האם נכון המיתוס הגורס כי תמיד יש לצרב על מהירות אחת פחות מהמקסימום ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נכון המיתוס הגורס כי תמיד יש לצרב על מהירות אחת פחות מהמקסימום ?

השופט

Recommended Posts

ובנוסף, האם נכון שעדיף לא לגעת במחשב בזמן הצריבה, ולסגור את התוכניות ברקע ?

אני יודע שהמטרה היא לא להעמיס על המחשב, ע"מ שלא יפספס ותלך כל הצריבה.

בטח גם קשה לתת תשובה מדוייקת, מכיוון שזה תלוי בחוזק של המחשב ובעומס התוכנות שאני מפעיל בזמן הצריבה -

אולי אפשר לספק את המידע כנתון של מינימום Cpu Idle Time ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לצרוב שאתה עובד רגיל באינטרנט, לא במשחקים, ותבדוק אחר כך את הדיסק עם נרו סידי ספיד, אם אין משבצות צהובות בsurface test אז המחשב והדיסק מסוגלים במהירות שניסית לצרוב בלי בעיה, עם עבודה ברקע, אם לא אז תוריד מהירות אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל ההגנות שיש היום אני חושב שזה מיותר. קודם כל יש הגנה שגורמת לכך שבמידה ומהירות הצריבה גבוהה מדי היא מורידה למהירות המתאימה, ויש את ההגנות מbuffer underrun שמונעות את הבעיה במידה והכל "נכשל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מחשב חזק, אז אין צורך לדאוג. בדרך כלל צורבים במהירות נמוכה מהמקסימום כדי שירדו הסיכויים שיהרס הדיסק (Buffer Overflow).

לא מדויק , בד"כ צורבים במהירות נמוכה יותר כדי להוציא צריבה באיכות קריאה מקסימלית ולא כדי שהדיסק לא ידפק בצריבה (זה היה נכון לפני 5 שנים אולי) וזה לא "Overflow" אלא בדיוק ההיפך "UNDERRUN" הכוונה שהבעיה היא לא חוסר מקום בבאפר אלא "יותר מדי" מקום בבאפר כי הוא פשוט ריק :) , אבל היום יש שיטות פשוטות שפותרות את הבעייה הישנה הזאת (או איך שאחרים קוראים לזה : "הגנות" ).

אז זה לא ממש מיתוס אלא חשיבה נכונה , וזה נכון לגבי כל דבר - לא סוחבים מוצר כלשהו לקצה גבול היכולות שלו כי זה יכול לגרום לבעיות , בגלל זה שמתאימים ל 3000 מוכרים כ2500 ובגלל זה בדיוק לא מומלץ לצרוב דווקא ב 52 בצורב שהמקסימום שלו זה 52 ולא לצרוב על מדייה דווקא ב 48 כשהמקסימום שלה זה 48.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בד"כ צורבים במהירות נמוכה יותר כדי להוציא צריבה באיכות קריאה מקסימלית "

????? :o ????????

מה הקשר ?

הצריבה היא תמיד אותו דבר, זה לא שההטבעה פחות טובה...

איך יכול להיות הבדל באיכות/יכולת הקריאה, כתלות בצריבה ?

או שנצרב תקין, או שלא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ב-roxio cd creator מעודכן (לפחות עם הצורב שלי-אבל לא נראה לי שזה קשור לצורב...) התוכנה מורידה את המהירות

בהתאם ליכולת והיא גם רושמת: מהירות נבחרת:X24 מהירות אמיתית:X16-24 (משתנה בזמן אמת).

הבעיה האמיתית היא בצריבה מדיסק לדיסק (disc copy) מפני שאז הגורם הבעייתי עלול להיות הכונן שקורא...

גם כונן שקורא במקסימום 52 לא קורא כל הזמן ב52 לעיתים הוא יורד אפילו ל10-20 (תלוי באיכותו) בגלל במיקום של המידע על

המדיה(קרוב למרכז או קרוב לקצה) וגם בגלל שריטות שגורמות לו לנסות לקרוא יותר מפעם אחת את אותו הקטע.

על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדיסק (מסיבות שמועלם לא התעמקתי בהן,extraction של audio יותר איטי משל data )

בתכלס, אם יש לך צורב חדש ומהיר , תוריד רמה אחת ביומיום (סה"כ עוד איזה 20-30 שניות)

ובמקרה שנדפק לך דיסק - אז תוריד יותר בצריבה החוזרת...

אני חושב שאפילו היה פה מאמר בנושא (של צריבה או של קריאה & extraction)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו אנשים שאני צורב אני עובד כרגיל יש לי פנטיום ארבע ו256 ואני מסודר אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה לשחק לגלוש מה שבא לך בתנאי שהצורב והמחשב חדשים וזכור תקנה דיסקים מתוצרת טובה tdk מפוצצים עם המחירים שלהם וזה מוגזם אבל תקנה דיסקים של חברות טובות או של חברות ממש זולות ואם הדיסק לא נצרב טוב תזרוק אותו ותביא חדש אבל עם תסתכל טוב על העטיפה והקופסה של הדיסקים של TDK

אתה תראה את ההבדל יש מקום להמון מלל על העטיפה ואפשר ךהוציא את כל הניירות שתקועים שם ולהחליף אותם בעיצוב אישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בד"כ צורבים במהירות נמוכה יותר כדי להוציא צריבה באיכות קריאה מקסימלית "

????? :o ????????

מה הקשר ?

הצריבה היא תמיד אותו דבר, זה לא שההטבעה פחות טובה...

איך יכול להיות הבדל באיכות/יכולת הקריאה, כתלות בצריבה ?

או שנצרב תקין, או שלא...

חבל שאתה מדבר על ידע שמבוסס על ההגיון בראש שלך בלבד, יש אנשים עם קצת יותר נסיון וידע משלך , אתה לא חייב להתרברב ככה בעזרת הגיון פשוט ולבלבל את כל קוראי הפורום , תקשיב , היו כבר מספר תרדים על הנושא - פשוט תעשה חיפוש , זה לא עסק פשוט כמו שאתה חושב ואתה טועה לחלוטין בהנחה המאוד בסיסית שלך . אתה מכיר את השכווה העליונה והבסיסית ביותר של בעיות - פועל או לא פועל , אם היית קצת מנוסה היית יודע על דברים קצת יותר עמוקים ושהעסק לא כזה פשוט , אז כשתדע דברים כמו : אלגוריתמים לתיקון שגיאות ,איך דיסק ניקרא, למה לשני דיסקים מחברות שונות יקח זמן שונה להעתיק קובץ דומה על אותו מחשב , למה יש הגבלה למהירות צריבה על מדיות שונות , למה מומלץ לצרוב אודיו על מהירות נמוכה , למה יש קפיצות לפעמים באודיו , ועוד דברים שונים על הנושא - רק אז תחזור בהצהרות כאלו של הגיון בסיסי של כן ולא. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את העבודה העצבנית אני כנראה לא יעשה לך , אבל שמעתי שמועות שיש דבר בשם ששם יש המון מידע על הכל , ואם רק רוצים , מחפשים ,קוראים ומשכילים. כמובן לא הופכים למהנדסים תוך יום , אבל זה עוזר ;)

אבל אני בכל זאת יעזור לך קצת לנווט , והנה מקום להתחיל:

http://www.cdfreaks.com/ - בפורומים שלהם יש המון מידע , כולל "סטיקים" של בדיקות דיסקים שונים במהירויות צריבה שונות בעזרת תוכנה שבודקת עד כמה סקטור של דיסק הוא "קריא" (זה שהכונן לא הצליח לקרוא סקטור על הפעם הראשונה - זה לא אומר שהוא לא יצליח בפעם העשירית).

ויש כמו שאמרתי גם תרדים בפורום הזה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=23;action=display;threadid=28166;start=0

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=23;action=display;threadid=33402;start=0

יש בתרדים אלו הסברים ודיונים שאני מאמין יבהירו לך ולשאר משתתפי התרד תמונה יותר טובה על הנושא.

בהצלחה !! 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח יא-שופט, איך אתה מושך את התגובות האלה...

בתשובה לשאלתך - לא.

כל נושא הצריבה תלוי בכ"כ הרבה גורמים, שבאמת אתה חייב להזיע עליהם לבד

במו אצבעותיך.. וכיסך כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...