חוצפה של תיכון - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוצפה של תיכון

Chymes

Recommended Posts

סיימתי את לימודי במקיף ה' אשדוד לפני 3 שנים. במהלך השירות הצבאי נרשמתי למספר בגרויות ושיפרתי אותן ללא בעיה. היום הגעתי להירשם לבגרות היסטוריה מורחבת (5 יחידות) והפקידה סירבה לרשום אותי בטענה שלא שילמתי כסף לבית הספר ובגלל זה אסור לרשום אותי לבגרות. ראיתם פעם כזאת חוצפה?! נתחיל בזה שזו לא פעם ראשונה שאני משפר בגרויות בתיכון. נמשיך בזה שיש חוק חינוך חינם במדינת ועפ"י חוק זה אסור להם לגבות ממני אגורה מכיתה א' עד כיתה י"ב. במשך שנים בתיכון סירבתי לשלם כסף בטענה שאסור להם לגבות ממני את הסכומים האלו. אבל עכשיו כשאני רוצה לשפר בגרות אחרונה ולהתחיל ללמוד באוניברסיטה הם החליטו להחזיק אותי בביצים?! אין סיכוי!

מה אפשר לעשות? עשיתי חיפוש ובשום מקום אני לא מוצא את החוק. התקשרתי למשרד החינוך והם מעבירים אותי ממשרד למשרד ואף אחד לא עוזר. מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שיש כזה חוק חינוך "חינם" ?

יש לך ציטוט של החוק? או מהיכן לקחת אותו? בכדי שאוכל לעבור עליו ולראות האם יש צדק בדבריך.

לפי מה שידוע לי, אין חוק חינוך חינם, לא יודע תאמת איפה שמעת אותו, אולי התכוונת לחוק חינוך חובה שעוד מעט אמור להיות גם עד כיתה י"ב.

כמו כן, תשלומים לבית הספר הם בגדר ביטוח עלייך, שאם משהו יקרה לך, לבית הספר יש ביטוח לכסות טיפולים וכו', דרך אגב, ידעת שהביטוח של בית הספר תקף גם לאחר שעות הצהוריים ובחופשות וכו'? ובבית אפילו? זאת אומרת אם קרה לך משהו בבית או בחוץ בחופשה או בערב לאחר בית הספר, בית הספר עדיין מבטח אותך, רק שתדע.

בנוסף לזה התשלומים הם על ועד הורים וכו', וכל מיני שטויות כיתתיות וכו', על סל תרבות וכו', לא רואה סיבה למה התעקשת לא לשלם, אלה אם כן מצבך הכלכלי לא איפשר.

תביא לי ציטוט של החוק או קישור אליו בבקשה. ;)

בקשר לפקידה? כעיקרון אולי הם באמת לא מוכנים לרשום אותך על זה, או שיש באמת חוק שמגבה אותם, אבל מה שכן, כעיקורן אתה נחשב "אקסטרני" לא רואה סיבה למה הם עושים לך את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את הוראה באתר של משרד החינוך. ביום ראשון אתקשר ואדרוש שישלחו העתק רשמי דרך הפקס.

מהם האמצעים שאסור למוסדות החינוך לנקוט אם הורים לא שילמו את תשלומי ההורים?

אסור למוסד חינוך לנקוט אמצעי ענישה נגד תלמיד בשל מעשה או מחדל של הוריו. כך למשל:

אין להוציא תלמיד מהכיתה או להרחיקו מהלימודים עקב אי תשלום.

אין למנוע בחינות בגרות בגין חובות כספיים אחרים לבית הספר.

אין לעכב כניסת ילדים לגן או לבית הספר בגלל אי תשלום מיסים ואגרות עירוניות.

אין למנוע מסירת תעודת שליש, סוף שנה או תעודת גמר בגין אי תשלום.

אין לעכב תעודת בגרות.

[br]פורסם בתאריך: 13.03.2008 בשעה 14:05:33

מי אמר שיש כזה חוק חינוך "חינם" ?

יש לך ציטוט של החוק? או מהיכן לקחת אותו? בכדי שאוכל לעבור עליו ולראות האם יש צדק בדבריך.

לפי מה שידוע לי, אין חוק חינוך חינם, לא יודע תאמת איפה שמעת אותו, אולי התכוונת לחוק חינוך חובה שעוד מעט אמור להיות גם עד כיתה י"ב.

כמו כן, תשלומים לבית הספר הם בגדר ביטוח עלייך, שאם משהו יקרה לך, לבית הספר יש ביטוח לכסות טיפולים וכו', דרך אגב, ידעת שהביטוח של בית הספר תקף גם לאחר שעות הצהוריים ובחופשות וכו'? ובבית אפילו? זאת אומרת אם קרה לך משהו בבית או בחוץ בחופשה או בערב לאחר בית הספר, בית הספר עדיין מבטח אותך, רק שתדע.

בנוסף לזה התשלומים הם על ועד הורים וכו', וכל מיני שטויות כיתתיות וכו', על סל תרבות וכו', לא רואה סיבה למה התעקשת לא לשלם, אלה אם כן מצבך הכלכלי לא איפשר.

תביא לי ציטוט של החוק או קישור אליו בבקשה. ;)

בקשר לפקידה? כעיקרון אולי הם באמת לא מוכנים לרשום אותך על זה, או שיש באמת חוק שמגבה אותם, אבל מה שכן, כעיקורן אתה נחשב "אקסטרני" לא רואה סיבה למה הם עושים לך את זה.

על פי החוק אני חייב לשלם רק 25 שקלים בשנה דמי ביטוח. זה תשלום חובה היחיד שיש. אין לי בעיה לשלם 75 שקלים. אבל אני לא מוכן לשלם כסף על טיולים שלא השתתפתי בהם, על תרבות שלא קיבלתי, על ספריה שלא השתמשתי בה ושאר החרא שהם דוחפים לתשלומי הורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יפה מאוד שאתה ממציא לעצמך חוקים, אבל זה לא משפיע על מה שקורה בתכלס.

בחינות בגרות בחינם ניתנות לתלמידים בלבד וכל עוד הם במסגרת בית ספר (אינטרנים). אם אתה עושה אקסטרני, אתה צריך לשלם סכום כלשהו.

דרך אגב, זה לא היה ככה עד לא מזמן. כשהייתי בכיתה י' עדיין היינו צריכים לשלם על הבגרויות, ושנה לאחר מכן נכנסה תקנה כלשהי שביטלה את התשלום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, אתם בכלל קוראים את מה שאני כותב?

אין לי בעיה לשלם על הבגרות עצמה, אבל הם דורשים ממני לפרוע חובות של 5,000 ש"ח כתנאי הרשמה לבגרות. אתם קולטים? נרשמתי ל-4 בגרויות שונות במהלך הצבא ולא הייתה שום בעיה ופתאום החליטו לסחוט ממני כסף, כנראה בגלל הרשמה לאוניברסיטאות שמתרחשת בימים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהנקודת מבט שאני רואה את זה, זו לא זכותם. אתה ניגש אקסטרני לבגרות, התיכון הוא בסך הכל המקום שאתה נבחן בו. אבל זאת רק הנקודת מבט שלי.

אני מנחש שבין אם זו זכותם או לא, אתה תצטרך להכניס לתמונה עורך דין בשלב כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנאדם התחחמק כל החיים שלו מתשלום חוקי לבית הספר

אני מניח שהם יכולים לדרוש והם עושים דווקא... אבל מצד השני הבנאדם חייב להם כסף

אני בחיים לא הייתי "שרות" למישהו שחייב לי כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...