קבצי בדיקה - MP3 מול FLAC מול AAC - בהמשך לדיון הקודם - עמוד 4 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבצי בדיקה - MP3 מול FLAC מול AAC - בהמשך לדיון הקודם

anatoli

Recommended Posts

רוב האנשים עם ציוד טוב לא שומעים הבדלים. מה שמוכיח שאין כזה דבר "אודיופיליה". אל תבינו לא נכון, ללא ספק יש הבדלים משמעותיים בין ב-100 לרמקולים ב-1,500, אבל בטווח המחירים היותר גבוהים קיימים הבדלים זניחים לחלוטין. לדעתי קיים אפקט פסיכולוגי של תג מחיר. אנחנו חושבים שרמקולים ב-5,000 נשמעים בהכרח יותר טוב מרמקולים ב-1,500 שקלים והמוח מדמיין את ההבדל.

נגעת לאנטולי בנקודה רגישה. בכ"מ אני יכול לדבר מניסיוני האישי כשקניתי את המערכת שלי, ישבתי בתוך חדר אקוסטי עם שלט שקובע

איזה מחוברים בכל רגע בלי שידעתי איזה אני שומע באותו רגע וכל פעם שהחלפתי בין הרגשתי איך

"לוקחים" לי חלק מהצליל שהיה שם קודם. לאחר מכן כשראיתי למה הקשבתי ראיתי טור עולה של מחירים ע"פ איכות הצליל ששמעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לקחתם CD, המרתם 5 קטעים ל3 פורמטים, אחד , אחד FLAC, אחד AAC והימרתם אותם בחזרה לWAV ?

עוד לא היה לי זמן לבדוק את כולם ואני מבטיח שאני אשתתף גם ביום שני כשאני אחזור מהצבא אבל השאלה שלי היא האם אתה מצליח להרגיש הבדל בבירור בין הFLAC לMP3 והAAC ?

והאם גם הצלחת להבדיל בין הAAC לבין הMP3 ?

ואם הFLAC הוא LOSELESS... אולי היה עדיף בכלל להשאיר את הקובץ בWAV ? או שבכל זאת WAV נשמע יותר טוב מFLAC ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתם CD, המרתם 5 קטעים ל3 פורמטים, אחד , אחד FLAC, אחד AAC והימרתם אותם בחזרה לWAV ?

כן.

והאם גם הצלחת להבדיל בין הAAC לבין הMP3 ?

אני אישית לא בדקתי את ה-AAC עדיין.

ואם הFLAC הוא LOSELESS... אולי היה עדיף בכלל להשאיר את הקובץ בWAV ? או שבכל זאת WAV נשמע יותר טוב מFLAC ?

הסיבה שגם ה-FLAC הומר הלוך חזור היא כיוון שגם ההמרה יכולה לשנות משהו בקובץ. לכן בכדי לוודא שהתנאים ליצירת כל הפורמטים זהים עשיתי המרה ל-FLAC ובחזרה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לעורר קצת את הרוחות ב-home theater אבל זה לא עובד.... איך שהוא הייתי בטוח שיותר אנשים יקפצו על זה.

בקשר לרמקולים,

כרגיל... כלום :)

ביקרת בבלוג שלי? את הבניה של התיבה הפנימית (anechoic chamber) למיד ראית?

http://www.myhifi.org/wordpress/?p=36

ד"א, זה כבר Quad-Amp. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...