מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים. - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים.

free fraek

מה תעדיפו?  

817 הצבעות

1. 1. מה תעדיפו?

• יהודית (מסורתית)
    • לאומית
    • כלל האזרחים

Recommended Posts

יש זרמים ביהדות שאין להם שום בעיה עם בריאתנות אבולוציונית שנמשכה מליוני שנה. מה שמנחה אותם היא התפיסה שאותה האבולוציה מונחית ע"י האל. (יש כאלה שטוענים שהמבול של נוח התרחש ושהוא עיצב את פני העולם למה שאנחנו מכירים כיום, ושאין סתירה עם אבולוציה). מה שהם לא ממש מוכנים לקבל הוא קיומו של אב קדמון יחיד משותף.

ואז מגיעה השאלה "אז למה האבולוציה לא מושלמת?" והתשובה לכך היא שהעולם הגשמי, על כל התהליכים בו, לא נועד מעולם להיות מושלם. חלק ממהות הגשמיות היא במגרעות העולם שאנחנו חיים בו.

אני רמזתי על כך בעבר - יש תמיד התנגשות בין היהדות הרציונאלית ליהדות המיסטיקנית, הקבליסטית. בכל מני נושאים. (אתם צריכים להפסיק לראות ביהדות כמשהו וחשוך. מדובר בענף מחקר מתפתח ודינאמי, כמו המדע. אבל הרבה יותר מוגבל ומתקדם בקצב הרבה הרבה יותר איטי).

היהדות הרציונאלית דוגלת בבריאתנות אבולוציונית, שאמנם נמשכה מליוני שנים, אבל שאת בריאת היקום, וכל התהליכים בו כולל אבולוציה, מנחה האל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 271
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה כל כך מוזר בזה? זה קרה נכון? וגם לא לשכוח שהגשם שירד במבול זה היה מים רותחים ששרפו את הכל . בקיצר מי שמאמין בנוח ובתורה אז זה התשובה. כי המים שבמבול שהגיעו לגובהה עצום וכיסו את כל ההרים ומתי שהכל יתייבש אז בוודאי כל דבר שנקבר זה נראה כמו מליוני שנים וגם עומק הדינוזאור שמצאו החוקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני זה באמת אחד הדברים המוזרים ביותר ששמעתי בלשון המעטה.

זו כ"כ אמיתי והגיוני שזה מקביל לזה שאני אתחיל להסביר למה יש טבעות סביב חלק מכוכבי הלכת שבמערכת השמש שלנו ואני אגיד שזה בכלל שפעם הטבעות הללו היו אנשים,והאנשים הללו מתו ובגלל שבקושי יש כוח כבידה אז הם עלו "השמימה" ואז אחרי שמתו הרבה אנשים הגופות שלהם יצרו את הטבעות הללו.

מה כל כך מוזר בזה? זה קרה נכון? וגם לא לשכוח שהגשם שירד במבול זה היה מים רותחים ששרפו את הכל . בקיצר מי שמאמין בנוח ובתורה אז זה התשובה. כי המים שבמבול שהגיעו לגובהה עצום וכיסו את כל ההרים ומתי שהכל יתייבש אז בוודאי כל דבר שנקבר זה נראה כמו מליוני שנים וגם עומק הדינוזאור שמצאו החוקרים.

אתה חושב שלפי העומק שמוצאים עצמו דינוזאורים מבינים שהם ביו בני מליוני שנים? אתה באמת חושב שהמדענים עד כדי כך מפגרים? אה..בעצם אתה כן חושב,שכחתי שרק הרבנים הם אנשים נשגבים וחכמים מכל אדם..צדיקים ממש.

אמרתי לך שיש פחמן 14 ויש עוד אלף ואחת שיטות. ואם תקרא ביסודיות על הפחמן 14 תראה שהמרווח סטיה קטן ככה שאין שום מצב שבעולם שעצם שתוארכה מלפני 100 מליון שנים תהיה בת כמה מליונים שנים בלבד ועל אחת כמה וכמה בת עשרות ואלפי שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני זה באמת אחד הדברים המוזרים ביותר ששמעתי בלשון המעטה.

זו כ"כ אמיתי והגיוני שזה מקביל לזה שאני אתחיל להסביר למה יש טבעות סביב חלק מכוכבי הלכת שבמערכת השמש שלנו ואני אגיד שזה בכלל שפעם הטבעות הללו היו אנשים' date='והאנשים הללו מתו ובגלל שבקושי יש כוח כבידה אז הם עלו "השמימה" ואז אחרי שמתו הרבה אנשים הגופות שלהם יצרו את הטבעות הללו.

אתה חושב שלפי העומק שמוצאים עצמו דינוזאורים מבינים שהם ביו בני מליוני שנים? אתה באמת חושב שהמדענים עד כדי כך מפגרים? אה..בעצם אתה כן חושב,שכחתי שרק הרבנים הם אנשים נשגבים וחכמים מכל אדם..צדיקים ממש.

אמרתי לך שיש פחמן 14 ויש עוד אלף ואחת שיטות. ואם תקרא ביסודיות על הפחמן 14 תראה שהמרווח סטיה קטן ככה שאין שום מצב שבעולם שעצם שתוארכה מלפני 100 מליון שנים תהיה בת כמה מליונים שנים בלבד ועל אחת כמה וכמה בת עשרות ואלפי שנים.

[/quote']

וכזכור לי פחמן 14 עובד טוב רק עד 10000 שנה

אני חושב שחישבו את הגיל ע"פ שכבות גיאולוגיות

אני לא מבין למה אנחנו הולכים רחוק. איך יש לאדם נשמה תסבירו לי את זה? איך? אנשים עושים סיינסים ומורדים נשמות ומדברים איתם ואל תגידו שטיות אני עשיתי וגם אחותי ומליון סיפורים יש.

ואיך אדם שהוא בריא והכל עובד אצלו מצוין הוא פתאום מת? הוא ישן ומת איך? אבל הכל אצלו עובד חלק. אלה שהנשמה שבו יצאה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי אם זה לא היה עצוב היתי נקרע מצחוק ממה שכרגע אמרת...

איך הוא ישן ופתאום מת? זה נקרא דום לב..

לא לא לא . יש מצבים שאדם מת הוא בריא ואין סיבה יש דבר כזה . ואיך זה יתכן? אלה שהנשמה יצאה ממנו. בקיצר לגבי הסיינסים וזה שיש נשמה אתם מדלגים מלענות אהה? כי זה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני באמת סיימתי פה..אין שום תועלת בלענות פה ולבזבז את הזמן אם הוא נעול כ"כ חזק.

אפילו זה לא מעלה לי את המונה תגובות ככה שבאמת אני לא רואה שום טעם...

המשך יום נעים לכולם חבר'ה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שהנשמה שלך יוצאת לטייל בעולם בזמן שאתה חולם...

:lol: :lol:

זה לא מדוייק יש נשמה נפש רוח ועוד 2 זה דברים עמוקים מי אני שיבין בזה אבל שמעתי על זה כמה הרצאות.[br]פורסם בתאריך: 28.11.2007 בשעה 17:58:36

טוב אני באמת סיימתי פה..אין שום תועלת בלענות פה ולבזבז את הזמן אם הוא נעול כ"כ חזק.

:lol: חחח נעול. לא אתם לא נעולים . אם עם קבלו את התורה והעבירו אותה מדור לדור עד לדור שלנו זה לא הוכחה לתורה? טוב אני גם זזתי חייב להמשיך לעבוד צ'אווווו לכולם .

בקיצר אחותי דיברה עם סבא שלי בסיינס ושאלה דברים שהוא עשה [שהיא יודעת וענה לה] ועוד שאלות. זה כזאת הוכחה מוחשית שרק בור או אחד שלא רוצה לדעת או מפחד להתחייב לאמת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מספיק הודעות :P

זה לא מדוייק יש נשמה נפש רוח ועוד 2 זה דברים עמוקים מי אני שיבין בזה אבל שמעתי על זה כמה הרצאות.[br]פורסם בתאריך: 28.11.2007 בשעה 17:58:36

:lol: חחח נעול. לא אתם לא נעולים . אם עם קבלו את התורה והעבירו אותה מדור לדור עד לדור שלנו זה לא הוכחה לתורה? טוב אני גם זזתי חייב להמשיך לעבוד צ'אווווו לכולם .

חחח

וגם אני זז, יש לי מחר מבחן בפיזיקה ואתם מפריעים לי ללמוד :silly:

ביי ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אתה דרשת את זה....מים רותחים במבול...למה היה גשם חומצי ??? אלוהים עשה פיפי כלומר השתין עלינו??? ופיפי אתה יודע זה חם אז אם אלוהים עשה

עלינו פיפי אז הוא לא ממש אוהב אותנו אלה להיפך.ואם הוא לא אוהב אותנו למה אנחנו צריכים בכלל לכבד את הדת שלו??

בוא ניהיה יותר ריאלים - אם אני אשתין עליך אתה תכבד אותי ??? לא נכון וזה גם יעצבן אותך מין הסתם (טוב יש כאלה סוטים שאוהבים את זה.... ;D ;D)

אז למה שאלוהים טיפטף עלינו את מימיו (ואני מצוטט אותך "שהגשם שירד במבול היה מים רותחים") אנחנו מעריצים אותו???

אנחנו עם סוטה מאד.אנו מעריצים אל שהשתין עלינו ??? תראה עוד עם במעריץ אל שמשתין על המאמינים שלו...רגע אז מה זה גשם ????

הוא יורק עלינו ??? מקנח את האף ?? מוציא מוחטות ??? גומר ??? הרי זה טיפות לא?? אתה גבר אתה אמור לדעת מה זה ואיך זה יוצא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אתה דרשת את זה....מים רותחים במבול...למה היה גשם חומצי ??? אלוהים עשה פיפי כלומר השתין עלינו??? ופיפי אתה יודע זה חם אז אם אלוהים עשה

עלינו פיפי אז הוא לא ממש אוהב אותנו אלה להיפך.ואם הוא לא אוהב אותנו למה אנחנו צריכים בכלל לכבד את הדת שלו??

בוא ניהיה יותר ריאלים - אם אני אשתין עליך אתה תכבד אותי ??? לא נכון וזה גם יעצבן אותך מין הסתם (טוב יש כאלה סוטים שאוהבים את זה.... ;D ;D)

אז למה שאלוהים טיפטף עלינו את מימיו (ואני מצוטט אותך "שהגשם שירד במבול היה מים רותחים") אנחנו מעריצים אותו???

אנחנו עם סוטה מאד.אנו מעריצים אל שהשתין עלינו ??? תראה עוד עם במעריץ אל שמשתין על המאמינים שלו...רגע אז מה זה גשם ????

הוא יורק עלינו ??? מקנח את האף ?? מוציא מוחטות ??? גומר ??? הרי זה טיפות לא?? אתה גבר אתה אמור לדעת מה זה ואיך זה יוצא....

למה להמציא דברים. עזוב אותי בשקט. מי שמחפש לדעת את האמת אז הואיחפש כבר לבד. אבל להביא דברים מטופשים או להסביר דברים מהראש סתם . זה אדם בלי דעת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהכי יפה פה' date='זה שאחרי כל ההסברים המדעיים שחלקנו נתן,והוא ענה רק בדברים מוזרים לחלוטין בלי שום הוכחה...מי יצאו הבורים והנעולים?

אנחנו...

אח,איזה יופי...

[/quote']

תראה אותי מעצבן שאני לא כל דבר יודע לענות כי אני לא רב מרצאה. אבל יש דברים עמוקים שאם מישהו איכפת לו לדעת אז שילך לחפש ולשאול. ומי שקובע לעצמו לא רק זה הדעה שלי ולא שמע את הדעה השניה ואני לא מתכוון שכאן בפורום כאן זה לשמוע דעה שניה אלה ללכת לאנשים שעוסקים בנושאים האלה ולקבל תשובות והוכחות.

אמונה או ידיעה http://altv.shemayisrael.com/movie-0198.shtml .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...