הפיגוע האחרון שהיה בישיבה הדתית שינה את דעתכם לאמונה בה'? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפיגוע האחרון שהיה בישיבה הדתית שינה את דעתכם לאמונה בה'?

N82

Recommended Posts

כמו הבחור שמעליי, לא קראתי אף תגובה.

אין שום קשר בין רצח תלמידי הישיבה לאלוהים, העולם בנוי מטוב ורע ויסוד האיזון הוא יסוד חושב ביהדות, אלוהים לא אחראי על מי שמת ומי שנשאר בחיים, אלוהים ברא עולם, ברא מין אנושי, תכנן את היצורים, אלה הנכחדו ואלה החיים, צייר ופיסל את צורתו של כל אחד ואחת מהם, ואפשר פשוט לעמוד מול מראה ולשאול את עצמנו, למה יש 2 אוזנים משני צדי הראש?, למה יש לי 2 עינים ומתחתם אף?, ולמה יש לי פופיק במרכז הבטן?, מי שם אותו שם?, תשאלו את עצמכם את השאלות האלה רק לפעם אחת, תאמינו לי שאבולוציה ומקריות לא יהיו תשובות מספקות אבל נעזוב את זה.

בכל אופן ללא קשר, כל החילונים שדנים כאן בשאלה שמוצגת בראש הנושא, קודם תלמדו יהדות, מהו איזון בין טוב ורע ואז "תדונו" בנושאים תורניים.

כי זה עצוב אנשים כאן שלא יודעים בכלל על מה הם מדברים, מתווכחים ומתרצים כמו רבנים מוסמכים.

אלוהים ברא סוגים שונים (גם זה קטע של איזון), מן המין האנושי, מן הראוי שגם הוא וגם האדם השפוי ירצו וירדפו את השלום ואת האהבה, וילמדו להסתדר בעצמם, כי אבא שלהם לא יכול לשמור עליהם כל דקה.

לא הבנת אחי אהה? זה לא אני אמרתי. מישהו אמר את זה ואם נלך לפי הראש שלו הוא הפיל את עצמו לפח זה הכל. [לפי הראש שלו שאם היה פיגוע בישיבה זה מראה לנו שהם צריכים להתגייס]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפי מה שזכור לי בתנ"ך לא רשום שצריך ללבוש ציצית, בגדים שחורים, והאמת? אפילו לא כיפה. אוסף של בולשיט. (כל הישיבה הזאת)

אני באופן אישי לא שומר על שום חוק תנכ"י. אז אל תקחו אותי כדוגמא.

יש לי חבר מסורתי. שומר על כל החוקים שרשומים בתנ"ך, עד כאן אני מבין אותו. אם אדם מסוויים התאמץ לכתוב את זה כל זה,

ואחרי הכל אנחנו יהודים, בסדר, אין בעיה.

ופתאום במקרה, הגעתי איתו לדיון על זה, "לפי הידע הדל שלי משעורי תנ"ך, יש חוק שאומר שאסור לפלוט זרע לשווא, אתה שומר על זה?"

התשובה המדוייק שלו: "לא, יש גבול."

מה שבעצם תיארתי כאן, זה שהוא שומר על החוקים שנוח לו לשמור. כאילו רוצים לשמור על כל האוסף של השטויות האלה? בכיף.

רק תעשו טובה לעצמכם ואל תבדילו בניהם - תשמורו על הכל.

ומכאן הגעתי למסקנה (פעם כן היתי שומר חלקית) שאני לא שומר על שום חוק. הכי הוגן.

אני נוסע כל שבת למק' לאכול צ'יזבורג.

תראה, לפי האמונה זה ספר ההוראות היחיד שקיבלנו.

הסיפור עם האוננות הוא קצת שונה ממה שאתה מתאר. הסיפור הוא שהיה מישהו ששמו אונן (כנראה מדרש שם, זה מנע את הצורך לתאר את מה שהוא עשה). אחיו היה נשוי. האח מת. לפי נוהג התקופה (כיום הרבנים אוסרים את זה, זה סיפור אחר לפעם אחרת) הוא היה אמור להקים לאחיו זרע (לעבר את אישתו של אחיו המת). הוא העדיף להשתמש ביד מאשר באישה. זה הרגיז את אלוהים. הוא מת.

כל סיפור מנסים לחקור לעומק כדי להמנע מעוד עבירות פוטנציאליות.פה הם נתפסו על הקטע של אוננות.

זה כמובן סיפור יותר עמוק יותר. זה התקציר. עכשיו הבנת?

בקשר לציצית וכל שאר הדברים יש מה שנקרא תורה שבעל פה.[br]פורסם בתאריך: 9.03.2008 בשעה 12:54:29

איזה כפיה דתית יש בארץ?

תסתכל בבקשה מה ש"ס עושים בממשלה.

השטות של צנזור האינטרנט לדוגמה. כולנו יודעים שזה לא הולך להועיל בכלום, ומי שמעוניין לסנן אתרים יכול לעשות את זה בעצמו מאוד בקלות.

ויש עוד הרבה מאוד דוגמאות מאיפה שזה בא.

אפשר לראות את זה אפילו ברחובות |:

הייתי בחיפה באחת השבתות, שיחקתי ב PSP שלי בזמן שישבתי בתחנת אוטובוס וחיכיתי למישהו, וברוב חוצפתי לא הנמכתי את הווליום לאפס.

פתאום איזה חרדי צועק לעברי "כופר מתועב" (להשתמש בחשמל בשבת? חס וחסה!)

החזרתי לו ב "משתמט מפגר".

ופה בא הקטע שממש אהבתי- "אלוהים עוד ידאג לך ולכל דומיך"

אפשר לדעת מי מינה אותו לדובר הרשמי של אלוהים?

לא האמנתי שאדם מטומטם כזה עוד קיים.

מה ש"ס עושה?

מה רע בחוק לסינון אתרים? הרי כל מי שרוצה יכול לבטל את זה.

למרות שאני בהחלט מתנגד למה שאמר החרדי בחיפה זה עדיין לא כפיה, כפיה זה ממש להכריח אותך לכבות את המכשיר.

[br]פורסם בתאריך: 9.03.2008 בשעה 13:00:16

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

למדענים יש הוכחות הגיוניות שכל מסכנה נובעת מדבר מוכח להגיוני קודם לכן, להאמין באלוהים זה ניחוש אחד גדול. זה שמישהו לא מצליח להבין מחקר כלשהו לא אומר שהוא לא נכון, פשוט צריך ידע מוקדם בכל נושא

איך ניצחנו ביום כיפור? די זיינו לנו את הצורה.. לפחות גולדה התפתרה בניגוד לאולמרט השובב הזה

הכל תאוריות? כן. אם אנחנו דומים לקופים לא אומר שבנו מהם. קיימים מחקרים מדויקים אובייקטיבית שמוכיחים את זה פזיולוגית\היסטורית. כנ"ל כוכבים

אחת הסיבות שהלכו להאמין באלוהים היא שלא ידעו את התשובות, או לא הבינו אותם במקרה שלך. צריך להיות די מומחה בזאולוגיה\פזיולוגיה או מה שמתאים שם. ואז יהיה לך ברור כשמש ב100% שבאנו מהקוף

לבסוף, תנעלו את הדיון זה הפך לטמטום, הלכתי לחדר נתראה עוד שעתיים, ו.. :lol:

תן קישור בבקשה למחקר אחד לפחות שמוכיח את הנושא.[br]פורסם בתאריך: 9.03.2008 בשעה 13:11:40

לא מעט מגדולי המדענים בעולם הם יהודים (אהמ אהמ איינשטיין )

אפשר לראות את זה גם ברשימה המכובדת של פרסי הנובל למדע שניתנו ליהודים.

ביקשו לא להתחיל פה "מלחמות דת", אז בבקשה אל תנסה להחזיר פה אנשים בתשובה. כל אחד ומה שנוח לו.

אני לדוגמה מאמין שיש איזשהו כוח עליון שמזיז דברים בעולם הזה, אבל לא שיש איש בשמים שמסתכל על כל פעולה שלי.

לגבי מבנה היקום, אם אתה רוצה, אשמח להסביר לך על למה היקום נראה כמו שהוא נראה, למה גלקסיה בנויה כמו שהיא בנויה, ולמה מערכת השמש נראית כמו שהיא נראית.

דבר אחד בטוח בכל מקרה, העולם לא נברא לפני 5000 שנה. רוצה הוכחה? תסתכל הלילה לשמים, זו ההוכחה שלי.

ובאותה נשימה-

במלחמת לבנון לא פישלנו בגלל שאנחנו "לא מאמינים מספיק". יש לזה שלל סיבות, ולפי ההתנהלות של המבצע האחרון בעזה- מסתבר שגם הצליחו להפיק כמה לקחים שימושיים.

אתה יכול להוכיח לי שהעולם לא נברא לפני 5000 שנה? האמת לשם הויכוח הזה אני אשמח אם תוכיח לי שהוא לא נברא לפני 5 דקות. אם תצליח נמשיך על אותה לוגיקה ללפני 5000 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני בהחלט מתנגד למה שאמר החרדי בחיפה זה עדיין לא כפיה, כפיה זה ממש להכריח אותך לכבות את המכשיר.

אני לא פוגע לו בחופש לדת, והוא פוגע לי בחופש מדת? (למרות שאני מאמין ואפילו שומר מסורת, אני לא מגדיר את עצמי דתי, כמו שאמרו - יש לי את הדרך והאמונה שלי)

מקרה כזה היה מזכה אותו בהדפס של סולית הנעל שלי על הפרצוף שלו. אף אחד לא יעז להפר את המרחב האישי או הזכויות שלי, ובטח שלא לגעת ברכוש שלי. (כמובן, במידה ואני לא מפר זכויות אחרים בדרך)

מה רע בחוק לסינון אתרים?

אני גולש בכמה אתרים שיש להם חלק למבוגרים, אבל אני חבר בלוחות אחרים, שמוגדרים "worksafe"

האתרים האלו יחסמו בכלליות, בגלל התוכן של החלק למבוגרים.

למה שאני אכנס ל "רשימה השחורה" של ספקית האינטרנט שלי בגלל שאני גולש באותם אתרים?

ובאותה נשימה, מה זה עניינו של מישהו איפה אני גולש ומה אני עושה? זו פגיעה בחופש הפרט.

מי שרוצה יכול לסנן לעצמו בלי בעיה, דרך ספקית האינטרנט. להפוך את זה לחוק שכפוי על כולם זה שגוי.

ברירת המחדל צריכה להיות חופש, לא כפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אומרים אצלנו?

אלוהים ברא את האדם קצת אחרי שהאדם המציא את אלוהים.

ואגב, לכפייה הדתית יש עוד הרבה מאוד פנים שלא קשורים לחוק הצנזורה.

כמו זה שאין בשבת, כמו זה שאי אפשר להנשא במדינה בשום דרך מלבד חתונה דתית, כמו זה שאישה לא יכולה להתגרש בלי הסכמת בעלה ויכולה להשאר מעוגנת לנצח, כמו הגבלת חופש התנועה בשכונות ואיזורים מסויימים, כמו הורדת פרסומת להלבשה תחתונה בתל אביב(!)...להמשיך? לא חסרות דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתאיזם זה אמונה (אמונה בחוסר אל).

לא נוח לי עם ההגדרה הזאת. אני גם לא מאמין בחדי קרן - שניתן לזה גם שם ביוונית? אמונה בחוסר חדי קרן? ומה לגבי אמונה בחוסר דרקונים? ואמונה בחוסר דרדסים?

אני לא מאמין באופן מוחלט בשום דבר לא רציונלי. להגיד שאתה מאמין שאלוהים לא קיים הופכת את קיום האל לשאלה רלוונטית. לדעתי, כמו שאין צורך להגיד שאתה מאמין בחוסר פיות, כך אין צורך להגיד שאתה מאמין בחוסר אל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אומרים אצלנו?

אלוהים ברא את האדם קצת אחרי שהאדם המציא את אלוהים.

ואגב, לכפייה הדתית יש עוד הרבה מאוד פנים שלא קשורים לחוק הצנזורה.

כמו זה שאין בשבת, כמו זה שאי אפשר להנשא במדינה בשום דרך מלבד חתונה דתית, כמו זה שאישה לא יכולה להתגרש בלי הסכמת בעלה ויכולה להשאר מעוגנת לנצח, כמו הגבלת חופש התנועה בשכונות ואיזורים מסויימים, כמו הורדת פרסומת להלבשה תחתונה בתל אביב(!)...להמשיך? לא חסרות דוגמאות.

סתם הערת שוליים, יש תחבורה בסופ"ש והקווים שלא פועלים בשבת\חלק מהשבת לא פועלים מטעמים כלכליים של חברות ההסעה למיניהן.

בכל השאר את צודקת לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד משועשע. כמו שפראיירים לא מתחלפים, גם פנאטים.

החלפנו את הפנאטים הדתיים בפנאטים חילוניים. וזה לא שאני דתי או מאמין באלוהים, אני מגדיר את עצמי יהודי חילוני.

הרבה מהטיעונים נגד הדת שרצו בת'רד הזה כמעט שטחיים כמו הטיעונים בעד הדת של החרדים.

למשל:

"ים סוף לא קרה". וואלה!?! מה אתה אומר!!!!

אולי חשבת על ה*משמעות* של הסיפורים האלה? לסיפורים ולמדרשים בתנ"ך יש משמעות מעבר לאגדה. התנ"ך בתקופתו היה הדרך לחנך אנשים, להסביר להם טוב ורע וליצור להם מוסר (בראייה של 2000 BC). קיומו של אלוהים גם הוא מגיע מאיזשהו מקום אחר מעבר לסיפורי האגדה. יש משמעות לכל דבר, ואני מדבר על משמעות גשמית מאוד: בין אם מדובר בחינוך, מוסר, פולקלור עממי או חוקה.

ועכשיו לתשובה in depth. לפני שקופץ עלי פנאט חילוני, אני מבקש לקרוא את מה שאני כותב. שוב, אני לא דתי; אבל רבעק, אם אתם מאשימים את הדת המודרנית בכפייה ובחוסר לוגיקה, לפחות אל תנהגו באותה הצורה כמוהם (כמו רועי חדד למשל, מקובעים בדעות שלהם ולועגים לכל השאר מתוך מחשבה שהם יודעים הכי טוב. מה אתם טובים יותר מפנאטים אם ככה אתם מתנהגים?).

הטיעונים נגד דתות באופן גורף, כמו שראיתי אותם כאן, מתחילים לשלושה:

1. אלוהים.

אין שום ספק שלא קיימת ישות עליונה. לעומת זאת, לפני 4000 שנים- זה לא היה ברור כל כך. אבל העם היה זקוק לישות להאמין בה, עמוד שדרה לתרבות משחר קיומה. וכך התפתח האל- לאו דווקא האל היהודי, אלא אלוהים בכלל, כפי שבני האדם תפסו אותו. גם קונספט האל התפתח עם הזמן, מפסלונים לאל אוניברסלי (יהדות) ולסגידה לבני אדם (קתוליות, אסלאם), עד לאמונה של "האל בתוך האדם", כמו בבודהיזם (ותתקנו אותי אם אני טועה בקונספט). המדע הוא האל החדש ביותר, הלוגיקה, המובנות, עובדות היסוד שלא מערערים עליהם. אלוהים עדיין קיים וכולם מאמינים בו, פשוט בצורה אחרת.

2. התנ"ך.

התנ"ך משמש, באופן ספציפי לגבי היהדות, מטרה כפולה. גם ספר חוקים ומוסר וגם ספר הסטוריה. לגבי החוקים השונים שבני הקפידו עליהם, היתה חייבת להיות להם הצדקה (שוב, בראייה של 2000 BC!); בין אם "למה לנטול ידים" או "למה לא לאכול בשר נא" - פה נכנסים הסיפורים ואלוהים לתמונה.ניום אנחנו שוטפים ידיים כדי להתנקות ולא אוכלים בשר נא (יותר נכון- לא נקי) מטעמים הגיינים. אז, התירוץ היה "תראו, הוא עשה ככה וככה וזה מה שקרה לו".

שנית, להגדרה של עם חייב להיות עבר משותף. עם התערבב והיה בקשר מתמיד, לאורך כל השהות שלו בארץ , בקשר עם השכנים. כדי לבנות זהות משותפת שתלכד את העם, היה צורך בעבר משותף- גם אם חלקו בדיוני וחלקו גנוב מתרבויות אחרות (למשל סיפור התיבה). זאת לא הנקודה. לא אמורים לשפוט ערכים של דת לפני האיכות הספרותית של ספרות הקודש שלה.

אם אתם שמים לב, ככל שמתקדמים בכרונולוגיה בתנ"ך אלוהים פחות ופחות מוזכר.

3. הדת המודרנית.

החרדים והדת המודרנית, כמו האסלאם הקיצוני, הם עיוות נורא של הדת המקורית. חשוב שתפרידו את הטיעונים שלכם נגד החרדים, הדת המודרנית, ההלכה המודנית וכו' מהדת המקורית.

רפורמיזם הוא הדרך הנכונה של היהדות בעת הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

feedmeh להגיד שלא ראית שום טיעון נגד הדת זה דיי מצחיק אחרי שמישהו פה פשוט החליט שכל המחקרים איי פעם הם שקר של הגויים.

לצורך העניין, ברור למה הדת נוצרה ודיברו על זה גם בת'ראד הזה, ברור שפעם תופעות שלא ניתן היה להסביר פשוט הונחו בערמה של "אלוהים" וזהו.

וכמובן שגם ברור שלחשוב שיש איזה מישהו גדול וחזק שמשגיח עליך יכול להיות מאד comforting(ברחה לי המילה בעברית).

הבעיה היא שיש אנשים שעדיין עושים את זה למרות שיש הסבר לרוב מאד גדול מהתופעות הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד משועשע. כמו שפראיירים לא מתחלפים, גם פנאטים.

החלפנו את הפנאטים הדתיים בפנאטים חילוניים. וזה לא שאני דתי או מאמין באלוהים, אני מגדיר את עצמי יהודי חילוני.

הרבה מהטיעונים נגד הדת שרצו בת'רד הזה כמעט שטחיים כמו הטיעונים בעד הדת של החרדים.

למשל:

"ים סוף לא קרה". וואלה!?! מה אתה אומר!!!!

אולי חשבת על ה*משמעות* של הסיפורים האלה? לסיפורים ולמדרשים בתנ"ך יש משמעות מעבר לאגדה. התנ"ך בתקופתו היה הדרך לחנך אנשים, להסביר להם טוב ורע וליצור להם מוסר (בראייה של 2000 BC). קיומו של אלוהים גם הוא מגיע מאיזשהו מקום אחר מעבר לסיפורי האגדה. יש משמעות לכל דבר, ואני מדבר על משמעות גשמית מאוד: בין אם מדובר בחינוך, מוסר, פולקלור עממי או חוקה.

ועכשיו לתשובה in depth. לפני שקופץ עלי פנאט חילוני, אני מבקש לקרוא את מה שאני כותב. שוב, אני לא דתי; אבל רבעק, אם אתם מאשימים את הדת המודרנית בכפייה ובחוסר לוגיקה, לפחות אל תנהגו באותה הצורה כמוהם (כמו רועי חדד למשל, מקובעים בדעות שלהם ולועגים לכל השאר מתוך מחשבה שהם יודעים הכי טוב. מה אתם טובים יותר מפנאטים אם ככה אתם מתנהגים?).

הטיעונים נגד דתות באופן גורף, כמו שראיתי אותם כאן, מתחילים לשלושה:

1. אלוהים.

אין שום ספק שלא קיימת ישות עליונה. לעומת זאת, לפני 4000 שנים- זה לא היה ברור כל כך. אבל העם היה זקוק לישות להאמין בה, עמוד שדרה לתרבות משחר קיומה. וכך התפתח האל- לאו דווקא האל היהודי, אלא אלוהים בכלל, כפי שבני האדם תפסו אותו. גם קונספט האל התפתח עם הזמן, מפסלונים לאל אוניברסלי (יהדות) ולסגידה לבני אדם (קתוליות, אסלאם), עד לאמונה של "האל בתוך האדם", כמו בבודהיזם (ותתקנו אותי אם אני טועה בקונספט). המדע הוא האל החדש ביותר, הלוגיקה, המובנות, עובדות היסוד שלא מערערים עליהם. אלוהים עדיין קיים וכולם מאמינים בו, פשוט בצורה אחרת.

2. התנ"ך.

התנ"ך משמש, באופן ספציפי לגבי היהדות, מטרה כפולה. גם ספר חוקים ומוסר וגם ספר הסטוריה. לגבי החוקים השונים שבני הקפידו עליהם, היתה חייבת להיות להם הצדקה (שוב, בראייה של 2000 BC!); בין אם "למה לנטול ידים" או "למה לא לאכול בשר נא" - פה נכנסים הסיפורים ואלוהים לתמונה.ניום אנחנו שוטפים ידיים כדי להתנקות ולא אוכלים בשר נא (יותר נכון- לא נקי) מטעמים הגיינים. אז, התירוץ היה "תראו, הוא עשה ככה וככה וזה מה שקרה לו".

שנית, להגדרה של עם חייב להיות עבר משותף. עם התערבב והיה בקשר מתמיד, לאורך כל השהות שלו בארץ , בקשר עם השכנים. כדי לבנות זהות משותפת שתלכד את העם, היה צורך בעבר משותף- גם אם חלקו בדיוני וחלקו גנוב מתרבויות אחרות (למשל סיפור התיבה). זאת לא הנקודה. לא אמורים לשפוט ערכים של דת לפני האיכות הספרותית של ספרות הקודש שלה.

אם אתם שמים לב, ככל שמתקדמים בכרונולוגיה בתנ"ך אלוהים פחות ופחות מוזכר.

3. הדת המודרנית.

החרדים והדת המודרנית, כמו האסלאם הקיצוני, הם עיוות נורא של הדת המקורית. חשוב שתפרידו את הטיעונים שלכם נגד החרדים, הדת המודרנית, ההלכה המודנית וכו' מהדת המקורית.

רפורמיזם הוא הדרך הנכונה של היהדות בעת הנוכחית.

Feedme, אהבתי את מה שכתבת, בעיקר בפיסקה השלישית, חבל לי שאנשים רבים לא ראו מה אני כתבתי, וכלכך מהר הנושא התדעכן.

להלן

אין שום קשר בין רצח תלמידי הישיבה לאלוהים, העולם בנוי מטוב ורע ויסוד האיזון הוא יסוד חושב ביהדות, אלוהים לא אחראי על מי שמת ומי שנשאר בחיים, אלוהים ברא עולם, ברא מין אנושי, תכנן את היצורים, אלה הנכחדו ואלה החיים, צייר ופיסל את צורתו של כל אחד ואחת מהם, ואפשר פשוט לעמוד מול מראה ולשאול את עצמנו, למה יש 2 אוזנים משני צדי הראש?, למה יש לי 2 עינים ומתחתם אף?, ולמה יש לי פופיק במרכז הבטן?, מי שם אותו שם?, תשאלו את עצמכם את השאלות האלה רק לפעם אחת, תאמינו לי שאבולוציה ומקריות לא יהיו תשובות מספקות אבל נעזוב את זה.

בכל אופן ללא קשר, כל החילונים שדנים כאן בשאלה שמוצגת בראש הנושא, קודם תלמדו יהדות, מהו איזון בין טוב ורע ואז "תדונו" בנושאים תורניים.

כי זה עצוב אנשים כאן שלא יודעים בכלל על מה הם מדברים, מתווכחים ומתרצים כמו רבנים מוסמכים.

אלוהים ברא סוגים שונים (גם זה קטע של איזון), מן המין האנושי, מן הראוי שגם הוא וגם האדם השפוי ירצו וירדפו את השלום ואת האהבה, וילמדו להסתדר בעצמם, כי אבא שלהם לא יכול לשמור עליהם כל דקה.

...

אני מדבר כאן על נושא ביהדות, שבא להראות גם לדתיים וגם לחילונים שאין קשר בין לבין.

שבוע טוב לכולם :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה לציין, לשאלות כמו מה גיל היקום, או למה יש לנו 2 עיניים. אני מצטער לאכזב אותכם יש לכל אלו תשובה מדוייקת.

הבעיה היתה הבורות של האנשים, אולם כיום כאשר יש מידע נגיש לכל אחד. ראבק תפתחו אפילו ויקיפדיה יש שם מידע די מדוייק לגבי גיל היקום, או גורמים שמימיים שונים, עם הוכחות מדוייקות והסברים. לא השתכנעתם, תתעניינו קצת לעומק תלכו לקישורים למטה עם ההסברים האסטרופיזיקליים, זה שאתם לא מבינים אותם לא אומר שהם לא קיימים

בקשר ללימוד, אני מאמין שכל אטאיסט לעומקי נשמתו, גם אני, התעניין בדת וגם בדתות אחרות, בין אם זה נצרות או דת מפלצת הספגטי המעופפת

בקשר לגיל היקום, 13.7 מיליארד שנים אחרי המפץ הגדול לערך, ושל כדור הארץ 5 מיליארד

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_the_universe

אפשר לראות למטה לינקים חיצוניים או לעבור לקטע בעברית אם תרצו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיזק אצלי את האמונה שדתיים צריכים לעשות צבא.

לא מאמין שלימוד תורה לבד אמור להציל אותנו

כי אם היה שם משהוא עם המחבל היה נעצר מוקדם יותר.

שיחזיקו ספר ביד אחד ורובה ביד אחרת(מטפורה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...