מפרט ל- htpc שישמש כ- קלינט, תקציב - 2000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט ל- htpc שישמש כ- קלינט, תקציב - 2000 ש"ח

creed111

Recommended Posts

יש לי htpc בסלון שמנהל את כל ההקלטות מהממיר ומכיל מאגר של סרטים. אני רוצה לשים htpc בחדר שינה שישמש כקלינט ל-htpc הראשי וינגן את כל התכנים דרך הרשת.

לכן אני לא צריך נפח גדול של הארדיסק (גם 40 גיגה יספיק- צריך מקום רק למערכת הפעלה)

הוא חייב להיות שקט לחלוטין (ממוקם בחדר שינה)

שיוכל לנגן 1080p בצורה חלקה

אין לי עדיפות לאינטל או amd

על המארז +ספק אני כבר די סגור - antek nsk2480 -

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=6686

אם התקציב מאפשר מעדיף כרטיס מסך לא onboard, אפילו מהסדרות הנמוכות ביותר. אם לא ניתן לדחוס בתקציב, אז נסתפק בכרטיס מסך שעל הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך סתירה פנימית: אם אתה רוצה ניגון HD 1080P חלק תזדקק לאחד מהשניים:

- כרטיס מסך מובנה + מעבד חזק יחסית שיפעל תחת עומס כבד בזמן הניגון ולכן יהיה רועש וחם.

- כרטיס מסך בסביבות 400 ש"ח+ שתומך ב-1080P עם מעבד חלש וקריר.

מה שכן, זה תלוי בשימוש - אם אתה עושה STREAMING מהמחשב הראשי אז כל עומס העיבוד עליו ואין כל צורך בכרטיס מסך/מעבד חזקים ממילא.

מפרט שקט מאוד עם כרטיס מובנה חזק (עד 720P בקלות) + מעבד חזק דיו ל-1080P עם TDP נמוך (קריר וחסכוני)

מעבד:

AMD ATHLON 64 BE-2350 DUAL CORE SOCKET AM2 - 2.1GHz 45W - ADH2350DDBOX ¤478

לוח אם:

ASUS M2A-VM ¤374

דיסק קשיח:

SAMSUNG 80GB 8MB SATA2 7200 RPM - HD080HJ ¤227

זיכרון:

PQI 1024MB DDR2 667MHz CL5 ¤134

כונן DVD:

LG DVD-ROM 16X48 - GDR--8164B - BULK ¤103

מארז:

ANTEC NSK2400 DESKTOP CASE + 380W HE PSU ¤599

קרור למעבד:

GLACIALTECH IGLOO 7310 LIGHT FOR AMD S754/939/AM2 - SILENT PRODUCT LINE ¤60

הרכבת מחשב:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤116

מחיר סופי: ¤2091

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

עם מעבד E6300 וכרטיס מסך onboard אני מצליח להריץ 1080p + כתוביות ללא קושי, אז לא חשבתי שהדרישה שלי לא הגיונית.

איך הביצועים של המעבד שרשמת בהשוואה ל- e6300

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן, זה תלוי בשימוש - אם אתה עושה STREAMING מהמחשב הראשי אז כל עומס העיבוד עליו ואין כל צורך בכרטיס מסך/מעבד חזקים ממילא.

שים לב לציטוט הנ"ל...

ה-BE2350 בערך באותה רמה כמו ה-E6300...

ראה כאן: http://tinyurl.com/2z4ayw

ASUS M2A-VM הוא חובה.

פרט, הסבר, נמק והדגם למה? ;)

בגלל ה-SPDIF שבא מובנה? לא בטוח שזה בכלל נחוץ לו (ראה שימושים)... אם יש עוד 100 ש"ח למפרט - בהחלט מומלץ בחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקוניפיגורציה בה אני עובד, כל משימת העיבוד נופלת על הקליינט, הסרבר רק מחזיק את כל התוכן, אז אני צריך מעבד מספיק חזק בשביל המחשב החדש.

ודרך אגב, כדי לשים טיפה בפרופורציות את הנחיצות של כרטיס מסך שתומך בהאצת חומרה - ה- htpc בסלון מורכב משילוב של e6750 ו - 8600gt (שתומך בהאצת חומרה לתכני hd). כשאני מנגן ב- power סרטי hd (בלו ריי או hd dvd), ולא איזה קידוד בצורת mkv (שלגבי ה- mkv יש עדיין סימני שאלה אם הכרטיס מסך אכן לוקח ממעמסת העיבוד), ההבדל בין לנגן את הסרט כשאני מאפשר האצת חומרה או בלעדיה,הוא רק כ- 3% עומס על המעבד. כשמכניסים כתוביות לכל העסק הזה, בכלל התרומה של כרטיס המסך מוטלת בספק. לכן אני מעדיף מעבד חזק על פני השקעה בכרטיס מסך. היתרון (לפי דעתי) של כרטיס מסך שהוא לא onboard הוא איכות תמונה עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - ההבדל הזעום לא הגיוני! זה אומר אחד משני דברים...

או שלא מדובר בתכני HD (אני בספק שזה המצב) או שמדובר בקידוד VC-1 שלא נתמך ע"י הכרטיסים של ואז בשני המקרים המעבד לוקח את כל העומס וכרטיס המסך שלך סתם "שוכב" שם. כרטיס מ-ATI יפתור את הבעיה...

על כמה % עומד המעבד בתכני 1080P אמיתיים? כדאי להתייעץ גם בפורום "כרטיסי מסך".

לגבי MKV - סוג הקונטיינר פחות חשוב פה... מה שחשוב זה סוג הקידוד בו נעשה שימוש. אם זה H264 סטנדרטי, כרטיס המסך אמור לקחת עליו את משימת העיבוד.

לגבי איכות התמונה... אם אתה מחובר בחיבור דיגיטלי ולא מריץ פילטרים מכרטיס המסך - איכות התמונה אמורה להיות זהה לחלוטין ללא קשר אם הכרטיס מובנה או נפרד.

הכתוביות "מולבשות" על הסרט ולא מרונדרות ולכן אין קשר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי MKV- לפני הגרסה האחרונה של -avc לא היה שום מקודד שבניגון קבצים בקונטינר זה ידע לנצל את האצת החומרה של כרטיס המסך.

מקבל את ההערה לגבי איכות תמונה בסיגנל דיגיטלי, אבל במקרה שלי אני שולח למסך את ה- native rate שלו(1366x768), כך שלא משנה איזה תוכן אני מנגן - 1080p או 720p תמיד מתבצעת עבודת עיבוד על ידי הכרטיס, במקרה הזה מצאתי שהתמונה הרבה יותר איכותית עם כרטיס מסך והפילטרים שלו מאשר כרטיס onboard.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הצעתי (המעודכנת) :

מארז : NZXT Duet - כ-390ש"ח

ספק-כוח - אפשרות 1 : FSP 400-PNR 400W - כ-190ש"ח

ספק-כוח - אפשרות 2 : HEC 400TR-TF 400W - כ-220ש"ח

לוח-ראשי - אפשרות 1 : Gigabyte GA-945GCMX-S2 (Revision 6.6) 945GC+GMA950-Based - כ-300ש"ח

לוח-ראשי - אפשרות 2 : Gigabyte GA-P31-DS3L P31-Based - כ-455ש"ח

מעבד-ראשי - אפשרות 1 : Intel Pentium Dual-Core 1.6GHz 1MB-Cache 800MHz-FSB Box E2140 - כ-340ש"ח

מעבד-ראשי - אפשרות 2 : Intel Pentium Dual-Core 2.0GHz 1MB-Cache 800MHz-FSB Box E2180 - כ-440ש"ח

פתרון-קירור למעבד - אפשרויות 1 ו-2 : Asus P5A2 או Cooler Master ICT-D925P-GP - כ-50ש"ח בממוצע (כוללים מאוורר עם תמיכה ב-PWM, למערכת שקטה)

פתרון-קירור למעבד - אפשרות 3 : GlacialTech Igloo 5600 - כ-70ש"ח (כולל מאוורר עם תמיכה ב-PWM, למערכת שקטה)

זיכרון-ראשי - אפשרות 1 : Transcend 1GB 800MHz - כ-110ש"ח

זיכרון-ראשי - אפשרות 2 : Kingston/Samsung 1GB 667MHz - כ-115ש"ח (אם לא ניתן להשיג את הזיכרון מאפשרות 1)

כרטיס-מסך - אפשרות 1 : GeCube -ATi Radeon HD 2600PRO 512MB-GDDR2 HDMI GC-HD26PG2-E3 - כ-480ש"ח

כרטיס-מסך - אפשרות 2 : GeCube -ATi Radeon HD 2600XT 256MB-GDDR2 HDMI GC-RX26XTG2-D3 - כ-510ש"ח

כונן-קשיח - אפשרות 1 : WD 80GB 8MB-Cache S-ATA WD800JD - כ-210ש"ח

כונן-קשיח - אפשרות 2 : WD 160GB 8MB-Cache NCQ S-ATA WD1600AAJS - כ-250ש"ח

כונן-תקליטורים - אפשרות 1 : Sony DVD-ROM DDU1615B2 P-ATA - כ-90ש"ח

כונן-תקליטורים - אפשרות 2 : LG GSA-H62NK S-ATA או Optiarc AD-7170SB S-ATA או Samsung SH-S203B S-ATA - כ-165ש"ח

וסה"כ : החל מכ-2160ש"ח (לא כולל הרכבה או בדיקה)

* בחירה בכונן-התקליטורים בממשק P-ATA/IDE - תוסיף עוד כבל רחב במארז (שיפריע לזרימת האוויר).

** מארז/ספק-כוח ה- NSK-2480+NEO-380-HE יקר בכ-80ש"ח יותר מהשילובים המקבילים שבהצעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* ה-NSK2480 יקר רק ב~80 ש"ח ועדיף מבחינת אוורור, איכות, ספק ושקט... לדעתי גם יפה בהרבה.

ה-NSK2440 אפילו זול בכמה שקלים וההבדל היחיד ביניהם (כמעט) הוא ספק עם נצילות מעט גבוהה יותר. זניח.

* כבל IDE קצר לא ישנה ממש - ודאי לא כשיש 2 מאוררי 120mm איכותיים. ההמלצה כשלעצמה נכונה בהחלט.

יש גם כבלי IDE עגולים בגרושים שיפתרו את הבעיה לחלוטין

* כרטיס 2600XT מיותר פה לחלוטין.

* מפרט של 2555 ש"ח (בממוצע) ללא הרכבה/בדיקה לא ממש עונה לדרישות של פותח הת'רד. זה יותר מ-25% חריגה בתקציב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- כבלי P-ATA/IDE מעוגלים מתחילים רק מסביבות ה-30ש"ח (וב-30ש"ח בד"כ מקבלים כזה זבל שעדיף כבר לקחת אחד רחב רגיל), וזה קרוב מדי להפרש שבין כונן עם ממשק ה-P-ATA לכונן עם ממשק ה-S-ATA.

- ובעניין המחיר : המפרט שהרכבתה סביר בעיקר כדרך לעקוף את מגבלת התקציב הקצר, ופחות כמשהו שהייתי ממליץ עליו למערכת אמיתית (1080p). והרי אין בעיה לקצץ מעט את המפרט שהצעתי (בלוח-הראשי, במעבד, בכוננים, וכיוצ"ב) - כדי שיתאים בדיוק לתקציב, אלא שבמודע בחרתי להציג אותו כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שהרכבתה סביר בעיקר כדרך לעקוף את מגבלת התקציב הקצר, ופחות כמשהו שהייתי ממליץ עליו למערכת אמיתית (1080p). ן

ב-ד-י-ו-ק. זה המפרט הוא הטוב ביותר לטעמי לדרישות ולתקציב.... הרבה מעבר ל"סביר" לקליינט בחדר שינה.

הרי אין בעיה לקצץ מעט את המפרט שהצעתי (בלוח-הראשי, במעבד, בכוננים, וכיוצ"ב) - כדי שיתאים בדיוק לתקציב, אלא שבמודע בחרתי להציג אותו כך.

תקצץ כמה שתקצץ - אני לא רואה איך להרכיב מומלץ (שקט, איכותי ועם HD2600PRO) ב-2K כולל הרכבה ובדיקה...

אפשר כמובן לרדת במעבד ולקחת מארז JSP הכי פשוט ואז יכנס HD2600PRO. יתקבל מפרט רועש בהרבה שיתקשה להתמודד במקרים בהם כרטיס המסך לא לוקח את עומס העיבוד כמו שתיאר פותח הת'רד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

האמת שעל המארז אני נעול כבר, ויותר הייתי צריך לראות איך בתקציב שנותר משלבים את שאר הרכיבים, עם דגש על שילוב של לוח אם ומעבד.

נראה לי שהמפרט על בסיס יענה על צרכי. תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקוניפיגורציה בה אני עובד, כל משימת העיבוד נופלת על הקליינט, הסרבר רק מחזיק את כל התוכן,

מתוך סקרנות (אני גם מתכנן בקרוב כזה "קליינט") - מה הטכניקה? פשוט ע"י פתיחת הקבצים מהמחשב המרוחק או משהו אחר?

אני חשבתי על שרת מדיה כלשהו או פתרון Streaming-over-LAN אבל עוד לא הגעתי לפרטים הטכניים של העניין...

המטרה שלי שכל העומס יפול על השרת ולא על הקליינט כדי שאוכל להוריד את מחירו למינימום או אפילו להשתמש ב-P3 ישן!

נראה לי שהמפרט על בסיס יענה על צרכי. תודה

מצויין. רק קח HDD של 160GB - יעלה עוד 30 ש"ח ויתן נפח כפול. חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא שים לב להצעתי המעודכנת.

ואמנם ניתן, תיאורטית, לבצע את העיבוד בצד השרת לפני ההזרמה (Streaming) ללקוח - אלא שזה עשוי להצריך, בין היתר, רוחב פס גדול בין השרת ללקוח (כאשר מזרימים HD Video), ושרת חזק יותר (אם את העיבוד בזמן-אמת) - ולכן בד"כ לא מיושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...