מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים. - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים.

free fraek

מה תעדיפו?  

817 הצבעות

1. 1. מה תעדיפו?

• יהודית (מסורתית)
    • לאומית
    • כלל האזרחים

Recommended Posts

בלי להיכנס לוויכוח הידוע על יש/אין אלוהים.

זה מאוד יפה לדעתי שהרוב (60%) מצביעים בעד חיים ורק מיעוט (40%) בעד ההמצאה של הערבים ומרץ הנאורה כביכול של "כל אזרחיה". ציפיתי לתוצאה יותר נמוכה.

חבל רק שהרוב זה לא יותר משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 271
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למי ששאל' date='לא אני לא מאמין בכלל - אני אתאיסט. חפש בגוגל את ההגדרה המדויקת כי אמרתי זאת כבר לא פעם ולא פעמיים.

וגם אני לא ממש הבנתי מה הקטע של החיים לדעתך - לעבוד את האלוהים? באמת שלא הבנתי...

וברור שנולדים עובדים,כסף,מגדלים משפחה,נהנים מהנכדים ובת הזוג ומתים..כן מה לעושת,מתים בסוף. ונכון,הכל נשאר פה כי ככה זה.

לא צריכים כסף שאתה באדמה. אבל הזיכרון שלך לא מתפוגג,והמשפחה שלך לא מתפוגגת - ואם שואלים אותי,המשכיות זה הדבר הכי חשוב בעולם וזו התרומה הגדולה ביותר שאדם יכול לתת לעולם ולאנשים הסובבים אותו.

ולזה שדיבר על כפיה חליונית? זה אפילו נשמע מצחיק אתה יודע?

כבר אמרתי לפני כמה וכמה עמודים...תראה לי מישהו שכופה עליהם! אחד! ראית ח"כ חילוני שבא ואמר שמעכשיו אסור לקבור בקבורה דתית או חתונה דתית? אסור ללכת למקווה ואסור להתפלל והתחיל לסגור בתי כנסת? ראית אחד כזה? מישהו רמז לזה בכלל?

זה [u']הכל אבל קורה הפוך! מכריחים אותי להתחתן בחתונה דתית עם רב שבמקצוע שלו אני מזלזל לחלוטין. מכריחים את אשתי ללכת למקווה.

מכריחים אותי לא ליסוע ביום כיפור ומכריחים אותי לאכול מצות בפסח כי לא מוכנים למכור לי ברוב המרומות לחם!

אגב "שמכריחים" אותכם להתחתן הלכתית ואומרים לאשתך ללכת למקווה לא לנסוע בכיפור וכדומה, זה בגלל שכך נגזרנו הכל רשום ומפורש למה כמה ואיך! לא ע"י חרדים (אגב אני ממש מרחם עליהם - כי דעתם קיצונית ולא ריאלית) נחזור לנושא זה אם נקרא לזה חוקים אוקי כמו שיש לך חוקים למדינה יש חוקים גם בתורה דהיינו יש חוק איך להתחתן איך לאכול איך להתנהג איך להקבר וכו...

אני אדם מסורתי ואני שומר את חוקי המדינה! ואני עומד בצפירה למרות שזה לא חייב בכך!! זה נקרא לכבד.. אין בזה שום חובה! אני לא בא ואמר לך למה אני חיב לעצור באדום למה אני צריך לשלם למדינה מיסים למה אסור לי לחנות בדאבל פאקרינג?! כמו שאתה אומר אני לא חייב!!! אני יעשה משבא לי!!! אתם לא מבינים משהו שהתורה אומרת ומסבירה לנו איך להתנהג נכון! לא אומר לנו שבו ותלמדו כל מיני סיפורים של פעם.. פעם ישבתם בשיעור תורה? אני בספק.. אולי תראו מזה בכלל ההיפך הגמור משאתם חושבים.. ואני לא מדבר על שיעורי תורה של חרידים אולי אצלהם זה קצת קיצוני

ד.א קראתי בעבר את הספר המפץ הגדול.. ספר מעניין מומלץ לכל חובבי בידוני ;]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר,סליחה לא החרדים המציאו אלא כתוב בתנך..אבל מי אוכף את העניין הזה?! מי מתנה את כניסתו לקואליציה בשליטה ממש על משרד הדתות כדי שיוכלו להכריח אנשים חילוניים לעשות ולהתחתן כרצונם?! מי?! ש"ס!!!

ואני פשוט לא מאמין שאתה משווה חובה לעצור באדום לחובה להתחתן בחתונה דתית..משהו ממה שאנשים אומרים נכנס לך בכלל לראש או שהכל יוצא בדיוק כמו שנכנס?

אני רוצה לבכור את מי לכבד ואת מי לא! כמו שאין חוק אומר לעמוד בצפירה כך לא צריך להיות חוק שאומר שחיבים חתונה דתית עם רב שאת אמונתו אני לא מכבד ולא מעוניין לאמץ!

אתה רוצה לעמוד בצפירה? תעמוד..לא רוצה אל תעמוד..

אבל אף אחד לא נותן לי את הבחירה לבחור אם אני רוצה "לעמוד" ולהתחתן בחתונה דתית או "לא לעמוד" והלחתן בחתונה רגילה ללא נוכחות רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב "שמכריחים" אותכם להתחתן הלכתית ואומרים לאשתך ללכת למקווה לא לנסוע בכיפור וכדומה, זה בגלל שכך נגזרנו הכל רשום ומפורש למה כמה ואיך! לא ע"י חרדים (אגב אני ממש מרחם עליהם - כי דעתם קיצונית ולא ריאלית) נחזור לנושא זה אם נקרא לזה חוקים אוקי כמו שיש לך חוקים למדינה יש חוקים גם בתורה דהיינו יש חוק איך להתחתן איך לאכול איך להתנהג איך להקבר וכו...

אותו הדבר - למה שאני אעשה משהו שכתוב באיזה ספר מעשיות?

אני אדם מסורתי ואני שומר את חוקי המדינה! ואני עומד בצפירה למרות שזה לא חייב בכך!! זה נקרא לכבד.. אין בזה שום חובה! אני לא בא ואמר לך למה אני חיב לעצור באדום למה אני צריך לשלם למדינה מיסים למה אסור לי לחנות בדאבל פאקרינג?! כמו שאתה אומר אני לא חייב!!! אני יעשה משבא לי!!! אתם לא מבינים משהו שהתורה אומרת ומסבירה לנו איך להתנהג נכון! לא אומר לנו שבו ותלמדו כל מיני סיפורים של פעם.. פעם ישבתם בשיעור תורה? אני בספק.. אולי תראו מזה בכלל ההיפך הגמור משאתם חושבים.. ואני לא מדבר על שיעורי תורה של חרידים אולי אצלהם זה קצת קיצוני

תירגע קצת :screwy:

חופש מדת , אני מכבד את מי שרוצה להיות קשור לדת מסוימת, אבל אני ממש לא רוצה.

למה? ככה! כי אני יכול וכי מותר לי וכי זו זכותי. [וזה שונה לחלוטין ממה שאמרת "למה שאני אעצור באדום" וכדומה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אחת הבעיות במדינה שלנו - חירות החופש מדת לא ממומשת, ויש איזושהי קומבינה משפטית באופן שהמדינה כאילו לא מחוייבת לספק את החירות הזו (אני לא בדיוק זוכר, מלבד העובדה שבתי המשפט אמורים לקבוע בכל מקרה לגופו איך ליישב קונפליקטים של חופש מדת וכפייה דתית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יהודים לעזאזל!!! (רובכם בכל אופן) תפנימו זאת טוב טוב לראש!! יש דברים שמותר לגויים ואסור ליהודים, אנחנו חייבים בחתונה "כשרה" וקבורה הלכתית (יענו לא בארון) וזה לא כפייה דתית!! תפסיקו כל דבר לזרוק כפייה דתית!! אתם יודעים מה אתם עושים?? את בדיוק משהחרדים עושים.. כופים עלינו, רק שאתם כופים עלינו כפיה חילונית!! (כן יש כזה דבר!!!)

קיצר חפרתם בנושא שנמצא בכמה רבות מעליכם, רוצים לדעת יותר לכו לשיעורי תורה ותלמדו קצת.. שמה היו לכם תשובות לכל השאלות שקשורים לעולם לבריאתה והלכה..

פרח שצובע את הים באדום גם כן.. איזה דביליזם מוחלט! עד עכשיו אני שובר את הראש עד כמה אפשר להיות סתום... :s07:

לא מתאים לכם סעו לאמריקה או לאירופה שם הדעות שלכם יתקבלו בברכה ואפילו אולי גם תתנצרו או תתאסלמו או אפילו פאקינג גורו, יתאים לכם..

ידידי אנחנו יהודים חילונים תפנים את זה.אנחנו לא רוצים קשר ולא הקטן ביותר לדת האפלה הזו.לאינקויזיציה היהודית ולרדיפה של היהדות הקיצונית הרדיקלית

אנחנו אתאיסטים ולכן שום מושג דתי לא מעניין אותנו איסלם\נצרות\יהדות הכל בולשיט :pissed: :pissed:

אנחנו לא מחפשים "את האור" כמו כל המתוסבכים שחוזרים בתשובה.אנחנו רק רוצים שקט ממטיפים כמוך שחושבים שהדת עושה טוב.דעתי על היהדות נחרצת

היא מיותרת ולא מתאימה לזמנים של היום היא מכוערת לא פחות מהאיסלם של החמאס כפייתית וכוחנית כמו האייתולות באירן ולמה???? כי היא נתונה

בידיים של רבנים שחושבים שרק דרכם נכונה ימח שמם.הידעת שיש תנועה שקרויה "יש עוד דרך להיות יהודי" והלוגו שלה זה מגן דוד צבעוני.הידעת שאפשר

להתחתן דרכם אבל הרבנות המקוללת שאתה כל כך אוהב לא מאפשרת להם כי הם לא מספיק יהודים :pissed:.יש הרבה דרכים להיות יהודי אבל היהדות

חושבת שהיא צריכה להיות פאנטית.מפה דת פאנטית יוצר מתנגדים פאנטים מה לא ברור.קח את הדת שלך ותצטרף לאיזה ישיבה יש שם הרבה "נדנדות"

יהיה לך שמח ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שעון זה משהו שהאדם יצר, אני יודע את זה.

אני לא מבין למה אתה נטפל ספציפית לשעון.

כי אני מדבר עכשיו על שעון. אני יכלתי לגיד לך גם פלאפון וכדומה אבל הבאתי שעון.

בקיצור אתה אומר שהשעון כן מישהו יצר אותו והוא לא נברא לבד או שהיה תמיד קיים. ואמרת גם שאתה יודע שמשהו ייצר אותו ולא רק מאמין. יפה .

עכשיו נמשיך .. . אז תקשיב טוב [תקרא טוב] . אם על שעון אפילו שעון פשוט אתה יודע בוודעות שמשהו יצר אותו ואין לך שום ספקות בדבר .ב200 האחוזים אתה בטוח שמשהו ייצר אותו . מי זה ייצר אותו זה כרגע לא מעניין אותי אבל ודאי שמאחורי זה יש מי שייצר את השעון הזה . אתה רואה כאן דבר מתוכנת ודבר מסודר אז זה ברור שיש לו מסדר ומתכנן . זה א ב בלוגייה פשוטה . אז בוא נעבור עוד שלב אם על השעון הזה אתה משוכנע שמשהו יצר אותו .אז מה יותר מתוחכם השעון הזה או מוחו של האדם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם את האדם יצר(ה) מישהו...מה לא מובן פה? האבולוציה..ואני בטוח שבגוגל תוכל לקרוא הרבה חומר על זה..

מדובר פה על מליארדי שנים (5-6,לא זוכר את גילו המדויק של כדורה"א) של אבולוציה.

בנוסף,אם כבר מדברים,החדרים אומרים שהעולם נברא לפני כמה? 5K שנים? 10K שנים? כי ככה רשום בתורה לא?

אז מה יש לך ולשאר האדונים הנכבדים כשאני אגיד שאני מניח שכמעט כל אחד יודע פה שקימות הוכחות חד משמעיות לגבי סלעים בני מליונים שנים ולפעמים אפילו יותר? כאלו שתוארכו ע"י פחמן 14..

ולגבי הדברים של Avidan,

זה נכון. אני לא רוצה שמישהו יגיד לי איך להתחתן ואיך ככה ואיך ככה לא הבנתי מה הבעיה. אני רוצה חופש מדת!

אני סופר דופר מכבד כל אדם שמרצונו החופשי מחליט לעלות לתורה או להתחתן בחתונה דתית או ללכת כל יום לבית כנסת..אני לא כופה עליהם לא ללכת!

אני גם רוצה חופש כזה אבל! אנחנו ממש אנוסים ע"י ש"ס ושאר הארגונים האלה והאחרים! כמו שלדתיים יש חופש להחלליט אם וכמה ומתי ללכת לבית כנסת וכו'..אני גם רוצה חופש לגבי כמה מתי ואם בכלל אני רוצה להתחתן בחתונה דתית או שאישתי תלך למקווה וכו'!

למה זה כ"כ קשה להבין? למה בכלל נוצר פה הויכוח? כרגע אין שוויום בקטע הזה וזה פשוט עובדה! אני לא מבין איך מישהו בכלל יכול לערער על זה!

החרדים יכולים לבחור

החלוניים לא

שורה תחתונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני מדבר עכשיו על שעון. אני יכלתי לגיד לך גם פלאפון וכדומה אבל הבאתי שעון.

בקיצור אתה אומר שהשעון כן מישהו יצר אותו והוא לא נברא לבד או שהיה תמיד קיים. ואמרת גם שאתה יודע שמשהו ייצר אותו ולא רק מאמין. יפה .

עכשיו נמשיך .. . אז תקשיב טוב [תקרא טוב] . אם על שעון אפילו שעון פשוט אתה יודע בוודעות שמשהו יצר אותו ואין לך שום ספקות בדבר .ב200 האחוזים אתה בטוח שמשהו ייצר אותו . מי זה ייצר אותו זה כרגע לא מעניין אותי אבל ודאי שמאחורי זה יש מי שייצר את השעון הזה . אתה רואה כאן דבר מתוכנת ודבר מסודר אז זה ברור שיש לו מסדר ומתכנן . זה א ב בלוגייה פשוטה . אז בוא נעבור עוד שלב אם על השעון הזה אתה משוכנע שמשהו יצר אותו .אז מה יותר מתוחכם השעון הזה או מוחו של האדם?

אני מבין לאן אתה חותר, והתגובה שמעלי היא בדיוק התגובה שרציתי להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם את האדם יצר(ה) מישהו...מה לא מובן פה? האבולוציה..ואני בטוח שבגוגל תוכל לקרוא הרבה חומר על זה..

מדובר פה על מליארדי שנים (5-6' date='לא זוכר את גילו המדויק של כדורה"א) של אבולוציה.

בנוסף,אם כבר מדברים,החדרים אומרים שהעולם נברא לפני כמה? 5K שנים? 10K שנים? כי ככה רשום בתורה לא?

אז מה יש לך ולשאר האדונים הנכבדים כשאני אגיד שאני מניח שכמעט כל אחד יודע פה שקימות הוכחות חד משמעיות לגבי סלעים בני מליונים שנים ולפעמים אפילו יותר? כאלו שתוארכו ע"י פחמן 14..

[/quote']

חחח מצחיק . כתוב שהעולם היה קיים עוד לפני 5000 ומשהו שנה אבל היה תוהו ובהו. בקיצר לא נכנס לזה. אבל אלוקים לפני 5000 ומשהו שנה סידר את העולם הזה ונתן בוא חיים. את השאלה שהעולם ניהיה לפני מליוניים לפי סלעים או דנוזאורים אז הנה התשובה

אוקי בואו נתחיל לעשות סדר..

דינוזאורים היו פעם זה נכון !

וזה לא סותר בכלל את התורה אלה להפך מצדיק אותה!! מאוד..

המון אנשים שואלים רגע אם היו דינוזאורים מדוע לא כתבו עליהם שום דבר בתורה..??

דבר ראשון דינוזאור זה שם לועזי ולא שם עברי (dinosaur)

התורה כתובה רק בשפת הקודש ולא עם מילים לועזיות..

מה שכן כתוב שהיו לטאות ענק..

על פי התורה העולם בנוי כבר התשס"ח (5768 שנים)

מדענים גילו שהדינוזאורים מתו לפני כמה מיליוני שנים.. איך זה יכול להיות??

דבר ראשון ראשון יש הבדל בין השערה לבין עובדה..

מדענים משערים שהם מתו לפני כמה מיליוני שנים ולא מביאים עובדות..

איך הם משערים את זה?

על פי פחמן 14 ועומק עצם הדינוזאור באדמה

כיום הוכח בוודאות שפחמן 14 לא נכון וזה שיטה לא טובה בשביל לחשב גיל של חייה שנהרגה..

כיצד הם נכחדו?:

על פי המדע עדיין המדענים לא יודעים כיצד הם נכחדו יש כאלו שמשערים מהתפוצצות הר געש

ויש כאלו שחושבים שזה ממטאור או תקופת רעב או האקלים ומזה האויר

המון והמון השערות

אך האמת הנכונה על הדינוזאורים כיצד הם נכחדו היא בתקופת נח..

נח בנה תיבה והוא הכניס את כל החיות שה' יתברך אמר לו..

מתקופת האדם הראשון עד נח היו אנשים ענקים שחיו מעל 900

היו חיות ענקיות .. שנקראות לטאות ענק..בני ענק..כל מיני יצורים ענקיים שנכחדו..(אגב האדם הראשון חי 930 שנה)

כשהתחיל המבול והמים כיסו את כל הארץ המון חיות ואנשים נהרגו..

וכשנח יצא מהתיבה הוא לא ראה לא גופה ולא פגר של אדם או חייה על האדמה מה שקרה בעצם זה שהמים שנוצרו מהמבול דחפו את כל הגופות אל תוך האדמה..וזה מה שקרה לרוב הדינוזאורים הם נהרגו במבול

והמים דחפו אותם לתוך האדמה ככה מדענים מוציאים עצמות של דינוזאורים בתוך האדמה בעומקים שונים

רציתי להוסיף כי מזג האויר באותה תקופה לפני המבול מהאדם הראשון עד נוח מזג היה אביבי כל 12 חודשי השנה

כיום יש לטאות ענק שחיות בתקופה שלנו..

חלקם מהלטאות הענקיות במימדים קטנים וחלקם גדולים אלו שנשארו בימינו קבלו שמות כגון לטאה .. תנין .. או כל מיני חיות ים ..

כלמה שכתבתי זה תמצית קטן הסיכום הגדול על הדינוזאורים מסביר הרב זמיר כהן הסבר מדויק וברור על

כל נושא הדינוזאורים

הינה לינק להסבר (קלטת)של הרב זמיר כהן

אם תקשיבו עד הסוף(45 דקות הקלטת ) אני בטוח שלא יהיה לכם שאלות בנושא הדינוזארים לגבי התורה והיהדות..

אם כן אתם מוזמנים לשאול פה ובעזרת ה' אני אשמח לענות לכם

כל תיקון על מה שכתבתי יתקבל בברכה..

מקווה שחידתי לכם וחידשתי לכם על נושא הדינוזאורים

לינק :

http://hidabroot.org/site/ProDetile....וזאורים

קרדיט לW.xx.W

Fxp Beginner

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את ההודעה שלך עד הקטע שאמרת שמדענים משארים שהם מתו לפני מליונים שנים אבל אין הוכחות חד משמעיות ..מדבריך הבנתי שאתה בעצם מטיל ספק בעניין ואולי חושב שהם מתו באמת לפני כ-6000 שנה...

אני מאמין שאין צורך להוסיף יותר מזה כבר. זה פשוט מצחיק מה שאתה אומר ואתה בהחלט מראה סימנים של פנאטיות לדעתי.

פחמן 14 לא מדויק נכון,אבל אתה יודע מה רמת הדיוק?

זה דברים לא רלוונטיים...הכוונה היא שזה יכול להיות שיצא שהעצמות הספציפיות שהמדען רואה לפניו היו של חיה שמתה לפני 120 מליון שנה ויכול להיות 115 מליון שנה אוקי? אבל זה לא יכול להיות 120 מליון שנה לעומת 6000 שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכשנח יצא מהתיבה הוא לא ראה לא גופה ולא פגר של אדם או חייה על האדמה מה שקרה בעצם זה שהמים שנוצרו מהמבול דחפו את כל הגופות אל תוך האדמה..וזה מה שקרה לרוב הדינוזאורים הם נהרגו במבול

והמים דחפו אותם לתוך האדמה ככה מדענים מוציאים עצמות של דינוזאורים בתוך האדמה בעומקים שונים

עלי לציין שזה אחד הדברים היותר מטומטמים שקראתי מעודי, וקראתי הרבה.

זה ממש סיפור אגדה.

בדיוק כמו שאלוהים 'נלחם' בכל האלים האחרים, תאמת אלת המים המתוקים וכדומה.

ו'הכניע' האותם וזה הוכחה לכך שהוא האל הכי חזק [חחח WTF?@#@$ תארו לעצמכם מה אתאיסט כמוני מרגיש בשיעורי תנך כשהוא שומע דבר כזה xD ]

זה בדיוק סיפורים כמו על זאוס ורה וכו' וכו'.

מעשיות ותו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין לאן אתה חותר, והתגובה שמעלי היא בדיוק התגובה שרציתי להגיב.

אבל אם אני לא טועה אתה אמרת פעם שאתה לא מאמין באלוקים . או לפחות שמאמין מהפיצוץ לא? אבל הרגע אמרת שרצית לענות שכן מישהו ייצר את האדם. אבל אם היה פיצוץ זה אומר שאין מישהו שיצצר את העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...