מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים. - עמוד 14 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים.

free fraek

מה תעדיפו?  

817 הצבעות

1. 1. מה תעדיפו?

• יהודית (מסורתית)
    • לאומית
    • כלל האזרחים

Recommended Posts

הוציאו אותך מהכלים? כבר אמרתי לך:

אתה מתרגז? יופי. שבור איזה עציץ, תרגע, ואז תחזור לכתוב כשאתה צלול יותר. לא, ואל תגיד "אבל אתם מעצבנים אותי", אתה הוא זה שבוחר להתעצבן. אם אתה כזה מאמין גדול, לפחות תרסן את עצמך קצת כראוי.

זה אתה שיצאת מהכלים. זה נתון לבחירתך בלבד. אם יש לך בעיה בשליטה עצמית, זו לא בעיה שלנו. אין שום תירוץ לאיך שאתה מתבטא.

לא מצאת לנכון לכתוב אחרת? אז אל תכתוב בכלל.

אבידן, אנחנו החילוניים חייבים להודות בדבר אחד - יש קרדיט מסויים שראוי לזקוף לקנאות הדתית, והוא שדווקא בזכות שמירת מסורת ותרבות יהודית (שמבוססת כולה על אמונה) באופן קנאי, הלאום היהודי שמר על עצמו כעם מוגדר ולא דעך בגולה. בלי שמירה קנאית על המסורת היהודית שתאפשר לנו להתבדל מאחרים, לא היתה לנו מוטיבציה מספיק חזקה לשרוד כעם בפני עצמו (ובטח שלא להקים את התנועה הציונית, לכונן מדינה וכו'). הדת זו היתה בעצם המוטיבציה היחידה של העם שלנו לשרוד כעם, העוגן היחיד שהיהודים יכלו להאחז בו כדי לא ללכת לאיבוד ולהתפזר בגלות. ראשית הציונות אמנם היה חילוני מובהק, אבל בלי הדת היהודית אותם ציונים לא היו מגיעים למצב שהם היו יכולים להגדיר את עצמם כיהודים, היהדות שלהם היתה נעלמת מאות שנים לפני כן ללא זכר.

האם ההתבדלות הדתית היתה דבר טוב? זה נתון לפרשנות אישית של כל אחד. מצד אחד, יש את אלו שאומרים שעדיף היה אם היינו מתבוללים, כי אז לא היינו מקריבים כ"כ הרבה דם בשם הדת (ומכאן למעשה גם בשם הלאום היהודי), ובטח שהאנטישמיות היתה הרבה יותר חלשה אם היינו נטמעים לגמרי. מצד שני, יש את אלו שאומרים ששמירה על אחדות העם חשובה מעל הכל, יהיה המחיר שיהיה, וכאן המסורת היהודית היתה המפתח.

אתה בעצמך אמרת שאתה ימני, מחזיק בעמדות לאומיות חזקות. אם הלאום חשוב לך, אתה חייב להודות שהלאום הזה הצליח לשרוד עד היום בין היתר בזכות הדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 271
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בהחלט אתם (אם אתה מתיימר לומר היהודים) עברתם 7 מדורי גיהנום.אבל אם אתם סובלים תסבלו לבד ובשקט.אתם רוצים כשרות ידידי אף אחד לא רוצה לקחת

אותה ממכם אבל אל תכפו אותה עלינו.אתם רוצים מסורת אדרבה עד חצי המלכות בלי כפייה.למה לכפות? למה אתם המיעוט הפאנט המאמין כופה את דעתו על הרוב

החילוני?? אני רוצה לחם בפסח אני רוצה תחבורה ביום כיפור אני רוצה כל מה שאסור על פי ההלכה כי אני לא מאמין באיסורים.החיים יפים תסבלו לבד !!!.

למה אנחנו החילונים החופשיים צריכים "להזדהות" איתכם על פי חוקי מדינה ?.אם זה היה אחרת והדתיים היו עושים את בנועם בגישור באחדות רעיים זה היה

יפה.אבל הדת התכערה בפוליטיקה ופה אין לך מה לומר.כחילוני חופשי אני יכול לומר רק דבר אחד - לדת אין מקום בתרבות החילונית האיסורים שלה כבדים מדי

לא מתאימים לזמנים המודרנים ותעשה טובה לי לקום ב 5 בבוקר בקור לתפילה שחרית...זה מוגזם. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני יבין אתה בא פה להרגז פה אנשים?! בוא תגיד לי את זה בפנים יא אפס קטן!

תתבייש לך יא כלומניק! תת רמה של אדם אתה!

פאקיניג :screwy:

תתחדש, קיבלת אזהרה על חוסר יכולת להתבטא כמו בנאדם על גבי הפורום

ואם תמשיך ככה מובטחת לך הרחקה מהפורום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוציאו אותך מהכלים? כבר אמרתי לך:

זה אתה שיצאת מהכלים. זה נתון לבחירתך בלבד. אם יש לך בעיה בשליטה עצמית, זו לא בעיה שלנו. אין שום תירוץ לאיך שאתה מתבטא.

לא מצאת לנכון לכתוב אחרת? אז אל תכתוב בכלל.

אבידן, אנחנו החילוניים חייבים להודות בדבר אחד - יש קרדיט מסויים שראוי לזקוף לקנאות הדתית, והוא שדווקא בזכות שמירת מסורת ותרבות יהודית (שמבוססת כולה על אמונה) באופן קנאי, הלאום היהודי שמר על עצמו כעם מוגדר ולא דעך בגולה. בלי שמירה קנאית על המסורת היהודית שתאפשר לנו להתבדל מאחרים, לא היתה לנו מוטיבציה מספיק חזקה לשרוד כעם בפני עצמו (ובטח שלא להקים את התנועה הציונית, לכונן מדינה וכו'). הדת זו היתה בעצם המוטיבציה היחידה של העם שלנו לשרוד כעם, העוגן היחיד שהיהודים יכלו להאחז בו כדי לא ללכת לאיבוד ולהתפזר בגלות. ראשית הציונות אמנם היה חילוני מובהק, אבל בלי הדת היהודית אותם ציונים לא היו מגיעים למצב שהם היו יכולים להגדיר את עצמם כיהודים, היהדות שלהם היתה נעלמת מאות שנים לפני כן ללא זכר.

האם ההתבדלות הדתית היתה דבר טוב? זה נתון לפרשנות אישית של כל אחד. מצד אחד, יש את אלו שאומרים שעדיף היה אם היינו מתבוללים, כי אז לא היינו מקריבים כ"כ הרבה דם בשם הדת (ומכאן למעשה גם בשם הלאום היהודי), ובטח שהאנטישמיות היתה הרבה יותר חלשה אם היינו נטמעים לגמרי. מצד שני, יש את אלו שאומרים ששמירה על אחדות העם חשובה מעל הכל, יהיה המחיר שיהיה, וכאן המסורת היהודית היתה המפתח.

אתה בעצמך אמרת שאתה ימני, מחזיק בעמדות לאומיות חזקות. אם הלאום חשוב לך, אתה חייב להודות שהלאום הזה הצליח לשרוד עד היום בין היתר בזכות הדת.

מסכים עם כל מילה.אכן כימני זה נובע מעצם היותי יהודי.זו המדינה שלי משורשי התנכ.אבל אינני מקבל עלי את מרות הדת ואת כל איסוריה.ברור לי שאם איהיה

דתי אצטרך לוותר על חיי מחשב ועל חיי הקהילה שלי פה ועל זאת לא אוותר לעולם.בפעם הראשונה יש לי קהילה (וירטואלית אומנם) שבה אני מרגיש שייכות

ואם נחפש הקבלות לרבנים הרי יש לנו את מנהלי הפורום כרבנים ואותנו כתלמידי חיידרים (שקו בשבילך..)

פה בקהילה אני יכול לעזור לסייע ולתמוך בחברים פה שזו פעולה שגם החרדים עושים (גמילות חסדים) אז אנחנו בעצם חיים את אותם חיים כמוכם שקו רק

בצורה שונה.ואני לא שונים מכם.

קהילה --- מנהלי קהילה --- חברי קהילה.

ישיבה --- רבנים --- שבאבניקים

אז אמור לי שקו במה אנחנו שונים בתפיסת עולם?? זו זכותנו אתה רואה בנו שונים מעצם העובדה שאנו לא הולכים איתך באותו התלם - מה זה כל כך נורא?

אתה יודע שאם היה אפשר לחיות ללא הויכוחים על הדת וללא החיכוכים המיותרים האלה היה פה הרבה יותר שקט? היינו עם יותר מאוחד?

אבל כניראה שזה לא ממש חשוב וכניראה שדת חשובה יותר מאחדות.מכיר את הכלל ששניים רבים השלישי מקבל את המכות אההה אבל אצלנו זה שונה

שישראלים רבים הפלסטינים יקבלו את השלל.תאמין לי שהערבים יודעים על החיכוכים האלה ורק מחכים שנאכל אחד את השני והם יקבלו את הארץ על מגש

של כסף.וזה כתוצאה של הדת הפאנטית שלך.האחדות שלנו על כרעי תרנגולת.פעם היתה ציונות ואחדות.היום זה כבר איננו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד יש אלוקים ואלה שלא מאמינים בו בכלל ולא איכפת להם בכלל ולא מפחדים מכלום והם מתים ורואים בסוף שכן יש אלוקים אז איזה צער יהיה להם אהה? אני לא רוצה להיות במקומם. ואותו אחד שמאמין וקיים קצת מצוות וכדומה ומתי שמת נגיד אין אלוקים חס ושלום אז אני מעדיף להיות הוא כי זה בהרבה יותר כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע לא הבנתי..

בתורה כתוב שהארץ שלנו נכון?

פתאום נהיית מאמין בתורה...

תשמעו

חצי מכל מה שהמוסר האנושי אומר בא מהתנ"ך ואל תתחילו לחרטט אותי פה

התנ"ך קים כבר מלפני 3000 שנה מינימום ואני חושב שכולנו מסכימים על זה וכתובים שם דברים מאוד חכמים על החיים ועל איך צריך להתנהג

אז תעשו טובה לעצמכם..

אה ובתקופת המקדש היו אנשים מאוד חכמים שכתבו את הגמרא

ויש שם פרק (יותר נכון כמה פרקים) שנקראים פרקי אבות.. אם אתם רציניים עם ראש פתוח זה יעזור לכם תאמינו לי

ושאקו.. אתה עושה חילול ה' שתדע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי..תמשיך לחשוב שמתים והנשמה הולכת לגן עדן ובלה בלה בלה.

הינה דוגמא לעניין ה"אנשים החלשים" שציינתי לפני מספר דפים כבר..אנשים פשוט לא מסוגלים להכיל את העובדה שאין! זהו! מתים..מתפוררים התולעים אוכלות אותנו וה"חיים" היחידים אחרי המוות זה הזיכרון שלנו שקיים אצל בני המשפחה שלנו והמכרים שלנו...זה מה שבאמת חשוב!

וחוץ מזה..נגיד ואנשים לא מאמיינם מתים ורואים שיש אלוהים..למה אתה אומר "איזה צער יהיה להם אהה?" אני אגיד "נו טוב.." ואמשיך לדרכי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן נכון התנך מציג קוד מוסרי (10 הדיברות).

אבל כל השאר,איך אומרים? זיון שכל?

הקטע שרוב התנך פורש ע"י אנשים "לא תבשל גדי בחלב אמו" - לא כתוב פה בפירוש לא לאכול חלב ובשר,כתוב אל תבשל גדי בחלב של אמו,יכול להיות מבחינה מוסרית,מי אמר שהמפרש לא טעה?

וזו רק דוגמא אחת,מי שרוצה שיאמין,כל אחד יחיה איך שבא לו,אם אני רוצה אני אוכל חזיר,ינהג בשבת ויעשה מה שטוב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן נכון התנך מציג קוד מוסרי (10 הדיברות).

אבל כל השאר,איך אומרים? זיון שכל?

הקטע שרוב התנך פורש ע"י אנשים "לא תבשל גדי בחלב אמו" - לא כתוב פה בפירוש לא לאכול חלב ובשר,כתוב אל תבשל גדי בחלב של אמו,יכול להיות מבחינה מוסרית,מי אמר שהמפרש לא טעה?

זו לא טעות..המפרש שכתב החמיר כאן כדי שלא תגיע בכלל לדבר עבירה-החכמים קבעו סייגים לכל העבירות.

וזו רק דוגמא אחת,מי שרוצה שיאמין,כל אחד יחיה איך שבא לו,אם אני רוצה אני אוכל חזיר,ינהג בשבת ויעשה מה שטוב לי.

לי גם אין בעיה תעשה מה שאתה רוצה.. אבל איך לומר..חבל שהחוק לא בידיך..

ולמי שחושב שזו כפיה דתית..

כופים עליך לא לאכול חזיר וליסוע בשבת?

תגידו.. אתם חוגגים סילבסטר וכאלה?

(סתם שאלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת כן,וכן אני יודע מי היה "סילבסטר" וכו' ,ממש לא מעניין אותי,אני חוגג את תחילת השנה החדשה ותו לא.

וכן,בקטע הזה החוק בידי,בגלל זה יש חנויות שמוכרות מאכלים לא כשרים,ויש אנשים שנוסעים בשבת.

ולעומת זאת יש אנשים ששומרים שבת,ושומרים כשרות,אם זה מה שעושה להם טוב,אני לא מתנגד,רק שיפסיקו לנסות לעשות את המדינה ל100 אחוז יהודית כשרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת צריכה להפריד את הדת מהמדינה ולהשאר יהודית.

ישנה בעיה אחת, המילה יהודי מתייחסת לדת של אותו אדם, אך לא בזאת אני מתכוון.

אני מתכוון ללאום היהודי.

כל המדינה תשאר יהודית חילונית, ושום דוס *צונזר* יטריד נשים על זה שהן הולכות עם חולצות

בטן אז בסדר. ברגע שהיא הופכת דתית, צריך להרים גבה לתפוס תדוסים (לא מסורתיים או "חובשי כיפות")

ולהודיע להם אתם מאמינים מטומטמים, תפסיקו לחיות לפני 2000 שנה ותתחילו לחיות היום.

בכל מקרה מצבנון הולך ומדרדר. עד שהמדינה שלנו לא תרים גבה ותחליט שלא צריך לתת קיצבאות על כל ילד

רביעי נוסף, אנחנו נסבול.

כל דת גדולה (לא איזה כת מסכנה) יכולה לחיות פה בשקט ואף אחד לא יכפה עליה מה כן לעשות או לא לעשות.

(בתנאי שהם אזרחי המדינה), כל עוד היא תשמור על צביון יהודי (של הלאום לא הדת) וחילוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וחוץ מזה..נגיד ואנשים לא מאמיינם מתים ורואים שיש אלוהים..למה אתה אומר "איזה צער יהיה להם אהה?" אני אגיד "נו טוב.." ואמשיך לדרכי..

אתה רציני בדברייך? חחחחחחח אתה מאוד טיפש . אם יש אלוקים איך תמשיך לדרכיך? הרי יש מלאכים וכו.. וכו.. תאמין לי אותו רגע אתה תצעק שיגידו בשבילך איזה קדיש או איזה לימוד . אבל אני לא מבין אותכם אם אני אישית עשיתי סיינס אז אני רואה בברור שיש נשמה. למהה על זה אין לך מה לומר? הרי אתה אומר אין אחרי המוות כלום.

ועוד משהו כל מה שתגידו אין אלוקים ואין כלום אבל עדיין הרי יש סיכוי שיש נכון? אז בכל זאת אתם לוקחים את הסיכון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחח אני מצטער אבל התגובות של Shako מצחיקות אותי :lol: :lol:

הבורות היא ברכה אה Shako?

מי אם לא אתה שתסכים הא איינשטין.. ממש כסיל קטן לא פחות ולא יותר.[br]פורסם בתאריך: 30.11.2007 בשעה 05:09:05

אתם כולכם מפחדים!!! מפחדים וקנאים שאתם לא יכולים לראות את משאני רואה והרבה מהאוכלסייה המאמינה! פשוט אין לכם את זה אז אתם צרים עין!! יום יבוא ואולי גם אתם תראו לפני שיהיה מאוחר מידי!!

אגב אני יגיב איך שבא לי ואדבר איך שבא וגם אם אני יצא מכילי ואגיב בצורה פרעית אז אעשה זאת גם כן! לא אשמור דברים בפנים! אילא אפיל אליכם! לא יודעים להתגונן?!פאקינג בעיה שלכם! יאפיי קאיי יאי מאדר פאאאאקרררררס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...