איך נפלו כוננים? -> WD5000YS קיבל דגם חדש ABYS ! ! ! - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך נפלו כוננים? -> WD5000YS קיבל דגם חדש ABYS ! ! !

alex.turovsky

Recommended Posts

תבין, אלה מקרים שונים לחלוטין מהסיבות הבאות:

- הכונן הראשון היה MY BOOK PROFESSIONAL שחובר עם FIREWIRE למחשב נייח 1 יום אחד "PLEASE FORMAT THE DRIVE" כשניסיתי ללחוץ עלC.

- הכונן השני MY BOOK PREMIUM עם ESATA חובר לESATA מובנה במחשב אחר עם UPS של ADVICE 1050 VA. אותה שגיאה.

- הכונן השלישי(הנוכחי) חובר דרך קופסה חיצונית עם ספק כח חיצוני משלו ל LAPTOP שולחני .

אחרי הקפאה ל24 שעות (ותזכרו כי זה פתרון הכי ייחודי שבעולם!) הכונן השני עובד אצלי עכשיו באותה הקופסה כאילו כלום לא קרהכבר חודשיים. אחרי שחזור ופרמוט מחודש.

בגלל הנ"ל אני בטוח שהכל בסדר עם החשמל, מלבד זאת יש לי עוד מלא מכשירי חשמל בבית שכולם טפו טפו טפו בסדר.

אגב SPINRITE, איך זה בדיוק עובד, באתר שלהם לא רשום הרבה מלבד הרבה פלצנות ו "זה עובד" . . . הכונן שלי הרי לא מזוה אפילו ב WINDOWS והוא מחובר ללפ טופ עם . אולי להכניס אותו למחשב ולראות אם הוא עובד ? איך התוכנה הזאת עובדת ומגלה את הכונן ומתקנת אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני עד היום מהרהר, איך זה שמעבדים, לוחות-אם, כרטיסי מסך וכרטיסי קול גדלו והתפתחו להיות כל כך מהירים ואמינים, בעוד שדבר כל כך קריטי, חשוב ובסיסי כמו אמצעי נשאר פלטה מסתובבת על ציר עם מחט רגישהההה מאוד מאוד רגישה... משהו השתבש בדרך לדעתי.

כשרכשתי את המחשב הראשון שלי בשנת 2001, היה לי בנפח 20 ג'יגה של סיגייט. לא הבנתי כלום בתחום באותם ימים, אבל אני זוכר שנאלצתי להחליף פעמיים בשנה וחצי הראשונות, כשבשניהם הכונן התחיל לקרטע ולחרוק כמו פיאט אונו על הבוקר כשהאוטו קר. ולא, לא נהגתי להכות את המחשב. אולי מידי פעם סטירה, כשהוא התחצף. ;D

מדובר בבעיה חמורה, ולמרות מה שהסטטיסטיקה מספרת, זה יכול להכות כל אחד, בכל זמן. לא מקובל בשבילי.

אז כל מה שאפשר לעשות עד שה"מוצקים" יכנסו לשוק הוא לגבות, ולגבות את הגיבוי ::)

אפרופו נפילות, השבוע אני שולח חבר שהרכבתי לו מפרט להחליף דיסק בן חצי שנה, שנחשב אחד הטובים מסוגו של חברת , 3250620NS. מדובר בדגם עלית של החברה, שיעודו שרתים וכדומה. מעין YS של . לבחור יש שניים במערך רייד 0, אחד התחיל לעשות רעשים מוזרים והמחשב עושה קונצים ופריזים. לך תבין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שמה שקרה לך זה הוא מקרה נדיר בYS..

כי במקרה יש לי גם YS ...

:o

ובזמן האחרון הוא התחיל קצת לעשות רעשים מוזרים שמדליקים את המחשב :-\

אין, זה פשוט מכה, לי הלכו לעולם שני כוננים בשנתיים וחצי, אחד של WD ואחד של

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא לוקח סיכונים-

יש לי Mybook של 320 ג'יגה, עליו יש את כל הדברים שחשובים לי. אני כותב לכונן הזה פחות מחצי שעה ביום, יותר לכיוון ה 10 דקות, וכל זמן שאני לא משתמש בחומר שיש עליו- הוא לא מסתובב (המייבוקים אחרי כמה דקות של חוסר פעילות מפסיקים את הסיבוב)

אני גם משתדל להשאיר אותו פועל כמה שפחות, לדוגמה, אם אני רוצה לראות סרט, אני מעתיק אותו מהמייבוק להארדיסק של המחשב (80 ג'יגה, הרבה פחות חשוב לי) ומנגן אותו משם.

(מן הסתם אני לא עושה ככה עם פרקים של סדרות, להעתיק כ"כ הרבה קבצים ולמחוק כל יום זה מעצבן בטירוף)

המחשב והמייבוק מחוברים ל UPS, שמחובר למגן מתח/מגן ברקים, ורק משם יש חיבור לחשמל.

שום דבר לא יקח ממני את המידע החשוב שלי :smile1:

גם אני בדיוק ככה. מעתיק פעם בכמה ימים את הסדרות, כשאני מוריד. כשאני צופה אני מעתיק אל המחשב וצופה ממנו.

הMyBook שלי איתי כבר בערך שנה וחצי ובינתיים אין שום תלונות. כמו גם מהWD הפנימי שלי, שאיתי יותר משנתיים.

statistics goes both ways :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שמה שקרה לך זה הוא מקרה נדיר בYS..

כי במקרה יש לי גם YS ...

:o

ובזמן האחרון הוא התחיל קצת לעשות רעשים מוזרים שמדליקים את המחשב :-\

אין, זה פשוט מכה, לי הלכו לעולם שני כוננים בשנתיים וחצי, אחד של WD ואחד של

:bash:

וככה בשלושה עמודים הגענו כבר ל10 אנשים שהכונן שלהם מת או מת בפוטנציה (באחור - תתחיל לגבות, ומהר) . . .

העניין הוא שחשבתי שזה קשור לבעיית חום . . . עכשיו הבנתי שזה סתם כוננים דפוקים.

בקיצור RAID 1 . . . HERE I COME.

שני דברים.

שבוע שעבר קניתי למוקד שלנו כונן שיתוף של 500 GIGA . . . את ה WD MY BOOK WORLD EDITION שכולנו יכולים להתחבר אליו ולהוריד שיתופים.

אמרתי לחברה מראש "לא לגבות פה MISSION CRITICAL DATA. (גם פורנו אסור, חבל שיילך סתאם פורנו טוב ;D) זה הכונן למי שלא מכיר ויש לו רק חיבור 10/100/1000 והוא עובד מצויין. מכל מחשב יש גישה ברשת וכדומה. עלה 990 שקל. ככה הוא נראה ואני כבר מחזיק לו אצבעות אחרי כל הניסיון שלי עם שני ה MY BOOKים הקודמים.

למעשה, אני חושב לקנות את זה. אותו הכונן, (גרסה לרשתות כי יש לו רק חיבור LAN כמו לקודם), מגובה ב RAID1. גם הכונן הכי יפה בשוק, גם מגובה וגם הכל וממובנה ואפשר לפתוח את הברגים ולהחליף בין הכוננים בעת הצורך (נפילה של הכוננים) וגם . . . הכונן הזה מגיע עם מאורר פנימי לשם שינוי ! :

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=279

לבית אני שוקל לקנות את הדבר הזה. אותו הרעיון אבל עם כל החיבורים הרגילים

http://logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=10898

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום אין מתחרה לסיגייט באמינות... כל אירגון גדול שיש לו מידע חשוב , חוץ מגיבויים וכו'... רק מחזיקים סיגייט , אפילו חברות כמו HP ו נותנות את השרתים שלהם עם כוננים של ומדבקה שלהם על הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי מת כונן של MAXTOR אחרי בערך 3 שנים שהוא היה אצלי,וזה כונן לפני שהם נקנו ע"י .

פאק אנשים הבהילו אותי פה עם כמות הנפילות של הHD שלהם

אני חייב לגבות ב13 ג'יגה תמונות שלי(הרוב מגובה)

הבעיה היא איך ועל מה אני מגבה? יש אמין שכן עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שזה מאוד אבל מאוד מעיק לצרוב דיסקים ,במיוחד כשלא הכול עולה על דיסק אחד(מחולק לפי שנים)

וחשבתי לקנות כונן חיצוני לגיבוי פשוט ונוח וגם של הרבה יותר מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי מת כונן של MAXTOR אחרי בערך 3 שנים שהוא היה אצלי,וזה כונן לפני שהם נקנו ע"י .

פאק אנשים הבהילו אותי פה עם כמות הנפילות של הHD שלהם

אני חייב לגבות ב13 ג'יגה שלי(הרוב מגובה)

הבעיה היא איך ועל מה אני מגבה? יש אמין שכן עובד?

לינו ל12 איש ב3 עמודים . . . AG43 אמרתי לך אחי שזו תופעה נוראית. ואחינו למעלה . . . אני איתך, זה פאקינג מפחיד, אתה צודק, חשבתי זה רק אני כי הבחור השני אמר שזה מזל נאחס שלי,פעם שלישית נפילה, אבל אני רואה שאני לא היחיד שהזיל דמעה.

בקיצור ולפני שאני נכנס להשקעה כזאת.

למישהו יש ניסיון עם הכוננים הכפולים האלה של WD שיכולים לעבוד ב RAID1 ויש להם מאורר מובנה? זה נשמע הגיבוי הכיטוב בקופסה אחת. למישהו יש ניסיון עם משהו בסגנון הזה?

http://wdc.com/en/products/products.asp?driveid=267&language=en

wdfMyBook_Premium_2C.jpg

wdfMyBook_Premium_2C.jpg

wdfMyBook_Premium_2C.jpg

wdfMyBook_Premium_2C.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלך לי קשיח לפני שנה בגודל 40 גיגה , היו עליו סרטים ו4 גיגה של שירים בעע למי אכפת מהסרטים אותם אפשר לשחזר בקלות .. אבל השירים???

כרגע יש לי שלוש קשיחים בשני מחשבים

אחד MAXTOR טפו טפו כבר 4 שנים עובד 24/7 על משחקים והורדות סרטים נונסטופ

שני WD CAVIAR 250GB שקניתי באייבורי יימח שמם כבר החלפתי אותו 3 פעמים וכל פעם הוא עושה בעיות מחדש , אני כבר מפחד להשתמש בו כל מידע שאני ישים עליו זה יהיה חבל כי אחרי שבועיים המידע יילך

שלישי WD CAVIAR AAKS 320 שקניתי בSKYPC טפו טפו הוא גם עובד 24/7 על סרטים משחקים והורדות ובינתיים סבבה לגמרי בלי תקלות בכלל

הקטע הכי מעצבן עם קשיחים באמת שאנחנו לא מתקדמים איתם , אותה מאז ומתמיד רק השווי לגיגה ירד ומה שעוד יותר גרוע זה שתמיד הסטטיסטיקה נופלת עליך כאילו רבאק

אה ודבר אחרון

אלכס אחרי שנכווית כל כך הרבה פעמים מחברה מסויימת , אתה לא לומד את הלקח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ודבר אחרון

אלכס אחרי שנכווית כל כך הרבה פעמים מחברה מסויימת , אתה לא לומד את הלקח ?

קראת את הפוסט יחד איתי.

אין פה שום כוננים אחרים שווים חוץ מהכונן הכפול הזה של WD שנראה מעולה מכל בחינה. מה אני אמור לעשות עם תוצאות הסקר שערכתי היום לבכות ?! :kopfpatsch:

להלן התוצאות שחפרתי, ואם מישהו במצבי ומחפש אלטרנטיבה לגיבוי - עשיתי לכם את העבודה למעשה . . .כמובן רק כונן עם RAID 1 בא בחשבון לגיבוי אמיתי לשם שינוי !

ל MAXTOR יש רק את הדגם הזה והוא עולה כל כך הרבה שבא לבכות(אבל נתעלם מזה לשנייה..שחזור עולה 500$): Maxtor OneTouch III Turbo Edition RAID 0/1

מחיר הכי "זול" שמצאתי ?

http://logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=8932

אתר הבית (עד כאן הכל נראה פשוט מושלם, כבר רציתי לקנות) . . .

http://www.maxtorsolutions.com/en/catalog/OTIII_Turbo

8932.jpg

אממה ?!

כשחיפשתי ביקורת כרגיל, הבדל של שמיים בין ה"ביקורות המקצועיות" (הבולשיט שידידנו AG43 כל כך חיפש) לבין ביקורות מהגהינום מכל משתמש שהשתמש בו. מדהים! :

ביקורת גן עדן:

http://reviews.cnet.com/hard-drives/maxtor-onetouch-iii-turbo/4505-3186_7-31593898.html?tag=cnetfd.ec

ועכשיו קראו נא מה החברה אומרים . . . :behead:

http://reviews.cnet.com/hard-drives/maxtor-onetouch-iii-turbo/4852-3186_7-31593898.html?tag=uoavrg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...