תשכנעו אותי לקנות Dell 2407wfp בבקשה :) - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשכנעו אותי לקנות Dell 2407wfp בבקשה :)

zurkin1232

Recommended Posts

בפסיכומטרי היית נכשל עם ההיגיון הזה, אבל ניחא.. :)

CMS -> משתמשים ב-CPM

X -> משתמשים ב-CPM

זה לא אומר שאם CMS רישמיים אז גם X רישמיים...

נו מילא.

ואכן, באתר של CMS אין את המסך במלאי ועל זה הסתמכתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בפסיכומטרי היית נכשל עם ההיגיון הזה, אבל ניחא.. :)

CMS -> משתמשים ב-CPM

X -> משתמשים ב-CPM

זה לא אומר שאם CMS רישמיים אז גם X רישמיים...

נו מילא.

ואכן, באתר של CMS אין את המסך במלאי ועל זה הסתמכתי.

CPM לא נותנים שירות ל "חנויות X" למיניהם. הן משמשות כמעבדות ליבואנים ותו לא.

CPM משמשים את דל, ולנובו.

אז למרות שבד"כ הצורה הזו של היגיון לא עובדת, פה זה עניין בדוק, ולא הייתי מוציא אותו לעמודי הפורום אם זה לא היה עניין בדוק. ::)

צביקה- לאיזו מהשאלות אתה עדיין מחפש תשובה? אני קצת מתקשה לראות X:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין מחפש תשובות לשאלות מהפוסט הראשון שלי. בקצרה:

1. תסבירו לי בדיוק איך לבחון את המסך בחנות ואיפה הנקודות שבהם אני רואה הבדל מול מסכים נחותים יותר, כי היום לא הצלחתי לראות את זה כ"כ ולא ידעתי על מה להסתכל.

2. תנו לי את כל הטיעונים בעד, וגם נגד, המסך הזה. תסבירו לי למה קניתם, או הייתם רוצים לקנות, ולמה הוא נחשב כל כך שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך עזרה. אני רוצה לקנות מסך חדש למחשב החדש שלי, הוא ישמש אותי להרבה אינטרנט (HWZone וכאלה), משחקים וסרטים/סדרות.

רציתי ללכת על מסך גדול ורחב. קראתי הרבה בפורום פה ויש התלהבות כללית מ- 2407WFP-HC. אני מאוד רוצה אותו.

יש לי בעיה אחת קטנטנה... אני נורא מוטרד מההפרש במחירים לעומת 22". אני לא מצליח לעכל את העובדה שהוא עולה כמו שני מסכים עם פאנל TN.

הלכתי היום לראות אותו, הוא אחלה והכל, אבל לא הצלחתי להבין כל כך לאן הולך הכסף הזה... גם ה-TN סבירים.

מצד שני, אני לא רוצה לקנות TN ולהתבאס על זה אח"כ. ובכל זאת אני, כמו כל גיק, רוצה לדעת שקניתי איכות.

אז אני צריך עזרה:

1. תסבירו לי בדיוק איך לבחון את המסך בחנות ואיפה הנקודות שבהם אני רואה הבדל מול מסכים נחותים יותר, כי היום לא הצלחתי לראות את זה כ"כ ולא ידעתי על מה להסתכל.

2. תנו לי את כל הטיעונים בעד, וגם נגד, המסך הזה. תסבירו לי למה קניתם, או הייתם רוצים לקנות, ולמה הוא נחשב כל כך שווה.

צביקה, אנחנו לא צריכים לשכנע אותך. אתה צריך לדעת לבד. שאל את עצמך את השאלות הבאות:

יש לך מקום על השולחן בשביל "24? יהיה לך נוח לעבוד מול מסך "24? מה יהיה השימוש העיקרי של המסך? לקחת בחשבון שמסך "24 עובד ברזולוציה מאד גבוהה ואם המחשב מיועד למשחקים תצטרך לשדרג כרטיס מסך פעם בדור או לשחק ברזולוציה יותר נמוכה שתפגע באיכות התמונה? אתה יכול להרשות לעצמך מסך ב-3,000 ש"ח?

אנסה לענות על מספר שאלות:

1. לפאנל TN יש בעיה עיקרית אחת: זוויות צפייה גרועות. אם המסך ישמש בעיקר לסרטים ואתה מתכנן לראות את הסרטים במרחק מסויים מהמחשב עדיף להשקיע בפאנל יותר איכותי. אם המסך ישמש בעיקר לאינטרנט, ומשחקים ואתה תשב רוב הזמן מול המסך אולי עדיף לחסוך כמה אלפיות וללכת על פאנל TN.

2. למה קונים אותו? ככה. יש יותר איכותיים, אבל הדל נותן את התמורה הטובה ביותר ביחס למחיר. זו הסיבה שממליצים עליו בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך להגיד לך דבר והיפוכו.. עד לפני שבועיים הייתי הבעלים המאושרים של מסך 22 הידוע כבעל TN תאמת לאמר לך הייתי מאוד מרוצה מהמסך.. אבל עוברת תקופה ומתרגלים למסך עכשיו לא מזמן התאפשר לי לעשות טרייד עליו (אל תשאלו איך) ולהוסיף 1200 שקל ולקנות את הDELL 24 התחבטתי מספר שבועות ובסוף הלכתי על זה. פשוט אין מה להשוות הDELL נראה כל כך הרבה יותר .. הסמסונג שנראה לי לפני כן מעולה פתאום נראה לי מצועצע

אבל, שוב התרגלתי ולאמר לך תאמת אני רואה את הוא ממש מסך מעולה ככה שאני לא כל כך בטוח שהאקסטרה כסף היה שווה את זה אחריי הכל

טוב בעצם כן הDELL הוא מדהים חחחחח

אין מה להשוות צבעים טובים יותר זוויות צפיה טובות יותר אשכרה שווה כל שקל, הרבה יותר פונקציות.

טוב אני אוהב תמסך החדש שלי :smile1:

GOVLOCO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא ישכנע אותך ההיפך,אל תקנה כרגע את הדגם הזה בהשקעה שכזאת כדאי לחכות איזה חודש ל 2408 שנכנס בקרוב.

שיהיה טוב יותר מה 2407 או במחיר שלו או שיגרום לירידת מחיר ל 2407 או הכל יחד ובכל מקרה יהיה טוב לך לחכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך להגיד לך דבר והיפוכו.. עד לפני שבועיים הייתי הבעלים המאושרים של מסך 22 הידוע כבעל TN תאמת לאמר לך הייתי מאוד מרוצה מהמסך.. אבל עוברת תקופה ומתרגלים למסך עכשיו לא מזמן התאפשר לי לעשות טרייד עליו (אל תשאלו איך) ולהוסיף 1200 שקל ולקנות את הDELL 24 התחבטתי מספר שבועות ובסוף הלכתי על זה. פשוט אין מה להשוות הDELL נראה כל כך הרבה יותר .. הסמסונג שנראה לי לפני כן מעולה פתאום נראה לי מצועצע

אבל, שוב התרגלתי ולאמר לך תאמת אני רואה את הוא ממש מסך מעולה ככה שאני לא כל כך בטוח שהאקסטרה כסף היה שווה את זה אחריי הכל

טוב בעצם כן הDELL הוא מדהים חחחחח

אין מה להשוות צבעים טובים יותר זוויות צפיה טובות יותר אשכרה שווה כל שקל, הרבה יותר פונקציות.

טוב אני אוהב תמסך החדש שלי :smile1:

GOVLOCO

Samsung 22 פלוס 1200 = 24 ???

הייתכן ומדובר בדל 24 TN ולא בדל PVA ?

[br]פורסם בתאריך: 16.03.2008 בשעה 14:35:14

אני דווקא ישכנע אותך ההיפך,אל תקנה כרגע את הדגם הזה בהשקעה שכזאת כדאי לחכות איזה חודש ל 2408 שנכנס בקרוב.

שיהיה טוב יותר מה 2407 או במחיר שלו או שיגרום לירידת מחיר ל 2407 או הכל יחד ובכל מקרה יהיה טוב לך לחכות.

לדעתי כניסת ה-2408 לא תוזיל משמעותית את ה-2407.

כל מי שימתין לכך עשויי להתאכזב ולגלות כי הצעת ה-3200 ש"ח ל-2407 כבר איננה רלוונטית כי פשוט הבודדים שהיו נעלמו כלא היו.

האופציה היחידה תהיה לרכוש 2408 במחיר גבוה יותר (בכמה ? אפשר רק לנחש...)

כל אחד צריך לעשות עם עצמו חשבון האם הדברים ששודרגו ב-2408 אכן יהיו שווים את הסיכון או את ההוצאה הנוספת.

יציאת ? לא שווה (שקול ל-DVI + אודיו ולפי דיווחים אף נופל באיכות סיגנל ה-DVI במסך הספציפי)

יציאת Port Display ? שום שימוש בעתיד הנצפה לעין - סטנדרט שלא תפס ולפי דעתי לא ידחוק בשנים הקרובות את היצאה הדיגיטאלית הסטנדרטית.

זמני תגובה משופרים + מריחות ? מהמעט שקראתי - ביצועים מקבילים למסך היוצא. (שגם כך לדעתי זה בכלל הוצא מפרופורציות ב-2407, אין שום בעיה מהותית שם)

מרחב צבע משופר ? רלוונטי רק למי שעוסק בעיבוד תמונה לפרנסתו (תמיכה ב-Adobe aRGB) - לחלוטין לא רלוונטי לגיימר או לעובד המשרד.

אם אין משהו ברשימה הזו שרלוונטי עבורך - זה הזמן ל-2407.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כניסת ה-2408 לא תוזיל משמעותית את ה-2407.

כל מי שימתין לכך עשויי להתאכזב ולגלות כי הצעת ה-3200 ש"ח ל-2407 כבר איננה רלוונטית כי פשוט הבודדים שהיו נעלמו כלא היו.

האופציה היחידה תהיה לרכוש 2408 במחיר גבוה יותר (בכמה ? אפשר רק לנחש...)

אני מסכים. המסכים האלה נחטפים - אני רציתי להזמין מאיזו חנות וכבר אין להם במלאי.

ההערכה האישית שלי (שמסתמכת על רמז מסויים אך איננה מבוססת) היא שהצג 2408WFP יעלה ~3,600-3,700 ש"ח. השאלה היא מתי הוא יהיה זמין פה וכמה זמן ייקח עד שהמחירים יתחילו להיות תחרותיים...

מרחב צבע משופר ? רלוונטי רק למי שעוסק בעיבוד תמונה לפרנסתו (תמיכה ב-Adobe aRGB) - לחלוטין לא רלוונטי לגיימר או לעובד המשרד.

אני אשמח אם תוכל להרחיב על נושא מרחב הצבע המשופר.

במה בדיוק מדובר?

מה החשיבות בעיבוד תמונה? (והאם באמת מדובר בהבדל למקצוענים או שכל מי שמתעסק קצת בפוטושופ עם התמונות שלו ירגיש את ההבדל?)

אם רואים את ההבדל בעיבוד תמונה אז נשמע לי הגיוני שגם במשחקים ובסרטים יראו את ההבדל, לא?

אגב, ב-2408 גם שיפרו את הניגודיות, וזה אולי כן יכול לתרום משהו לסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשמח אם תוכל להרחיב על נושא מרחב הצבע המשופר.

במה בדיוק מדובר?

מה החשיבות בעיבוד תמונה? (והאם באמת מדובר בהבדל למקצוענים או שכל מי שמתעסק קצת בפוטושופ עם התמונות שלו ירגיש את ההבדל?)

אם רואים את ההבדל בעיבוד תמונה אז נשמע לי הגיוני שגם במשחקים ובסרטים יראו את ההבדל, לא?

מרחב צבע הוא נושא רחב שאינו נוגע לכלל המשתמשים במחשב אולם כאשר מדובר בעיבוד תמונה יש לתת עליו את הדעת.

בגדול (מאוד בגדול) נבדלים פאנלים מתקדמים (PVA, s- ודומיהם) מהפאנלים הפשוטים ביכולתם להציג ייצוג צבעים בעומק 8 ביט (במקום 6).

הדבר מרחיב מאוד את מספר הגוונים האמיתיים הנחשפים לעיניי המשתמש ללא כל אינטפולציה או הדמייה.

עד כאן טוב ויפה.

כאשר אנו מצלמים תמונה במצלמה דיגיטאלית נשמרת האינפורמציה אשר קלט החיישן ע"פ סטנדרט ידוע מראש של חלוקה לערוצי צבע, במצלמות פשוטות sRGB - 72%.

מסך אשר תומך בסטנדט זה יוכל להציג באופן נאמן למקור את כל הגוונים שקלט חיישן המצלמה בדיוק רב.

במצלמות מתקדמות יותר (לדוגמא ניקון D200 שברשותי) תומך החיישן במרחבי צבע משופרים של ( 114% Adobe aRGB) המאפשרים דגימה מדוייקת יותר של האובייקט המצולם. ובכן, אין די במצלמה משוכללת - אם אין ברשותך מסך שתומך בסטנדט ערוצי הצבע של המצלמה שהרי בגווני התמונה שיוצגו ויעובדו על גבי ה- תהיה סטיה מסויימת על פי מרחב הצבע בו תומך המסך - דבר שיתגלה רק כאשר התמונה תחזור מהדפוס (אם בכלל).

ההסבר הוא מאוד פשטני, לא הייתי רץ להשקיע הון במסך בעל מרחב צבע משופר משום ש:

- רוב חנויות הפיתוח בכלל לא מודעות לעניין מרחב הצבע ולא מבצעות התאמה כל שהיא בין ערוצי הצבע בהם תמכה המצלמה לבין אלו בהם נעשה שימוש בירידה לדפוס.

- גם אלו שמודעות לכך (מעט מאוד) צריכות להחזיק מסכים מאוד יקרים בכדי לבצע עיבוד כל שהוא בחומר הגלם לפני הדפוס - מה שלא ממש קורה.

- כל מה שכתוב למעלה רלוונטי בד"כ לאנשי מקצוע חדי עין בלבד ואדם מן היישוב לא ירגיש כלל בסטיית הגוונים המדוברת.

בקיצור, לחולים בלבד.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, המחליף של הצג הזה, 2408WFP כבר זמין בחו"ל, אז אם אתה לא ממהר עם הרכישה אולי שווה לך לחכות קצת ולראות מתי הוא יגיע לארץ ומה יהיה המחיר שלו (קח בחשבון שההמתנה עשויה לגרום לכך שה-2407 כבר לא יהיה זמין יותר).

יש כבר חנות שמוכרת http://nextop.co.il/Product.asp?Pid=LCD-DE24&Cat2Cat1ID=9&Cat2ID=21

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרחב צבע הוא נושא רחב שאינו נוגע לכלל המשתמשים במחשב אולם כאשר מדובר בעיבוד תמונה יש לתת עליו את הדעת.

בגדול (מאוד בגדול) נבדלים פאנלים מתקדמים (PVA, s- ודומיהם) מהפאנלים הפשוטים ביכולתם להציג ייצוג צבעים בעומק 8 ביט (במקום 6).

הדבר מרחיב מאוד את מספר הגוונים האמיתיים הנחשפים לעיניי המשתמש ללא כל אינטפולציה או הדמייה.

עד כאן טוב ויפה.

כאשר אנו מצלמים תמונה במצלמה דיגיטאלית נשמרת האינפורמציה אשר קלט החיישן ע"פ סטנדרט ידוע מראש של חלוקה לערוצי צבע, במצלמות פשוטות sRGB - 72%.

מסך אשר תומך בסטנדט זה יוכל להציג באופן נאמן למקור את כל הגוונים שקלט חיישן המצלמה בדיוק רב.

במצלמות מתקדמות יותר (לדוגמא ניקון D200 שברשותי) תומך החיישן במרחבי צבע משופרים של ( 114% Adobe aRGB) המאפשרים דגימה מדוייקת יותר של האובייקט המצולם. ובכן, אין די במצלמה משוכללת - אם אין ברשותך מסך שתומך בסטנדט ערוצי הצבע של המצלמה שהרי בגווני התמונה שיוצגו ויעובדו על גבי ה- תהיה סטיה מסויימת על פי מרחב הצבע בו תומך המסך - דבר שיתגלה רק כאשר התמונה תחזור מהדפוס (אם בכלל).

ההסבר הוא מאוד פשטני, לא הייתי רץ להשקיע הון במסך בעל מרחב צבע משופר משום ש:

- רוב חנויות הפיתוח בכלל לא מודעות לעניין מרחב הצבע ולא מבצעות התאמה כל שהיא בין ערוצי הצבע בהם תמכה המצלמה לבין אלו בהם נעשה שימוש בירידה לדפוס.

- גם אלו שמודעות לכך (מעט מאוד) צריכות להחזיק מסכים מאוד יקרים בכדי לבצע עיבוד כל שהוא בחומר הגלם לפני הדפוס - מה שלא ממש קורה.

- כל מה שכתוב למעלה רלוונטי בד"כ לאנשי מקצוע חדי עין בלבד ואדם מן היישוב לא ירגיש כלל בסטיית הגוונים המדוברת.

בקיצור, לחולים בלבד.

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

הסבר מקיף ויפה :xyxthumbs:

חשוב גם להוסיף שלגרפיקאי ועורך העובדים בתחום sRGB (שהוא 72% מה-NTSC) או מעצב אתרים כדאי להשקיע, אם הם מסוגלים לכך, במסכים איכותיים 24" עם מכלול צבעים סטנדרטי, מכיוון שבאינטרנט ובנגני המדיה הצבעים תמיד מטופלים בתחום sRGB כך שמסך עם מכלול מורחב מ-92% ומעלה מראה את הצבעים עם סטייה, כלומר סטורציית צבע גדולה יותר.

לצרכן מהשורה זה לא ממש משנה, אלא אם יש משתמשים שלא תמיד אוהבים את התוצאה. לרוב היה להם מסך איכותי עם כיול צבע מעולה בעל DeltaE ממוצע נמוך מ-2 בסטנדרט sRGB, והם יבחינו בקלות בהבדל גם בלי להיעזר באבחנה מקולורמטר. הבעיה היא שהמבחר בסגמנט ה-24" עם מכלול סטנדרטי הוא יקר יותר, למשל NEC 2470WNX, ובטווח מחיר גבוה בהרבה EIZO S2431W ועוד דגמי EIZO נוספים יותר איכותיים. (כיום אין כבר מסכים איכותיים עם מכלול צבעים מורחב בעלי תוצאה של DeltaE ממוצע < 2 עבור כיול sRGB , למעט מסכים של מסדרת XL עם LED עם יכולת לבצע אמולציה לתחום sRGB ללא בעיה של דיוק, אך הם לא זמינים לגרפיקאים מקצועניים בארץ).

נכון לעכשיו, ראש בראש (בהנחה שה-2408 אכן נמכר ב-3650 ש"ח) מי נותן תמורה טובה יותר לכסף?

אם אתה רוצה לקנות את ה-2408WFP בגלל כניסות רבות יותר שאתה חושב לנצל אותן לצורך חיבור נגן Full-HD כמו PS3, אז ניתן לומר שה-2408WFP ישתלם יותר. אם לא תראה בכך תועלת והחיסכון של 450 שקלים הוא משמעותי בשבילך, נסה לראות אם תוכל להשיג את ה-HC, כי למרות שלפי מה שהבנתי מפוסט זה הוא אזל אצל אחד המפיצים הגדולים, יש עוד מפיצים אחרים כמו אומניטק ויעל פתרונות שגם הם משווקים את מסכי לחנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...