איך נפלו כוננים? -> WD5000YS קיבל דגם חדש ABYS ! ! ! - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך נפלו כוננים? -> WD5000YS קיבל דגם חדש ABYS ! ! !

alex.turovsky

Recommended Posts

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אלכס, אל תיהיה עצוב, מדברים כאלה רק לומדים

RAID 1 לא דורש כלום חוץ מהרצון לשלם פי 2 על אותו נפח :smile1: (אמא שלי רצתה להרוג אותי על זה שביזבזתי אלפיה על 2 קשיחים וקיבלתי רק 1)

אתה נכנס להגדרות ביוס שלך, אומר SATA 1 וSATA2 הם RAID... הוא שואל איזה? אתה עונה 1. הביוס אומר "אתה בטוח?" אתה עונה כן

זהו, יש לך RAID 1

הסיכוי שRAID1 יקרוס בו זמנית הוא:

RAID 1 failure rate

For example, consider a RAID 1 with two identical models of a disk drive with a weekly probability of failure of 1:500. Assuming defective drives are replaced weekly, the installation would carry a 1:250,000 probability of failure for a given week. That is, the likelihood that the RAID array is down due to mechanical failure during any given week is the product of the likelihoods of failure of both drives. In other words, if the probability of failure is 1 in 500 and if the failures are statistically independent then the probability of both drives failing is

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

בקיצור

הסיכוי לזה שכונן אחד יקרוס הוא 1/500 = 0.2%

הסיכוי ששניהם יקרסו בו זמנית הוא 2^(1/500) = 1/250000 = 0.0004%

אני אגיד לך מה. אני הולך עכשיו להחליף את הכונן ולקנות עוד אחד אותו דבר, כי רבאק - אין לי ברירה. לא ייתנו לי להחליף אותו באפשרות היחידה השנייה - . . .

בכל מקרה עקב כך ובהתאם לעובדה שכמו שאתה רואה כאשר מדובר בסטטיסטיקה - אני נמצא על פלנטה סטטיסטית משלי ( :s07: ), אני אשים עוד 500 שקל בצד בשביל כונן שלישי . . . :lol:

כל הבעיות האלו בארד דיסקים יחלפו מהעולם בשנים הקרובות

שכוננים מבוססי יחליפו אותם

עד אז אין מה לעשות

ארד דיסק זה החוליה החלשה ביותר במחשב ביחד אם

1. דבר חלש, אתה מפחיד את הבולבולים . . . אומרים בעברית ;)

2. מה שאתה אומר שעם חצי הסתברות לנפילות ומחיר כפול אנחנו בעצם נרגיש במאה ה 21 עם כונן של המאה ה 20.

עדיף כבר לקנות טמפון ולקבל את אותה הסיסמה "ללכת עם להרגיש בלי" . . .רק בכמה עשרות שקלים (למזלי לא ניסיתי) ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמ... סמסונג?

וקרירין צודק, כוננים מבוססי FLASH, או איך שלא תרצו לקרוא לזה יחליפו סוף סוף את הכוננים המכניים ברגע שירד המחיר שלהם וכמובן ברגע שימצאו דרך להביא אותם לנפח של קשיחים מכניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא WD (אגב אלכס, שנה את הכותרת :cool2:), אז איזה חברה כן?

לא אמרתי את המילה לא ל WD, אלא מ3 הגדולים (WD, וסמסונג) אני הייתי הולך על .

מבחינת ביצועים WD מקום ראשון, אבל אני לוקח בחשבון את פאקטור האמינות (שאותו אפשר להתחיל למדוד לאחר שנה-שנתיים), דיסקים קשיחים הם חלקים מכאניים שעובדים כל הזמן ולפי מה שהצלחתי לראות (לא משהו מוכח) WD מתעייפים יותר מהר מ (למשל) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלפתי 3 דיסקים של WD ב5 שנים. 1 של 320 שתיים של 80.

אמינות זה רק מבחינתי.

עכשיו רק שתדעו, לבעיות מכניות בכונן קשיח יש את ספינרייט

לבעיות עם הpartiton table יש את partition disk doctor

ולבעיות איבוד מידע יש את getdataback

זיהיתם שיש לכם בעיה של אובדן מידע?

דבר ראשון תכבו את המחשב. אסור לתת למחשב לכתוב מידע להארד דיסק בשום פנים ואופן!

תפעילו מדיסק אחר או מדיסק בוט ואז תריצו את אחת התוכנות האלה ותשחזרו את המידע (spinrite רצה מדוס).

אין תחליף לגיבוי שוטף וסדיר. מידע חשוב תמיד לשמור ב2 עותקים.

מערך רייד זה לא גיבוי טוב כי בעייתי והופס הלכו כל הדיסקים המחוברים אליו.

אל תצפו שכונני יהיו הרבה יותר עמידים מדיסקים קשיחים. אמנם הזכרון עצמו עמיד אבל מה שבדרך כלל הולך זה הממשק של הנתונים.

ובלי קשר, אתמול נשרף לי UPS ולקח איתו מסך :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודרכי עברו עשרות (אם לא מאות) WD וכרגע אני זוכר רק אחד (4.2 גיגה) שהלך. עד היום זרוקים לי איפשהו 850 ו400 מגה

שעדיין עובדים.

אלכס כשכתבת כזו כותרת ציפיתי לגילוי סטטיסטי מרעיש ולא לתלונות של אדם אחד. מה לעשות סטטיסטית יכול לקרות

שיהיה אדם שיקרו לו כמה פעמים תקלות ואנשים שלא יהיו להם כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שמתעניין בעמידות של הכוננים האלו:

http://wiki.eeeuser.com/ssd_write_limit

לפי הטבלה שהבאת הבחור מדד אורך חיים של 25 שנה בצורה הזאת:

Example: With the Eee , a typical user (6 hours/day, 10% write rate) will write for 36 minutes per day resulting in a useful lifespan of ~25 years

העניין הוא שאצלי על הכונן נמצאת תיקיית TEMP של EMULE מה שאומר שהוא כותב ל INCOMING וקורא מ TEMP כ24/7 . משמע זה בדיוק פי 4 מהזמן שהוא מדד יחסית אליו את השימוש, משמע אם 25 חלקי 4 זה פחות או יותר אורך חיים של רגיל ה 6 שנים האלה. אבל גם אם נגיד שזה בערך, נחכה ונראה . . .

אלכס כשכתבת כזו כותרת ציפיתי לגילוי סטטיסטי מרעיש ולא לתלונות של אדם אחד. מה לעשות סטטיסטית יכול לקרות

שיהיה אדם שיקרו לו כמה פעמים תקלות ואנשים שלא יהיו להם כלל.

ומה אתה חושב שדרכי אל עברו עשרות אם לא מאות כוננים מאז שקיבלתי את המחשב מהבר מצוה? יש לי גם לקוחות שהזמינו 4 כוננים למחשבי העריכה שלהם וכלום לא קרה . . . אבל, (ואני מתפלא שאתם חברה עדיין לא עניתם לו) אחרי שקראת פה 6 תגובות של אנשים שונים תוך כמה שעות שנפלו להם הרבה כוננים, איך אתה בכלל חוזר על עצמך ועדיין כותב לי את המשפט הסתמי הזה ? רגע, אתה גולנצ'יק ? . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה סתמי כאן? אני חוזר ומבהיר לך שסקר של 6 אנשים לעומת מיליוני הדיסקים שיצאו מחברה כזו או אחרת זה לא מדגם

מייצג. בתור דוגמא הבאתי את הניסיון שלי - לא כדי להוכיח שהם טובים אלא כדי להראות שניסיון אישי לא קובע

אם חברה מסוימית טובה או לא. לכן אני שואל על בדיקה מקצועית ומקיפה עם נתונים סטטיסטיים ולא פריקת עצבים

של כמה משתמשים בפורום כזה או אחר. לדוגמא תעשה חיפוש על כונני היטאצי בדגמים מ80 גיגה ועד 320 ותבין על

מה אני מדבר. אני לא בא להגן כאן על WD אלא לבקש אובייקטיביות בכתיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא לוקח סיכונים-

יש לי Mybook של 320 ג'יגה, עליו יש את כל הדברים שחשובים לי. אני כותב לכונן הזה פחות מחצי שעה ביום, יותר לכיוון ה 10 דקות, וכל זמן שאני לא משתמש בחומר שיש עליו- הוא לא מסתובב (המייבוקים אחרי כמה דקות של חוסר פעילות מפסיקים את הסיבוב)

אני גם משתדל להשאיר אותו פועל כמה שפחות, לדוגמה, אם אני רוצה לראות סרט, אני מעתיק אותו מהמייבוק להארדיסק של המחשב (80 ג'יגה, הרבה פחות חשוב לי) ומנגן אותו משם.

(מן הסתם אני לא עושה ככה עם פרקים של סדרות, להעתיק כ"כ הרבה קבצים ולמחוק כל יום זה מעצבן בטירוף)

המחשב והמייבוק מחוברים ל UPS, שמחובר למגן מתח/מגן ברקים, ורק משם יש חיבור לחשמל.

שום דבר לא יקח ממני את המידע החשוב שלי :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מספיק DVDR בעולם בשביל לגבות את החומר הבאמת חשוב שלי.

גיבוי אמיתי לכל החומר שלי אני אוכל לקבל רק שכונני טרבייט יהיו במחיר נורמלי, ואז אני אוכל לקנות 2 ולעשות איתם RAID1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו זאת בעייה כלל עולמית, עובדים עלינו בעיניים . . .

i have the computer for 2 years.the last 3 month i install 4 hdd drivers wd5000ys-2 gone in two days and now one new(the last one)gone.the 2 first died and the 3th i received a warning-the hard disk is and a bad shape.backup and replacie.

מישהו שכתב באנגלית מישראל

Strengths: Fast, quieter in comparison with my previous drive. Two types of power connectors. 5 year warranty. Good rma service.

Weaknesses: First hard drive died unexpectedly

מצאתי עוד ציטוט פה בשיטוט בפורום ממשתמש מאוכזב. עוד אחד שקנה והלך לו ה MY BOOK שלו (כזכור לי הלכו כבר שניים ב2006 ו2007)

9. רוצה לדעת לגבי אמינות

מאת: haim (ב-14:20, 19.10.2007)

קנית בחודש 6.07 מי בוק 500 ג'ב ולאחר ששמרתי חומר רב הוא היתקלקל ואני מקבל חדש אך אני לא בטוח יותר במוצר..הלך לי הרבה חומר לאיבוד.. :pissed:

הנה קרא פה תגובות. אגב אני בטוח שגם בסדרה החדשה זה אותו הדבר, רק הקופסה שונה . . .

http://hwzone.co.il/news/1191149188/58615

אגב מי שרוצה להחליף לדגם גדול או בטוח יותר של נגיד הנה איך להחליף את הדיסק בתוך ה WD MY BOOK . . . חיפשתי הרבה אז הנה לכם חברים:

http://rebootdaily.blogspot.com/2007/03/how-to-open-western-digital-my-book.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכ"מ אלכס אני ממליץ לך לבדוק שאין לך בעיה במתחים של יציאות הUSB בנייד שלך (או כל דבר אחר שיכול לגרום\להחמיר

בעיות) כדי למנוע עוגמת נפש בעתיד (אפילו עם חברה שונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...