מבחן בסיסי למחשב בסיסי ללינוקס - הצעה - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבחן בסיסי למחשב בסיסי ללינוקס - הצעה

fungiman

Recommended Posts

ראשית - שכחתי לציין שה-OC התבצע על ידי העלאת מהירות הבאס בלבד, ללא נגיעה בפקטורים אחרים (מצב unlinked).

נא לקחת את נתוני הטמפ' בערבון מוגבל - התוכנה באמת כנראה מזייפת כלפי מטה (וכך כנראה גם ה-BIOS). יחד עם זאת, מדי פעם הנחתי יד על צינורות העברת החום של ה-HSF והם היו קרירים למגע. גם אם הטמפ' שהוצגו על ידי התוכנה אינן מדויקות, עדיין המעבד ללא ספק נשאר קר למדי.

35 מעלות תחת OC עם הקירור סטוק זה ממש גבולי. אלא אם כן זה לא במאמץ

כמו כן - נא להסתכל במפרט - הקירור הוא בהחלט לא סטוק, אלא ה-tuniq tower-120 אחת ממפלצות הקירור המסיביות שיש היום בשוק. המארז עצמו מאורר על ידי מאוורר אחד של TT בגודל 120 מ"מ ושני המאווררים של ספק הכוח (שנשאר אף הוא קר בשל דרישת החשמל הנמוכה). בנוסף השתדלתי לדחוף ולסדר את הכבלים במארז על מנת שלא תהיה פגיעה בזרימת האוויר.

בהמשך היום - הרצת המבחנים על אותם קבצים ועל גרסאות התוכנה המקבילות בחלונות XP (שם אני אוכל לבדוק את הטמפ' עם coretemp שאמור להיות אמין יותר). כמו כן אני אבצע ניסיונות האצה ל-2.6, 2.8 ול-3.0 גה"צ.[br]פורסם בתאריך: 4.01.2008 בשעה 09:00:31

2.8GHz testing (default V- HSF fan speed increased)

MJPEG 2min - 3607 frames

video x264 Two-Pass 700kb/s default on other settings

audio lame 128bit CBR Quality 9

184MB -> 12MB

time - 2:34

7z a -t7a -mx=9 -md=32m

184MB->181MB (of previous mjpeg file)

time 1:29

GIMP operations

TIFF from 8MP RAW file

23.3MB

USM radius 10.0 amout 0.5 threshold 0

8.7sec

Emboss Azi 30 Elevation 45 Depth 20

14.3sec

Oil Painting Mask 8 Exponent 8 use intensity

44.2sec

FLAC Conversion

using only one core

flac --best

51.1MB WAV to 33MB Flac in 8.85sec

לציין בהרצה ראשונה של 7Z הזמן היה 1:39, לאחר מכן חזרתי על הניסוי והזמן היה 1:29 בפעמים הבאות. אולי משהו רץ ברקע ואולי זאת התלות הרבה של 7Z בזיכרון המטמון ואולי פשוט אין לי מושג.

בכל מקרה, התוצאות בהחלט מדברות בעד עצמן, בייחוד זמן הדחיסה שמתקרב מאוד לזמן אמת. נראה גם שהמסננים של GIMP מאוד אוהבים מהירויות שעון גבוהות, זאת למרות שהמוניטור שהרצתי בהרצה נפרדת הראה ניצול מעבד של 50-60 אחוז בלבד (לשתי הליבות). גם FLAC מאוד תלוי מהירות מעבד, רק חבל שהוא לא מנצל את שתי הליבות.

מבחינת חום - המוניטור הראה עד 37 מעלות. בבדיקה ידנית הורגשה התחממות קלה של ה-HSF (אולם לציין שמהירות המאוורר הואצה ביחס לניסוי הקודם וכעת הוא כבר מתחיל להרעיש מעט).

אני חוזר ואומר - הניסוי הזה לא נעשה בתנאים מדעיים ומבוקרים, הוא נעשה על המחשב הביתי שלי שעליו מותקנות חבילות ושירותים שונים (ביטלתי רק חלק חלק מהם). מטרת הניסוי הוא בעיקר לעודד משתמשי נוספים המחזיקים בפלטפורמות שונות לבצע ניסויים דומים על מנת ליצור מאגר נתונים שיוכל לשמש רוכשי מחשב וחלקים עתידיים. כמובן שיש צורך ליצור קבצים סטנדרטיים לצורך הניסויים (אני עובד על קבצים שיצרתי במצלמה הדיגיטלית שלי או על קובץ WAV שהורדתי מדיסק שקניתי - וכמובן אשמיד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברי סיכום

ניסיון להשוות בין ביצועי חלונות ללינוקס זה כמו להשוות בין תפוחים לאגסים - חסר תועלת לחלוטין. במספר ניסויים שהרצתי GIMP ו-7Z היו מהירים ב-10 עד 20 אחוז ואילו X264 איטי בשיעור דומה. כמובן שלא מדובר בגירסאות זהות, הספריות לא זהות והמהדרים עליהם נבנו החבילות בהחלט לא זהים.

חלונות בהתקנה נקיה היא מערכת הפעלה מאוד מהירה, זה יאמר לזכות מיקרוסופט. כמובן שאתה חייב להתקין חומת אש רצינית ותוכנות אנטי-וירוס ואנטי-רוגלה, מה שמשנה את התמונה. אני לא מתייחס לוויסטה כעת משום שמדובר במערכת בוסרית לחלוטין ואין לי שום כוונה להשקיע במערכת הזאת עד שתבשיל יותר.

בבדיקה שערכתי למעבד במהירות 2.8 גה"צ עם PRIME95 המעבד היה יציב לחלוטין במתח מקורי, הטמפ' כפי שנמדדה ב-coretemp הגיעה עד 50 מעלות. לציין מהירות מאוורר בערך בשני-שליש. החלטתי היא לחזור למהירות 2.4 גה"צ משיקולים של שקט וחיסכון באנרגיה (אני עוד אנסה לפני כן לדחוף אותו ל-3 ול-3.2 גה"צ). מקווה שההודעות שלי יניעו מהלך של בניית מפרט מבחנים ללינוקס ואיסוף נתונים על פלטפורמות שונות.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בפנטיום 2 ההבדל לא כזה גדול, למען האמת, ההבדל לא כזה גדול בשום מקום, וגם אם כן, נניח במערכות ישנות, הזמן שיקח לך לקמפל את זה כבר יורד מכל שיפור שזה יתן ולכן זה לא שווה

למשל אם יש לי סרבר, אני ארצה שהוא יתן את כל הכוח שיש לו בשביל שיטפל בפניות של לקוחות במקום שהוא יתחיל לקמפל לי דברים, גם אם זה יתן לי שיפור של 5%, בחודש אני אצטרך לקמפל איזה 2-4 פעמים ואחת מהפעמים עלולה להיות בשעה קריטית [גם אם כיוונתי שזה יעדכן ב 3 בלילה, אולי פתאום אנשים החליטו להתעורר?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל התוצאות

אני בטוח שאם הייתי עושה זאת בהפצה כמו ג'נטו מקוד מקור מקונפגת כמו שצריך עם קרנל מקונפג במיוחד בשבילך

היו לך תוצאות מדהימות

אולי, אבל אחד הטיעונים שאני משתמש בהם בשביל לשכנע אנשים לעבוד ללינוקס זה - "אתה מכניס את הדיסק, עובר כמה שלבים פשוטים ותוך פחות משעה יש לך מערכת כולל כל התוכנות הדרושות ובמחיר של 0.0 ש"ח". אני חושב שאחד הדברים הנהדרים בלינוקס זה שקיימת גם האפשרות להדר בעצמך ולבחור בדיוק מה ואיך להתקין, אבל רוב האנשים ממש לא זקוקים לזה וטוב שיש הפצות (כמעט) אוטומטיות כמו , פדורה וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי, אבל אחד הטיעונים שאני משתמש בהם בשביל לשכנע אנשים לעבוד ללינוקס זה - "אתה מכניס את הדיסק, עובר כמה שלבים פשוטים ותוך פחות משעה יש לך מערכת כולל כל התוכנות הדרושות ובמחיר של 0.0 ש"ח". אני חושב שאחד הדברים הנהדרים בלינוקס זה שקיימת גם האפשרות להדר בעצמך ולבחור בדיוק מה ואיך להתקין, אבל רוב האנשים ממש לא זקוקים לזה וטוב שיש הפצות (כמעט) אוטומטיות כמו , פדורה וכו'.

מה שנכון נכון

זה למעשה המדהים בלינוקס

אבל לדעתי במקום בפדורה

היה עדיףך להשתמש ב ubuntu

אבל שוב כנראה שההבדלים לא יהיו שמיים וארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא לקחת את נתוני הטמפ' בערבון מוגבל - התוכנה באמת כנראה מזייפת כלפי מטה (וכך כנראה גם ה-BIOS). יחד עם זאת, מדי פעם הנחתי יד על צינורות העברת החום של ה-HSF והם היו קרירים למגע. גם אם הטמפ' שהוצגו על ידי התוכנה אינן מדויקות, עדיין המעבד ללא ספק נשאר קר למדי.

האם יש לך את הביוס האחרון?

אהי זוכר שהיו לג'יגביט כמה וכמה צרות עם קריאות הטמפרטורות בצ'יפסטים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאחד הדברים הנהדרים בלינוקס זה שקיימת גם האפשרות להדר בעצמך ולבחור בדיוק מה ואיך להתקין, אבל רוב האנשים ממש לא זקוקים לזה וטוב שיש הפצות (כמעט) אוטומטיות כמו אובונטו.

ישר כח !

עברתי לאובונטו (Linux Ubuntu) לפני כשנה, ומאז הסרתי את מהמחשב לגמרי.

זו מערכת הפעלה נוחה, אמינה, פשוטה (למי שלא מתקין משחקים, אלא משתמש במחשב כ-HTPC),

והכי חשוב - אין וירוסים !!!

באמת, זו מערכת הפעלה שנבנתה כדי להפוך את לינוקס לידידותית למשתמש (User friendly), כיוון שלינוקס נבנתה במקור

כמערכת חסינה לוירוסים ולא מספיק נוחה (לאף אחד, כולל את האדמיניסטרטור, אין הרשאות "להתעסק" עם קבצי מערכת ההפעלה- בדומה לרג'יסטרי).

אני ממליץ בחום לכל מי שמאס בוירוסים, תוכנות אנטי-וירוס, תוכנות אנטי-ספייוור/מאלוור,

לכל מי שנמאס מפופ-אפים, וכו', לנסות את - אפילו לא צריך להתקין, רק להכניס את ה-CD לכונן, וזה פועל !!!

[shaAshuA]: תנסה, כל החבר'ה החכמים משתמשים... פעם ראשונה, עליי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישר כח !

עברתי לאובונטו (Linux Ubuntu) לפני כשנה, ומאז הסרתי את מהמחשב לגמרי.

זו מערכת הפעלה נוחה, אמינה, פשוטה (למי שלא מתקין משחקים, אלא משתמש במחשב כ-HTPC),

והכי חשוב - אין וירוסים !!!

באמת, זו מערכת הפעלה שנבנתה כדי להפוך את לינוקס לידידותית למשתמש (User friendly), כיוון שלינוקס נבנתה במקור

כמערכת חסינה לוירוסים ולא מספיק נוחה (לאף אחד, כולל את האדמיניסטרטור, אין הרשאות "להתעסק" עם קבצי מערכת ההפעלה- בדומה לרג'יסטרי).

אני ממליץ בחום לכל מי שמאס בוירוסים, תוכנות אנטי-וירוס, תוכנות אנטי-ספייוור/מאלוור,

לכל מי שנמאס מפופ-אפים, וכו', לנסות את - אפילו לא צריך להתקין, רק להכניס את ה-CD לכונן, וזה פועל !!!

[shaAshuA]: תנסה, כל החבר'ה החכמים משתמשים... פעם ראשונה, עליי...

תרשה לי לתקן אותך

לינוקס אינה חסינה לוירוסים

עצם חוסר הפופולאריות שלה כנגד וינדוס

לאנשים אין טעם להכין ללינוקס וירוסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאנשים אין טעם להכין ללינוקס וירוסים

הסיבה היא לא רק חוסר פופולריות, מה גם שבשוק שרתי האינטרנט יש נוכחות מאוד מרשימה של לינוקס. מרבית יצרני הווירוסים (למעשה בעיקר מדובר בתולעים וסוסים טרויאניים ופחות בווירוסים קלאסיים, אלגנטיים וכתובי שפת-סף כמו אלו שהיו נפוצים בשנות ה-90) בימנו הם scriptboys, אין להם את הכלים לייצר יישומים זדוניים ללינוקס, מקסימום הם יוכלו ליצור קוד זדוני שידרוש משתמש רשלן על מנת לגרום נזק של ממש. גם אם יצרת ווירוס בינארי אלגנטי שיודע גם להיות rootkit, לאיזו מערכת הפעלה תכוון בדיוק את הווירוס? בכל רגע נתון יש בשוק מספר של גרסאות ליבה פופולריות ל-gnu/linux ול-BSD. לפעמים השינויים בין הגרסאות מספיקים כדי להפוך את הבינארי של הווירוס ללא פעיל.

גם אם יוצר הווירוס עבר את כל המכשולים האלו, לקהילת הקוד הפחות יקח בערך שבוע על מנת לחסום את הפרצה דרכה הוא חדר. אפילו לא תצטרך אנטי-ווירוס, פשוט תשדרג לגרסת הליבה (או החבילה הדפוקה האחרת) הבאה והסיפור נגמר, הווירוס עדיין יהיה קיים, אבל ללא כל יכולת פעולה.

אני מאמין שיש עוד סיבות רבות, אולם הידע הטכני שלי לא מספיק על מנת לפרט אותם.

ד"א - סיימתי את מסכת האצת מעבד ה-E2180 על לוח האם המשולב מבוסס ה-630. הגעתי עד ל-3.2 גה"צ עם מתח ליבה של 1.365 וולט. נראה לי שאני נחסם בעיקר בגלל הזיכרון. על פי coretemp תחת הטמפ' תחת מאמץ מרבי מגיעה לכ-58 מ"צ במהירות מאווררים נמוכה יחסית. אז מתברר שאפשר לדחוף גם מחשב של 2000 ש"ח ל-OC של 60% ומגיעה לאינטל ח"ח רציני על כך שהצליחו לייצר מעבד דו-ליבתי ב-470 ש"ח שלפחות במבחנים סינטטיים מביך גם את ה-X6800.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתה זה לא תפוחים לתפוחים ..לכן היה לך קשה להשוות בין מערכות הפעלה שונות

במיוחד עם מדובר על מערכות GUI שגוזלות המון כוח ממהמחשב.

אני קראיתי את מה שכתבתה ולא הוזכר שורדתה סרווסים ם שונים שבFC ..כדי להגדיל את היעילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתה זה לא תפוחים לתפוחים ..לכן היה לך קשה להשוות בין מערכות הפעלה שונות

במיוחד עם מדובר על מערכות GUI שגוזלות המון כוח ממהמחשב.

אני קראיתי את מה שכתבתה ולא הוזכר שורדתה סרווסים ם שונים שבFC ..כדי להגדיל את היעילות.

כפי שציינתי עוד - זה ממש לא היה ניסוי מדעי מסודר.

אבל - אני תמיד משתדל לסלק שירותים מהפדורה שאני לא צריך באופן קבע, אבל זאת מטעמי בטיחות וזמן טעינת מערכת ההפעלה ולא ממש בגלל עומס בזמן הריצה. חשוב לציין שבמחשבים מודרניים השירותים האלו כמעט ואינם מורגשים (הם יגזלו לכל היותר 1-3 אחוזים מכוח העיבוד לאורך זמן) אני כמובן לא מדבר על חומת-אש ואנטיוירוס בחלונות שגוזלים הרבה יותר משאבים או על אפאצ'י וכד' בלינוקס. המחשב האחרון שהרגשתי בו שיפור משמעותי על ידי סילוק שירותים היה מבוסס -II, אפילו בפנטיום-III במהירות 660 מה"צ שהיה המחשב המשני הקודם שלי לא ממש היה מורגש העומס משירותים (גם סוביקטיבית אבל גם אוביקטיבית במעקב אחר צריכת זמן מעבד של כל שירות).

ולמה אני בחלונות עכשיו - כי מישהו צריך להרים את הכפפה וליצור תחליף ראוי ל-endnote!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...