כמה שאלות לגבי רשת אלחוטית (חדש בנושא!) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי רשת אלחוטית (חדש בנושא!)

gbguy

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מצטער מראש אם אני אשאל פה כמה שאלות, כי פשוט אני חדש בנושא הזה ויש לי גם בעיה עם תשתית הבית (כלומר בקומה הראשונה בתוך הממ"ד יש מחשב ובקומה השנייה יש 2 מחשבים בחדרים שונים - לא ממ"ד!)

מחשב בקומה הראשונה בתוך הממ"ד - מחשב נייח (שולחני)

מחשב בקומה השנייה - מחשב נייח (שולחני) ועוד מחשב בקומה השניה - מחשב נייד (לפטופ).

אז קניתי את הראוטר הזה: http://www.zap.co.il/compModels.asp?sog=C-Router&model_id=472971

ויש לי כמה שאלות:

1. איך אני יכול להגדיר את הרשת שאני אוכל לגלוש בכל המחשבים אפילו שחלק מהמחשבים סגורים (ללא מחשב שרת!).

2. כשאני עושה רשת משותפת (שיתוף קבצים, שיתוף מדפסת) האם אני חייב לעשות מחשב שרת? אם לא איך אני עושה זאת?

אם יש מדריכים להקמת רשת אלחוטית - שיתוף ללא מחשב שרת, אני מבקש שתרשמו (מי שמגיב, כמובן) את הקישור. כי כשאני חפשתי, אני לא מצאתי!

תודה,

gbguy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט מחבר את הראוטר למודם שלך, ואת כל המחשבים לראוטר (אם בצורה חוטית ואם בצורה אלחוטית). אתה מגדיר לכולם את הראוטר כ-DEFAULT GATEWAY (אם הראוטר מפעיל DHCP, שזה ברירת המחדל - ההגדרה הזו אמורה להיכנס לתוקף אוטומטית.

בראוטר אתה מגדיר את ההגדרת של האינטרנט (אם אתה מחובר בחייגן, אז שם, סיסמא וכתובת של שרט הספק), ואז בכל שאר המחשבים אתה פשוט מחובר, ברגע שהראוטר מחובר, בלי חייגנים, בלי כלום.

לגבי שיתוף קבצים - כל עוד במחשבים באותו WORKGROUP ושיתוף קבצים מופעל בכולם, זה אמור פשוט לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...