Fat 32 ל-NTFS - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Fat 32 ל-NTFS

Wizard Of Oz

Recommended Posts

אפשר להסתדר גם בלי Partition Magic

ב2000\XP יש כבר כלי להפיכה מFAT32 לNTFS

כדי להפוך מחיצה מסויימת לNTFS:

תלך לCommand prompt (התחל > הפעלה > CMD)

תרשום פקודה "convert x: /fs:NTFS" (במקום הX אות כונן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הבאת לפה את המושג פורמט? ???

Partition Magic יכולה לעשות את ההעברה בלי לפרמט (אך כמו שאמרו, לא מומלץ לעשות את זה על הכונן שבו נמצאת אצלך מערכת ההפעלה).

וגם הפקודה הזאת ב-Command Prompt לא מחייבת פורמט.

אף דרך היא לא 100% שומרת על הקבצים שלך. תמיד יש סיכוי שהקבצים שלך ייפגעו/יימחקו. אבל הסיכוי קטן.

לכן הדרך הכי מומלצת לעשות את ההעברה, היא לאחר פירמוט, אבל זה לא חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכבר אמרו לך, Partition Magic 8 עושה את העבודה הזו ללא שום בעיות.

תרשה לי רק להוסיף שאתמול, לאחר שכל החיים עבדתי על FAT ו-FAT32, המרתי את כל הכוננים שלי ל-NTFS ובינתיים אני ממש מרוצה.

יש לי כמה תיקיות שאני בקושי נוגע בהם והן בערך 2.22 ג'יגה, לאחר שהמרתי ל-NTFS הייתה לי אפשרות לכווץ אותן ולאחר פעולה זו חסכתי כחצי ג'יגה!

כמו כן תמיד היה לי שטח מבוזבז ב-FAT32 ועכשיו אין את השטח המבוזבז הזה.

בקיצור - אני ממליץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשה לי רק להוסיף שאתמול, לאחר שכל החיים עבדתי על FAT ו-FAT32, המרתי את כל הכוננים שלי ל-NTFS ובינתיים אני ממש מרוצה.

כשתמשיך לעבוד כך כמה חודשים ותראה שאין לך שגיאות בדיסק כמו שבטח אתה מכיר במערכת של FAT32 תגלה עוד יתרון שיש לNTFS.

ובכלל הנתונים במערכת קבצים שכזו הרבה יותר בטוחים, וקשה להאמין שתתקל בתופעות מוכרות כמו תקיות שלמות שנעלמו במערכת של FAT32 או חס וחלילה בקריסה של כל המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו שאלה מסובכת..

ישנם הרבה הבדלים בין המערכות ורוב ההבדלים נותנים יתרונות למערכת NTFS על FAT32.

אם תרצה תעשה חיפוש ברשת או בפורום הזה לשאלה הזו ואני מאמין שתמצא תשובות מפורטות.

אם תרצה את מה שיש לי לאמר בנושא אז אזכיר שלושה יתרונות בולטים של NTFS.

הראשון הוא יכולת עבודה במחיצות גדולות מ32G תוך ניצול יותר טוב של המקום במחיצה בשימוש באשכולות יותר קטנים וחסכוניים.

השני הוא עבודה עם מערכת קבצים בעלת יומן פעולה דבר שאמנם יכול במצבים מסויימים להאט את ביצועי המערכת אבל דואג שהנתונים שלך יהיו בטוחים, ואף יכול לתקן שגיאות ברישום הקבצים אוטומאטית.

השלישי הוא יתרון האבטחה שיש במערכת הזו שמאפשר חסימת גישה לקבצים ותקיות ע"פ הרשאות גישה לכל משתמש במחשב או ברשת.

החסרון הגדול (ומבחינתי היחידי) הוא שהמערכת הזו לא נתמכת בדוס או במערכות הפעלה ישנות מבוססות דוס כמו 98.

למרות שגם לחסרון זה אין הרבה משמעות בימנו בעידן הXP וכל האפשרויות גישה למערכת קבצים שכזו שמסופקת עם מערכות הפעלה חדישות.

כיום ניתן לבצע גיבוי מוחלט למחיצות שכאלה גם בתוכנות כמו ghost וdriveimage ולכן אין כבר בעיה בשימוש שוטף במחיצות NTFS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני:

הזכרת שני דברים:

1) מערכת קבצים בעלת יומן פעולה

אתה יכול לתת לי דוגמה לכזאת מערכת קבצים?

2)ש-98 היא מערכת המבוססת על דוס אם כך על מה מבוססת XP?

דרך אגב תודה שאתה ממשיך איתי.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת קבצים בעלת יומן פעולה היא מערכת קבצים כמו NTFS של windows XP/2000/NT או כמו EXT2/EXT3 של .

היומן שלהם מוודא שלפני שכל פעולה שמתבצעת בדיסק היא קודם נרשמית שהיא הולכת להתבצע ונמחקת לאחר הביצוע, כך שאם קוראת תקלה בזמן ביצוע הפעולה המערכת תנסה לשחזר את הפעולה או שתבטל אותה לחלוטין ואז לא יגרם נזק לדיסק.

95/98 וME הינם מערכות מבוססות דוס ומן הסתם לא תומכות במערכת קבצים NTFS, למרות ששמעתי שיש תוכנות ב98 שמאפשרות גישה למחיצת NTFS, אני סבור שזה רק למחיצה נוספת למערכת ולא למחיצה בה מותקנת המערכת.

XP/2000/NT הינם מערכות מבוססות NT. שזה אומר שהקרנל שלהם עצמאי ויכול להריץ את המערכת ללא תלות בדוס. מה שאומר גם שהמערכת רצה ברמה הנמוכה ביותר והיא מפרידה בין הישומים שרצים תחתיה לבין המערכת עצמה, וכך מגדילה את היציבות של המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...