למה בעצם לא ממליצים על הE8400? - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה בעצם לא ממליצים על הE8400?

JSK

Recommended Posts

באותה מידה תוך שנתיים המעבד יכול לעבור להיות משולב בכ מסך..אם אני זוכר נכון לנוידיה היו כמה יציאות של לנסות שהכ מסך יהיה הכוח עיבוד העקרי במחשב..לא הייתי סומך על ה6600 ככל-כך אפקטיבי עוד שנתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעולם המחשבים אולי כל שבוע ממציאים משהו חדש והשוק טס אבל זמן הטמעת הטכנולוגיות הוא ארוך מאוד... ראה למשל את שאני בטוח שדיברו עליו כבר לפני שנתיים והיום יש אותו אבל הוא לא נגיש לכמעט אף אחד.

אז העיניין עם המעבד גרפי ראשי עוד רחוק גם אם יש יחידות עובדות לNVIDIA ברגע זה... יקח עוד המון זמן עד שזה יכנס ליצור סידרתי ועד שזה יהייה משתלם למשתמש הממוצע.. אני מבטיח לך שבשנתיים הקרובות זה לא יצא או לפחות יעלה הרבה מאוד מה שלא יתאפשר לקנייה בערך ל99% אחוז מהאוכלוסייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, מי שקונה מעבד בשביל מקסימום השנתיים הקרובות - עדיף לו E8400

מי שמתכנן ליותר מזה - עדיף כבר Q6600 בפער של פי 1.5 (ועם oc זה עוד יכול לעלות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממבחנים שעשו ל-E8400 מול Q6600, Q9650 ומול E6700 ו-E6850 באתר מתחרה (שלא נזכיר את שמו) עולה כי ברוב האפליקציות והמשחקים E8400 חזק יותר מ-Q6600 ו-E6700, קרוב או משתווה ל-Q9650 ובדר"כ חזק יותר מ-E6850. יש מעט משחקים כמו Prey ששם מרובעי הליבות מובילים אבל בהפרש קטן (פחות מ-10%).

לדעתי ביחס ביצועים למחיר ובהתחשב במגוון האפליקציות הנמוך שתומך באופן מלא במרובעי וביכולת ה-OC של E8400 לעומת Q6600 ה-E8400 הוא הקניה המועדפת ל-99% מהמשתמשים. צריך להיות killer applcation מאוד ספציפי כדי להעדיף את ה-Q6600 בנסיבות אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם השנים מספר התוכנות והמשחקים שיתמכו ב4 ליבות רק יגדל.

אני מאמין שעוד שנה וחצי 50 אחוז מהמשחקים החדשים יפעלו יותר טוב על 4 ליבות מאשר על 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי לתכנן על משחקים שבעוד שנה וחצי זה מופרך. חוץ מזה העולם זה לא רק משחקים. מי שמשחק ותקציבו מוגבל לוקח בדר"כ כרטיס חזק ומעבד בינוני +.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז העיניין עם המעבד גרפי ראשי עוד רחוק גם אם יש יחידות עובדות לNVIDIA ברגע זה... יקח עוד המון זמן עד שזה יכנס ליצור סידרתי ועד שזה יהייה משתלם למשתמש הממוצע.. אני מבטיח לך שבשנתיים הקרובות זה לא יצא או לפחות יעלה הרבה מאוד מה שלא יתאפשר לקנייה בערך ל99% אחוז מהאוכלוסייה.

לא התכוונתי שהמעבדים לא יהיו שווים תוך שנתיים בגלל הכ מסך-נסיתי להראות שלהגיד עכשיו ש4 ליבות זה יותר טוב מ2 במחשבה לעתיד זה קצת לא שיקול נבון, אתה בקושי יודע מה יקרה עוד חודש לך תדע לשנתיים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך יהיה עולם התוכנה והמשחקים בעוד שנתיים.

מה שכן לפי איך שזה נראה לאט לאט אנחנו נראה עוד ועוד ליבות וזה התהליך שהולך בעולם..

אז לכן אני ממליץ ללכת על 4 ליבות כיום מכיוון שיש לו פוטנציאל גדול יותר מ2 ליבות ואני בטוח שהוא ימומש בעתיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיון העבר מלמד אותנו.

השוק נע בכיוון ריבוי נימים,לכן לדעתי הבחירה הנכונה תיהיה לקחת מעבד מרובע ליבה

השוק עדיין לא מימש את הפוטנציאל של כפולה, ככה שזה יקח עוד הרבה זמן. ועד אז יהיו טכנולוגיות טובות יותר (נהלם, שנחאי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני יודע ממישהו שעובד בזה ש 4 שכל 1 אחת היום עובד ביפני עצמה מה שאומר שגם אחת תחזיק הכל היום ובל ברגע שאתה רוצה לעשות שני דברים במכביל אז אתה צריך שתי ליבות אז הערבע ליבות לפי מה שאני מבין הוא מיותר כי כל ביפני עצה והליבות לא מתערבות זו לזו בעבודה

למשל בכריסיס לדוגמא את יכול עם אחת לשחק אבל המחשה לא יכול לעשות עוד שום דבר הכי קטן ביחד עם המשחק

עם יחש לך שני ליבות אז אתה יכול גן לשחק וגם לעשות עוד משהו וארבע ליבות אז אתה יכול לעשות 4 דברים בו זמנית על המחשב ובגלל שאתה לא ממש צריך 4 דברים בו זמנית אז שתי ליבות מספיקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני יודע ממישהו שעובד בזה ש 4 שכל 1 אחת היום עובד ביפני עצמה מה שאומר שגם אחת תחזיק הכל היום ובל ברגע שאתה רוצה לעשות שני דברים במכביל אז אתה צריך שתי ליבות אז הערבע ליבות לפי מה שאני מבין הוא מיותר כי כל ביפני עצה והליבות לא מתערבות זו לזו בעבודה

למשל בכריסיס לדוגמא את יכול עם אחת לשחק אבל המחשה לא יכול לעשות עוד שום דבר הכי קטן ביחד עם המשחק

עם יחש לך שני ליבות אז אתה יכול גן לשחק וגם לעשות עוד משהו וארבע ליבות אז אתה יכול לעשות 4 דברים בו זמנית על המחשב ובגלל שאתה לא ממש צריך 4 דברים בו זמנית אז שתי ליבות מספיקות

זה לא קשור בכלל, כי משחק כמו קרייסיס לוקח ברוטו 2GB ראם. אז אם למשל יש לך מחשב עם 2GB ראם+Q6600, המחשב בקושי יזוז לך!

כי הצוואר-בקבוק נופל על הזכרון ראשי. יקח זמן למחשב להתאושש עד שהזכרון ישתחרר. עם כמות ראם של 4GB תרגיש יותר הקלה, אבל עדיין למערכת הפעלה יש עוד גורמים שמשפיעים על הביצועים גם עם מעבד מרובע ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...