בעיה הורדת מתח באמצעות נגדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה הורדת מתח באמצעות נגדים

ggg456

Recommended Posts

ערב טוב ושלום לכולם,

יש בידי ספק מתח 4.5 וולט 800 מילי-אמפר (בפועל נותן 7.6 וולט בדקתי עם רב-מודד) ואני רוצה להפעיל שתי לדים באמצעותו. כמובן שלא ניתן להפעיל לד ב7.6 וולט כי הוא יישרף מייד ואני יודע שהוולט שעליו הלד צריך לעבוד היא בערך 3.6-3.0 וולט. לכן ניסיתי לחבר כמה נגדים שונים בטור כדי להגיע למתח יציאה של 3.9-4.0 וולט מה שיהיה אידיאלי כדי שהלד יעבוד חזק כמו שאני רוצה (אני מודע שדבר זה מקצר את חייו של הלד). אחרי כמה נסיונות של חיבור בטור של נגדים שונים, הגעתי לחיבור של 330K+330K+330K מדדתי את המתח יציאה (אחרי הנגדים) והגעתי ל-3.8 וולט. הבעייה הייתה שכאשר חיברתי את המנורות הם פשוט לא פעלו. :-\

לפני כן ניסיתי להדליק אותן בעזרת בטריות והן עבדו מצויין... כך שאני לא יודע מה עשיתי לא טוב (יש לי ידע בסיסי באלקטרוניקה) ואם תוכלו לעזור לי אני אשמח...

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

990K זה הרבה יותר ממה שאתה צריך ...

יש לך ספק שמביא 7.6 ולט

אתה צריך 3.5 .. נגיד

לפי חוק אום :

u=7.6-3.5=4.1

U=IR

R = U/I

I = 0.02 (צריכה של לד ממוצע)

R = 4.1 / 0.02 = 205

בעיקרון אתה צריך נגד של 205 אום .. אני בספק שתמצא .. אז קח נגד של 200 אום ... זה ללד אחד

לחבר עוד לדים .. חבר במקביל ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אחי תודה רבה רבה !!

מצאתי לעצמי נגד של 230 אוהם אני חושב שזה סבבה כי ניסיתי עכשיו והכל היה פרפקט :yelclap:

אז אני אחבר שני נגדים במקביל (לפני הלדים נכון?) כי יש שתי לדים...

דרך אגב שמתי לב שהנוסחה שנתת לא יותר מידי קשה אתה יכול להסביר לי אותה בבקשה זה יעזור לי המון...

וכדי להבהיר את הל העניין לא הזכרתי מקודם שאני מדבר על לדים חזקים כמו שאלה שמאירים את המארז...

תודה רבה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן .. 2 נגדים במקביל

תראה, לפי חוק אום:

U = IR

אם מחלקים את שני הצדדים ב I מקבלים :

R = U / I

U זה ההפרש שיש בין המתח הנתון למתח הרצוי

ו I זה הזרם שצורך הלד במקרה שלנו זה 0.02

ואם מציבים מספרים מקבלים את R שזה בעצם ערך ההתנגדות שצריך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...