קבצי בדיקה - MP3 מול FLAC מול AAC - בהמשך לדיון הקודם - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבצי בדיקה - MP3 מול FLAC מול AAC - בהמשך לדיון הקודם

anatoli

Recommended Posts

פורמט האודיו CD לא כולל בתוכו מערכת תיקון שגיאות חשובה שנכללת בפורמט ה DATA CD לכן בשביל להגיע לתוצאות אופטימליות צריך שכל המרכיבים יהיו כמה שיותר איכותיים שזה כולל גם את נגן הCD. תאורטית שימוש בכרטיס קול איכותי שמחובר למגבר ביציאה דיגיטלית יהיה עדיף מבחינה זו (כשמשתמשים בקובץ המקור כמובן) אבל זה כמובן מאוד תלוי באיכות נגן הCD.

בנוגע לצריבה יש חשיבות לאיכות הצורב ואיכות הדיסק לצריבה, צורב גם עלול לאבד את איכות הצריבה המקסימלית שלו עם הזמן עקב בלאי.

המקסימום שתוכל לעשות הוא לצרוב בעזרת תוכנה טובה כמו NERO במצב AUDIO CD, עם דיסק איכותי כמו VERBATIM MCC או TAYOYUDEN ובמהירות נמוכה כמו 12 עד 16, מהירות כמו 8 דווקא עלולה להיות בעייתית יותר בדיסקים חדישים. כמובן בזמן הצריבה לא לגעת במחשב כדי לא לגרום לשימוש במערכת הBUFFER UNDERRUN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כנראה שזה עמוס רק עכשיו. אני עשיתי את ההורדה כמה פעמים ותמיד זרם יפה מאוד על כמה עשרות לשנייה.

גם אם אני אעלה שוב, עד שאני אעלה אותם שוב אתה כבר תסיים את ההורדה :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חשבתי גם להשתתף בניסוי ואני חייב לציין ששמעתי את קטע 3 ואני לא מוצא שום הבדלים.

תוכנה WMP

כטיס קול SoundBlaster Audigy 2 NX

מחובר אנלוגית למגבר עם כבלים שעלו לי איזה 250 שקל :kopfpatsch:

מגבר YAMAHA RX-V430

רמקולים קדמיים של PURE ACOUSTICS

סנטר של PEERLESS

סאב WESTRA SUB120

רמקולים אחוריים של WHARFEDALE

יש לי שאלה אפשר לשמוע בכלל את ההבדלים האלו אם יש מגבר איכותי ורמקולים טובים? יענו אפשר להבדיל בלי אוזניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האנשים עם ציוד טוב לא שומעים הבדלים. מה שמוכיח שאין כזה דבר "אודיופיליה". אל תבינו לא נכון, ללא ספק יש הבדלים משמעותיים בין ב-100 לרמקולים ב-1,500, אבל בטווח המחירים היותר גבוהים קיימים הבדלים זניחים לחלוטין. לדעתי קיים אפקט פסיכולוגי של תג מחיר. אנחנו חושבים שרמקולים ב-5,000 נשמעים בהכרח יותר טוב מרמקולים ב-1,500 שקלים והמוח מדמיין את ההבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיב לטענה שלך, אבל בוא לא נפתח פה דיון. נעשה את זה בדיון אחר אם אתה מעוניין.

1.

רוב האנשים עם ציוד טוב לא שומעים הבדלים

איך אתה יודע?!

2.

מה שמוכיח שאין כזה דבר "אודיופיליה"

אתה מבסס את הטענה הזו על קביעה שלך שאין לה שום ביסוס. ואתה "מוכיח" שאין דבר כזה אודיופיליה. אני לא מבין איך אפשר לשלול את זה. אודיופיליה היא הרצון לשמוע את המוזיקה שלך כמה שיותר טוב. יש שיקראו לזה תחביב יש שיקראו לזה מחלה. אבל לשלול את זה בלתי אפשרי גם אם לדעתך כל הרמקולים בעולם זהים.

3.

ללא ספק יש הבדלים משמעותיים בין ב-100 לרמקולים ב-1,500

אין דבר כזה ב-100 שקלים. ב-1500 שקל כבר אפשר לדבר על זוג מדפיים נחמד, אבל ב-100 שקל אי אפשר לקבל אפילו קופסאות אשל מנגנות סבירות, אז בטח שלא.

4.

אבל בטווח המחירים היותר גבוהים קיימים הבדלים זניחים לחלוטין

מי אמר? בוא נתערב שאם תיקח מדד של 1000 אנשים שיבדקו ברמות מחיר של 5000-10000 שקלים כולם ללא יוצא מן הכלל ישמעו הבדלים.

5.

אנחנו חושבים שרמקולים ב-5,000 נשמעים בהכרח יותר טוב מרמקולים ב-1,500 שקלים והמוח מדמיין את ההבדל

אתה צריך לשים את הדברים בפרופורציות. אף אחד מעולם לא טען שבגלל שרמקול מסוים עולה פי 4 מרמקול אחר הוא טוב יותר. מחיר הוא לא מדד לאיכות הצליל של רמקולים. עם זאת, ככל שהתקציב של אדם נתון גבוה יותר, יש בפניו אפשרויות רבות יותר, ומכאן שסביר להניח שהוא יוכל למצוא משהו טוב יותר.

אם אתה מעוניין לפתוח דיון על כל נושא האודיופילה, אתה מוזמן בהחלט לפתוח דיון שכזה ולשלוח לי קישור. אני אהייה שמח להשתתף בדיון שכזה. אבל עדיף שזה יהיה בדיון נפרד ולא בתוך אחד קיים. כמו כן, אם תפתח דיון שכזה, אני אודה לך אם תוכל להביא קצת יותר ביסוס לטענות שלך, זה יעשה את הדיון רציני ומהנה הרבה יותר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אפשרי. אבל בשביל זה צריך מגבר ורמקולים איכותיים, ולא מטיזנבי :P

ד"א, למה להשקיע 250 שקל על כבל למערכת שכזו?

Anatoli.

כי אני מתכוננן לשפר את המערכת שלי אני עושה את זה לאט לאט. עכשיו החלפתי את הרמקולים האחורים שלי (היו לי גם פירלס)

ד.א איך הרמקולים שקניתי WHARFEDALE 2180 השגתי אותם יד שנייה מחבר שלי באיזה 300 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם כל החברה מהמפגשי שאתה מקיים ?

הבנתי שלחלקם מאוד טובות ושאתה פותח את ביתיך לפעמים ומארגן עמדות השמעה , אני בטוח שהם יכולים להשקיע קצת בחזרה.

רק שאני לא אפול ויוציא עכשיו עוד טיפה כסף שאני לא רוצה להוציא (אם מישהו מוכר או מכיר מקום שמוכר HD 555 יד שנייה , אשמח לשמוע :) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה כאמור מפגש (לא אצלי, אבל זה לא רלוונטי) בעוד כשבוע. אני לא יודע עד כמה יהיה שם מקום לארגן בדיקה שכזו, אחרי הכל מדובר שם על סביבה דיי רועשת :) אבל כמובן שמי שירצה, יוכל בקלות לארגן את זה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בדקתי עם המערכת הבאה: Fubar2000->XFI XM->Shure E500.

לצערי לא הבחנתי בהבדלים כלשהם, באמת שניסיתי לשמוע דקויות נסתרות כלשהן אבל פשוט לא שמעתי שום שינוי מורגש, רק בקטע השני וגם בזה אני לא סגור לגמרי... ההמרה שעשיתם באמת ממש טובה אם כך כי באלובמים שיש לי שהם בFLAC וב320 אני מבחין בקלות.

אני מקווה שהמוד לXFI יעזור בעניין הזה... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...