מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים. - עמוד 16 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינה יהודית (מסורתית) או מדינה לכלל האזרחים? מה אתם מעדיפים.

free fraek

מה תעדיפו?  

817 הצבעות

1. 1. מה תעדיפו?

• יהודית (מסורתית)
    • לאומית
    • כלל האזרחים

Recommended Posts

הבנתי..ע"י זה שאני (או הוא לצורך הענין) לא מעוניין לשייך את עצמנו לשום "קטגוריה" זה אומר שאנחנו מזלזלים בכ-6 מליון יהודים שנהרגו בשואה?

בוא תסביר לי איך זה קשור..לא באמת,אני מתעקש..תסביר לי...

אני לא מזלזל באף אחד,איש איש באמוונות יחיה.

אני יהודי אוקי,אבל לא מאמין באלוהים = אתאיסט..מה הבעיה מזה?

אין לי בעיה נגד היהדות,יש לי בעיה עם מס' יהודים שכופים דברים על אנשים אחרים בכוח. יש לי בעיה עם חתונה דתית למשל,ועם עליה לתורה.

מצד שני וודאי שאני יהודי - אם שואלים אותי אם אני מוסלמי/נוצרי/יהודי אני מן הסתם אומר יהודי...

אם שואלים אם אני חלוני/דתי/מסורתי וכו' וכו' אני מן הסתם אומר שאני אתאיסט...לא רוצה שום קשר כזה או אחר לדת כזו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 271
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

pUnk_PaNTHeR, אין כאן שום זלזול. אם מישהו לא חושב שאבותיו מתו למען מטרה נכונה, זה לא אומר שהוא מזלזל בכך. אלא פשוט שהוא מת לחינם. מידת האובדן, הכבוד והזכרון לא יורדות במאום מכך.

מעבר לכך, בין אם המטרה על שמה נספו קורבנות השואה היתה נכונה או לא - היא הושגה. זה מה שקובע, ושם דבר לא ייקח זאת מהם. Nemesis מודע לכך.

דבריו מתקשרים ישירות למה שאמרתי כאן:

אבידן, אנחנו החילוניים חייבים להודות בדבר אחד - יש קרדיט מסויים שראוי לזקוף לקנאות הדתית, והוא שדווקא בזכות שמירת מסורת ותרבות יהודית (שמבוססת כולה על אמונה) באופן קנאי, הלאום היהודי שמר על עצמו כעם מוגדר ולא דעך בגולה. בלי שמירה קנאית על המסורת היהודית שתאפשר לנו להתבדל מאחרים, לא היתה לנו מוטיבציה מספיק חזקה לשרוד כעם בפני עצמו (ובטח שלא להקים את התנועה הציונית, לכונן מדינה וכו'). הדת זו היתה בעצם המוטיבציה היחידה של העם שלנו לשרוד כעם, העוגן היחיד שהיהודים יכלו להאחז בו כדי לא ללכת לאיבוד ולהתפזר בגלות. ראשית הציונות אמנם היה חילוני מובהק, אבל בלי הדת היהודית אותם ציונים לא היו מגיעים למצב שהם היו יכולים להגדיר את עצמם כיהודים, היהדות שלהם היתה נעלמת מאות שנים לפני כן ללא זכר.

האם ההתבדלות הדתית היתה דבר טוב? זה נתון לפרשנות אישית של כל אחד. מצד אחד, יש את אלו שאומרים שעדיף היה אם היינו מתבוללים, כי אז לא היינו מקריבים כ"כ הרבה דם בשם הדת (ומכאן למעשה גם בשם הלאום היהודי), ובטח שהאנטישמיות היתה הרבה יותר חלשה אם היינו נטמעים לגמרי. מצד שני, יש את אלו שאומרים ששמירה על אחדות העם חשובה מעל הכל, יהיה המחיר שיהיה, וכאן המסורת היהודית היתה המפתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי..ע"י זה שאני (או הוא לצורך הענין) לא מעוניין לשייך את עצמנו לשום "קטגוריה" זה אומר שאנחנו מזלזלים בכ-6 מליון יהודים שנהרגו בשואה?

בוא תסביר לי איך זה קשור..לא באמת,אני מתעקש..תסביר לי...

אני לא מזלזל באף אחד,איש איש באמוונות יחיה.

אני יהודי אוקי,אבל לא מאמין באלוהים = אתאיסט..מה הבעיה מזה?

אין לי בעיה נגד היהדות,יש לי בעיה עם מס' יהודים שכופים דברים על אנשים אחרים בכוח. יש לי בעיה עם חתונה דתית למשל,ועם עליה לתורה.

מצד שני וודאי שאני יהודי - אם שואלים אותי אם אני מוסלמי/נוצרי/יהודי אני מן הסתם אומר יהודי...

אם שואלים אם אני חלוני/דתי/מסורתי וכו' וכו' אני מן הסתם אומר שאני אתאיסט...לא רוצה שום קשר כזה או אחר לדת כזו או אחרת.

מה זאת אומרת אחי?

אוקיי נכון שיש כל מיני דוסים משוגעים שמנסים לכפות את זה עליך

ונכון שזה צריך ליהיות בגישה של איש איש באמונתו יחיה

אחת האמונות הבסיסיות ביהדות זו אמונה באלוקים

וגם לעלות לתורה ולעבור ברית זה חלק מהדברים הבסיסיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת היא חלק בלתי נפרד מהעם...

תפריד אותה ממני.אם אתה רוצה בניתוח קיסרי תבוא ותחתוך\תיקרע\תעקור\תשרוף.

חלק גדול מהעם סולד מהדת.הדת מושחתת פרימיטיבית ומזכירה ימים אפלים של שליטת הכוהנים בעם .אז אל תצהיר את דעתך האישית ותכליל את

כולם.הדת היתה ותיהיה דבר פסול שרק נועד להצר את צעדי האדם מול בורא עולם ולעשותו קטן ועבד משרת.ואין דבר יותר משפיל מזה.זו אמונתך כבודי נתון לך

אבל תחשוב שיש הרבה כאלה שהדת זרה להם\חונקת\מרתיעה\מגבילה\אוסרת\מדכאת\הורסת חיים.

אתה יכול לראות אותה בצורה הכי יפה שתאמין וזו זכותך.אבל חוקי היהדות לא שונים מחוקי האיסלם ופה הכיעור הגדול.

להזכירך יש לך כת דתית שיום העצמאות הוא יום אבל והם חרדים והם שונאים את מדינת המדינה שלי שאני מאד גאה בה.

אז יש גם צד שני למתרס ובין שחור ולבן יש הרבה גווני אפור.

אני מעדיף את האפור אפרפר ולבן.

אתה בטח מעדיף שחור שחרחר ושחור כהה מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון הדת היא חלק בלתי נפרד מהעם --- אבל העם הוא נפרד הדת . פחות או יותר כל העולם הנאור לבד מהעולם הערבי בו הדת אינה נפרדת מהמדינה .

אתה יכול להיות יהודי - לא דתי / חילוני / חופשי / רפורמי / מיזרחי / משיחי / ירוק / חסידי / רבני ועוד ועוד - נניח שומרוני הוא דתי ( דת משה אבל הוא לא יהודי אותו דבר קראי יכול להיות דתי - דת משה , אבל לא יהודי .

אין ויכוח על הדת - יש ויכוח על הפירוש שלה , והיום הזרם הטוען לדומיננטיות בה הוא הזרם הרבני -שרוב " החכמים " המתלהמים הבורים חושבים שזה יהדות וזו הדרך היחידה .

מה הפלא שרוב החוזרים בתשובה אלו שמנה וסלטה של החברה הישראלית בכלל .

מה אני אגיד לכם הייתי שם את כולכם יחד - את הקיצוניים מכל הגוונים של כל הדתות וגומר עם הסיפור של הצרות בעולם - אמן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת היא חלק בלתי נפרד מהעם...

אהה באמת? אז מה תגיד על העם היווני, שהוא בן 3500 שנה והשפה שלו היא מהעתיקות בעולם? בגלל שהם לא מאמינים יותר באלים של האולימפוס הם לא נחשבים בעיניך יווניים?

כנ"ל לגבי כל אחד מהעמים שהגדרתם נשארה איתם עוד מהעולם העתיק (נראה לי יש סה"כ 3 או 4 כאלה כולל היהודים), בו אותו עם התאפיין בדת ופולחן פגאניים שהוא זנח מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח ציטוט שלי :

שים את החרדים עם החמאס שים את הטליבאן עם ש"ס ויאללה מספיק וחאלס...

כל התנועות האלה כיערו את הדת בצורה עולמית\ארצית\חברתית\כלכלית\טרוריסטית.

קח את כולם ושים אותם במטוס אחד לחלל בכיוון אחד ותגאול את המין האנושי מחלאות האדם האלה.ותחזיר לנו את פיסת גן העדן שקרויה כדור הארץ.

רוצים לחיות באושר ללא פחד רוצים לחיות באהבה ללא רעד.הדת מקור כל הצרות והיא תביא עוד הרבה רוע ומלחמות.כל כהן מטיף לשנאות כל מואזין שנותן

דרשה לרציחות והכל בשם הדת ויש לך שניים גדולים בדור הזה

1)עובדיה יוסף

2)אחמד יאסין

בעיני הם יושבים באותה קבוצה מטיפים לשנאות משני צידי הגבול.ומתוך הגבול אצלנו......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...