מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים. - עמוד 18 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים.

free fraek

מה תעדיפו?  

817 הצבעות

1. 1. מה תעדיפו?

• יהודית (מסורתית)
    • לאומית
    • כלל האזרחים

Recommended Posts

כמה אירוני

באלפי הבדלות ממה לא אכפת מכל אותם רבנים בגולה וממש לא מזיז מכל אותם מתנדנדים שנכחדו עם שחר ההיסטוריה כן אכפת מאותם חיילים בני טובים

שצריכים לשרת בצבא שעוד שאותם מתנדנדים חיים לנו פה כמו מלכים בעוד שהחיילים שלנו צריכים לגווע ברעב (כן כן בבסיסים מסויימים תקראו עיתונים)

לא מעניין אותי הדת אותי מעניין מדינת אותי מעניין הציונות ההתישבות ותתפלא יש כאלה הכלאות כמוני ויש הרבה - אותם "יהודים" חרדים פאנטים

בכלל לא הכירו בציונות גם בתחילת ההיסטוריה והעדיפו ללכת למחנות ההשמדה בשם שמים.בזכות הציונות יש לנו מדינה ולא בזכות הדת הארורה.

הידעת שהתנועה הציונית היתה תנועה חילונית כופרת??? תנועה שרצתה לעלות לארץ של שממה ואילו החרדים בגולה לא רצו לעזוב את הישייביה שלהם

לטובת העלייה לארץ (מזלנו שהם לא עלו הטפילים)...בעיני החרדים מדינת היא לא מדינה כל עוד היא לא מדינת הלכה והם לא יכירו בה עד בא

המשיח (כן נכוווןןןןןןןן) :screwy: :screwy: :screwy:

אני מוכן לממן להם כרטיס חזרה לגולה ויעזבו אותנו בשקט לתמיד ויתעלקו על הרוסים מה שהיה פעם גליציה (מי שלמד קצת היסטוריה יודע...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 271
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין קשר לתיסכולים

אני בהחלט הייתי רוצה לראות את המדינה מקדמת דת אלטרנטיבית ומודרנית. כשאדם מרגיש רדוף על ידי מוסד מסויים אלה תחושותיו. אנו היום חיים במדינה

משלנו בעוד שהיהדות הנוכחית נישארה גלותית וצרת עין ללא קשר לדורות הצעירים שמתפתחים עם העולם.לדעתם של אותם רבנים אנו צריכים לחזור לחיות

בתקופת האבן.ולשאלתך מי הוא יהודי ? (לפי אותם אלה שהכריזו בעלות על הדת - רבנים במיקרה המצער שלנו)

בעיני יהודי זה אותו אחד שהעז לעזוב הכל מאחור ולבוא לפה להפריח את השממה.אותו אחד שעזב חברים\משפחה ובא לכאן למידבר ריק והקים לי ולך מדינה.

אותם חסידים אשר ראו בציונים פוחזים וכופרים לא נחשבים בעיני מאומה.סבא שלי הוא יהודי אמיתי הוא עשה המון עם קום המדינה.מה עושים\עשו\יעשו

אותם חרדים לאורך כל ההיסטוריה - כלום.רק חיכו לביאת המשיח והוא הלך לשתות אספרסו ולאכול קרואסון שוקולד....(בטח אמר לעצמו "עם כאלה

מאמינים אני מעדיף לחזור הביתה ולא לבוא")

לדעתי עניין הזהות לא קשור לדת אלה לזהות עם סממנים לאומיים - ארץ דגל המנון.כל מי שהדגל מהווה עבורו גאווה בהחלט ראוי להיות תושב פה

(אם כי יש חרדים ששורפים את הדגל שלנו... :pissed: :pissed:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מטורף?!

הידע שלך על דת ודתיים מאוד צר. נראה שכל מטרתך בת'רד הזה היא להשמיץ את הדתיים/חרדים.

אני באמת לא מבין מה המטרה של הפוסטים שלך, הטפה? פריקה? סתם "טחינה"?

אגב, על מה בדיוק ה"עובדות" שלך מבוססות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעות שלי מבוססות בעיקר מהתקשורת

ומהרבה חברי כנסת דתיים\חרדים.אתר חופש שנותן במה למי שדוגל בחופש מהדת

אם תשים לב אני לא משמיץ אני מציין עובדות.כל מה שאני כותב קרה.מטרתי להראות פה שאם אנו כחילוניים לא נעמוד על שלנו מול הדת אנו בהחלט

יכולים להתעורר ליום אחד למדינת הלכה ואז מה יהיה לך לומר?

גם באירן שהיתה בשנות ה70 בזמן שילטון השח מדינה חילונית כמונו חשבו כמוך ואז משמרות המהפכה עשו שינוי ולקחו את השילטון.

תיראה באיזה מצב היא היום - מבודדת שנואה ומחוברת בעיקר למדינות עולם שלישי עם ראשי מדינה פשיסטים.

הציבור דתי\חרדי רק מחכה לשעה נכונה לעשות את אותו דבר פה.אבל פה אין לו מספיק רוב בכנסת ולכן הוא סוחט כי הוא מהווה לשון מאזניים.

תלמד קצת על החרדים במדינת .קרא את הספר "חמורו של משיח" של ספי רכלבסקי.בעיניהם אנו העם הפשוט שנועד לשרת את המאמינים.

הם שבט הלוי ואנו שאר ה 11 שבטים ועל כן עלינו לשלם להם מעשר כל חודש בחודשו..(כמו שהיה בתנכ)

אם דבריי נשמעים לך הזויים לך שמע דרשה של עובדיה יוסף..

אני לא בא "לטחון" פה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבידן,

אני בטח לא מתכוון לחנך אותך או לשנות את דיעותך. רק שתדע שלא כדאי לסמוך יותר מדי על התקשורת המכונה בסכול אותיות גם התשקורת ובטח לא לפתח תיאוריות על אותו בסיס.

וזה:

תיראה את החרדים שחיים בעבר ואפילו לא מדברים עברית אלה יידיש (לא שיש משהו נגד השפה) ואינם שייכים בכלל למדינת ואינם חשים הזדהות

הם מייצגים את היהדות והם חיים בצל החשכה שהיא כביכול מייצגת ומכתיבה - אני יורק עליה ומכחיש כל קשר להיותי יהודי אם זוהי דרכה.

בטח לא נכון, החרדים לא מייצגים את היהדות.

היהדות יפה ונאורה אבל אתה בוחר לראות בה את הצדדים האפלים ולדחות אותה במקום ללמד את הדברים היפים.

בכל מקרה תוצאות הסקר השתנו לרעה מאז הפעם האחרונה שצפיתי בדיון הזה. כרגע 46% סבורים שיש להשמיד את מדינת (קריא, מדינת כל אזרחיה) וזה חבל :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה תוצאות הסקר השתנו לרעה מאז הפעם האחרונה שצפיתי בדיון הזה. כרגע 46% סבורים שיש להשמיד את מדינת (קריא, מדינת כל אזרחיה) וזה חבל :'(

1. נסה שוב

2. בולשיט, אני בעד מדינת כלל אזרחיה אשר תתנה אזרחות על בסיס תרומה למדינה (שירות צבאי\לאומי וכדומה) והשבעות על שמירת אמונים למדינה, את כל השאר תשאיר על תקן תושבים (ללא זכות הצבעה), רק כך ננקה את הכנסת מהעלוקות, הן מירושלים והן ממזרח לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבידן,

אני בטח לא מתכוון לחנך אותך או לשנות את דיעותך. רק שתדע שלא כדאי לסמוך יותר מדי על התקשורת המכונה בסכול אותיות גם התשקורת ובטח לא לפתח תיאוריות על אותו בסיס.

וזה:בטח לא נכון, החרדים לא מייצגים את היהדות.

היהדות יפה ונאורה אבל אתה בוחר לראות בה את הצדדים האפלים ולדחות אותה במקום ללמד את הדברים היפים.

החרדים טוענים ליצג את היהדות ע"י הדת. והם ממש טובים בזה.

ראה ערך - אמנון יצחק, עובדיה יוסף, אורי זוהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא מיצגים אף אחד מלבד את עצמם ואת הפירוש שלהם לתורת משה.

ראה קישור מויקי שצרפתי - הם כת

הם מנצלים את זה שאנשים ליכאורה אינטליגנטים מעדיפים לריב ולהיתווכח כדי לשטוף להם את המוח .

אתם לא יודעים אפילו על מה אתם מתווכחים

מה זה יהודי , מה זה ישראלי , מה זה עיברי .מה היא תורת משה , מה היא יהדות , וכו .

בקיצור רוב הדעות שאני קורא כאן בפוסט הן משוללות כל ערך היסטורי אך משופעות בהיסטריה.

אם הייתי דוס הייתי מאוד שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבידן אחי לקחת את הדיון הזה רחוק יותר מידי

תבדיל בין סתם שומרי מסורת לדוסים חרדים

יש לי מיליון חברים שהם שומרים שבת ומניחים תפילין כל בוקר - אז זה אומר שהרב עובדיה יוסף אומר גם להם לא לראות ולשמור שבת??

לא, כי הם עושים את זה בבחירה שלהם כי אף אחד לא כפה עליהם

ותפסיק כבר לדבר רק על חרדים כי מההתחלה לא היה מדובר עליהם, נכון שאתה לא אוהב את השונאי האלה (ובצדק) אבל הכוונה של הדיון זה לא היה להגיע עד לשם... מדובר על שומרי מסורת

רק שתדע ששומר מסורת לא חייב אפילו ליהיות חובש כיפה....

תלמד להבדיל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SumMeR69

אולי אתה צודק.ואולי הדיעות שלי רדיקליות.אבל ראיתי מספיק בתקשורת ראיתי מספיק באינטרנט.דעתי על היהדות נחרצת.לעומת זאת אני גאה וימני מובהק

איך אתה יכול להסביר את זה??.הרי זה לא הולך ביחד..אני אוהב את הארץ ואוהב אבל שונא דת קיצוני.יש פה איזה חבר פורום עם שם של חבר

קונגרס (רון פאול אני חושב) שכל פעם פותח דיון כמה רע פה.אני לא חושב ככה.אני ציוני אני גדלתי על ערכי אהבת הארץ ואני רואה איך הם (החרדים) רוצים

לקחת לנו (החילונים) בכח החוק את מה שאבותינו בנו פה בדם יזע ודמעות.בעיני החג שהכי מרגש אותי ומוריד לי דמעות בעיניים זה יום העצמאות - הכרזת

המדינה שלי.שאר החגים הדתיים זה עוד כמה ימים בשנה.כמובן שאני מכבד את יום הזיכרון לא פחות :'(.

אלה דעותיי .אנו צריכים להיות מדינה מתקדמת ואותו ציבור רוצה להחזיר אותנו לימי הביניים לתקופה שאנו נאמין בכוהנים ובשטויות שלהם (דע לך שיש בציבור

שלהם את המנהג הפסול הזה).אז כן אני אביע את דעותי.ואוכיח עד כמה דת היא דבר פסול.לך זה נישמע קיצוני ??

בהחלט - אני הבאתי לפה דוגמאות מהחיי יום יום ומהתפיסת עולם של החרדים לכן זה בלתי ניתן לעיכול... :screwy: :screwy:.

מסורתיים - אין בעיה אני לא דיברתי פה על מסורתיים ידידי הנכבד.דבריי לאורך כל הפוסט כוונו לנושא של הדת שמיוצגת בבית הנבחרים שלנו :behead:

ששם בהחלט צריך לעשות בדק בית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...