מהי לדעתכם סידרת המד"ב הטובה ביותר שהייתה? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי לדעתכם סידרת המד"ב הטובה ביותר שהייתה?

Ido.G

מהי סידרת המד"ב הטובה ביותר לדעתך?  

1315 הצבעות

1. 1. מהי סידרת המד"ב הטובה ביותר לדעתך?

• Star Trek TOS
      0
    • Star Trek - The Next Generation
    • Star Trek - Deep Space 9
    • Star Trek - Voyager
    • Babylon 5
    • Stargate SG-1
    • Battlestar Galactica (הסידרה החדשה)
    • Sliders (גולשים בזמן)
    • X-Files (תיקים באפילה)
    • Andromeda
    • Firefly
    • Farscape
    • Quantum Leap
      0

Recommended Posts

המממ... אין לי כח לחפור ולמצוא ממש את הפרק הזה, אבל:

rumor being that Cartagia had hidden their heads in a secret room, where he spoke with them on a regular basis. Mollari later discovered this rumor to be true. It was also around this time that Londo learned that the Vorlons were destroying any planet with even the slightest taint of Shadow influence

http://en.wikipedia.org/wiki/Emperor_Cartagia

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 158
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה עונה\ פרק, ובאיזה הקשר? (זכור לי משהו כזה, אבל לא זוכר את הסיפור שזה הייה קשור אליו...)

אגב, אני אהבתי יותר את הקטע שויר אמר למורגן בפנים מה הוא רוצה לעשות לו ומורגן לרגע הפסיק לחייך... אאל"ט הפעמים היחידות שבהן הוא הפסיק לחייך זה אז וכשהרגו אותו (כשהתחילו לירות ב"צללים" שהיו לידו..)

זה מורדן לא מורגן :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטה הכי קלה שהייתה לי בחיים,

מסע בין הכוכבים - הדור הבא (זאת הסידרה גם בלי קשר למדע בידיוני)

או איך שאתם קוראים לה ST-TNG

בבילון ראיתי חלק מהעונה הראשונה - לא ממש אהבתי אבל ראיתי פה בדיון שהעונה הראשונה לא הייתה משהו.

(והערה קטנה , אני לא ממש אוהב קיצורים וזה בלשון המעטה.

STARTREAK - TNG עוד איכשהו מובן אבל ST-TNG זה כבר מוגזם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(והערה קטנה , אני לא ממש אוהב קיצורים וזה בלשון המעטה.

STARTREAK - TNG עוד איכשהו מובן אבל ST-TNG זה כבר מוגזם)

אז אתה מעדיף STARTREAK עם שגיאת כתיב מאשר את הקיצור ST-TNG.... נו יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

B5 מנצחת אצלי, גם אם בנקודות בלבד. הנסיון הכנה להצמד ליקום עם הגיון פיזיקלי, פס הקול המעולה, דמויות מתפתחות, עלילה מחוכמת שמחמיאה לתבונה של הצופה. זוהי אולי סדרת המד"ב הראשונה ששברה את הקונספט של "רעים" ו"טובים", אין רשע או אלטרואיזם, יש אינטרסים. העיצוב של הצללים כדמויות מהגיהנום לעומת הדמויות המלאכיות של הוורלנים מתגלה כסוג של סטירה ככל שהאמת מתבהרת, סטירה כלפי הקונספציה האנושית (והדתית-נוצרית) של טוב ורע.

העיצוב האומנותי היה יכל להיות טוב יותר, שלא לדבר על האפקטים המיוחדים. אבל אלו הן רק התוספות, לא העיקר. לצד חובה - המשחק של חלק מהדמויות באמת נורא ומרגיש מאולץ, העונה האחרונה מיותרת (וכן, אני מכיר את התירוצים).

futurama היא לא סדרת מד"ב per-se. יותר קומדיה-סטירית מאוירת שבמקרה מתרחשת בעתיד. זה לא מוריד כהוא זה מהגאונות ש הסדרה הזאת. היא לא רק קורעת מצחוק, אלא גם נותנת לדמויות להתפתח מפרק לפרק באופן שהצופה יכול להזדהות איתן (בייחוד עם פריי והרומן המפוספס פעם אחר פעם עם לילה).

GITS-SAC (למי שלא אוהב קיצורים באנגלית - "הרוח בקליפה - המכלול העצמאי") לעומת זאת בהחלט עונה להגדרה של סדרת מד"ב (למרות שהיא יותר על הקו של ה-cyberpunk). כמו ב-B5 או BSG להבדיל, גם בקו העלילה של GITS-SAC על שתי עונותיה אין "טוב" ו"רע", העלילה רווית הפניות מונעת על ידי אינטרסים ואינטריגות. העלילה אמנם סובלת מהתחכמות-יתר והרבה פילוסופיה בגרוש, אבל היא עשירה, דואגת להתפתחות הדמויות, שואבת המון מקונוטציות היסטוריות ותרבויות ומחמיאה לצופה. כיאה לסדרת אנימה יפנית האלימות רבה, הבחורות שופעות והעיצוב האומנותי מדהים. רצף פרקי הסיום של העונה השניה מעולים. וכמובן המוזיקה המלווה את הסדרה יוצאת מהכלל.

ספקולציה - מעניין מה היה קורה אם היו נותנים לאנימטורים יפניים לעשות מיני-סדרה על starship troopers של היינלין, בלי להתעלם מהקונוטציות הפשיסטיות בעליל של הספר, החברה המגויסת עם הערכים המיליטריסטיים שלה וכמובן עם כל האלימות (שבספר המקורי היא רבה ואיומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The babylon project was our last best hope for peace.

It failed.

המשפט הזה עד היום גורם לי להתרגש :)

B5 היתה ותהיה הטובה ביותר.

מעט אחריה נמצא BSG אך ל BSG יש את הפוטנציאל לעבור את B5, כרגע זה עוד לא קרה (לטעמי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט היה פוטנציאל, אבל התסריט שלה הפך למגוכח.

בכל פרק יש תפנית מוגזמת בעלילה. כל פרק הוא חיים ומוות.

במינון הנכון- זה שומר על עניין.

במינון מוגזם, כמו שיש ב BSG (לדעתי), זה מעיק ודבילי.

היו כל מני דמויות מעניינות בסידרה, כמו הצ'יפ וטאי (אותו ממש אהבתי), שהפכו לטרחניות ומעצבנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה אי אפשר להשוות שום סידרה שכזו לביבלון 5, לבבילון 5 היו 5 עונות כבר מוכנות (מכיוון שהיוצר חשש שעונה 4 תהיה אחרונה הוא פשוט דחס הכל לשם, בגלל זה זו עונה מושלמת אבל גם בגלל זה העונה החמישית קצת צולעת), ב BSG הם יושבים וחושבים על כל פרק חדש אחרי צילום פרק קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...