שאלה לכל מי שביצע Lapping למעבד שלו - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לכל מי שביצע Lapping למעבד שלו

ha

Recommended Posts

אני רוצה לבצע Lapping למעבד שלי (Q6600 G0) וחיפשתי על זה ברשת. אלא מה, הפרמטרים של נייר הליטוש מופיעים ב grit!

בכל אופן, קניתי נייר מים שכתוב עליו 1200 אבל הוא מרגיש לי קצת מחוספס ואני דיי פוחד לדפוק את המעבד (בכל זאת 1700 ש"ח שיכולים ללכת לזבל...)

אשמח אם מי שביצע Lapping למעבד שלו וקנה נייר מים יוכל לעזור עם סוג הנייר ואיפה הוא נקנה.

(צירפתי תמונה של הנייר מים שקניתי באייס)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אם אני נדחף

מה זה Lapping

שיוף של השכבה העליונה של המתכת שאמורה להעביר חום מהמעבד לגוף שעליו+משטיח את השטח כך שיש מגע יותר טוב עם הגוף קירור

הסיכון לא כזה גדול אם אתה לא משתגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את השיוף עושים לא כדי להסיר שכווה ולא כדי להבריק אותה אלא כדי שהמשטח יהיה ישר לגמרי. לפני שאתה עושה את זה, תבדוק אם אין לך כבר משטח ישר: קח כרטיס אשראי, סרגל או משהו אחר שטוח, ישר וקשיח, שים אותו על המעבד במאונך שהצד הדק במגע עם המעבד) ותראה אם יש מרווח בזוויות שונות. אם אין מרווח, אין צורך לשייף.

בכל מקרה, אני שייפתי את שלי עם ניירות זכוכית שקניתי בחנות טכנית (לא רשת) - 180, 600 ו-1200. אפשר לסיים עם 800 במקום 1200, הברק לא משנה כל כך. עדיף להזיז את המעבד/גוף הקירור בצורה של 8 ולא ללחוץ חזק מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה.

ל callMeAl תוכל לומר לי באיזה חנות טכנית קנית את הנייר? בנוסף, האם הנייר שמופיע בתמונה הוא הנייר 1200שהשתמשת בו? פשוט ההרגשה שלי היא שהוא גס מדי. ממה שהבנתי על Lapping יש צורך להחליק את הפרוססור ככל האפשר.

לא חבל על האחריות?

חוץ מזה "לא חבל על האחריות?" זו בדיחה. אני לא שמעתי על פרוססור שהתקלקל כבר הרבה זמן ונראה לי (מניסיון עם רכיבים אחרים) כי אם תלך לחנות עם פרוססור שהתקלקל לך מאיזה שהיא סיבה (מוצדקת או לא) אז ינפנפו אותך עם איזה שהוא תירוץ כמו "נגעת לו ברגל והוא נפגע מחשמל סטטי" או "הספק לא היה תקין והיתה לך קפיצת מתח" או כל תירוץ אחר שלא ניתן לבדוק ואז לך תוכיח..

דבר נוסף, האחריות היא לכל חיי הפרוססור. כלומר, לכל הזמן בו הפרוססור עדיין מיוצר. כלומר, קנית היום אישהו P4 ישן אז עוד

כמה חודשים, שאינטל תפסיק לייצר אותו, תפוג האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה.

ל callMeAl תוכל לומר לי באיזה חנות טכנית קנית את הנייר? בנוסף, האם הנייר שמופיע בתמונה הוא הנייר 1200שהשתמשת בו? פשוט ההרגשה שלי היא שהוא גס מדי. ממה שהבנתי על Lapping יש צורך להחליק את הפרוססור ככל האפשר.

לא צריך לקרוא לי callMeAl כי זה כבר אומר ש- AL מספיק ;)

את הניירות חיפשתי ברשתות ובחנויות שמוכרות צרכי בנין אבל מצאתי רק בחנות טכנית (מקדחות, ברגים וכד') באזור התעשייה בנתניה, שני בלוקים מאיקיאה. אני די בטוח שבאזורי תעשייה אחרים אפשר למצוא חנות דומה. נייר 1200 דווקא עדין, ה-180/220 גסים יותר. פשוט כדי ליישר, צריך נייר גס בהתחלה לשייף ואז ללטש עם הניירות העדינים.

אצלי הגוף היה צריך את היישור יותר מהמעבד - הוא הגיע די קמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיוף של השכבה העליונה של המתכת שאמורה להעביר חום מהמעבד לגוף קירור שעליו+משטיח את השטח כך שיש מגע יותר טוב עם הגוף קירור

ואתם יותר חכמים,מדוייקים ו"נקיים" מחדרי העיבוד השבבי בעיבודי בחדרים הנקיים של אינטל?

אם תראה לי מעבד אחד בעולם שלא מדוייק במשטח שלו ברמה של פחות מ-0.000003מ"מ (3 מיקרון)אני רוקד בכיכר המדינה עירום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתם יותר חכמים,מדוייקים ו"נקיים" מחדרי העיבוד השבבי בעיבודי לייזר בחדרים הנקיים של אינטל?

אם תראה לי מעבד אחד בעולם שלא מדוייק במשטח שלו ברמה של פחות מ-0.000003מ"מ (3 מיקרון)אני רוקד בכיכר המדינה עירום.

lapping שבוצע למעבד Q6600 עזר להוריד את הטמפרטורה ב10 מעלות

תמונה-

http://www.legitreviews.com/images/reviews/402/intel_lapping_4a.jpg

וואו זה בטח מרגיש ממש גרוע להיות טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתם יותר חכמים,מדוייקים ו"נקיים" מחדרי העיבוד השבבי בעיבודי בחדרים הנקיים של אינטל?

החדרים נקיים כדי שהמעגלים לא יהיו חשופים. המעבד שאתה קונה בחנות אטום והמקסימום שחשוף זה הרגליים שמכוסות במכסה ויש להשאיר זאת כך בזמן השיוף.

אני לא יודע על איזה משטח אתה מדבר אבל משטח הניקל שמצפה את הנחושת אינו ישר בד"כ אלא קמור כדי להבטיח שמרכז המשטח, שם עובר עיקר החום, יגע בגוף הקירור. במבחן התוצאה, שיוף יכול לעזור בכמה מעלות, תלוי בגוף הקירור, איכות השיוף וחוזק ההצמדה בין גוף הקירור למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...