האם נגזר עלי לחיות בחרא כל החיים? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נגזר עלי לחיות בחרא כל החיים?

Chymes

Recommended Posts

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תאמין לי, אתה לא רוצה להיות ראלי....

בתור אחד שהוציא 99 בפיסיקה, אני יכול להגיד לך שלא גירדתי את השבעים בהסטוריה, אני לא מסוגל לכתוב חיבור בכלל שלא נדבר על אחד מעניין ויפה ובאזרחות כמעט נכשלתי בפעם הראשונה.

תמיד התקשתי להבין את זה. פיסיקה ומתמטיקה ברור למה זה קשה, צריך הבנה מעמיקה של החומר ותרגול רב כדי להפנימו. אבל היסטוריה? מה יש להבין בהיסטוריה? זה כולה לשנן חומר ולהקיא אותו במבחן. קוראים את המחברת או הפרק בספר 3-4-5-6 פעמים (או כמה שאפשר) וזוכרים את זה בע"פ. חיבור אני יכול להבין, כי זה דורש יצירה עצמית.

אל תשכח שיש אנשים שמצבם יותר גרוע (אני שונא את הטענה הזו, כאילו מה? העובדה שיש אנשים במצב יותר גרוע ממני אמורה לעודד אותי? למה?)

בוודאי שכן. הסיבה היא שאתה משווה את המצב שלך לאנשים אחרים שמצבם טוב יותר ולכן מתבאס, אז באותה מידה אתה יכול אם תבחר להשוות את מצבך לאנשים שמצבם גרוע יותר ולהתעודד. ילד עני שגר בשכונה ענייה, שלאף אחד אין בה , והוריו מצליחים לחסוך כסף ולהתחבר לאינטרנט - מאושר. אתה לעומת זאת משווה את ה-UPLOAD שלך לאירופה ויפן ומתאבס רצח. אז כל עוד אתה לא בטופ האולטימטיבי מכל הבחינות - אתה סתם מאמלל את עצמך ולצופה קשה יום מהצד זה יכול להראות מגוחך ופטתי. כמו שבנאדם עשיר יתבאס אם יש לו וילה שעולה 2 מיליון דולר בסביון, ולכל השכנים שלו יש וילות יקרות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך זה אצלו, אבל במקרה שלי הוא שאני פשוט לא מצליח לשנן כלום,

ממש ככה, ברגע שאני פותח ספר לקרוא אני מתחיל להירדם, ספרות, היסטוריה, תנך, לא משנה מה.

ברגע שזה הומאני או לפחות לא בתחום העניין שלי, אני ממש נרדם.

אבל שלא תבין לא נכון, אני כן קורא ספרים ומאוד אוהב לקרוא, רק מה? אני קורא ספרים שהם מדעיים\עיוניים,

כגון המפץ הגדול, סודות ההצפנה וכן הלאה.

סיפורת בשבילי זה טאבו פשוט, פשוט בלתי אפשרי לקרוא דברים שכאלה.

ולכן תמיד הייתי נכשל בהיסטוריה, הייתי כותב בכלליות ולא מפרט יותר מדי, כי פשוט אין לי מה לכתוב, כי אני לא יודע לשנן :screwy:

ולא, זה לא משנה כמה אני קורא את החומר.

מצד שני, החלק הריאלי זה חלק די פשוט בשבילי, אני פשוט מבין את העניין ממש בקלות ולי אישית לא ברור איך אחרים מתקשים באלקטרוניקה\פיזיקה\מתמטיקה.

בדיוק כמו שלך לא ברור איך קשה לאחרים בהיסטוריה ושאר ההומאניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היסטוריה - זה בישבלי המקצוע הכי קל, רק זה שאני מקשיב בשיעור (תכלס זה די מעניין אותי) אני מקבל לפחות 95, וביגלל שזה מעניין אותי אני הרבה פעם קורא דברים שאנחנו לא צריכים לדעת.

מתמתיקה - לומרות שתמיד האיתי בו הכי טוב בכיתה (או לפחות לרוב...) אבל זה אף פעם לא עיניין אותי, אז עד כיתה ח' היה לי ממוצע 95+- בלי לילמוד ולעשות שיעורים, ואז הגענו לחומר שאני צריך לעשות שיעורים /להקשיב בכיתה כדי להבין, ואני פשוט :sleep: בשיעור והגעתי למצב של ציונים 40-60 מדי פעם יש קטעים שאני יודע טוב אז מקבל 90 חד פעמי כזה, והכל ביגלל שאני עצלן ברמה מטורפת ואני ממש מאוכזב מזה (ובאותה הזדמנות אם מישהו יכול לעזור לי מוזמן).

פיסיקה - יש חלקים משעממים שאז אני נירדם ומקבל עליהם בערך 70 ויש חלקים מעניינים, אני לומד ומקבל 95.

גם בערך בכל המקצועות ככה, העצלנות שלי הורסת לי ת'ציונים, אשמח אם מישהו יתן שיטות או משהו לטיפול בזה ::)

סליחה שאני נידחף לשרשור שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד התקשתי להבין את זה. פיסיקה ומתמטיקה ברור למה זה קשה, צריך הבנה מעמיקה של החומר ותרגול רב כדי להפנימו. אבל היסטוריה? מה יש להבין בהיסטוריה? זה כולה לשנן חומר ולהקיא אותו במבחן. קוראים את המחברת או הפרק בספר 3-4-5-6 פעמים (או כמה שאפשר) וזוכרים את זה בע"פ. חיבור אני יכול להבין, כי זה דורש יצירה עצמית.

למה ברור שמתמטיקה זה מקצוע קשה?

זה מקצוע ממש קל, יש נגיד 10 "חוקים" ובמבחן אתה יכול לאלתר כמה שאתה רוצה.

היסטוריה זה מקצוע מעצבן כי לא רק שאתה צריך לזכור כמות מטורפת של חומר ופרטים (מקומות, תאריכים, שמות של אנשים וכו'), אלא אתה גם צריך לכתוב אותם בצורה נכונה במבחן. וכשאתה מגיע לשאלה שאין לך מושג על מה מדובר אי אפשר לאלתר, אי אפשר להמציא את ההיסטוריה מחדש.

אני זוכר את המתכונת בהיסטוריה, קיבלתי 66 ולא הייתה לי טעות אחת! פשוט לא פירטתי מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק פירוט.

הניסוח של השאלות בהיסטוריה מפגר, שאלה ממוצעת במבחן:

"ציין 3 ביטויי אנטשימיות באירופה בשנים 1920-1933"

מה זה לעזאזל ביטוי?

זה לא אומר "דוגמה", זה לא אומר "דרך שבה זה בא לידי ביטוי", וזה לא אומר "סימן"

ששאלתי את המורה שלי להיסטוריה מה זה אמור להביע, הוא נתן תשובה מתחמקת. אלוהים יודע איך לענות על השאלות האלו |:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תהפוך פרעות לפוגרומים

ותכתוב על 3 פוגורומים מפורסמים

אפשר להוסיף גם עלילות דם

ואני לא בטוח על התאריך של "זקני ציון" לפי וויקיפדיה זה "בשנים הראשונות של המאה ה20)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק פירוט.

הניסוח של השאלות בהיסטוריה מפגר, שאלה ממוצעת במבחן:

"ציין 3 ביטויי אנטשימיות באירופה בשנים 1920-1933"

מה זה לעזאזל ביטוי?

זה לא אומר "דוגמה", זה לא אומר "דרך שבה זה בא לידי ביטוי", וזה לא אומר "סימן"

אלוהים יודע איך לענות על השאלות האלו |:

לא צריך להגזים, אני לא אלוהים ;), או שמא התכוונת ל-TheReaper, שנתן לך בהודעה שמעלי נקודות לדוגמה (וצריך לחפור את המקרה לעומק במחברת. תשובה לדוגמה תתחיל כך: "3 ביטוי אנטישמיות באירופה בשנים 1920-1933: 1.הפורוגרום ב-X ב-193Y: ופה יופיע סיפורו של הפורוגרום. וכך הלאה עד שאתה מסיים את שלושת הסעיפים).

למה ברור שמתמטיקה זה מקצוע קשה?

זה מקצוע ממש קל, יש נגיד 10 "חוקים" ובמבחן אתה יכול לאלתר כמה שאתה רוצה.

היסטוריה זה מקצוע מעצבן כי לא רק שאתה צריך לזכור כמות מטורפת של חומר ופרטים (מקומות, תאריכים, שמות של אנשים וכו'), אלא אתה גם צריך לכתוב אותם בצורה נכונה במבחן. וכשאתה מגיע לשאלה שאין לך מושג על מה מדובר אי אפשר לאלתר, אי אפשר להמציא את ההיסטוריה מחדש.

החסרון בהומני זה שאין תשובה מוחלטת, כמו במקצועות ריאליים, ולכן קשה מאוד להגיע ל-100 (ואני הגעתי לאיזור ה-85-90). אבל הבנה לא נכללת. ואם אתה מבין את הסיפור, ואתה יכול להקשיב בשיעור ולהתעניין, אתה יכול לזכור 10 תאריכים שונים (ואני בטוח שאתה מכיר יותר מ-10 שנים מפורסמות בהיסטוריה שבהן קרו מאורעות: תחילת מלחמת העולם השנייה, גילוי אמריקה, הקמת ארה"ב, הנחיתה על הירח, הטלת פצצת האטום וכו'). ואתה צריך לזכור קווים כללים, לא מילה במילה. ומתמטיקה זה קשה כי בלי תרגול רב אי אפשר להוציא ציונים גבוהים, וגם צריך להבין את החוקים. זאת רמה מעל שינון. כמו שאני רואה את זה לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

ההבדל בין מקצועות מדעיים להומניים מבחינת למידה הוא שבמקצועות הומנים אתה פשוט מקבל עובדות ונאלץ לזכור אותן. במקצועות ריאליים אתה לרוב צריך לגלות הבנה ופחות חרשנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

ההבדל בין מקצועות מדעיים להומניים מבחינת למידה הוא שבמקצועות הומנים אתה פשוט מקבל עובדות ונאלץ לזכור אותן. במקצועות ריאליים אתה לרוב צריך לגלות הבנה ופחות חרשנות.

ולתרגל הרבה.

בפעם הבאה שיש לכם מבחן ביהסטוריה ובמתמטיקה שימו לב להבדל בדרך שבה אתם מתכוננים לשני המבחנים. בהתכוננות לקראת מבחן במתמטקיה אתם בד"כ לא קוראים את החוקים ופשוט פותרים המון תרגילים, בניגוד להתכוננות לקראת מבחן בהיסטוריה בה יש לכם ממש מעט תרגילים (אם בכלל) ואתם פשוט חורשים את הספר ומשננים את הנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...