**עידכון**צריך עזרה בבחירת מצלמה קאנון לטיול בחו'ל, פרטים בפנים.**נרכשה הTZ3** - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

**עידכון**צריך עזרה בבחירת מצלמה קאנון לטיול בחו'ל, פרטים בפנים.**נרכשה הTZ3**

lir@n

Recommended Posts

עשיתי טרק בנפאל עם קומפקטית עד שראיתי שכל התמונות נראות אותו הדבר בגלל המוגבלות של המצלמה

קניתי בקטמנדו מצלמת EOS עם עדשת זום טובה ומיד נפתחו לי אפשרויות שלא היו לי בקודמת

אני בדעה שלטיולים עם נוף עדיף להשתמש במצלמות סופר זום ובסך הכל מצלמת S5 די סבירה במידות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עשיתי טרק בנפאל עם מצלמה קומפקטית עד שראיתי שכל התמונות נראות אותו הדבר בגלל המוגבלות של המצלמה

כאחד שטייל עם SLR פילם, עדשות עם טווח של 20 עד 300 מ"מ, וקומפקטיות דיגיטליות (בסין, תאילנד, אוסטרליה, ניו-זילנד ועוד מקומות), אני יכול להבטיח לך שהמגבלה העקרית היא לא המצלמה, אלא היכולת של הצלם. אם השתמשת בקומפקטית סבירה ולא היית מרוצה מהתוצאות, מרבית הסיכויים שלא היית קרוב למיצוי יכולות המצלמה.

קניתי בקטמנדו מצלמת EOS עם עדשת זום טובה ומיד נפתחו לי אפשרויות שלא היו לי בקודמת

לרפלקס יש אפשרויות שאין בקומפקטיות ולהיפך. זה לא אומר שאי אפשר לקבל תמונות מעולות עם קומפקטיות, וזה לא אומר שאי אפשר לקבל תמונות גרועות עם רפלקס.

אני בדעה שלטיולים עם נוף עדיף להשתמש במצלמות סופר זום ובסך הכל מצלמת S5 די סבירה במידות

אתה בדיעת מיעוט בנושא הזה, ואם תשתמש בתוכנה סטטיסטית כדי לבדוק את הצילומים שלך בטיולים עם ה-S5, תראה (בסבירות גבוהה מאוד) שהמצב בפועל שונה מאוד ממה שחשבת, ושהתפלגות אורכי המוקד מראה שגם אצלך אורך המוקד שהיה בשימוש בתדירות הגבוהה ביותר הוא אורך המוקד הקצר. יכול להיות שאתה מהבודדים שאצלם זה לא המצב, אבל אני בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה ש-90% מהתמונות מצולמות עם זום X1. עדיין אתה צריך את היכולת לזום גבוה מהסיבה שבטיולים בטבע יש דברים מענינים שאפשר לתפוס רק עם זום.

אם אתה מחפש לצילומי משפחה וילדים קח קומפקטית, אבל אם אתה יוצא לטיולים בטבע תחשוב על משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה ש-90% מהתמונות מצולמות עם זום X1.

בטח שזה משנה, כי זה מראה איפה הצורך העקרי נמצא - בצד הרחב של העדשה. את הצורך הזה עדשת 28 מ"מ תשרת הרבה יותר טוב ועם הרבה פחות וויתורים מאשר עדשת 35 או 38 מ"מ. אם תקרא את המאמר הזה ותסתכל על הדוגמאות תבין מדוע.

עדיין אתה צריך את היכולת לזום גבוה מהסיבה שבטיולים בטבע יש דברים מענינים שאפשר לתפוס רק עם זום.

יש פה ושם נושאים בטיול שאפשר לתפוס רק עם טלה, אבל יש הרבה יותר נושאים שאפשר לתפוס רק עם עדשה רחבה. זה לא מקרי שמצלמים כל כך הרבה בצד הרחב, וזה לא מקרי שעם זום שאינו מספיק רחב צריך לוותר על הרבה תמונות או לצלם אותן בצורה חלקית ולא מוצלחת. עם ה-TZ3 הפשרה הרבה יותר קטנה מאשר עם ה-S5 כי גם יש צד רחב (28 מ"מ), וגם יש טלה של ממש (280 מ"מ). אם צריך יותר אפשר לעשות קרופ קטן ולקבל משהו דומה מאוד למה שתקבל עם ה-S5 (במיוחד בתצוגה בגודל מסך או בהדפסות בגודל רגיל). לעומת זאת, הפתרון החלופי למצלמות ללא עדשה רחבה - צילום פנורמי - הוא הרבה יותר בעייתי ומגביל.

אם אתה מחפש לצילומי משפחה וילדים קח קומפקטית, אבל אם אתה יוצא לטיולים בטבע תחשוב על משהו אחר.

1. אם במונח "קומפקטית" אתה מתייחס למצלמה שאינה-DSLR (כלומר למצלמת חיישן-קטן או מצלמת P&S), אז כמובן שאין קשר בין זה שמצלמה משתייכת למשפחה הזו לבין טווח העדשה שלה. גם ה-S5 שלך היא למעשה קומפקטית (אולטרה-זום / דמויית-SLR הן תת-קטגוריה של מצלמות קומפקטיות). במצלמות קומפקטיות יכול להיות טווח שמתחיל ב-24 מ"מ, ובמצלמות קומפקטיות אחרות יכול להיות טווח שנגמר מעל ל-500 מ"מ.

2. פותח הדיון ציין מפורשות שחשוב לו לצלם נופים. לצילומים כאלה כל עם 28 מ"מ תהיה הרבה יותר שימושית מאשר מצלמת אולטרה-זום כמו ה-S5. אם אתה באמת חושב שזום ארוך חשוב יותר, אשמח לראות דוגמאות לצילומי נופים שצילמת עם צד הטלה של ה-S5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמלבד נושא אורך המוקד יש סוגיות נספות שחשוב להתייחס אליהן בבחירת .

נכון שעדשה רחבה מאוד מגבירה את היצירתיות של הצלם בצילומי נוף (מרבית תמונות הנוף היפות המוכרות לנו צולמו בזווית רחבה - לעיתים רחבה מאוד גם בזכות פורמט בינוני או גדול שבו נעשה שימוש), אבל בלהט הוויכוח נשכח שלכל אחת מהמצלמות המוזכרות יש תכונות חשובות נוספות.

חשוב לדעת אם הולכים לצלם יותר בתנאי יום או בתנאי ערב-לילה או במקומות סגורים (ואז לרוב לפוג'י יש יתרון ורצוי להתרחק מפנסוניק), אם הצלם מעדיף לצלם רק באוטומט או אוהב לשחק עם הבקרות ולהיות יצירתי (ואז צריך עם מצב ידני לחלוטין - לדוגמא ה-A640 שגם יכולה לצלם RAW עם תוספת קטנה) ומה גודל היד שלו (בעלי ידיים גדולות צריכים להתרחק מאולטרא-קומפקטיות).

אישית אני משתמש ב-A630, אני מרגיש מוגבל לעיתים בגלל העדשה הצרה מעט והרעש ב-ISO מעל 200, אבל מאוד מרוצה מהיכולת להיות יצירתי ומוציא תמונות שאני מאוד אוהב.

בקיצור - יש הרבה שאלות שצריך לשאול על לפני שקונים וטוב שיש מספר אתרים גדולים שמאפשרים לשאות שאלות אלו.

צרפתי שתי דוגמאות על מנת להמחיש את חשיבות חלק מתכונות - תמונת המיקרוסקופ צולמה במצב ידני לחלוטין ועם מבזק ב-slowsync.

התמונה בים צולמה בתנאי תאורה איומים, למזלי שמרתי עותק RAW בכרטיס והצלחתי להציל אותה בתהליך הפיתוח על המחשב.[br]פורסם בתאריך: 9.01.2008 בשעה 10:30:25

שולח מחדש את המיקרוסקופ בגרסה מוקטנת

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עכשיו אני מבולבל קצת אבל לאחר שאני קצת יותר מבין במונחים מסויימים, נראה לי שמהבנה הדלה שלי

צימצמתיאת הבחירה לאופציות הבאות אחד מה IXUS (כנראה ה800),A720 הA650, אם היא ממש טובה בהרבה

או הפנסוניק TZ3, נראה לי פחות או יותר שהמצלמות הנ"ל יתנו לי את המענה לצרכיי, השאלה איזה תעשה את זה בצורה הטובה ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-TZ3 תהיה עדיפה לטיולים, בזכות טווח העדשה המעולה. אם אתה יכול להתפשר על הגודל, אז פוג'י S6500 תתאים עוד יותר, אבל קשה עד בלתי אפשרי למצוא אותה בחנויות. אפשר למצוא אותה יד שניה.

חשוב לדעת אם הולכים לצלם יותר בתנאי יום או בתנאי ערב-לילה או במקומות סגורים (ואז לרוב לפוג'י יש יתרון ורצוי להתרחק מפנסוניק), אם הצלם מעדיף לצלם רק באוטומט או אוהב לשחק עם הבקרות ולהיות יצירתי (ואז צריך עם מצב ידני לחלוטין - לדוגמא ה-A640 שגם יכולה לצלם RAW עם תוספת קטנה) ומה גודל היד שלו (בעלי ידיים גדולות צריכים להתרחק מאולטרא-קומפקטיות).

יש הרבה תכונות חשובות, הבעיה היא שאי אפשר להשיג את כולן במצלמה אחת ולכן צריך להחליט על מה מתפשרים. אם תעבור שוב על הצרכים וההעדפות של פותח הדיון, מה לדעתך תהיה פשרה גדולה יותר עבורו - וויתור על עדשה רחבה או וויתור על RAW?

אגב, כפות הידיים שלי גדולות מהממוצע, ואני לא מוצא שום בעיה להשתמש במצלמות כיס. אני משתמש בקביעות (גם) בפוג'י F31 ובריקו GX8. אני לא מצפה שהן יהיו נוחות כמו ה-DSLR שלי, אבל אני כן מצפה שהן ייאפשרו לי לצלם בכל רגע נתון, ומבלי להסחב עם תיק צילום. ואת הייעוד הזה הן ממלאות בצורה טובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב...תודה לכל מי שעזר בעיקר לboren, הסדר קניה (כי בסוף גם הכיס מדבר),יהיה אם אני אצליח להשיג את הIXUS800, בסביבות 800ש'ח

אז מה טוב, אם אני רואה שהם ירצו משהו שנושק יותר לכיוון ה1000 אז אני כבר ישקיע על הפנסוניק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-IXUS 800 היא SD700 - ללא עדשה רחבה. מה שאתה מחפש זה SD800 (שנקראת גם IXUS 850) או SD870 (שנקראת גם IXUS 860). המון אנשים קנון בטעות שונה מזו שחיפשו בגלל שיטת השמות ההזויה הזאת. אל תיפול בפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב...אחרי מבט חוזר התלבטות ולמידה חזרתי לפנסוניק, פשוט היה לי קשה לקבל את זה שלפנסוניק יש אחלה מלצמה

חיפשתי ודשתי בכל מה שקרט (רק כדי לוודא בפעם האחרונה, אני לא חייב שזאת תיהיה קומפקטית, הגדלים של הפאוואר שוטים כמו A720, גם טובים בשבילי...) מייבאים כדי לקבל מחיר טוב, אבל לפעמים שווה להשקיע קצת יותר כדי להנציח רגעים מסויימים

עכשיו רק נשאר לשאול אם יש חנות שאתם ממליצים עליה, באזור המרכז שלא מופיעה באינטרנט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, כפות הידיים שלי גדולות מהממוצע, ואני לא מוצא שום בעיה להשתמש במצלמות כיס. אני משתמש בקביעות (גם) בפוג'י F31 ובריקו GX8. אני לא מצפה שהן יהיו נוחות כמו ה-DSLR שלי, אבל אני כן מצפה שהן ייאפשרו לי לצלם בכל רגע נתון, ומבלי להסחב עם תיק צילום. ואת הייעוד הזה הן ממלאות בצורה טובה מאוד.

הריקו היא לא ממש מייצגת של המצלמות הסופר-דקות הכל-כך פופולריות היום. הסופר-קומפקטיות אולי טובות לצילומי חטף זדמנים (snapshots), אבל אם אתה צריך אחת שתהיה עליך הן מאוד מוגבלות - לא רק בגלל הסירבול הכרוך בבחירת כל תוכנית צילום שהיא לא אוטומטית מלאה, לא רק בגלל העדר תכונות צילום רבות אלא גם בגלל ההגבלות באחיזה שגורמות לרעד מוגזם (בגלל שאי אפשר לקבע ב-3 נקודות - 2 ידיים ופנים) שאפילו מייצב לא תמיד יתקן ומסה זערורית שגורמת לתזוזה של המצלמה בכל לחיצה על המחשף.

כמצלמה יחידה - אני בטח לא הייתי ממליץ על סופר-קומפקטית לטיולים. מצלמת כיס ד"א היא לא סופר-קומפקטית, גם ה-A630 וגם האולימפוס 35 מ"מ האוטומטית הישנה שהייתה לי מוגדרות רשמית כמצלמות כיס (רק שצריך כנראה כיס מאוד גדול בשבילן).

יש הרבה תכונות חשובות, הבעיה היא שאי אפשר להשיג את כולן במצלמה אחת ולכן צריך להחליט על מה מתפשרים. אם תעבור שוב על הצרכים וההעדפות של פותח הדיון, מה לדעתך תהיה פשרה גדולה יותר עבורו - וויתור על עדשה רחבה או וויתור על RAW?

עברתי על הדיון (בשנית) והאמת שהוא לא ממש הגדיר את צרכיו באופן מדויק, מה גם שהצרכים משתנים ככל שהידע וההבנה עולים. האמת שאני קצת משוחד בנושא ה-RAW כי התחלתי לצלם בימי הפילם ויש בפיתוח ה-RAW שמץ מהקסם של הפילם. אבל מעבר לזה - כל אדם שמעונין להתפתח בתחום הצילום הדיגיטלי, ולא חשוב התקציב או סוג המצלמה, מהר מאוד מבין את החשיבות הרבה של ה-RAW (ולא סתם רבים וחכמים ממני אמרו "תמיד צלמו ב-RAW"). אני בחרתי במיוחד את המצלמה הדיגיטלית שלי בגלל היכולת להוסיף לה תכונה זאת (בנוסף ליכולת שליטה ידנית מלאה) ומדובר במכפיל כוח אדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בהתאם לבקשתך, אני אפרט שוב את מה שאני מאמין שאני מתכוון לצלם במצלמה וגם יציין פרטים על עצמי שאולי יעזרו...

הטיול שלי מתחיל במחנה קיץ בארה"ב ביוני אני הולך להיות מדריך, ככה שמה שאני מאמין שאני הולך לצלם בשלושה חודשים הראשונים

של הטיול זה הרבה אנשים (אותי, חניכים, מדריכות :)), והרבה נופים, הרבה אנשים במצבים מסויימים, בחלק השני אני הולך לטייל בארה"ב

בלוס אנג'לס לבקר משפחה (שוב פעם, צילום אנשים+נופים ולאס ווגאס כמובן),משם לניו יורק, (בעיקר נצלם בניינים :nixweiss:), משם

לדרום אמריקה, בהתחלה מקסיקו, ואז קצת טיולים, אני עדיין מתלבט לאיפה אחרי מקסיקו אבל ההתלבטות זה פשוט איפה יש דברים ונופים שווים יותר

לראות אז בחלק הזה של הטיול אני אצלם הרבה נופים, בהמשך לאוסטרליה, שוב, נופים ניו זילנד, שוב נופים, חזרה לארה"ב ואז חזרה לארץ דרך

אירופה כנראה דרך איטליה וזהו פחות או יותר הטיול

מעבר לכך אני מן הסתם ישתמש במצלמה גם לאחר הטיול לעוד טיולים בארץ בצפון (שם אני מאמין שאני בעיקר אצלם אותי ואת החברים ונופים)

עכשיו קצת על עצמי, אין לי בעיה לשבת וללמוד קצת על המצלמה כדי להפיק טובות ומן הסתם אני אצלם המון ועד לטיול אני גם יעשה גיחה

או 2 לצפון, אם זה משנה יש לי כפות ידיים גדולות, אני מטר 84 וגודל של המצלמה לא נראה לי שיהיה בעיה כי בגלל אופי הטיול שלי אני לא רואה את עצמי

מסתובב אפילו יום בלי תיק קטן עלי, זהו בעצם...דבר נוסף שרציתי להביא לתשומת לבכם זה בבחירת המצלמה, שלדעתי עם נטענת

תיהיה חיסרון ולאו דווקא יתרון בשביל הצרכים שלי, אבל תקנו אותי אם אני טועה, בכל אופן לאחר שסיפרתי לך את כל תוכניותי מיוני והלאה

אני אסביר לכם מה הקטע עם קרט, אני עובד במכירות בחנות גדולה ואחד המוכרים אצלנו זכה לבחור מהמבחר של קרט שהוא יקבל מתנה

סגרתי איתו שעד היום בערב אם אני מעוניין אני אגיד לו איזה דגם אני רוצה נבדוק יחדיו באינטרנט על המחיר הכי זול ואני והוא כבר נגיעה להסכמה

לכן העדפתי את הקאנון כי עד לאותו רגע חשבתי שהA720, תתן לי בדיוק מענה לצרכים שלי, אבל מסתבר שטעיתי...

אז אחרי שהבנתם מה הדיל שלי עם קרט, אני שוב אשאל אם אין איזה קאנון שהיא מתאימה יותר (קחו בחשבון שאם הקאנון עולה בחוץ 1500-1700)

אני אוריד אותו לסביבות 1300, ככה שזה התקציב), או שלמרות הכלו אף על פי כן, הTZ3 היא הנבחרת והיא תעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר

בתודה מראש, וסליחה על החפירות פשוט אני קונה פה דיי על "עיוור" על סמך הידע שלכם כי שלי בסיסי-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הריקו היא לא ממש מייצגת של המצלמות הסופר-דקות הכל-כך פופולריות היום.

גם ה-TZ3 לא.

הסופר-קומפקטיות אולי טובות לצילומי חטף זדמנים (snapshots), אבל אם אתה צריך מצלמה אחת שתהיה עליך הן מאוד מוגבלות - לא רק בגלל הסירבול הכרוך בבחירת כל תוכנית צילום שהיא לא אוטומטית מלאה, לא רק בגלל העדר תכונות צילום רבות אלא גם בגלל ההגבלות באחיזה שגורמות לרעד מוגזם (בגלל שאי אפשר לקבע ב-3 נקודות - 2 ידיים ופנים) שאפילו מייצב לא תמיד יתקן ומסה זערורית שגורמת לתזוזה של המצלמה בכל לחיצה על המחשף.

הן טובות להרבה יותר ממה שאתה מתאר. בדף הזה תוכל לראות תמונות שצילמתי עם ריקו R5, מצלמה קטנה מאוד וקלה לכל הדיעות. אם לא מתג הזום המעצבן שלה (שתוקן ב-R6), לא הייתה לי שום בעיה להמשיך לצלם איתה, כולל בטיולים. עדשת ה-28-200 שלה הייתה סופר נוחה לצילומים כאלה, ואם תסתכל על אורכי המוקד שבהם צילמתי תראה שהצורך בעדשה כזו היה הרבה יותר משמעותי מ-RAW.‏

כמצלמה יחידה - אני בטח לא הייתי ממליץ על סופר-קומפקטית לטיולים. מצלמת כיס ד"א היא לא סופר-קומפקטית, גם ה-A630 וגם האולימפוס 35 מ"מ האוטומטית הישנה שהייתה לי מוגדרות רשמית כמצלמות כיס (רק שצריך כנראה כיס מאוד גדול בשבילן).

מה זה חשוב איך מגדירים אותן? הגודל של ה-TZ3 סביר, נוח להחזיק אותה, וטווח העדשה פנטסטי לטיולים.

האמת שאני קצת משוחד בנושא ה-RAW כי התחלתי לצלם בימי הפילם ויש בפיתוח ה-RAW שמץ מהקסם של הפילם. אבל מעבר לזה - כל אדם שמעונין להתפתח בתחום הצילום הדיגיטלי, ולא חשוב התקציב או סוג המצלמה, מהר מאוד מבין את החשיבות הרבה של ה-RAW (ולא סתם רבים וחכמים ממני אמרו "תמיד צלמו ב-RAW"). אני בחרתי במיוחד את המצלמה הדיגיטלית שלי בגלל היכולת להוסיף לה תכונה זאת (בנוסף ליכולת שליטה ידנית מלאה) ומדובר במכפיל כוח אדיר.

כל אחד ומה שחשוב לו. אם אני צריך לבחור בין מצלמה עם טווח עדשה מגביל לבין RAW, אין לי ספק שאני אבחר באופציה הראשונה. וזה למרות שאני משתמש ב-RAW במצלמות אחרות. אני יודע היטב מה הפורמט הזה יכול ולא יכול לתת לי - פירטתי את רוב הדברים במאמר הזה, ובמקרה אחר הדגמתי כיצד ניתן בעזרת צילום ב-RAW והמרה קפדנית ניתן לקבל ממצלמה "רועשת" כמו GX100 תוצאות ISO גבוה שתחרותיות לפוג'י F31. ולמרות חיבתי הרבה לצילום ב-RAW, אין לי ספק שהוא הרבה פחות קריטי בטיול מאשר עדשה רחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שמדובר בדיון תיאורטי, כי הבחור עשה כבר בחירה (מוצלחת על פי רוב הביקורות), אני חושב שיש בו מעט חשיבות לדורות הבאים...

הבעיה שאתה לא התייחסת אליה היא בעיית התקציב המוגבל (במקרה שלי הוא היה 1000 ש"ח ובסוף רכשתי מחודשת על מנת לא לחרוג). כחובב צילום נלהב על תקציב כה מצומצם (גם 1500 ש"ח זה תקציב קטן) השיקולים מעט שונים. במקרה ואתה רוצה להתפתח כצלם דיגיטלי ויש לך כסף רק למצלמה אחת וגם היא פשוטה, אתה לא יכול להתפשר על אופצית שליטה ידנית וגם RAW מאוד חשוב.

כמה מהחסרונות שציינת ל-RAW במאמרך המפורט פחות רלוונטיים היום שכרטיסי הזיכרון זולים, גדולים ומהירים (ובמחשב הביתי דיסקים קשיחים עולים כשקל לג"ב) וקיימת תוכנה נהדרת וחינמית לחלוטין בשם DCRAW שיודעת להתמודד עם הרוב המוחלט של קבצי ה-RAW הקיימים (היא אמנם לא מסוגלת להוציא מ-RAW של קאנון או ניקון עקומות צבע ו-WB, אבל אפשר לחיות עם זה).

לגבי רוחב העדשה - זה באמת חסר לי - אבל מצאתי ציטוט יפה (משויך לארנסט האאס) העדשה הרחבה הטובה ביותר? קח כמה צעדים לאחור וחכה ל-א-אה!" (אימרה מאוד יפה ומאוד נכונה בצילומים עירוניים, דיוקנאות וכדו' אבל לא מתאימה לצילומי נוף :P).

נ"ב - ללירון, כדאי לשקול לקנות גם חצובת כיס, יש היום חצובות קטנות, קלות וזולות והן מאוד מרחיבות את אפשרויות הצילום בשעות הערב והלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שאתה לא התייחסת אליה היא בעיית התקציב המוגבל (במקרה שלי הוא היה 1000 ש"ח ובסוף רכשתי מחודשת על מנת לא לחרוג). כחובב צילום נלהב על תקציב כה מצומצם (גם 1500 ש"ח זה תקציב קטן) השיקולים מעט שונים. במקרה ואתה רוצה להתפתח כצלם דיגיטלי ויש לך כסף רק למצלמה אחת וגם היא פשוטה, אתה לא יכול להתפשר על אופצית שליטה ידנית וגם RAW מאוד חשוב.

אם זה היה המצב, הייתי הולך על פוג'י E550. יש לה עדשת 32 מ"מ, RAW, שליטות ידניות ותג מחיר של 680 ש"ח. אבל מכיוון שאני בדיעה שכן אפשר להתפשר על RAW ועל חלק מהשליטות הידניות (במיוחד במצלמות חיישן קטן), הייתי הולך באותו תקציב על ריקו R4 או R3. לשתיהן יש זום 28-200 מיוצב, מקרו מעולה, והרבה תכונות שימושיות אחרות. המחירים שלהן עומדים על 800 ו-670 ש"ח בהתאמה.

אני מסכים שה-A630 היא מעולה. לא במקרה בחרתי בה כ"המצלמה הקומפקטית של השנה" בסיכום שנת 2006 (לינק בחתימה). עם זאת, לטיולים ונופים הייתי בוחר במצלמה עם עדשה רחבה יותר.

כמה מהחסרונות שציינת ל-RAW במאמרך המפורט פחות רלוונטיים היום שכרטיסי הזיכרון זולים, גדולים ומהירים (ובמחשב הביתי דיסקים קשיחים עולים כשקל לג"ב) וקיימת תוכנה נהדרת וחינמית לחלוטין בשם DCRAW שיודעת להתמודד עם הרוב המוחלט של קבצי ה-RAW הקיימים (היא אמנם לא מסוגלת להוציא מ-RAW של קאנון או ניקון עקומות צבע ו-WB, אבל אפשר לחיות עם זה).

לגבי גודל כרטיס, מסכים. זה לא חיסרון מג'ורי, אבל זה עדיין חיסרון (והמאמר מנסה להיות מקיף). לגבי DCRAW, לאיזה ממשק גראפי ומערכת הפעלה אתה מתכוון? והאם לדעתך המרה ללא הגדרות ידניות וע"י משתמש לא מיומן תוציא תוצאות טובות יותר מ-JPEG? דעתי היא שברוב המקרים התשובה היא שלא.

לגבי רוחב העדשה - זה באמת חסר לי - אבל מצאתי ציטוט יפה (משויך לארנסט האאס) העדשה הרחבה הטובה ביותר? קח כמה צעדים לאחור וחכה ל-א-אה!" (אימרה מאוד יפה ומאוד נכונה בצילומים עירוניים, דיוקנאות וכדו' אבל לא מתאימה לצילומי נוף :P).

כן, זאת די אידאליזציה של המציאות. התייחסתי לכך בהערה 2 במאמר הזה (תחת "בצילום עם עדשת טלה").

נ"ב - ללירון, כדאי לשקול לקנות גם חצובת כיס, יש היום חצובות קטנות, קלות וזולות והן מאוד מרחיבות את אפשרויות הצילום בשעות הערב והלילה.

אכן. קנייה מומלצת ביותר. חצובת שולחן של מינולטה נמצאת איתי קבוע בתיק, ומשמשת אותי לעיתים קרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...