להזהר מגיבור-נט - סיוט של חנות, פרסום שווא - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להזהר מגיבור-נט - סיוט של חנות, פרסום שווא

guringo

Recommended Posts

אותו דבר קרה לי עם החנות הזאת...

קניתי מהם את המסך VP930 מכוון שזה הכי זול אצלם, וכי לפני כמה חודשים עשיתי אצלם קנייה דיי גדולה והם היו בסדר לגמרי.

הם גרמו לי לחשוב שהכל בסדר והמסך יגיע תוך שבועיים.אבל הזמן עבר והם המשיכו לתת לי תרוצים.

גם עם לבטל את הקנייה הם עשו לי בעיות, אבל בסוף הצלחתי.

מסתבר בכלל שיש מחסור ענקי של המסך הזה בארץ, ואם המוכרים בחנות לא היו חבורה של קופים הם היו אומרים לי שאין להם את זה במלאי ואין להם מושג מתי הוא יגיע, במקום לשקר לי בפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר למארז...לפני שקניתי את הGIGBYTE TRITON שאני מרוצה מכל בחינה שהיא במארז...(מגיבור)

שאלתי קודם בקשר לHUSH כי גם אני רציתי אותו ומה שהם אמרו לי בפרוש! - אל תנסה להזמין אותו ולא חשוב מאיזה ספק בארץ המארז לא יגיע גם אם תחכה שנה! - כן כן זה מה שאמרו לי!

אני אישית לא מוצא שום דבר רע בחנות כי כבר התנסתי בא ואני מרוצה מכל דבר שקיניתי שם. זכרונות KINGSTON 1024*2 , מסך 2206BW ,מארז הגיגבייט, סט מקלדת ועכבר, קרור לכ.מסך ZALMAN 900-CU ועוד הרבה מוצרים...החנות שהכי נהנתי לקנות בא בעיקרון..

ושוב שימו לב מה אמרו לי בקשר לHUSH - ''הוא לא יגיע, לא כדאי/מומלץ להזמין, כבר יש אנשים שמחכים חודשים''.

עריכה: לא הייתי צריך לחכות לשום מוצר שקניתי אצלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר שום חוק כזה... קראתי לפני ולפנים את חוק הגנת הצרכן ולא מוזכר שם שום דבר מיוחד על מכשרי חשמל. מה שאתה מצטט זה תקנונים של חנויות.ברור שזה נוח להם ככה אבל התקנונים האלו אינם חוקיים.

החוק של 14 יום מדבר רק על מכשירי חשמל

תנסה להחזיר גיטרה אחרי 14 יום... או כל דבר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי היה קטע איתם, התקשרתי לפני כשלושה שבועות והזמנתי מעבד (core 2 duo e6420) אז הבחורה אומרת שזה יקח עד 14 יום אז אחרי השבועיים האלה התקשרתי וכל פעם שאני מתקשר היא מבקשת שוב את הפרטים שלי ומה הזמנת וככה ועבר עוד שבוע שכבר חבר של אבא שלי השיג מעבד דומה (e6320) אז כבר הלכתי על זה אז התקשרתי אליהם אחרי בערך 3 שבועות ואני אומר להם שאני רוצה לבטל אז פתאום הם אומרים לי: "מתי אתה בא לקחת את המוצר?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הייתי מסרב לקבל בחזרה מוצר פתוח, כי מדובר במוצר שאני אמור למכור אחר כך. מי לעזאזל יסכים לקנות מוצר שנעשה בו שימוש? תחשבו קצת במקום לבכות כמו ילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה רק כרטיס מסך? כנס לחנות למצלמות דיגיטליות, קנה את המצלמה היקרה ביותר (נגיד 10,000 ש"ח), תפתח את האריזה, תשתמש במצלמה כל יום במשך 13 ימים וביום ה-14 תדרוש החזר כספי מלא. למה לעצור במצלמה דיגיטלית? כנס לחנות למוצרי חשמל, קנה פלזמה ב15,000, תפתח את האריזה, תתקין את הטלוויזיה, תעשה שבועיים מסיבת ביתי בבית וביום ה-14 החזר את הטלוויזיה לחנות ודרוש החזר כספי מלא. אבל למה להסתפק בקטן? כנס לסוכנות , רכוש איזה נחמד כמו מאזדה 2, תעשה טיול לאילת עם החברים ואחרי 14 יום תחזיר את הרכב ותדרוש החזר כספי מלא. אפשר לעשות ככה כל החיים. כיף, נכון? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את החוק.

כל מוצר במכירה מרחוק שלא נקבע כפסיד, ניתן להחזיר תוך 14 יום.

ידידי... אם חנות רוצה, היא תקבע מוצר שקופסאתו נפתחה כפסיד...

בקיצור החוק תקף אם לא השתמשת במוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי... אם חנות רוצה, היא תקבע מוצר שקופסאתו נפתחה כפסיד...

בקיצור החוק תקף אם לא השתמשת במוצר.

חנות לא יכולה לקבוע שום דבר.

המונח טובין פסידים נקבע בחוק:

(ג) בעסקת מכר מרחוק רשאי הצרכן לבטל בכתב את העסקה -

(1) בנכס - מיום עשיית העסקה ועד ארבעה עשר ימים מיום קבלת הנכס או מיום קבלת המסמך המכיל את הפרטים האמורים בסעיף קטן (ב), לפי המאוחר מביניהם;

(2) בשירות - בתוך ארבעה עשר ימים מיום עשיית העסקה, ובלבד שביטול כאמור ייעשה לפחות שני ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד שבו אמור השירות להינתן.

(ד) הוראות סעיף זה לא יחולו על עסקת מכר מרחוק של -

(1) טובין פסידים;

(2) שירותי הארחה, נסיעה, חופש או בילוי, אם המועד שנקבע למתן השירות חל בתוך שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, ממועד עשיית העסקה;

(3) מידע כהגדרתו בחוק המחשבים, התשנ"ה1995-;

(4) טובין שיוצרו במיוחד בעבור הצרכן בעקבות העסקה;

(5) טובין הניתנים להקלטה, לשעתוק או לשכפול, שהצרכן פתח את אריזתם המקורית.

(ה) השר, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, רשאי לקבוע עסקאות של מכר מרחוק, שאינן מנויות בסעיף קטן (ד), שהוראות סעיף זה, כולן או חלקן, לא יחולו עליהן.

פרשנויות לסעיף קטן 1:

טובין פסידים - כלומר מוצרים שערכם יאבד בפרק הזמן עד החזרת המוצר לעסק. לדוגמה, עיתון, או מוצר שיכול להתקלקל כמו מוצר חלב;

המועצה הישראלית לצרכנות

טובין פסידים (מונח זה מופיע במספר דברי חקיקה, כגון בחוק ההוצאה לפועל ובפקודת פשיטת הרגל, מבלי שהוגדר. הכוונה היא לנכסים מתכלים, או נכסים הניתנים לקלקול מהיר. ראה: ד' בר-אופיר, "הוצאה לפועל הליכים והליכות", 238);

עו"ד חיים רביה

החוק אומר שעל בעל החנות להחזיר את הכסף, חד וחלק.

14ה. תוצאות ביטול עסקה (תיקון: תשנ"ח)

(א) ביטל צרכן חוזה לפי סעיפים 14א(ג) או 14ג(ג) עקב פגם בנכס נושא החוזה או העסקה, או עקב אי התאמה בין הנכס או בין השירות, לבין הפרטים שנמסרו לו לפי סעיפים 14א(א) ו-(ב) או 14ג(א) ו-(ב) -

(1) יחזיר העוסק לצרכן בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול, את אותו חלק ממחיר העסקה ששולם על ידי הצרכן, יבטל את חיובו של הצרכן בשל העסקה ולא יגבה מהצרכן דמי ביטול כלשהם;

(2) קיבל הצרכן את הנכס נושא העסקה או החוזה, יעמידו לרשות העוסק במקום שבו נמסר לו הנכס ויודיע על כך לעוסק, והוא הדין לגבי נכס כלשהו שקיבל הצרכן בעקבות עשיית העסקה או החוזה.

(ב) ביטל צרכן חוזה לפי סעיפים 14א(ג) או 14ג(ג) שלא מהטעמים המנויים בסעיף קטן (א) -

(1) יחזיר העוסק לצרכן, בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול, את אותו חלק ממחיר העסקה ששולם על ידי הצרכן, יבטל את חיובו של הצרכן בשל העסקה ולא יגבה מהצרכן סכום כלשהו, זולת דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הנכס נושא החוזה או העסקה, או 100 שקלים חדשים, לפי הנמוך מביניהם.

(2) קיבל הצרכן את הנכס נושא העסקה או החוזה, יחזירו לעוסק במקום עסקו, והוא הדין לגבי נכס כלשהו שקיבל הצרכן בעקבות עשיית העסקה או החוזה.

(ג) אין בהוראות סעיפים קטנים (א) ו-(ב) כדי לגרוע מזכותו של עוסק לתבוע את נזקיו, בשל כך שערך הנכס פחת כתוצאה מהרעה משמעותית במצבו.

סעיף קטן (ג) הוא הסעיף אשר מהווה הגנה לבעל העסק ומאפשר לו לתבוע מהצרכן את נזקיו.

למה רק כרטיס מסך? כנס לחנות למצלמות דיגיטליות, קנה את המצלמה היקרה ביותר (נגיד 10,000 ש"ח), תפתח את האריזה, תשתמש במצלמה כל יום במשך 13 ימים וביום ה-14 תדרוש החזר כספי מלא. למה לעצור במצלמה דיגיטלית? כנס לחנות למוצרי חשמל, קנה פלזמה ב15,000, תפתח את האריזה, תתקין את הטלוויזיה, תעשה שבועיים מסיבת ביתי בבית וביום ה-14 החזר את הטלוויזיה לחנות ודרוש החזר כספי מלא. אבל למה להסתפק בקטן? כנס לסוכנות , רכוש איזה נחמד כמו מאזדה 2, תעשה טיול לאילת עם החברים ואחרי 14 יום תחזיר את הרכב ותדרוש החזר כספי מלא. אפשר לעשות ככה כל החיים. כיף, נכון? ::)

כפי שאמרתי קודם לכן, בעל העסק נדרש להחזיר קודם כל את הכסף, ולאחר מכן יכול לתבוע כל נזק שנגרם לו ישירות מהצרכן.

הצרכן לא יוצא כאן פטור מעונש בדוגמאות שנתת, ומעבר לכך במוצרים קטנים יותר, דמי הביטול גם מהווים מעין קנס.

הערה אחרונה, החוק תקף אך ורק לעסקאות מכר מרחוק, ולא תקף למקרה שאתה "נכנס" לחנות כפי שאמרת.

אך ורק במקרה שהזמנת באינטרנט או בטלפון (ישנו חוק דומה גם לעיסקה ברוכלות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר חזון אחרית הימים של ידידנו פה הוא נכון...

אמנם אין לי זמן כרגע אבל אני אמצא את המקום שבו זה כתוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...