התקנת אובנטו הוכתרה בהצלחה - איך להתקין את הרשת+אינטרנט+מספר שאלות - עמוד 4 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת אובנטו הוכתרה בהצלחה - איך להתקין את הרשת+אינטרנט+מספר שאלות

arik100

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה זאת אומרת ברמת הX ? ואיך בדיוק?

עזרה יותר מפורטת בבקשה -.-

אני שוקל אם לדבר על הבעיות הנוספות כשאני לא בלינוקס ובלי עברית אבל אני יעלה אותן בכל זאת ואם אתה חושב שנחכה עד שנפתור תבעיית העברית אז סבבה:

1. התצוגה של המסך היא לא מלאה , משו כמו 5 ס"מ בצד ימין של המסך לא מופיעים ויש שם שחור

2. יותר דחוף לי - אין לי מושג איך להתקין דברים , הורדתי משו עכשיו איך אני מתקין אותו? לדוגמא GAIM או נגן XMMS

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל במדריך שנתתי לך, יש שם התקנה ברמת ה-X.

1. את הרזולוציה אתה יכול להגדיר דרך גנום, תחפש בתפריטים screen resolution

2. תשתמש בSynaptic (ממשק גראפי לAPT, מנהל חבילות של הפצות מבוססות דביאן) וסביר להניח שgaim כבר מותקן, הם פשוט שינו את השם לpidgin.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העברית (אם אתה לא רוצה להגדיר ברמת X):

א. תוסיף את הפנאל Keyboard Indicator לבאר של gnome

ב. לחצן ימני עליו -> מאפיני מקלדת, שם יש לך טאב של layouts

ג. תוסיף את הפריסה - israel lyx

ד. אתה יכול לשנות את הצורה שאתה עובר בין שפה לשפה בטאב הבא באותו חלון

(מה שכתוב לעיל נכון אם התקנת gnome ולא kde, כלומר ולא kubuntu)

לגבי התקנת תוכנות:

יש לך בתפריט applications (למעלה משמאל אם לא שינת את המקום שלו) add/remove... שם אתה יכול לראות את כול התוכנות שניתן להתקין דרך המקורות (רצוי מאוד להתקין כך ולא ישירות!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. screen properties are set

2. i deleted the hebrew language cause i didn't manage to change between hebrew and english and hebrew was used

and i installed the hebrew again as lyx

and i put the default as hebrew but i still can't manage to change between them both and back to hebrew

btw THIS OS IS AMAIZING!!

the graphic performences are AWESOME!

unbelieveable what this OS can do with my onboard screen card !!

עריכה:

טוב פתרתי את הבעיה בעצמי

אני פשוט הייתי עצלן מדיי

עוד עדכונים בהמשך

דרך אגב UTORRENT יעבוד פה טוב?

אני רוצה להתקין את המשחק

warcraft iii פה על הלינוקס

יש עצות איך לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

utorrent יעבוד דרך wine (תעשה חיפוש בגוגל מה זה אם אתה לא מכיר) אבל תמיד עדיף להשתמש בתוכנות למערכת ההפעלה שאתה עובד בה ולא תוכנה למערכת אחרת (אם בכלל היא תעבוד דרך כול האימולטורים)

במקום utorrent אני ממליץ על deluge!

אחרי חיפוש ארוך למחליף לutorrent בלינוקס מצאתי את deluge וזה מצויין (זה מרגיש ממש כמו utorrent המצויינת)

אני לא בטוח אם יש אותה במקורות של ubuntu אם כן אז מעולה אם לא אז חיפוש קטן בגוגל (זה החבר הכי טוב שלך בלינוקס) ובאתר שלהם יש חבילת deb מותאמת לubuntu (גם במיוחד ל7.10), שוב - רצוי לעבוד עם המקורות ולא ידנית

משחקי בדרך כלל עובד טוב מאוד עם (דרך wine), אז שוב - חיפוש קטן בגוגל "warcraft 3 wine" מביא להרבה תוצאות טובות

שים לב שרצוי לבחור במדריך הכי עדכני, יש כאלו משנת 2005 שיכול להיות שדברים השתנו בwine מאז (אני לא משתמש בwine אז אני לא בדיוק יודע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה

אני תקוע פה

הורדתי WINE ואני עדיין לא יודע איך להשתמש באפשרות של התקנת תוכנות

הסבר מפורט בבקשה

תודה

עריכה:

הורדתי deluge דרך הsynaptic עכשיו איך אני נכנס לתוכנה ?<

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא משתמש בwine...

אבל הקונספט בה זה דרך השורת פקודה, נגיד ואתה רוצה להריץ תוכנה abc.exe בלינוקס:

wine /path/to/abc.exe

אם התוכנה abc רצה כמו שצריך דרך wine אז אתה מקבל מה שהייתה מקבל אם הייתה מריץ מwindows

גוגל זה החבר הכי טוב שלך

פשוט תחפש:

wine abc ubuntu

או משהו באזור, אם זו תוכנה/משחק פופלארי אני מבטיח לך המון תוצאות רלוונטיות וגם לא מעט מדריכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התגובה המהירה

מאוד עזרת

עוד בעיה

התוכנות שרצות עכשיו ברקע איפה הם מוצגות?

ואיפה יש מנהל תוכנות כמו שיש ב WINe כדוגמת alt ctrl shift

?

עריכה:

עכשיו אני יודע איך להתקין תוכנות אשר נמצאות ב synaptic

אבל איך אני מתקין תוכנות אשר נמצאות ב שולחן עבודה?

איך אני מביא אותם ל סינפטיק ומסמן אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות שרצות עכשיו ברקע איפה הם מוצגות?

system -> administration -> system monitor

ואיפה יש מנהל תוכנות כמו שיש ב WINe כדוגמת alt ctrl shift

מה הכוונה?

עריכה:

עכשיו אני יודע איך להתקין תוכנות אשר נמצאות ב synaptic

אבל איך אני מתקין תוכנות אשר נמצאות ב שולחן עבודה?

מה נמצא בדיוק בשולחן העבודה?

איך אני מביא אותם ל סינפטיק ומסמן אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נמצא בשולחן עבודה?

בוא אני יסביר

אני רוצה לפתוח קובץ מקובץ של בסיומת ראר - אני לא יכול

חיפשתי ווינראר בסינפטיק לא מצאתי הורדתי ווינראר ללינוקס עכשיו איך אני מתקין תווינראר שהורדתי ללינוקס ? אמרת שעושים את זה דרך הסינפטיק עכשיו איך אני מביא את זה לשם? לא הצלחתי...

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

winrar, כפי שהשם מרמז, היא תוכנה ל- . נסה לחפש rar או כל archive manager אחר שבטח ידע לטפל בפורמט.

בכל מקרה, אם כבר מצאת והורדת תוכנה ישירות ולא דרך סינפטיק (או כל מנהל תלויות אחר) וסיומת הקובץ היא deb, אתה יכול להתקין אותה ע"י הפקודה

sudo dpkg -i filename.deb

כש- filename הוא כמובן שם הקובץ שהורדת (כולל נתיב אם אתה לא מריץ את הפקודה מהתיקייה בה נמצא הקובץ).

אם לקובץ שהורדת יש סיומת rpm, עדיין אפשר להתקין אותו באובונטו אבל זה מצריך הרבה יותר עבודה בד"כ. אם יש לו סיומת אחרת זה כבר מתחיל להיות ממש מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתקין automatix:

http://www.getautomatix.com/

ע"י התוכנה הזו אתה יכול להתקין כמה דברים שימושיים (כמו תמיכה רחבה יותר של file roller שיפתח גם rar,ace,7zip וכו')

(יש שם גם את כול הקודקים שאתה צריך לubuntu)

מה שהתוכנה הזו עושה זה בעצם לרכז במקום אחד את כול ההתקנות שבדרך כלל אנשים נורמלים צריכים, עקרונית אתה יכול לעשות את זה לבד בצורה ידנית (לחפש איזו חבילה אתה צריך בשביל תמיכת rar לדוגמא ולהתקין אותה) אבל אם אתה לא מכיר או אין לך כוח - פשוט תשתמש בזה, זה נוח, מהיר וקל

ולגבי:

"אמרת שעושים את זה דרך הסינפטיק..."

הכוונה בזה היא שאתה מתקין ומסיר את כול התוכנות שלך דרך שם ולא ידנית (מוריד מאתר כולשהוא קובץ .deb או אפילו את הsource ומתקין/מקמפל לבד), במיוחד שאתה חדש ללינוקס הצורה המועדפת היא דרך סינפטיק (או יותר מהיר - דרך apt-get בטרמינל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...