הפעולות בעזה - הדיון הרשמי - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעולות בעזה - הדיון הרשמי

dorviper

Recommended Posts

ועדיין, הפעם הוא מעלה את האזרחים על הגג, ולא 4 אזרחים בבניין אלא מאה אזרחים על הגג בצורה גלויה.

אתה יורה או לא?

כן! כן! ושוב פעם, כן!

אל תשכח כדי לנקות את עזה ממחבלים צריך כמובן להכנס לכל עזה וזה יכול לעלות לנו בחיי חיילי צה"ל וגם כמובן שעלות מבצע שכזה יפגע כלכלית במדינת .

לכן הפתרון לא כלכך פשוט.

אם נעשה את זה כמו שצריך (קרי: להיכנס עם כוחות רגלים ושריון גדולים עם חיפוי צמוד של מסק"רים ומטוסי קרב, הריסת בתים שמפריעים לתנועת טנקים והפצצות שטח של כל מקום שחשוד כמטרה צבאית), אז נוכל להשתלט על כל רצועת עזה תוך ימים ספורים עד שבוע במחיר של נפגעים בודדים בלבד לצה"ל (מול מספר אפשרי של מאות ואף אלפי נפגעים לכוחות האוייב), וישראל לא תיפגע מבחינה כלכלית כי המבצע יסתיים תוך זמן מאוד קצר.

המטרות המוצהרות של המבצע צריכות להיות כדלקמן:

1. מיטוט משטר החמאס.

2. השמדה מוחלטת של כוחות האוייב.

3. פירוז רצועת עזה מנשק חם.

4. שליטה ישראלית מלאה בציר פילדלפי והרחבתו.

5. שיחרור גלעד שליט.

6. יציאה של צה"ל מרצועת עזה, לאחר שכל יעדי המבצע הושגו במלואם, או לחילופין העברת תושבי רצועת עזה למצרים או למדינה ערבית אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחלה סרט. אם אתה לא מבין, אתה לא חי ב-C&C. מה שתיארת עכשיו לא הגיוני בכלל.

כניסה קרקעית לעזה היא מהלך ממושך, שיעלה גם בכסף ובעיקר בדם הרבה מאוד לישראל, לעומתו התוצאות בכלל לא מובטחות.

לגבי היעדים שהצבת:

1. מיטוט משטר החמאס לא בהכרח יעזור לישראל. איזה תנועה תעלה במקום? לך תדע. זה לא ממש משנה. הפיגוע האחרון בכלל לא בוצע על ידי חמאס.

השלכת הרצועה שוב לכאוס טוטאלי לא תעזור לאף אחד.

2. בהצלחה עם זה.... אם אתה רוצה להרוג עשרות אלפי אנשים, במחיר דמים עצום לישראל ולאוכלוסיה הפלשתינית האזרחית.

3. כנל, בהצלחה.

5. בהצלחה.

6. צהל לא יוכל לצאת כל כך מהר. כניסה ואז יציאה מיד אחרי לא תעזור בכלום. אם נכנסים- נכנסים בשביל להשאר, עם מחיר הדמים המלווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים ביקרו את ההחלטה להפסיק להם את החשמל , המים והדלק אבל וזה אבל ענק אסור לשכוח שהרוב המוחלט של עם הפלסטיני בעזה הוא זה שבחר בחמאס ולכל החלטה בחיים יש השלכות.

כמו הבחירות בגרמניה ב-1933 (למי שלא זוכר - עליית היטלר לשלטון), אני רשאי לשער שהבחירות פה היו למראית העין. בתכלס, בטח עמדו מחוץ לקלפיות אנשי חמאס ואיימו על אנשים תוך השלטת טרור.

אם הם לא מצביעים לחמאס - החמאס ידפוק אותם, ואם הם כן, אנחנו נדפוק אותם. המסכנים (שאני אגב בעד לנתק את החשמל אבל להמשיך לספק להם תרופות ומים) נתקעו בין הפטיש לסדן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו הבחירות בגרמניה ב-1933 (למי שלא זוכר - עליית היטלר לשלטון), אני רשאי לשער שהבחירות פה היו למראית העין. בתכלס, בטח עמדו מחוץ לקלפיות אנשי חמאס ואיימו על אנשים תוך השלטת טרור.

אם הם לא מצביעים לחמאס - החמאס ידפוק אותם, ואם הם כן, אנחנו נדפוק אותם. המסכנים (שאני אגב בעד לנתק את החשמל אבל להמשיך לספק להם תרופות ומים) נתקעו בין הפטיש לסדן.

איך אתה מסביר את המאות אלפים שצועדים במצעדי הגאווה שלהם?

למה אבו-מאזן לא עושה כלום פשוט כלום כנגד החמאס?

איך זה שאין בן אדם בודד בעזה לא מוכן להלחם נגד החמאס?

למה הפלסטינים בעזה לא מנסים לפחות להבריח לעזה כדי להלחם בחמאס?

אם הם באמת רצו שלום (לא רק תושבי עזה) הם היו מבקשים עזרה מישראל לחיסול הטרור אבל אפילו את הדבר הפשוט והאלמנטרי הזה הם לא עשו.

יודע מה יכול להיות שהם לא רצו לבקש עזרה מישראל בגלל הפגיעה בכבוד שלהם אז למה הם לא ביקשו עזרה מהאום להלחם בטרור?

הפלסטינים המסכנים הם לא תלית שכולה תכלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה סרט. אם אתה לא מבין, אתה לא חי ב-C&C. מה שתיארת עכשיו לא הגיוני בכלל.

כניסה קרקעית לעזה היא מהלך ממושך, שיעלה גם בכסף ובעיקר בדם הרבה מאוד לישראל, לעומתו התוצאות בכלל לא מובטחות.

זה מאוד הגיוני, בתנאי שאתה מוכן לעשות את מה שצריך לעשות.

אני מבטיח לך שאם פועלים בצורה הנכונה, אז ניתן להיכנס לרצועת עזה עם כוחות גדולים, לכבוש את הרצועה כולה ולטהר אותה בזמן מאוד קצר. המבצע הצבאי יעלה הרבה כסף, אבל העלות הכספית שלו היא זניחה לעומת העלות של לא לעשות דבר. לגבי נפגעים לישראל, שוב, אם יפעלו בצורה הנכונה אז הם יהיו מינימאליים. אני מסכים שהתוצאות הסופיות של המבצע לא מובטחות ב-100%, אבל הצפי הוא מאוד קרוב לכך.

לגבי היעדים שהצבת:

1. מיטוט משטר החמאס לא בהכרח יעזור לישראל. איזה תנועה תעלה במקום? לך תדע. זה לא ממש משנה. הפיגוע האחרון בכלל לא בוצע על ידי חמאס.

השלכת הרצועה שוב לכאוס טוטאלי לא תעזור לאף אחד.

2. בהצלחה עם זה.... אם אתה רוצה להרוג עשרות אלפי אנשים, במחיר דמים עצום לישראל ולאוכלוסיה הפלשתינית האזרחית.

3. כנל, בהצלחה.

5. בהצלחה.

6. צהל לא יוכל לצאת כל כך מהר. כניסה ואז יציאה מיד אחרי לא תעזור בכלום. אם נכנסים- נכנסים בשביל להשאר, עם מחיר הדמים המלווה.

1. החשיבה שלך לא נכונה. קודם כל, צריך למוטט את משטר החמאס. אם תעלה במקומו תנועה יותר גרועה, אז נמוטט גם אותה, וכן הלאה. השלכת הרצועה לכאוס טוטאלי בהחלט לא תעזור לפלסטינים - זב"שם!

2. כן, אני רוצה להרוג עשרות אלפי אנשים (אני מתייחס לכוחות החמושים של החמאס, ולא כולל נזק משני). אל תפחיד שיהיה מחיר דמים עצום לישראל. , אמנם, תיאלץ לשלם מחיר דמים. אבל, הוא יהיה מאוד נמוך (פחות ממה שאנחנו משלמים עכשיו).

3. הדבר בהחלט אפשרי! אולי לא ב-100%, אבל קרוב לכך. אפשר להכריז על של שק קמח/אורז תמורת רובה. במהלך המבצע, נאסוף הרבה מאוד כלי . בנוסף לכך, אחרי המבצע ניתן להכריז על רצועת עזה כשטח מפורז מנשק חם, ושכל אדם ברצועת עזה שיראה נושא יירה במקום ללא אזהרה.

4. לא התייחסת.

5. תודה! אני חושב שהגיע הזמן לכך, לא?

6. אחרי מיטוט משטר החמאס, השמדת כוחות האוייב ופירוז הרצועה מנשק חם, אני לא רואה סיבה להמשיך להישאר ברצועת עזה, אלא אם כן הפלסטינים יתפנו משם קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. החשיבה שלך לא נכונה. קודם כל, צריך למוטט את משטר החמאס. אם תעלה במקומו תנועה יותר גרועה, אז נמוטט גם אותה, וכן הלאה. השלכת הרצועה לכאוס טוטאלי בהחלט לא תעזור לפלסטינים - זב"שם!

6. אחרי מיטוט משטר החמאס, השמדת כוחות האוייב ופירוז הרצועה מנשק חם, אני לא רואה סיבה להמשיך להישאר ברצועת עזה, אלא אם כן הפלסטינים יתפנו משם קודם.

אתה "קצת" חי בסרט.

1- אם אתה מציע להיכנס ולהתעמת ישירות עם חמאס, לא רק שהעלות תהיה גבוהה-

אם אתה ממוטט את חמאס, יכול לקום ארגון אחר, ואז תצטרך למוטט גם אותו, וגם את זה אחריו, ויוצא שאתה נתקע בעזה שנים ומאבד חיילים לכל אורך העת. לא בא בחשבון.

חמאס חלש עדיף לישראל מ "אין חמאס".

לגבי 6- אין אפשרות לעולם לפרז את הרצועה מנשק חם. תמיד יהיו הברחות.

בשביל להצליח לגמרי למנוע את ההברחות אתה צריך נקודת ביטחון כל 500 מ' בגבול עזה-מצרים, ועוד 10 סיורים יומיים לחיפוש והריסת מנהרות. רק ככה אפשר לצמצם כמעט לחלוטין את הברחת הנשק (ורק כמעט, אין "לחלוטין", אבל לפחות זה ימנע כניסת בכמות שמספיקה למליציה חמושה)

ומצד שני, הצבת סיורים בגבול תפגע ביחסים הגם ככה לא משהו עם מצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כל מי שחושב שישראל יכולה לפעול לפי החוקים בזמן שהפלסטינים מתעלמים מהחוק הבינלאומי, ובסופו של דבר הטובים ינצחו - הוא זה שחי בסרט!

אני מציע להיכנס ולהתעמת ישירות עם החמאס, תוך כדי הפעלת עוצמת אש מאוד גדולה (אם אתה חושד שבבניין מסויים עשויים להיות אנשי טרור, אז אל תשלח חיילים לעשות חיפושים בבניין. פשוט תפוצץ את הבניין). בצורה כזאת, מספר הנפגעים לצה"ל יהיה מזערי.

אחרי מיטוט משטר החמאס ופירוז רצועת עזה מנשק חם, אין לי בעיה שיקומו שם עשרות ארגוני טרור חדשים, כל עוד הם יהיו חמושים רק באבנים ומקלות.

לגבי ציר פילדלפי, צריך להרחיב אותו לרוחב של כ-1,000 מטר, לחפור לאורכו תעלה עמוקה ולהציף אותה (אפשר אולי גם להמשיך את התעלה עד נהר הירדן, ולהשתמש בה להפעלת תחנת כוח). בצד הדרומי של ציר פילדלפי צריך להקים ביצורים שיהיו בשליטת צה"ל, ושאף אחד לא יהיה רשאי להתקרב אליהם (שטח הפקר).

בנוגע לפגיעת היחסים עם מצרים, לא זכור לי שהיתה בעיה עם מצרים כאשר צה"ל שלט בעבר בציר פילדלפי.

עכשיו, אם מישהו יגיד לי שאם נשלוט בציר פילדלפי ובמים הטריטוריאלים של עזה, אז אנחנו נהיה אחראים לפלסטינים ברצועת עזה ונהיה מחוייבים לספק להם חשמל ומים, אז אני לא מסכים עם זה (גם עכשיו שאנחנו לא שולטים בציר פילדלפי אומרים שאנחנו עדיין אחראים על רצועת עזה). אנחנו לא נספק שום דבר לרצועת עזה, אבל נסכים להעברת סיוע מארגוני סיוע בינלאומיים (אחרי בדיקות קפדניות), כל עוד לא יהיה טרור. כמו-כן, כל מי שירצה לעזוב את רצועת עזה, יהיה רשאי לעזוב בתנאי שהוא לא טרוריסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=323375.msg2811519#msg2811519 date=1204963834]

תחשוב רגע על ההיגיון של זה: אם למי שיורה מתוך אוכלוסיה אזרחית יש חסינות, אזי לצד שבוחר לעבור על החוק לא יכול להפסיד - אי אפשר לפגוע בו. לא רק זאת, אתה גם מעודד שימוש באזרחים כבמגן אנושי, כיוון שהרעים ידעו שהטובים לא יעזו לפעול נגדם.

שוב: אתה לא מודיע "אני יורה לנקודה X", אתה מודיע "אני יורה לכל נקודה ממנה ירו עלי". אם החמאס מודיע שהוא מציב בנקודות השיגור שלו אזרחים כמגן אנושי, מי שיפגע יהיה החמאס, לא . היחידים שיאשימו אותנו הם שונאי המקצועיים.

פעם הייתי אומר "לא לירות, עדיף להימנע מהסיכון שנפגע באזרחים", אבל זה היה פעם. אזרחים נפגעים, גם בצד שלנו וגם בשלהם. אז אני מעדיף לצמצם את מספר הנפגעים בצד שלנו, גם אם המשמעות היא הגברת מספר הנפגעים בצד שלהם, כל עוד החוק הבינלאומי לא מופר. העולם קבע מה מותר ומה אסור, אנחנו לא צריכים להיות יותר קתוליים מהאפיפיור. כבונוס, זה יכול לצמצם את מספר הנפגעים האזרחיים בשני הצדדים בטווח הארוך.

להיות נחמד בבירור לא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה תמים אם אתה חושב שאתה יכול לירות על מאות אזרחים ואז לטעון שהצד השני אשם.

אנחנו לא צריכים לטעון שום דבר, כי - בפעם האלף - אנחנו לא יורים על אזרחים. אנחנו יורים על מטרה צבאית לגיטימית, באופן שמותר על פי כל האמנות הבינלאומיות. האם יש או אין שם אזרחים זה שיקול שהוא בכלל לא רלוונטי. אני חוזר לדוגמא שלי עם פיקוד צפון - זה בסיס צבאי שנמצא עמוק בתוך ריכוז אוכלוסין גדול. האם כתוצאה מהפגזתו ייפגעו אזרחים? חד משמעית כן. האם זה אומר שאסור לירות עליו? ממש לא, זו מטרה צבאית לכל דבר.

האם כתוצאה מירי לעבר מוקדי שיגור קסאמים ייפגעו אזרחים? כן. האם זה אומר שאסור לירות לשם? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שומע את הטיעון שלך, אין צורך לצעוק, אבל לא שיכנעת אותי עוד.

האינטרס שלך יפגע אם תירה לשם ותהרוג מאות פלסטינאים. הם ירקדו על הגג.

האם אתה צודק? כן. האם אתה חכם? לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעולם לא איכפת מי חכם.

לעולם איכפת מי צודק.

וברגע שדעת הקהל בעולם (דעת קהל של מדינות לא אנטי-ישראליות) תוטה לטובתנו, אם נציע תכנית פעולה כזו או אחרת שאנחנו הולכים לנקוט בה, יש יותר סיכוי לתמיכה בנו במקום לבוא בגישת "ברגע שאזרח פלסטיני אחד נהרג נגנה את הפעולות שלכם כאילו אין מחר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ממכנים את התהליך, והאיכון מחובר לתומת זמן התגובה לירי יהיה מספר דקות. לא זמן להזרים "מאות אזרחים". ואם התכוונת שהחמאס יאסוף מאות אזרחים כל פעם שהוא רוצה לשגר רקטה, אז באותה מידה הוא יכל לשים שלט "כאן אתר שיגור"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לזה שמעליי, תתקן תתגובה שך את הנוסח או תמילים... לא הבנתי כלום =\

דבר שני אם אתם עדיין חושבים שצריכים לשמור על פעולות הומניות כביכול כמה שיותר ולנסות ליצור תדמית של צבא הומני אז אתם טועים, והטעות הזאת היא זאת שגורמת לגיהנום בשדרות ועכשיו גם באשקלון! העומדים בשלטון (אולמרט, ברק, כבוד הרמטכ"ל המסכן שבטח רוצה אבל לא מקבל אישורים גבי אשכנזי..) פשוט מפחדים! הם חבורה של בנות שכל מה שמעניין אותם זה ביטחון כלכלי! לא לא, ביטחון כלכלי לא של המדינה אלא שלהם! מושחטים מטומטמים אולמרט שיחק אותה קאליבר מלחמת לבנון השנייה, ברק לא רוצה להתפטר הם פשוט מחכים לקדנציה הבאה שהם יעופו! אין מה לעשות. לצערי הרב אי אפשר להימנע מפעולה מסיבית ואימתנית ברחובות עזה. מישו ראה תקליפ של FOO FIGHTERS - THE PRETENDER? כמו שהם היו שמה עם המגנים... ככה צריך רק טנקים ופשוט להיכנס בדוח לעזה, לאחר פעולה של חמאס ולהגיע אל תוך ההפגנות של השמחות שמה להתחיל להפציץ אותם לעצור אחד אחד, לרצוח את אלו שבידם ולהפציץ בניינים שחוסמים גישה כלשהיא. פשוט הגענו למצב שיש פחד להיכנס אליהם!!!!! זה מטריף לי תשכל - מי הם בכלל!? חבורה של ברברים חסרי השכלה שלא מסוגלים אפילו להגיע להסכמה בין עצמם. רובם סביר להניח חולים במחלות נפש כתוצאה מטראומות ילדות וכדומה. אסור לפחד להיכנס בהם בצורה הכי דורסנית והכי מגעילה! רק ככה יפסיקו ההפגנות המטומטמות האלה.

זה פשוט מטריף אותי לחשוב שהם שמה עשרות אלפי פעילים שצורחים כמו חבורת כלבים ברחובות ויורים לכל עבר, על האדמה שאנחנו שיחררנו להם! שלנו אנחנו זה לא שייך להם!!@#$ איך יש להם אומץ לצאת לרחובות ולשמוח על רצח?! אני לא זוכר זמן כלשהוא שדבר כזה קרה, עשרות אלפי אנשים יוצאים לרחובות וחוגגים רצח של אזרחים חפים מפשע!

מצטער מאוד, פשוט לא מסוגל להבין את האידיוטים שעומדים בראש. אם התוכניות שלי יצליחו ואני יגיע למעמד חזק בצבא כמו שאני מתכנן אני סביר להניח גם אנסה להיכנס לפוליטיקה הישראלית ואולי מישו יצליח להסביר לי למה לעזאזל המלחמה האינסופית הזאת לא נגמרת. למה אזרחים במדינה מפותחת צריכים לפחד כל יום מברזלים שייפגעו בהם לפתע מהשמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...