**עידכון**צריך עזרה בבחירת מצלמה קאנון לטיול בחו'ל, פרטים בפנים.**נרכשה הTZ3** - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

**עידכון**צריך עזרה בבחירת מצלמה קאנון לטיול בחו'ל, פרטים בפנים.**נרכשה הTZ3**

lir@n

Recommended Posts

שלום כולם!

בסביבות יוני השנה אני טס לטיול גדול בחו"ל וזה בעצם הטריגר שהייתי צריך כדי לרכוש לעצמי סוף סוף דיגטלית

חשוב שהמצלמה תוציא יפות, שתצלם נופים בצורה טובה ויהיה לה זום אופטי לפחות X4

עכשיו הזדמן לי איכשהו ממקום העבודה שלי לקבל מצלמת קאנון ישירות מהיבואן במחיר עלות וגם לדעתי

הקאנון הן מצלמות מעולות ככה שיצא לטובה :)

הדברים שאני מכן להתפשר בהם זה כמות המגה פיקסלים (מעל 5, לא נראה לי כזה קריטי)

התקציב שלי הוא +\- אם נתרגם את זה למחירים רגילים הוא 1500-1700, אם יש משהו שחורג מהתקציב אבל שווה משמעותית

אני אשמח לשמוע עליו, כמו כן אשמח גם לפירוט קצרצר למה המצלמה שתמליצו לי עליה עדיפה מכזאת או אחרת

בתודה מראש, לירן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קנון SD800 או SD870 (מצלמות כיס) - בזכות העדשה הרחבה, תכונה שימושית יותר בטיולים מאשר עוד קצת זום. הסבר כאן.

אם בכל זאת אתה רוצה משהו עם זום קצת יותר ארוך, אז ה-A640 היא קומפקטית מצויינת, אבל מתחיל להיות קשה להשיג אותה בחנויות. אין לה עדשה רחבה כמו לדגמים שלמעלה והיא לא נכנסת לכיס, אבל מצד שני יש לה מסך מסתובב ואפשרויות הרחבה מעולות באמצעות תוסף התוכנה החינמי CHDK.

שתי המצלמות האחרונות ששווה להזכיר את ה-S5 וה-S3 (מצלמות אולטרה-זום). לראשונה יש תושבת לפלאש חיצוני אבל היא יקרה יותר ולא תומכת ב-CHDK. השניה כן תומכת בו, אבל לא כוללת תושבת לפלאש. שתיהן מצלמות די מוצלחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את שלי אני מביא ישר מקרט אז מה שיש להם לא תיהיה לי בעיה להשיג, מבחינת גודל לא חשוב לי שהיא תיהיה מאוד קטנה

מה שכן חשוב לי זה שהיא תיתן טובות שיהיה אפשר להיזכר בכיף בטיול...

עכשיו מבחינתי אני לא מבין מה ההבדל בעדשות ודברים כאלה, בגלל זה פניתי אליכם, מהקצת הבנה שלי באופטיקה

אני יודע שעדשה רחבה נותנת יותר כניסת אור משמע תמונה טובה וחדשה יותר, השאלה היא עם המצלמות כיס האלה מספקות

תמונת חדות וטובות (של שלל המצבים, צילום של אנשים, צילום נופים, פה ושם מיקרוים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את שלי אני מביא ישר מקרט אז מה שיש להם לא תיהיה לי בעיה להשיג' date=' מבחינת גודל לא חשוב לי שהיא תיהיה מאוד קטנה

מה שכן חשוב לי זה שהיא תיתן טובות שיהיה אפשר להיזכר בכיף בטיול...[/quote']

כל המצלמות שציינתי מתאימות למה שאתה מתאר, אבל אלה שכוללות עדשה רחבה מתאימות עוד יותר. אם תקרא את המאמר תבין מדוע.

עכשיו מבחינתי אני לא מבין מה ההבדל בעדשות ודברים כאלה, בגלל זה פניתי אליכם, מהקצת הבנה שלי באופטיקה

אני יודע שעדשה רחבה נותנת יותר כניסת אור משמע תמונה טובה וחדשה יותר, השאלה היא עם המצלמות כיס האלה מספקות

תמונת חדות וטובות (של שלל המצבים, צילום של אנשים, צילום נופים, פה ושם מיקרוים)

מתאימות, אבל יש מצלמות שאינן של קנון שמתאימות עוד יותר למגוון המצבים שקיימים בטיול, למשל פנסוניק TZ3 (זום 28-280) או ריקו R7 (זום 28-200) - שתיהן עומדות בתקציב. אם אתה יכול להגדיל את התקציב, אז פנסוניק FZ18 תתאים עוד יותר (עם זום 28-504).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר כפליים מהתקציב (אני מתייחס לפנסוניק), הקאנון פשוט יש לי דיל נפלא עליה, מחיר עלות, אז ככה שחבל לי לפספס

גם ממה שהפסקתי להתרשם הIXUS הן אחלה, הקטע זה שוב, אם זה אחלה בינוני, הוא משהו שבאמת שווה להשקיע, כי חשוב לי

שתיהיה לי סוף סוף שתשרת אותי נאמנות וגם יש לי הזדמנות למחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יותר חשוב לך - לקנות "במחיר עלות", או לקנות שיותר תתאים לצרכים שלך ועדיין עומדת בתקציב (למשל ה-TZ3)? או במילים אחרות, האם אתה מעדיף לקנות שפחות תתאים לך רק כדי שהמוכר ירוויח פחות? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ראיתי קצת תמונות של הפנסוניק וקראתי קצת ביקורות ונראת באמת אחלה נראה לי שאני אלך עליה

רק דבר אחרון, לא ידעתי שקרט גם מייבאים פאנטקס אם יש פאנטקס שטובה מהפנסוניק בתקציב, אז מה טוב...

אם לא אני אתעניין עוד קצת ואני פשוט אקנה את הפנסוניק נראה לי שהיא תשרת אותי נאמנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק דבר אחרון' date=' לא ידעתי שקרט גם מייבאים פאנטקס אם יש פאנטקס שטובה מהפנסוניק בתקציב, אז מה טוב...[/quote']

לפנטקס יש מצלמות DSLR מעולות, אבל בקומפקטיות - שממה. אין להם אפילו קומפקטית אחת ששווה את הכסף. כנ"ל לגבי ההיצע העכשווי של אולימפוס ורוב ההיצע של ניקון.

אני ממליץ על S5

יש לי אותה והיא אחלה לטיולים

מצלמה טובה, אבל העדר עדשת 28 מ"מ הוא חיסרון עצום - במיוחד בטיולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שקומפקטיות לא כזאת חשובה לי, נראה לי שאני אלך על הפנסוניק, אני מאמין שהיא תניב יפות

אגב הטיול הוא עצום, הוא מתחיל בארה"ב ימשך לדרום אמריקה, אוסטרליה, ניו זילנד וחזרה דרך אירופה

הפרטים התאריכים והכל לא סגור עדיין סופית +\- סדר גודל של 8-10 חודשים

נקווה שהיא תתן שיהיו שוות השווצה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשה 28 מ"מ טובה למצבים מסויימים שלא מצויים בדיוק בטיולים

עכשיו שרשמת להיכן אתה נוסע קח בחשבון שאם אתה רוצה לצלם נופים כדאי שיהיה לך זום חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשוואה לעצמה.. היא מוציאה תמונות מתות לגמרי גם בתנאים טובים

ראיתי הרבה תמונות מה-SD800 ומה-SD870, ואני חייב לציין שאין לי מושג על מה אתה מדבר. כשהחשיפות טובות, הצבעים ומעברי הגוונים יפים מאוד. כשהחשיפות לא טובות, בשום הצבעים ומעברי הגוונים לא ראויים.

עדשה 28 מ"מ טובה למצבים מסויימים שלא מצויים בדיוק בטיולים

ואת זה אתה כותב על סמך מה בדיוק? אצל רוב האנשים המצב בדיוק הפוך. על כל עשר בטיול שבהן יש צורך בעדשה רחבה, יש אחת שבה יש צורך בעדשה ארוכה. תוכנות סטטיסטיות שמסכמות את נתוני אורך המוקד ב-EXIF מראות את זה בקלות.

עכשיו שרשמת להיכן אתה נוסע קח בחשבון שאם אתה רוצה לצלם נופים כדאי שיהיה לך זום חזק.

תוכל להעלות כמה נוף שצילמת עם "זום חזק"? כי אני באמת סקרן להבין על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...