בעיה חמורה אצל אינטרנט זהב - תגלית - כל המנויים בבקשה להיכנס! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה חמורה אצל אינטרנט זהב - תגלית - כל המנויים בבקשה להיכנס!

Moo^Moo

Recommended Posts

אוקי אחרי כמה בדיקות יסודיות עליתי על "תגלית" וקודם סיפור קצר:

לפני 8 חודשים בערך אני וחברי התלנו לשחק SOF 2 MP בצורה קבוע יחסית, כל כמה ימים, ושמתי לב לתופעה, כאשר "קידומת"

הIP שלי היא "80.230" אני יכול לארח בקושי שחקן אחד. לעומת זאת כאשר אני עברתי לקידומת "213.8" הצלחתי לארח 5

ואפילו 6 שחקנים!... ככה כל פעם שרציתי לארח שרת ניתקתי וחיברתי את המודם כמה פעמים עד שקיבלתי קידומת "טובה".

במשך תקופה של כמה חודשים לא קיבלתי כתובת של 80.230 והייתי בטוח שהם לא משתמשים בקידומת הזאת יותר. בזמן האחרון

קיבלתי פינגים ממש גבוהים לחו"ל (1000 ליהאו!), ולא הצלחתי לשחק, לעומת זאת בארץ הפינגים היו הרבה יותר ממצוינים (10 לHW).

ניסיתי לפתור את הבעיה ולא הצלחתי וגם התמיכה של זהב לא הצליחה עד שיום אחד חשבתי: "אולי זה הIP עוד פעם"... נכנסתי

לWHATISMYIP.COM וגיליתי שאכן אני על 80.230!, ניתקתי וחיברתי מספר פעמים את המודם, קיבלתי 213.8 והינה

כל האתרים בחו"ל בפינג של 200 במקום 1000, ואני יכול לשחק און-ליין להוריד והכל טוב!

אתמול התקשרתי לאינטרנט זהב והודעתי להם על הבעיה החמורה הזאת, ואני יכול לשאר שאני לא הייחידי שיש לו את הבעיה הזאת.

לכל מי שיש משהו דומה, כמו פעם פינגים טובים ופעם רואים... בבקשה תגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ? ומה היתה תגובתם לנושא ?

לפי מאמרו של דניאל פטרי , טווח הכתובות של קידומות 80.230 הוא Class A !! מדובר על תת רשת ענקית!

לעומת זאת טווח הכתובות של קידומת 213 הוא שייך ל- Class C , מדובר על תת רשתות בנויות של 255 מחשבים לערך.

אני מאמין שכאן נעוצה הבעיה העיקרית. היות ומשתמשים מקבלים כתובת IP של Calss A , דורשת משאבים מיוחדים ע"מ לדאוג לתת רשת הנוכחית (אני מתכוון לנתבים של Cisco ), כאשר משתמש מעוניין לשתף משתמש נוסף , אזי הנתב מתמודד עם כמות עצומה על אותו Subnet המדובר. כאשר מדובר על Class C , הבעיה פחות חמורה כיוון שבאמתחת אחד נמצאים 255 מחשבים לערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ... ממש לא חשבתי על זה כך... חשבתי על זה בצורה אחרת לגמרי...

דיברתי עם פקיד זוטר שהם והוא אמר שהוא יעביר את זה קדימה... אני יתקשר מחר לברר בדיוק

מה הם עשו עם זה...

אני פשוט רוצה לראות, אולי אני היחידי שדבר כזה קורה לו, אבל לדעתי אני לא, בכל מיקרה זה בעיה חמורה.

אבל עדיין, למרות ההסבר שלך שהבנתי משהו עדין משהו לא ברור, התקשורת מהמחשב שלי עוברת לערוצי זהב, ומשם לאינטרנט זהב.

בשני הקידומות גם 80.230 וגם 213.8 הפינגים בארץ מצוינים, אבל לחו"ל רק ה213.8 עובד איכשהו (יותר גרוע מ56K)

לא ברור לי איך זה אפשרי כל זה.... אני יודע איך האינטרנט בנוי, אבל עדיין פשוט לא מסתדר לי בראש המצב הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ? ומה היתה תגובתם לנושא ?

לפי מאמרו של דניאל פטרי , טווח הכתובות של קידומות 80.230 הוא Class A !! מדובר על תת רשת ענקית!

לעומת זאת טווח הכתובות של קידומת 213 הוא שייך ל- Class C , מדובר על תת רשתות בנויות של 255 מחשבים לערך.

אני מאמין שכאן נעוצה הבעיה העיקרית. היות ומשתמשים מקבלים כתובת IP של Calss A , דורשת משאבים מיוחדים ע"מ לדאוג לתת רשת הנוכחית (אני מתכוון לנתבים של Cisco ), כאשר משתמש מעוניין לשתף משתמש נוסף , אזי הנתב מתמודד עם כמות עצומה על אותו Subnet המדובר. כאשר מדובר על Class C , הבעיה פחות חמורה כיוון שבאמתחת אחד נמצאים 255 מחשבים לערך.

תביא לינק

באמת איבדתי את הכתובת של האתר שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה..

גם אני על 80.230 וסובל מאותה בעיה.

ניתוק המודם מספר פעמים פותר את הבעיה הזאת? (אני לא ממש מבין בתחום)

בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט אתה מקבל כתובת איי פי חדשה, לכן, ניתוק המודם (כלומר: התחברות מחדש) מעניקה לך כתובת חדשה. בקיצור, תתנתק ותתחבר עד שתראה שהכתובת איי פי שלך לא מתחילה ב-80.230

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא כזו בעיה חמורה

זה קורה אצל מלא ספקים שיש שרתים מהירים יותר ומהירים פחות

גם בנזק בימנלאומי זה ככה

אפילו פעם אחת שאיימתי להתנתק בגלל בעיות של מהירות סידרו לי חודש חינם וחיבור קבוע לשרת מהיר (212.179)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחובר לבזק ולא הם ולא מתב אמרו שהם יכולים לשנות לי את ה-IP , חיבור קבוע עולה 500 ש"ח בחודש :(

ונייסתי 20 RESET למודם לא עוזר...הוא מקבל IP 196...למשך 3 שניות ואז חוזר ל-81.218..... באסה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש לך מודם פרוץ?

זו לא בעיה אצל זהב, שני הכתובות האלו עוברות דרך אותם שרתים, אותם נתבים והכל אותו דבר(בדוק).

אני מכיר מלא אנשים שנמצאים בכתובת 80.230 ויש להם פינג מעולה כמו שלי(213.8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מודם פרוץ ולא שום דבר!!!

ואני מכיר מספר אנשים שיש להם בדיוק אותה בעיה כמו שלי!

וגם אני יודע שזה עובר אותם שרתים, UDICOL עשה טובה ושלח מייל לאינטרנט זהב עם הבעיה. (תודה)

אם תיקרה בצורה יותר מעמיקה את התרד מהעמוד הראשון תיראה שיש משהו מוזר פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה שכשאתה מתחבר עם כתובת IP שהאוקטטות הראשונות שלה מסוימות אתה לא יכול להקים שרת כראוי ואתה מקבל פינגים גרועים?

בד"כ הבעיה שאתה מדבר עליה נובעת מבעיית ניתוב/בעיית ציוד. אני אסביר:

כשאתה מתחבר המחשב שלך ניגש למכונה מסוימת שנותנת למחשב שלך כתובת IP לאינטרנט. לפני זה יש לך כתובת IP של הרשת הפנימית של הכבלים (196. בלה בלה בלה) תחת הכתובת הזו האינטרנט שלך לא עובד, רק כשתקבל כתובת "אינטרנטית" המחשב יקבל .

כל המידע שהולך ויוצא ממך מנותב לקווים ושרתים שהחליטו הספקיות (תשתית או אינטרנט) לפי שיקולים שלהם. כאשר אתה מקבל כתובת אחרת, אתה כנראה מנותב דרך ציוד תקשורת אחר שהוא פחות איכותי ואז מגיעות הבעיות. כשאתה מחובר דרך ציוד מסוים אתה מקבל כתובת IP "טובה" והתקשורת שלך גם טובה.

ישנם מיליון גורמים לבעיה כזו ובתור דוגמא אני אתן אחד:

כשאתה מתחבר לאינטרנט אתה צריך כתובת IP. השרת שנותן לך כתובת IP נקרא שרת גישה ולשרת הזה יש POOL כתובות, כלומר יש לו מאגר כתובות מוגדר שהוא יכול לחלק. כלומר, הוא מחלק כתובות שמתחילות ב-80.230. אם תתחבר לשרת גישה אחר, יהיה לו מאגר כתובות אחר (ממש כמו שתיארת). השרת הזה הוא של ערוצי זהב. כשאתה מתחבר עם שרת זה אתה מתחבר עם קו לחו"ל לא איכותי. כשאתה מתחבר לשרת "תאום שלו" אתה מתחבר דרך ציוד אחר שמנתב אותך לקו לחו"ל אחר הרבה יותר איכותי.

כך בעצם תתכן הבעיה אותה אתה מתאר. בה הבדל בכתובת מביא להבדל באיכות החיבור.

כדי לדעת מהו הציוד הבעייתי על מנהל הרשת של הספקית לבדוק זאת.

1) כיוון שביצעת אבחנה אחת, וגילית שאיכות החיבור משתנה ע"פ כתובת הIP שלך, עליך לדעת מי נותן את כתובת הIP: ערוצי זהב או זהב? כדאי לדעת זאת עליך לבדוק עימם.

2) גש לתמיכה של אותו גורם שנותן את הכתובת. רק שתדע: לתמיכה הטכנית אין גישה למידע או לשינויים ברמה זו. הסבר להם את הבעיה בפשטות. בקש מנהל שיש לו גישה לאלו שמנהלים את הרשת. בקש ממנו לטפל בתקלה שלך ולדווח עליה לטכנאים.

3) אם פתרו - אחלה. אם לא פתרו - תעברו לADSL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה שכשאתה מתחבר עם כתובת IP שהאוקטטות הראשונות שלה מסוימות אתה לא יכול להקים שרת כראוי ואתה מקבל פינגים גרועים?

בד"כ הבעיה שאתה מדבר עליה נובעת מבעיית ניתוב/בעיית ציוד. אני אסביר:

כשאתה מתחבר המחשב שלך ניגש למכונה מסוימת שנותנת למחשב שלך כתובת IP לאינטרנט. לפני זה יש לך כתובת IP של הרשת הפנימית של הכבלים (196. בלה בלה בלה) תחת הכתובת הזו האינטרנט שלך לא עובד, רק כשתקבל כתובת "אינטרנטית" המחשב יקבל .

כל המידע שהולך ויוצא ממך מנותב לקווים ושרתים שהחליטו הספקיות (תשתית או אינטרנט) לפי שיקולים שלהם. כאשר אתה מקבל כתובת אחרת, אתה כנראה מנותב דרך ציוד תקשורת אחר שהוא פחות איכותי ואז מגיעות הבעיות. כשאתה מחובר דרך ציוד מסוים אתה מקבל כתובת IP "טובה" והתקשורת שלך גם טובה.

ישנם מיליון גורמים לבעיה כזו ובתור דוגמא אני אתן אחד:

כשאתה מתחבר לאינטרנט אתה צריך כתובת IP. השרת שנותן לך כתובת IP נקרא שרת גישה ולשרת הזה יש POOL כתובות, כלומר יש לו מאגר כתובות מוגדר שהוא יכול לחלק. כלומר, הוא מחלק כתובות שמתחילות ב-80.230. אם תתחבר לשרת גישה אחר, יהיה לו מאגר כתובות אחר (ממש כמו שתיארת). השרת הזה הוא של ערוצי זהב. כשאתה מתחבר עם שרת זה אתה מתחבר עם קו לחו"ל לא איכותי. כשאתה מתחבר לשרת "תאום שלו" אתה מתחבר דרך ציוד אחר שמנתב אותך לקו לחו"ל אחר הרבה יותר איכותי.

כך בעצם תתכן הבעיה אותה אתה מתאר. בה הבדל בכתובת מביא להבדל באיכות החיבור.

כדי לדעת מהו הציוד הבעייתי על מנהל הרשת של הספקית לבדוק זאת.

1) כיוון שביצעת אבחנה אחת, וגילית שאיכות החיבור משתנה ע"פ כתובת הIP שלך, עליך לדעת מי נותן את כתובת הIP: ערוצי זהב או זהב? כדאי לדעת זאת עליך לבדוק עימם.

2) גש לתמיכה של אותו גורם שנותן את הכתובת. רק שתדע: לתמיכה הטכנית אין גישה למידע או לשינויים ברמה זו. הסבר להם את הבעיה בפשטות. בקש מנהל שיש לו גישה לאלו שמנהלים את הרשת. בקש ממנו לטפל בתקלה שלך ולדווח עליה לטכנאים.

3) אם פתרו - אחלה. אם לא פתרו - תעברו לADSL.

תיראה... תודה רבה על ההסבר... אבל אני לא ממש משתמש מתחיל... ולא חידשת לי דבר.

שאתה אומר שרת מחלק כתובות אתה מדבר על DHCP של זהב.

הבעיה היא שלא צריך להיות הבדלים כאלו גדולים... אני מרגיש כאילו 50 איש מנסים לגלוש דרך של 10 MBIT.

שלחתי אי-מייל ודיברתי בטלפון.. בגלל שהשרת שלי פתוח 24 שעות... אז אין לי בעיה כי עכשיו יש לי כתובת "טובה" של 213.8

כבר כמה ימים.

הבעיה היא שה80.230 זה כותבת CLASS A ו213.8 זה CLASS C...

בכל מיקרה... יש להם בעיה, והיא מוזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...