איבוד צביון יהודי במדינת ישראל - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איבוד צביון יהודי במדינת ישראל

avidan28

Recommended Posts

רק לא הבנתי מה הקטע לקרוא למזרחים ערבים.

כשאומרים ערבי מתכוונים למוסלמי. יהודי לא יכול ליהיות ערבי :bash:.

יופי אז בגלל שאני יודע טיפה ערבית אז אני ערבי?

כמו שpeach כתב, יהודים וערבים שניהם ממוצא שמי. ולא צריך ליהיות הבדל בין יהודי מברה"מ מיהודי מארצות ערב.

גם בארצות ערב ליהודים היו מנהגים והלכות שונות מהערבים באיזור, וגם שם הם היו רדופים, זה שהם דיברו את השפה המקומית זה לא אומר שהם ערבים, הם דיברו את השפה המקומית כי אין להם ברירה. הם לא יכלו להמשיך לדבר ארמית במקום זר ולהסתדר.

אז תפסיקו לקרוא ליהודים ממדינות ערב ערבים כי הם לא :nixweiss:.

אני אישית גם נגד הדעה של avidan28 ואני חושב שהוא צבוע, ואנשים כמוהו מגעילים אותי....

אני נגד ההכללה שלו הזאת נגד "רוסים" כביכול, גם אצל אתיופים וגם אצל אשכנזים וגם אצל מזרחים/ספרדים יש את הדפקות שלהם.

nobody's perfect....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 234
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

SumMe, למה יהודי לא יכול להיות ערבי אבל יהודי יכול להיות רוסי?

אמרת שערבי = מוסלמי, ואם ההשוואה היא כזו אז רוסי = נוצרי, ושנינו מבינים שזה לא נכון?

אבל צודק, ההשוואה גם לא נכונה, כי אני מוכן שיקראו לי "ברית מועצותי" או משהו כזה (שווה ערך "ערבי, או "עולה מדינות ערב").

אבל לקרוא לי רוסי בהשוואה זה לקחת את המדינה הערבית הכי גדולה, שזו ערב הסעודית, ולקרוא לכל ה"מזרחים" ערבים סעודיים! (הרי דוברים שם ערבית).

אגב מישהו זרק פה על בריטים שניסו והצליחו להשתלב בלי בעיה... אולי כי המדינה מנסה להתחקות אחר המערב ועכשיו גם תקופה אחרת ואפשר להגיע לפה טחונים בכסף וללמוד את השפה והתרבות במקום לטחון מ-5 בבוקר עד 19:00 בערב ולקבל משכורת מינימום... (עדיין זה לא מספיק)

עולי בריה"מ לשעבר לא טחונים בכסף לעומת הבריטים מה שמאפשר להם את כל זה (מדבר באופן כללי כמובן, יש יוצא מהכלל בשני הצדדים).

נקודה אחרונה "רוסיה מוכרת לאויבים שלנו", נכון, וגם ארה"ב, וגם צרפת וגם גרמניה וגם סין וקוריאה ועוד ועוד. אחרת איך היו לחיזבאללה משגרי TOW ומילאן בכמויות (קראו להם מטגני הטנקים)? ואגב הייתה עסקת ענק עם איראן וארה"ב מכרו להם יותר מדי משגרי TOW בשנות ה-80 (יאנו "עורב") ואני מתכוון להרבה, יש להם יותר ממה שיש לנו. חחח אז רוסיה מכרה להם כמה קלצ'נקובים... ביג דיל - עדיף שיהיה להם קלצ'ניקוב מאשר M-16 (וגם זה יש להם בכמות לא מבוטלת)

ועכשיו גולת הכותרת - מצרים - נחשו מה יש למצרים? את הטנק הטוב בעולם, Abrams האמריקאי.

(ולפני שכולם קופצים עליי שהמרכבה הכי טובה בעולם... מרכבה ואברמס ועוד איזה טנק רוסי שאני לא יודע, אחד ה-T, באותה רמה נחשבים, אי אפשר להוכיח מי יותר טוב - אבל אברמס טכנולוגית הכי מתקדם כיום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כנראה שלא יצא לך לירות בM-16... תאמין לי, שעדיף שיהייה להם אותו ולא את הקאלאצ'...

ב. זה לא רק רוס"רים שהרוסים מוכרים- הם מכרו גם מערכות אלקטרוניות (מכ"מים וכו'), , טנקים, טק"ק... לא חסר...

ג. לגבי האברמס והמרכבה- יש סיכוי טוב שבקרוב נדע (אם כי זה לא ממש הוגן, כי כבר ראינו מה ערבים יכולים לעשות עם מתקדם יותר משלנו...)

ד. זה הסיבה הכי מטומטמת שאני יכול לחשוב עליה כדי לשהוא עד כדי כך עולים מברה"מ. כאילו מה, כל העולים העבירו וקיבלו את הכסף? וישראל לא מכרה למדינות וגופים עויינים? אוסלו מישהו? (ויש עוד דוגמאות, פשוט אין לי כוח לחפש מקורות..).

רוסיה הייתה המדינה הכי גדולה והכי משמעותית בברית המועצות, ולכן אנחנו כולנו "רוסים"... אם כבר משווים את המצב למדינות ערב אז המזרחים הם "מיצרים" מכיוון שמצריים היא המדינה הכי משפיעה בליגה הערבית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה עסקת ענק עם איראן וארה"ב מכרו להם יותר מדי משגרי TOW בשנות ה-80 (יאנו "עורב") ואני מתכוון להרבה,

רק שתדע האמריקאים מכרו בשנות ה80 לעירק ...במלחמת אירן עירק ודווקא אנחנו הישראלים מכרנו לאירנים

זה שאתה לא יודע על כל מכירת שקורת זה לא אומר שהיא לא קימת וארהב מוכרת לכל מי שרוצה כל עוד הוא משלם מספיק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה שחיית בישראל אחרת מאותם עולים שכן ניסו להשתלב והמזרחיים\ צברים עשו הכול כדי להקשות עליהם

נכון... בשביל זה הם היו מלמדים את הילדים שלהם שרוסים מסריחים, מתנקלים ועושים עוד הרבה דברים שכאלה... ממש תמימות ואהבת אנוש...

יכול להיות. אני מבין שאתה עומד לסיים תואר אז אתה כנראה יותר גדול ממני ויודע יותר, אולי גם מניסיון.

שים לב שאני מדבר על ההווה.

יופי נחמה... ולמה היום הרמה בארץ גבוהה?

רמז: עולים בשנות ה-90 שהעלו את הרמה- שהייתה נמוכה עד אז.

טענה די שטותית ולא מבוססת.

אותם יהודים שהגיעו ממדינות ערב ערבים כמו כל שאר הערבים באותם מדינות. ההבדל היחיד בינהם הוא שדתם היא יהודית ולא מוסלמית.

יהדות היא לא רק דת.

נקודה אחרונה "רוסיה מוכרת נשק לאויבים שלנו", נכון, וגם ארה"ב, וגם צרפת וגם גרמניה וגם סין וקוריאה ועוד ועוד. אחרת איך היו לחיזבאללה משגרי TOW ומילאן בכמויות (קראו להם מטגני הטנקים)? ואגב הייתה עסקת ענק עם איראן וארה"ב מכרו להם יותר מדי משגרי TOW בשנות ה-80 (יאנו "עורב") ואני מתכוון להרבה, יש להם יותר ממה שיש לנו. חחח אז רוסיה מכרה להם כמה קלצ'נקובים... ביג דיל - עדיף שיהיה להם קלצ'ניקוב מאשר M-16 (וגם זה יש להם בכמות לא מבוטלת)

ועכשיו גולת הכותרת - מצרים - נחשו מה יש למצרים? את הטנק הטוב בעולם, Abrams האמריקאי.

(ולפני שכולם קופצים עליי שהמרכבה הכי טובה בעולם... מרכבה ואברמס ועוד איזה טנק רוסי שאני לא יודע, אחד ה-T, באותה רמה נחשבים, אי אפשר להוכיח מי יותר טוב - אבל אברמס טכנולוגית הכי מתקדם כיום)

ארה"ב מכרה נשק לאיראן כשאיראן לא הייותה איום על . אגב, מטוסי ה-F16 שהפציצו את הכור העיראקי נועדו בכלל להגיע לאיראן, אבל בסוף ארה"ב הביאה אותם לנו.

רוסיה מוכרת מערכות נשק מתקדמות (ולא סתם רובי סער) לאיראן עם משטר קיצוני שרוצה להשמיד את , חותר להשגת פצצה גרעינית.

היחסים בין ואיראנים היו בעבר מצויינים. יותר טובים מהיחסים שיש לנו עם כל מדינה מוסלמית אחרת כיום.

אז מה אם יש למצרים אבראמס? הם גם מחזיקים ברישיון לייצר אותו בעצמם, במפעלים שלהם.

ביום שמצרים תשתמש בנשק אמריקאי (שרוב הצבא המצרי מורכב ממנו) נגד , ארה"ב תפסיק את התמיכה הכלכלית בה.

ג. לגבי האברמס והמרכבה- יש סיכוי טוב שבקרוב נדע (אם כי זה לא ממש הוגן, כי כבר ראינו מה ערבים יכולים לעשות עם מתקדם יותר משלנו...)

תן לצהל כמה שנים לאמן טנקיסטים כמו שצריך, אולי נוכל לעשות משהו נגד טנקים מצרים עם צוותים מאומנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות. אני מבין שאתה עומד לסיים תואר אז אתה כנראה יותר גדול ממני ויודע יותר, אולי גם מניסיון.

שים לב שאני מדבר על ההווה.

כבר סיימתי את התואר.

את הגיל אתה יכול לראות הפרופיל.

וזה לא "אולי" מניסיון. אני עליתי בתחילת ה90' ועברתי את כל מה שכתבתי.

טענה די שטותית ולא מבוססת.

באמת?

אז למה חצי מהמרצים באוניברסיטאות הם עולים מברה"מ? ולמה אחוז מאוד גדול מהמהנדסים הבכירים בתעשיות והרופאים הם עולים?

וזה עובדה. לא טענה.

תן לצהל כמה שנים לאמן טנקיסטים כמו שצריך, אולי נוכל לעשות משהו נגד טנקים מצרים עם צוותים מאומנים.

לא הבנת את הכוונה... המיצרים- יהיו מאומנים ומתקדמים כמה שיהיו, לא ינצלו חצי מהיכולות של הנשק שלהם.

והטנקיסטים שלנו כבר מאומנים מספיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת?

אז למה חצי מהמרצים באוניברסיטאות הם עולים מברה"מ? ולמה אחוז מאוד גדול מהמהנדסים הבכירים בתעשיות והרופאים הם עולים?

וזה עובדה. לא טענה.

אם זאת עובדה אני אשמח לראות הוכחותת לכך שחמישים אחוז מהמרצים באוניברסיטאות הם עולי שנות ה-90.

נכון, יש הרבה רופאים שהגיעו. הכמות לא הופכת אותם לטובים יותר (לפי דעתי הם דווקא פחות טובים. רופא ערבי שלמד בארץ הצליח לעזור לי יותר מהרבה רופאים אחרים).

ולמה אחוז מאוד גדול מהמהנדסים הבכירים בתעשיות והרופאים הם עולים?

אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה, אבל זה בפירוש לא נכון, התעשייה מעדיפה מהנדסים שלמדו בארץ על פני מהנדסים שלמדו ברוסיה. כנ"ל לגבי תחום הרפואה.

לא הבנת את הכוונה... המיצרים- יהיו מאומנים ומתקדמים כמה שיהיו, לא ינצלו חצי מהיכולות של הנשק שלהם.

והטנקיסטים שלנו כבר מאומנים מספיק...

הלוואי שהם היו מאומנים מספיק. המציאות קצת שונה ממה שדובר צהל אומר.

זאת לא פעם ראשונה שאתה מזלזל בערבים. היו להם גם הצלחות נגדנו, לא נלך רחוק אחורה, מספיק להסתכל על המלחמה ב-2006.

טייסים מצרים עשו הרבה יותר צרות לחיל האוויר מאשר הטיסיים הסביוטים שעזרו להם.

דוגמא טובה לאי ניצול יכולת של נשק היא התקרית שהייתה בשנות התעשים, כשמטוס סוחוי 33 המריא מנושאת רוסית ששהתה באיזור, וניסה להתגרות במטוס F16 ישראלי. הטייס הישראלי היה בעמדת יתרון לאורך כל ה"קרב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זאת עובדה אני אשמח לראות הוכחותת לכך שחמישים אחוז מהמרצים באוניברסיטאות הם עולי שנות ה-90.

נכון, יש הרבה רופאים שהגיעו. הכמות לא הופכת אותם לטובים יותר (לפי דעתי הם דווקא פחות טובים. רופא ערבי שלמד בארץ הצליח לעזור לי יותר מהרבה רופאים אחרים).

לי שני רופאים ערבים קבעו טיפול מזיק (אחד אף- אוזן- גרון והשני עיניים)

אין לי נתונים, אל ביקרתי בכמה בתי חולים, וחלק גדול מהצוותים היו עולים. בנוסף דודה שלי רופאה ברמב"ם, והיא סיפרה לי שעובדים איתה הרבה רופאים שהיא הכירה עוד ברה"מ וצחקה על זה שאת הכנסים הציעו להם לעשות ברוסית בגלל שרוב הצוות מבין ודובר רוסית...

לגבי האיכות- אז אם אתה לא יודע, יש מבחנים מטעם המדינה שכל רופא צריך לעבור לפני שהוא מקבל רישיון רפואה או רישיון מומחה.

אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה, אבל זה בפירוש לא נכון, התעשייה מעדיפה מהנדסים שלמדו בארץ על פני מהנדסים שלמדו ברוסיה. כנ"ל לגבי תחום הרפואה.

היום כן כי יש דרישה למהנדסים. לפני 15 שנה הדרישה לכמות מהנדסים הייתה נמוכה יותר, ועדיין הרבה עולים מצאו עבודה והתקדמו לדרגות גבוהות.

מה גם שהיום כבר אין כל כך הרבה עולים (ובמיוחד כאלה עם תואר), וגם הרבה מהמרצים הטובים (שהיו בברה"מ) נמצאים בארץ, וגם הרמה שם באופן כללי, במקצועות ההנדסה לפחות, לא ברמה כמו פעם.

ואני מביא את הדברים האלה מהשטח.

אצלנו באוניברסיטה, 3 מרצים רק מהמחלקה שאני למדתי בה (מחלקה קטנה יחסית), היו ראשי מחלקות בברה"מ (אחד מהם הוא גם ראש המחלקה הנוכחי באותה מחלקה שלמדתי בה...)

הלוואי שהם היו מאומנים מספיק. המציאות קצת שונה ממה שדובר צהל אומר.

זאת לא פעם ראשונה שאתה מזלזל בערבים. היו להם גם הצלחות נגדנו, לא נלך רחוק אחורה, מספיק להסתכל על המלחמה ב-2006.

טייסים מצרים עשו הרבה יותר צרות לחיל האוויר מאשר הטיסיים הסביוטים שעזרו להם.

דוגמא טובה לאי ניצול יכולת של נשק היא התקרית שהייתה בשנות התעשים, כשמטוס סוחוי 33 המריא מנושאת רוסית ששהתה באיזור, וניסה להתגרות במטוס F16 ישראלי. הטייס הישראלי היה בעמדת יתרון לאורך כל ה"קרב".

2006 זה מלחמה שלא נחשבת... היום המצב שונה בהרבה... לפחות בחיל האוויר.

לגבי טייסים סובייטיים- נראה לך שהיו שולחים למצריים טיסים טובים? חוץ מזה, זה יכול להיות בגלל טקטיקות שונות שהרוסים רגילים אליהן, שפחות יעילה כנגד הטקטיקה הישראלית.

לגביה הסוחוי- לא שמעתי על זה, ואני לא מתפלא. הטייסים בארץ (שלא לדבר על המטוסים שעוברים אחלה שיפוצים) הם הטופ של הטופ. יש כאלה שנופלים מטייס גם אחרי 50 טיסות, וגם בשלבי אימון מתקדמים מאוד. רק הטובים ביותר נשארים.

אגב, אפשר קישור לתקרית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית גם נגד הדעה של avidan28 ואני חושב שהוא צבוע, ואנשים כמוהו מגעילים אותי....

אני נגד ההכללה שלו הזאת נגד "רוסים" כביכול, גם אצל אתיופים וגם אצל אשכנזים וגם אצל מזרחים/ספרדים יש את הדפקות שלהם.

nobody's perfect..

זה מילים כזהב :yelclap:

נכון. בארץ יש בערך 2% של ערבים נוצרים.

הערבים האלו אגב ניראה לי מאז ומתמיד היו פה הנוצרים הכוונה

כולם גרים בצפון הרוב בנצרת ,ושתבינו כמה הם שונים מהערבים המוסלמים ,

כי יצא לי לדבר עם כמה וזה כלל עולם אחר לגמריי ..

אז שוב מכן עולה שערבים מוסלמים וערבים נוצרים זה שתיי עמים שונים .

ובלי שום קשר יש לי בעבודה כמה ערבים ישראלים מוסלמים והם אחלה חבר'ה ,

ככה ששוב בכל עדה\דת\עם\לאום \מדינה\מה שתרצו יש את הדפקות שלה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2006 זה מלחמה שלא נחשבת... היום המצב שונה בהרבה... לפחות בחיל האוויר.

:-X

אגב, אפשר קישור לתקרית?

http://www.iaf.co.il/Templates/Journal/Journal.In.aspx?lang=HE&folderID=621&subfolderID=623&docfolderID=625&lobbyID=50&docID=19924

הסוחוי 33 הוא בעל יכולת תמרון יותר טובה משל F16.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...