התייעצות לגבי מפרט קיים ושידגרו במידת הצורך (עד 2000 ש"ח) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי מפרט קיים ושידגרו במידת הצורך (עד 2000 ש"ח)

ajl

Recommended Posts

שלום לכולם, רכשתי לא מזמן מחשב שאמור לשמש אותי לעיצוב וגרפיקה (בעיקר גרפיקה וקטורית)

המפרט הוא:

מעבד DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz

לוח אם Intel D946GZIS

זיכרון -667 2GB

כ. מסך gForce 7300 512

SATA 250

לצערי, המחשב חלש! מגמגם, ומתנהל באיטיות . (התקנתי מערכות הפעלה שונות כולל הסרה של שירותים לא חיוניים וכדומה).

שאלתי היא, האם תאורטית המפרט המוצג אמור להספיק למטרות עיצוב ועריכה גרפית? ואם לא, במה הייתם ממליצים לשדרג אותו שיהיה מספיק חזק?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. הוא לא יספיק.

תוסיף תקציב לשדרוג לכותרת או שאאלץ לנעול את התרד.

הדבר הכי חלש שאני רואה במפרט זה המעבד ואם אני מבין נכון אתה יכול לשדרג אותו לCORE 2 DUO וזה ישפר ביצועים משמעותית.

אתה יכול להוסיף דיסק קשיח נוסף לשמירות, דבר שייקצר זמני טעינה ושמירה.

אם אתה עורך תלת מימד, כרטיס המסך גרוטאה.

בעריכה של מה אתה מתעסק? או תלת מימד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות האלה לא דורשות כרטיס מסך כלל. אני דיברתי על תוכנות כמו MAYA ו-3DSMAX שדורשות כרטיס מסך לרינדור תלת מימד מסדרת QUADRO.

התוכנות שאתה משתמש דורשות כח עיבוד של הCPU - ולכן היות והלוח שלך תומך בCORE 2, אני מציע שתקנה מעבד כמו הE4400 או אולי אפילו אם תמצא בזול E6600. הלוח לא תומך באוברקלוק ולא תומך בבאס מעל 533MHZ ולכן חבל על הכסף על הסדרות החדשות של 2.

כמו כן יש לך מספיק ואני לא רואה טעם להוסיף.

מה שכן יכול לשפר ביצועים הוא הארדיסק נוסף לשמירות וטעינות, בנוסף לדיסק הקשיח למערכת ההפעלה.

אם אתה רוצה ממש לצמצם את צוואר הבקבוק, קנה עוד דיסק של 250GB ותפעיל מערך RAID0, בנוסף לדיסק 80GB להתקנה של מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה הוא בהחלט עגלה. מצד שני אתה עדיין יכול לנצל את הלוח והזכרונות, ולעבות את מערך הדיסקים הקשיחים. זה יעלה לך פחות ממה שהקצבת לשדרוג.

חוץ מהמעבד, המפרט לא אבוד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...