliefs&page_id=9742

ציטוטי מפתח

*תרבות מצרים העתיקה היא [glow=red,2,300]בת 5,000 ל-15,000 שנה[/glow]

*עתיקותה וסודותיה מסעירים את הדמיון ורבים המאמינים כיום שהמצרים קיבלו חוכמה נסתרת ואם רק נמצא אותה ישתנה העולם. הפירמידות והספינקס המסתורי הם הפלא היחיד משבעת פלאי תבל שנותר לפליטה בכל תפארתו. הספינקס נבנה לפני 5,000 - 7,000 שנה ויש המקדימים ל-10,000 עד 15,000 שנה. בשנים האחרונות צולם על ידי לווין מעין פסל ענק של פנים חצויות על כוכב מארס, מחציתם של אדם ומחציתן פני אריה, כך שניתן לייחס אותם לספינקס בעל פני האדם וגוף האריה. מכאן ועד לסיפורים שונים ומשונים שנפוצו בעולם העתיק, על ישויות מכוכבים אחרים שיסדו את אוכלוסיית האדם על פני כדור הארץ וסיפורי עבמ"ים - הדרך קצרה. השערות אלה מתנגשות גם בתיאוריה של האבולוציה הדארווניסטית שניתן להסיק ממנה את התפתחות האדם מחבורה של ציידים ומלקטי פרימיטיביים לעמים מפותחים. יתכן שגם בעבר היו יצורים ועמים מפותחים מאד שעקבותיהם נעלמו.

*סיפור המסגרת הוא על אי שצץ מתוך המים הקדמוניים שמילאו את היקום. הפעילות, התנועה שיוצרת את הבריאה מתוארת כאור, אש ודיבור. בעזרתם נגלה האי ונוצר האל הראשון

*

דיבור, מחשבה ומציאות: פתח, בורא העולם, לו מיוחסים הדיבור והמחשבה הראשוניים שהם הבסיס לבריאה. הוא גם הלב והלשון של אתום. כל זמן שאין דיבור ומחשבה, המציאות איננה מודעת ולכן איננה קיימת. הדיבור, ההגדרה הופכים את תת-ההכרה להכרה. רעיון זה היה נפוץ במיתוסים העתיקים. הדיבור נחשב לבריאה לא רק במיתוסים אלא גם בפילוסופיה. במיתוס מצרי אחד סופר על אלים קדמוניים שהגו שמות קדושים ועל ידי כך נברא העולם. [glow=red,2,300]רב הדמיון לסיפור הבריאה התנכ"י שבו העולם נברא בדיבור[/glow].

* במיתוסים המצריים מצויים מוטיבים מיסטיים כמו, גן עדן ושאול, המבחן שאדם עובר לאחר מותו, סיפורי החניכה של הנשמה הדומים לאמונה על מקום בו נצרפת נשמת האדם, ארבע היסודות מהן נברא העולם, הבריאה כנוצרת מדיבור, משמות קדושים ומאור, האלים כאברי גוף הבורא. [glow=red,2,300]בשל עתיקותם נראה שהרבה מאד מושגים הועתקו מהמצרים[/glow], אם כי גם המצרים קלטו יסודות מיסטיים במידה מסוימת מתרבויות אחרות.

*[glow=red,2,300]המקדשים והפירמידות היו סמלים מיסטיים למדעים, אסטרונומיה, גיאומטריה ומתמטיקה. התפתחות האדריכלות, הרפואה והכתב נלוותה להקמתם. נמצאו במצרים גם מזמורים דומים לאלה שבתנך. מוטיבים ממיתוסים של עמים אחרים, מאוחרים יותר, מזכירים מיתוסים מצריים[/glow]

*ניתן להיווכח בכך בקריאת כתב החרטומים המצרי וחקירת "הכתב" הנסתר בארכיטקטורה של המקדשים והפירמידות. הסמל המסתיר כפל משמעויות מנוגד למדע שהוא בעל משמעות אחת. חשיבות המלה נבעה מהרעיון שהמלה אוצרת בחובה כוח של בריאה ולכן היא מסתירה כוח רוחני גבוה יותר ואילו האות הגלויה היא המציאות. הכתב היה בעל מספר משמעויות, גם בציורים וגם באסוציאציות של צלילים, [glow=red,2,300]רעיון שכנראה השפיע על תורות מיסטיות אחרות, ביניהן הקבלה[/glow]. לסופר היה מעמד מקודש של אחד ששלט בקדושת הכתב. [glow=red,2,300]המקדשים והפירמידות הסתירו במידות הגיאומטריות שלהן משמעויות נסתרות ולכן גם המתמטיקה והגיאומטריה היו מקודשות. הרעיון המיסטי שמספרים ואידיאות מיסטיות מוסתרות בתוך המציאות הגלויה ושדיבור בורא מציאות מצא את ההגדרה בעזרת האינטלקט בין הפילוסופים היוונים אשר למדו מהמיסטיקה המצרית. הפילוסופיה החילונית מטבעה היא אוניברסלית. אין היא מכירה באל מסוים או בעם מסוים. היא מיועדת לכל. היוונים הגדירו את החשיבה האוניברסלית של הרעיונות המצריים וכך אירע שידע מצרי יוחס ליוונים.[/glow]

*[glow=red,2,300]במשך תקופה קצרה הייתה אפשרות שמצרים תגשים דת מונותיאיסטית. במאה ה-14 לפנהס, עשרות ספורות של שנים לפני משה, בערך בתחילת שיעבוד השבטים העבריים, קם במצרים מלך בשם אחנאתון שכפר באלים הרבים, אסר על הצגת פסליהם, והמשיל אל אחד בלבד, אתן, אל השמש[/glow]

*

פולחן המתים נודע מקום מרכזי בתרבות המצרית. ארץ המתים הפרידה בין האדם ובין העולם הבא. בעולם שלאחר המוות, נהנים מתענוגות גשמיים כמו בעולם הזה. לאחר מותו האדם נשפט על ידי אלים וליבו נשקל במאזניים

*

למצרים הייתה הירארכיה של חלקי האדם מהפיזי לרוחני: גוף גשמי, גוף רוחני בשם קא, המקביל לגוף הגשמי, ונשמה. כאשר עוברת הנשמה את ההתקדשויות, היא הופכת לישות רוחנית גבוהה. [glow=red,2,300]חלוקות דומות של האדם היו באמונה ההודית ומאוחר יותר בפילוסופיה היוונית, הנצרות והקבלה[/glow].

* מיתוס אוזיריס, איזיס וסת: מיתוס זה, שהיה סיפור מרכזי במצרים העתיקה, סידר את המושגים של טוב ורע, מהות החיים והמוות, חילופי העונות ויחסי משפחה

*סדר: האלה מאאת היא יסוד המוסר והאמת. הסדר הוא החוקים שקבעו האלים והפרת החוקים היא הפרת המוסר. הסדר הוא גם חוקי הטבע, כמו החזרה הנצחית של עונות השנה, השפל והגיאות של היאור. אלוהות החוק, הסדר, הגורל והטבע הייתה קיימת גם בדתות אחרות כאל או אלה ואחר כך כמושג פילוסופי.

[glow=red,2,300]המיסטיקה המצרית הייתה לעזר בפיתוח יסודות המדע והפילוסופיה היווניים, וגם דתות עמי הסביבה הושפעו מחוכמת מצרים.[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...