דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 13 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רגע רגע. מה זה בדילוגים? אתה צריך למצוא באותו עמוד ושהמילה תיהיה בשורה ישרה . היא יכולה ללכת למטה ובאלכסון וכדומה. לגבי התאומים היה איזה 9 מילים שקשורות לזה בעמוד אחד שזה קשה למצוא אבל ממש . באתר הזה שהבאתם של הכופרים יש הרבה דברים לא מדוייקים . אולי תראה את זה ואחרי שתראה אני רוצה שתנסה ותמצא בסדר? בכל ספר שתרצה. אני רוצה שתמצא לגבי התאומים צונאמי וכו.. את כל הדברים שמביא בסרט שבתורה זה נמצא http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=890&CategoryID=9&subID=9120&StrCategory=הצופן%20התנכ``י%20במדע%20ובקבלה

רועי חדד אין לי איך לפרש אותך חחח בוא נעזוב הכל ונלך על משהו מציאותי בסדר? אתה אומר אין אלוקים ולכן יוצא מכך שאין נשמה בגוף האדם. אז איך יש סיאנס ? ואל תתחיל להמציא לי תירוצים כי אני אישית עשיתי ואפילו אחוז גדול בארץ ובעולם עשה אם זה בצבא וכדומה. איך אפשר להוריד נשמה והיא תגיד לך כל דבר למשל הורדתי את סבי שאלתי אותו רק דברים שהוא ודע עלי והוא ענה לי. תמיד אל זה אין לכם מה לומר אז תמשיכו ללכת ראש בקיר.

ועוד דבר איך יש לאדם רגשות? אהבה שנאה כעס הרי האדם זה בשר .ולבשר לא יכול להיות רגשות .

ומשהו יפה מעמד הר סיני

הרב הרצל חודר

האבן הפילאית!

האם יתכן שנמצא בימינו עקבות למעמד הר סיני ? הדגמה ויזואלית חיה של אחד מפלאי תבל.

http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=9460&CategoryID=9&subID=9144&StrCategory=מעמד%20הר%20סיני זה 15 דקות אז אין מה לתעצל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא כשמשתמשים בתנ"ך ככה....

זה מאוד מטומטם כל הגימטריות והאלכסונים, זה הופך את התנ"ך לספר תשחץ.

באותה מידה אפשר למצוא את כל הדברים האלו בספרי הארי פוטר בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, לענייננו-

כבר כתבתי קודם, והתעלמת מזה, שחינוך דתי שאדם מקבל הוא לא מבוסס על פחד.

בנוגע לתפילות- אתה טועה.

תפילת שמונה-עשרה ("התפילה", מעכשיו) מחולקת לשלושה חלקים. חלק ראשון שמנסה לתאר את גדולת ה', חלק שני זה בקשות למען כלל העם, וחלק שלישי זה אמירת תודה

(3-12-3). לא רובה "התחנפויות".

בנוגע לפחד - אולי. זה מבוסס כמובן על חינוך מילדות, אבל הסנקציות שמופעלות על אנשים כנגד חזרה בשאלה הן קשות. כמובן שככל שהזיקה לדת חזקה יותר זה בולט יותר. במאה שערים אני מניח שזה מוקצן במיוחד. זה לא סוד למשל שבחברה החרדית יש משפחות שמסלקות את הילדים שלהן מהבית אם הם חוזרים בשאלה, ולעיתים גם יושבות עליהן שבעה. גם היה חשש מחשיפה לאינטרנט ולטלוויזיה, פן אלו יזהמו את הדור הצעיר שיתפתה ללכת בדרכים אחרות מאשר דרך עבודת האל. ברוב הדתות מעשים טובים (מצוות) נתמכים בפרסים מצד האל (כולל בעולם הבא), ועבירה על החוקים מובילה לסנקציות (כולל הגהינום). אז יש פה מוטיב של פחד.

בנוגע לתפילות למען העם בתפילת 18, להלן תפילות לדוגמה:

"ר?א?ה ב?ע?‏נ?י?נו?‏ ו?ר?יב?‏ה ר?יב?נו?‏ ו?‏ג?א?‏ל?נו?‏ מ?ה?ר?‏ה ל?מ?‏ע?‏ן ש??מ?‏ך?‏ כ??י ג?‏ו?‏א?ל ח?‏ז?‏ק א?‏ת??‏ה. ב??‏רו?‏ך? א?‏ת??‏ה ה', ג?‏ו?‏א?ל י?ש??ר?‏א?ל"

"ברכנו ה' אלהינו בכל מעשה ידינו, וברך שנתנו בטללי רצון ברכה ונדבה, ותהי אחריתה חיים ו?ש??ב?ע ושלום כשנים הטובות לברכה, כי אל טוב ומטיב אתה ומברך השנים. ברוך אתה ה' מברך השנים"

"השיבנו אבינו לתורתך,

וקרבנו מלכנו לעבודתך,

והחזירנו בתשובה שלמה לפניך.

ברוך אתה ה', הרוצה בתשובה" (ברכה זו אין עמה כדי להטיב עם העם)

"ר?פ?א?נו? ה' ו?נ?ר?פ?א, הו?ש??יע?נו? ו?נ?ו??ש??ע?ה, כ??י ת?ה?ל??ת?נו? א?ת??ה,

ו?ה?ע?ל?ה א?רו?כ?ה ו?מ?ר?פ??א ל?כ?ל-ת??ח?לו?א?ינו? ו?ל?כ?ל-מ?כ?או?ב?ינו? ו?ל?כ?ל-מ?כ?ו?ת?ינו?.

כ??י א?ל רו?פ?א ר?ח?מ?ן ו?נ?א?מ?ן א?ת??ה.

ב??רו?ך? א?ת??ה ה', רו?פ?א חו?ל?י ע?מ?ו? י?ש??ר?א?ל."

מה שמודגש זה דברי חנופה לאלוהים. שלושת התפילות הראשונות הן כולן כאלו וגם שלושת האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאפיין העיקרי (כמו שאני רואה את זה) במנהגים ובטקסים שעורכים אנשים דתיים מדי יום, כמה פעמים ביום, שמזכיר בצורה מאוד ברורה את תסמונת ה-OCD הוא שהם לא יכולים להכריח את עצמם לא לבצע את הריטואלים האלו.

אדם דתי, שנוהג להניח תפילין מדי בוקר, לא יכול לקום יום אחד ולהחליט שהיום לא בא לו להניח תפילין. הוא גם לא יכול שלא להתפלל או שלא ללבוש כיפה או ציצית, עצם הרעיון הזה של לא לבצע את הריטואל הקבוע הזה - ולא משנה מאיזו סיבה הוא חושב שהוא אותו - בכלל לא נתפס אצלו.

שוב, זה ההבדל בין "הרגלים" של חילונים לדתיים; גם אם אני מאמין שדבר כלשהו שאני עושה יגרום למשהו טוב בסופו של דבר (וזה לטענתך המניע לתפילות), אני יכול פתאום להחליט שלא בא לי לעשות אותו, מכל סיבה שהיא, ואני לא ארגיש כל כך רע עם עצמי בגלל זה.

אצל אנשים דתיים המנגנון הזה, של בחירה חופשית, כנראה לא קיים - הם את הריטואלים באדיקות, מתוך שכנוע פנימי כלשהו, ומבלי להעלות על הדעת בכלל אפשרות של לא לבצע אותם. קרי, OCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאפיין העיקרי (כמו שאני רואה את זה) במנהגים ובטקסים שעורכים אנשים דתיים מדי יום, כמה פעמים ביום, שמזכיר בצורה מאוד ברורה את תסמונת ה-OCD הוא שהם לא יכולים להכריח את עצמם לא לבצע את הריטואלים האלו.

אדם דתי, שנוהג להניח תפילין מדי בוקר, לא יכול לקום יום אחד ולהחליט שהיום לא בא לו להניח תפילין. הוא גם לא יכול שלא להתפלל או שלא ללבוש כיפה או ציצית, עצם הרעיון הזה של לא לבצע את הריטואל הקבוע הזה - ולא משנה מאיזו סיבה הוא חושב שהוא אותו - בכלל לא נתפס אצלו.

שוב, זה ההבדל בין "הרגלים" של חילונים לדתיים; גם אם אני מאמין שדבר כלשהו שאני עושה יגרום למשהו טוב בסופו של דבר (וזה לטענתך המניע לתפילות), אני יכול פתאום להחליט שלא בא לי לעשות אותו, מכל סיבה שהיא, ואני לא ארגיש כל כך רע עם עצמי בגלל זה.

אצל אנשים דתיים המנגנון הזה, של בחירה חופשית, כנראה לא קיים - הם את הריטואלים באדיקות, מתוך שכנוע פנימי כלשהו, ומבלי להעלות על הדעת בכלל אפשרות של לא לבצע אותם. קרי, OCD.

מה שאמרת זה שטויות. זה בדיוק ההפך תלך תשאל כל חרידי אם לא קשה לו לקום בבוקר להתפלל? הרי לכל אדם יש חולשה לדברים אחרים אחד עצלן למשל כל דבר שללכת לעשות מצוה תפילה וכו... זה קשה לו וזה לא קשור איך הרגילו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תרשה לי לתקן לך, זה לא כמו שאתה רואה את זה.

ישנם אנשים שכן מתנהגים כמו שציינת, אבל יש הרבה אנשים שגם אם לא יניחו תפילין בבוקר אז לא נחרב העולם מבחינתם.

והם לא עושים את זה באופן כפייתי כמו שאתה מסביר, כי זה שונה...

אופן כפייתי זה שאם אני לא עושה מעשה X במדויק אז יהיה תוצאה Y וממנה אני מנסה להימנע.

הדתיים מתפללים בשביל לבקש דברים מסוימים, אפשר להגיד שהם מבקשים "מזל טוב".

רק אנשים טיפשים מאמינים בכוח המעשה ולא במשמעות הסימבולית שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לפחד - אולי. זה מבוסס כמובן על חינוך מילדות, אבל הסנקציות שמופעלות על אנשים כנגד חזרה בשאלה הן קשות. כמובן שככל שהזיקה לדת חזקה יותר זה בולט יותר. במאה שערים אני מניח שזה מוקצן במיוחד. זה לא סוד למשל שבחברה החרדית יש משפחות שמסלקות את הילדים שלהן מהבית אם הם חוזרים בשאלה, ולעיתים גם יושבות עליהן שבעה. גם היה חשש מחשיפה לאינטרנט ולטלוויזיה, פן אלו יזהמו את הדור הצעיר שיתפתה ללכת בדרכים אחרות מאשר דרך עבודת האל. ברוב הדתות מעשים טובים (מצוות) נתמכים בפרסים מצד האל (כולל בעולם הבא), ועבירה על החוקים מובילה לסנקציות (כולל הגהינום). אז יש פה מוטיב של פחד.

דוגמא קיצונית היא לא דוגמא בדיון שכזה, שבו מדברים על הדת ולא על פלגים בה. חוץ מזה שלדעתי זה מוטעה לנהוג כך. זה באמת לא סוד שיש משפחות חרדיות שעושות ככה, כמו שזה לא סוד שיש כאלו שלא.

החשש מחשיפה לאינטרנט ולטלויזיה הוא מתוך "שמירת העיניים", ולא בגלל חשש שיעזבו את דרך האל.

עם מה שאתה אומר על הדתות, אני מסכים. רק שהיהדות (שוב, בצורה ה'נכונה' {באין לי מילה מתאימה יותר כרגע} שלה ולא 'מוטעת') אומרת שאם אדם עושה מעשים טובים, הוא עושה את זה לא רק לעצמו, אלא למען כל העם (כמובן שגם לעצמו, בעולם הזה או הבא), עבירה על החוקים זה תלוי. יש חוקים שאם לא עושים אותם פשוט לא מקבלים 'שכר' (ציצית, למשל) שהיו מקבלים אם היו עושים, ויש חוקים שאם עוברים עליהם יקבלו 'עונש' (גנבה, למשל).

על תפילין אפשר לומר שזה נכון (דאורייתא). תפילות, ציצית וכיפה לא (דרבנן, או מנהג).

ההרגלים האלו טבועים חזק, זה נכון. אבל שלא חושבים שיש מצב שלא יבצעו אותם? זה לא נכון. אם דתי יפספס תפילה או הנחת תפילין הוא ירגיש רע, אבל לא יאבד את השפיות בגלל זה. להשוות את ההרגלים האלו לOCD זה כמו להשוות נשיכה של כלב לשל תנין (זה מה שעלה לי לראש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אתם חיייבים לראות אבל באמת חייבים בערך בדקה ה20 מראים מדענים פורפסורים חילונים שמדברים על היקום ותראו אתם בעצמכם על מה אתם נשענים .

מדע או אמונה

ארגון הידברות

מקבץ ראיונות מרתק של חמישה פרופסורים מבכירי האקדמיה בישראל. אחד-מנכ``ל חברת ``ג`רוזלם גלובל`` ומראשי ההי-טק בארץ, השני- ראש המחלקה לאלקטרו-כימיה באונ` בר-אילן, השלישי- ראש המרכז למגנטו- הידרו-דינמיקה באונ` בן-גוריון, הרביעי- מנהל מחלקת נוירולוגיה בביה``ח שערי-צדק בירושלים והחמישי- מרצה בכיר לחקר ביצועים באונ` ת``א.המשותף לכולם הוא שעברו מסלולי חיים סוערים עד הגיעם לחיי היהדות , והם מסבירים על קצה המזלג את יסודות הלוגיקה שמוכיחה את אמת היהדות. זאת לצד סיפוריהם האישיים.

http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=744&CategoryID=9&subID=9123&StrCategory=מדע%20או%20אמונה

אאאחחחח זה הסרט הכי חזק שראיתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע רגע. מה זה בדילוגים? אתה צריך למצוא באותו עמוד ושהמילה תיהיה בשורה ישרה . היא יכולה ללכת למטה ובאלכסון וכדומה. לגבי התאומים היה איזה 9 מילים שקשורות לזה בעמוד אחד שזה קשה למצוא אבל ממש . באתר הזה שהבאתם של הכופרים יש הרבה דברים לא מדוייקים . אולי תראה את זה ואחרי שתראה אני רוצה שתנסה ותמצא בסדר? בכל ספר שתרצה. אני רוצה שתמצא לגבי התאומים צונאמי וכו.. את כל הדברים שמביא בסרט שבתורה זה נמצא http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=890&CategoryID=9&subID=9120&StrCategory=הצופן%20התנכ``י%20במדע%20ובקבלה

רועי חדד אין לי איך לפרש אותך חחח בוא נעזוב הכל ונלך על משהו מציאותי בסדר? אתה אומר אין אלוקים ולכן יוצא מכך שאין נשמה בגוף האדם. אז איך יש סיאנס ? ואל תתחיל להמציא לי תירוצים כי אני אישית עשיתי ואפילו אחוז גדול בארץ ובעולם עשה אם זה בצבא וכדומה. איך אפשר להוריד נשמה והיא תגיד לך כל דבר למשל הורדתי את סבי שאלתי אותו רק דברים שהוא ודע עלי והוא ענה לי. תמיד אל זה אין לכם מה לומר אז תמשיכו ללכת ראש בקיר.

ועוד דבר איך יש לאדם רגשות? אהבה שנאה כעס הרי האדם זה בשר .ולבשר לא יכול להיות רגשות .

ומשהו יפה מעמד הר סיני

הרב הרצל חודר

האבן הפילאית!

האם יתכן שנמצא בימינו עקבות למעמד הר סיני ? הדגמה ויזואלית חיה של אחד מפלאי תבל.

http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=9460&CategoryID=9&subID=9144&StrCategory=מעמד%20הר%20סיני זה 15 דקות אז אין מה לתעצל

באותה מידה, 'דיברתי עם עצמי בסיאנס, וזה חייב להיות אני, כי רק אני יודע דברים כאלו על עצמי!'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לפרט קצת יותר ?

(גם אני לא מאמין, סתם התעניינות).

להלן כמה פרדוקסים:

בראשית פרק א':

" ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ה?י או?ר; ו?י?ה?י-או?ר. ד ו?י??ר?א א?ל?ה?ים א?ת-ה?או?ר, כ??י-טו?ב; ו?י??ב?ד??ל א?ל?ה?ים, ב??ין ה?או?ר ו?ב?ין ה?ח?ש??ך?. ה ו?י??ק?ר?א א?ל?ה?ים ל?או?ר יו?ם, ו?ל?ח?ש??ך? ק?ר?א ל?י?ל?ה; ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם א?ח?ד. "

מדוע אלוהים ברא את האור לפני המאורות שמש, ירח, כוכבים?

בראשית פרק א':

"ו?י??ב?ר?א א?ל?ה?ים א?ת-ה?א?ד?ם ב??צ?ל?מו?, ב??צ?ל?ם א?ל?ה?ים ב??ר?א א?תו?: ז?כ?ר ו?נ?ק?ב?ה, ב??ר?א א?ת?ם. כח ו?י?ב?ר?ך? א?ת?ם, א?ל?ה?ים, ו?י??אמ?ר ל?ה?ם א?ל?ה?ים פ??רו? ו?ר?בו? ו?מ?ל?או? א?ת-ה?א?ר?ץ,

מדוע אדם וחוה נבראו יחד, כאשר בפרק ב' אלוהים לוקח לאדם צלע ליצירת חווה?

בראשית פרק ב':

'ו?י??פ??ל י?הו?ה א?ל?ה?ים ת??ר?ד??מ?ה ע?ל-ה?א?ד?ם, ו?י??יש??ן; ו?י??ק??ח, א?ח?ת מ?צ??ל?ע?ת?יו, ו?י??ס?ג??ר ב??ש??ר, ת??ח?ת??נ??ה. כב ו?י??ב?ן י?הו?ה א?ל?ה?ים א?ת-ה?צ??ל?ע א?ש??ר-ל?ק?ח מ?ן-ה?א?ד?ם, ל?א?ש???ה; ו?י?ב?א?ה?, א?ל-ה?א?ד?ם.,

שמות פרק יב':

"ו?י?ק?חו? ל?ה?ם, א?יש? ש??ה ל?ב?ית-א?ב?ת--ש??ה ל?ב??י?ת. ד ו?א?ם-י?מ?ע?ט ה?ב??י?ת, מ?ה?יו?ת מ?ש???ה--ו?ל?ק?ח הו?א ו?ש??כ?נו? ה?ק??ר?ב א?ל-ב??יתו?, ב??מ?כ?ס?ת נ?פ?ש??ת: א?יש? ל?פ?י א?כ?לו?, ת??כ?ס?ו? ע?ל-ה?ש???ה. ה ש??ה ת?מ?ים ז?כ?ר ב??ן-ש??נ?ה, י?ה?י?ה ל?כ?ם; מ?ן-ה?כ??ב?ש??ים ו?מ?ן-ה?ע?ז??ים, ת??ק??חו?. ו ו?ה?י?ה ל?כ?ם ל?מ?ש??מ?ר?ת, ע?ד א?ר?ב??ע?ה ע?ש??ר יו?ם ל?ח?ד?ש? ה?ז??ה; ו?ש??ח?טו? א?תו?, כ??ל ק?ה?ל ע?ד?ת-י?ש??ר?א?ל--ב??ין ה?ע?ר?ב??י?ם. ז ו?ל?ק?חו?, מ?ן-ה?ד??ם, ו?נ?ת?נו? ע?ל-ש??ת??י ה?מ??זו?ז?ת, ו?ע?ל-ה?מ??ש??קו?ף--ע?ל, ה?ב??ת??ים, א?ש??ר-י?אכ?לו? א?תו?, ב??ה?ם."

אלוהים יכול לראות ולהבחין בין כולם, אז למה היה צורך לסמן בדם עזים את המשקופים בזמן של מכת-בכורות?

מה היה קורה אם מישהו מבני לא היה מסמן את המשקוף?

אגב, שאלתי המון רבנים ומומחים לדת, ותמיד קבלתי תשובות חמקניות בנושאים האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...